Praktické a teoretické semináře

16. a 18.05.2023 | Mega Týden v Megapixelu

Místo konání: Megapixel Praha
Čas workshopu: úterý, 16. května 2023 14:00 - 15:45 

Místo konání: Megapixel Brno
Čas workshopu: čtvrtek, 18. května 2023 13:45 - 15:30

Lektor: Ing. Antonín Charvát

Již počtvrté pořádá Megapixel týdenní akci s názvem Mega Týden. Tentokrát v termínu od 13.-20.května. Na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě si můžete užít workshopy a besedy a vyzkoušet si nejnovější techniku. 

Společnost EIZO si pro vás v rámci programu připravila přednášku s názvem: Kritéria výběru fotografických a grafických monitorů, v rámci které poradíme, jak si vybrat ten nejvhodnější monitor pro vaši tvorbu.

Monitor je nástroj, který má v pracovním procesu prostě fungovat. Mělo by se "jednoduše" zobrazit, co je v souboru. Zní to jednoduše a samozřejmě - ale není. Zejména ne v náročném kreativním digitálním pracovním procesu. Vysoké nároky nelze splnit běžným kancelářským monitorem. Ale jak vybrat správný monitor?

Navíc představíme také novinku: ColorEdge CG2700X, kterou ocení každý videotvůrce i fotograf.

Registrace


29.5.2023 | EIZO workshop v rámci FotoŠkoda FEST

Místo konání: Centrum FOTOŠKODA
Čas workshopu: pondělí, 29. května 2023 12:30 - 14:00
Lektor: Miroslav Švec

Cena: zdarma

Jak vybrat vhodný foto/grafický monitor pro vaši práci

Ať už upravujete fotografie nebo videa, vytváříte grafiku a ilustrace, tisknete vysoce kvalitní umělecký tisk nebo brožuru - ať už jsou oblasti kreativních aplikací jakkoli odlišné, mají jedno společné: vždy potřebujete naprosto spolehlivý monitor, který zaručí přesné a naprosto nezkreslené zobrazení digitálního souboru. Monitor je nástroj, který má prostě fungovat. Mělo by se "jednoduše" zobrazit, co je v souboru. Zní to jednoduše a samozřejmě - ale není. Zejména ne v náročném kreativním digitálním pracovním procesu. Vysoké nároky nelze splnit běžným kancelářským monitorem.

Úhlopříčka obrazovky, rozlišení, design a v neposlední řadě také cena patří obvykle mezi rozhodující kritéria při výběru monitoru. Ve tvůrčích odvětvích ovšem hrají roli také mnohé další vlastnosti. Co by měl splňovat takový foto/grafický monitor a jak vybrat ten nejvhodnější právě pro vaši práci se dozvíte od předního odborníka na Colormanagement.  

Registrace startují 9.května zde.
 

EIZO webináře: Záznamy doposud odvysílaných dílů

Nestihli jste některý z našich doposud odvysilaných webinářů? Vůbec nevadí.

Na našem youtube kanále můžete zhlédnout všechny díly, které jsme pro vás doposud připravili.

Dozvíte se v nich třeba, jak postupovat při výběru vhodného fotografického monitoru, jak sladit obrázek na monitoru s výsledným tiskem nebo jak postupovat, pokud si chcete svůj monitor sami zkalibrovat a pomocí kalibrační sondy vytvořit nové vlastní cílové profily šité na míru právě pro vaši práci.

Zhlédnout webináře