Praktické a teoretické semináře

18.09.2021 | Praha Videofestival

První a jediný festival v České republice věnovaný filmařům, videomakers a video tvorbě proběhne v sobotu 18.9.2021 v domě Radost. Těšte se na workshopy a masterclass, stánky výrobců videotechniky, rozhovory s osobnostmi naší tvorby a velký film-set, kde si budete moci vystavovanou techniku otestovat.

Přednáška EIZO: Výběr vhodného video-monitoru

Víte, na co všechno dát pozor při výběru vhodného video-monitoru? Chcete vědět, jak správně postupovat při jeho kalibraci? Jaké moderní metody pro kalibrace svých monitorů používá japonská společnost EIZO? K nalezení odpovědí na výše zmíněné otázky by vám mohla pomoci přednáška „Video-monitory EIZO a možnosti jejich kalibrace“.  Součástí přednášky budou též praktické ukázky nastavení a kalibrace profesionálního monitoru EIZO pomocí jeho interní kalibrační sondy na monitoru CG247X. Přednáší Ing. Antonín Charvát, ředitel EIZO v ČR a SK.

Přednáška se uskuteční v sále C od 14 do 15 hodin.

VIP vstupenka pro 10 nejrychlejších!
Pokud chcete získat vstupenku ZDARMA, pište na mail: kristyna.kuldova@eizo.com. Prvních 10 z vás odměníme.

Více

23.09.2021 | Workshop ve FotoŠkodě

Rádi fotíte a pak upravujete pořízené fotografie na notebooku nebo na monitoru? Pak asi víte, že aby nebyla Vaše práce marná a výsledek byl dle Vašeho očekávání, je důležité pracovat na správném zařízení.

Fotografické monitory, které svými vlastnostmi jsou koncipované přímo pro práci s fotografií, mají kromě jiného i výhodu speciálních kalibračních softwarů, pomocí kterých nastavíte obrazové parametry monitoru a použití ICC profilů pro fotografické editory – nyní nově také bez kalibrační sondy.

V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru.
Seznámíme vás se základy kalibrace fotografických monitorů a s novými metodami jejího provedení. A to pomocí inovativního kalibračního softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů.

Přijďte se přesvědčit, že nyní stačí vybalit monitor z krabice, zapojit nezbytné kabely a pak už se můžete věnovat pouze svým fotografiím. Vše ostatní za Vás již udělá automaticky monitor EIZO.

Registrace

EIZO webináře: Záznamy doposud odvysílaných dílů

Nestihli jste některý z našich doposud odvysilaných webinářů? Vůbec nevadí.

Na našem youtube kanále můžete zhlédnout všechny díly, které jsme pro vás doposud připravili.

Dozvíte se v nich třeba, jak postupovat při výběru vhodného fotografického monitoru, jak sladit obrázek na monitoru s výsledným tiskem nebo jak postupovat, pokud si chcete svůj monitor sami zkalibrovat a pomocí kalibrační sondy vytvořit nové vlastní cílové profily šité na míru právě pro vaši práci.

Zhlédnout webináře