Přesnost a barevné podání

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz – ten nespadne jen tak z nebe. Pro naše monitory vyvíjíme stále nové technologie, využíváme jen špičkové materiály a sázíme na pečlivé tovární nastavení každého jednotlivého monitoru. Proto se můžete vždy spolehnout na špičkové podání obrazu.

Rozlišení UHD 4K

CS2740 nabízí díky rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD) mimořádnou pixelovou hustotu 164 ppi. Viditelné pixely monitoru jsou tak zaručeně minulostí a již obraz na monitoru velmi dobře zprostředkuje pozdější rozlišení při tisku. Na modelu CS2740 lze provádět posouzení, střih a barevné korekce filmů v plném rozlišení UHD 4K.

Široký gamut - barevný prostor pro nasycené barvy

Kdo chce využít celé barevné spektrum moderních kamer a fotoaparátů, potřebuje také monitor s co největším barevným prostorem. Jinak lze jen stěží vizuálně posoudit a upravit syté barevné tóny zapsané v souboru. Proto například panel IPS monitoru ColorEdge CS2740 pokrývá až 99 % barevného prostoru pro fotografie AdobeRGB či tiskový barevný prostor CMYK ISO-Coated V2. Tím je zajištěno nezkreslené a úplné podání barevného spektra moderních aparátů. Zaručena je též přesná simulace tiskového výstupu při softproofingu.

IPS Panel
Vynikající kvalita obrazu zaručuje ostré snímky

Obrazovka si vás získá nejvyšším rozlišením (3840 x 2160 (4K UHD)), velmi dobrým kontrastním poměrem 1000:1 a jasem 350 cd/m2. Obrázky a snímky budete moci zpracovávat přímo na úrovni jednotlivých obrazových bodů. A navíc: obrysy textu jsou velmi čisté a přesné. Modul LCD s panelem IPS (Wide Gamut) nabízí pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu zůstávají barevné tóny i kontrast v celém zorném poli uživatele neměnné.

Plynulé přechody a gradienty díky 16bitové tabulce LUT a 10bitovému režimu

Převodní tabulka LUT (Look-Up-Table) modelu CS2740 pracuje s extrémně vysokou barevnou hloubkou dosahující 16 bitů a panel pak reprodukuje signály s rozlišením až 10 bitů. To znamená, že pro výpočet přesného zobrazení na monitoru jsou k dispozici miliardy barevných tónů. Tím se účinně zamezí vadám zobrazení, jako je pruhování (banding) nebo přepaly (clipping), které se projeví jako mezery mezi hodnotami tónů v gradientech nebo jako barevný nádech v odstínech šedé. I jemné nuance a struktury v temných nebo sytě zbarvených oblastech jsou reprodukovány diferencovaně a věrně až do detailů.

Calibration Out of the Box
Připraveno k použití ihned po vybalení - Nastaveno z výroby

Každý jednotlivý monitor ColorEdge CS2740 je v továrně individuálně proměřen a optimálně nastaven, takže po dodání a vybalení je ihned připraven k provozu. Přitom se proměří velké množství bodů na křivkách gama v červeném, zeleném i modrém kanálu a podle potřeby se provede korekce. Tato jedinečná tovární kalibrace EIZO umožňuje uživatelům začít používat monitor s přednastavenými barevnými prostory ihned po vybalení. Podrobná tovární kalibrace stojí také za mimořádně rychlým průběhem opakovaných kalibrací prováděných uživatelem v programu ColorNavigator.

Digital Uniformity Equalizer - Dokonalé podání po celé ploše obrazovky

Každý jednotlivý panel je v továrně EIZO přesně proměřen po celé ploše. Odhalí se jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budou barvy vypadat stejně bez ohledu na místo zobrazení. Jedině tak je možno nabídnout přesné zpracování obrazu a retuše.

Rychlá, jednoduchá a bezeztrátová hardwarová kalibrace bez kompromisů

Aby monitor po celou dobu životnosti zobrazoval stejná obrazová data stále stejným způsobem, je nezbytné provádět pravidelné kalibrace. Proto jsou u všech monitorů ColorEdge k dispozici bezeztrátové hardwarové kalibrace. Na rozdíl od softwarových kalibrací, při nichž stále hrozí nežádoucí dopady na kvalitu zobrazení, se při hardwarové kalibraci nesestavuje jen korekční profil pro grafickou kartu, ale upravuje se přímo převodní tabulka (Look-Up-Table) monitoru.

Software EIZO pro rychlou kalibraci a tisk

Každý monitor stárne a při tom se mění vlastnosti jeho obrazu. Proto je třeba grafické monitory, u nichž se vyžaduje absolutně konstantní obraz po celou dobu životnosti, pravidelně kalibrovat a korigovat. Pomocí bezplatného kalibračního softwaru ColorNavigator 7 od společnosti EIZO lze korekci modelu ColorEdge CS2740 provést jednoduše a bezeztrátově do 90 sekund (měřeno pomocí počítače MacBook Pro a sondy EX4). Tentýž obraz tak na monitoru bude vypadat totožně i za pět let.

Další informace o softwaru EIZO ColorNavigator

Bezplatný software Quick Color Match pomůže i uživatelům bez hlubších znalostí správy barev zkontrolovat již na monitoru, jak budou jejich obrázky vypadat při tisku na inkoustové tiskárně Canon nebo Epson. Obrázky je tak možno ještě před tiskem optimalizovat dle specifických vlastností zvoleného fotopapíru a ušetřit náklady spojené s chybnými tisky.

Další informace o softwaru Quick Color Match

ColorNavigator
Podpora HDR

EIZO nabízí na přání pro model CS2740 upgrade logaritmických křivek PQ a HLG pro přehrávání HDR-videa (= video s vysokým dynamickým rozsahem). Optimalizované křivky PQ a HLG přenosových charakteristik monitoru pro HDR-video umožňují na monitoru reprodukovat obraz více realisticky a v souladu se skutečným vnímáním obrazu lidského oka v porovnání s reprodukcí na SDR monitoru (= monitor se standardním dynamickým rozsahem).

EIZO Microship
Mikročip EIZO pro optimální reprodukci barev

Model CS2740 je vybaven pokročilým mikročipem (ASIC, Application-Specific Integrated Circuit), který společnost EIZO vyvinula speciálně pro účely přesného podání barev. Tento mikročip je mozkem každého monitoru ColorEdge a je zárukou přesného, jednotného a trvalého zobrazení, kterým je značka EIZO tak vyhlášena.

Pestrá nabídka rozhraní

Stále více tvůrčích pracovníků využívá svůj přenosný počítač nejen na cestách. Výkonný notebook představuje často jejich jediný počítač. Odtud vyvstává požadavek na co nejjednodušší připojení tohoto přenosného přístroje k periferiím na domácím nebo firemním pracovišti. EIZO vychází se svými grafickými monitory ColorEdge těmto požadavkům vstříc.

Nejmodernější rozhraní USB-C

Přenos obrazového signálu, rychlé datové přenosy a napájení výkonem až 60 W – to vše a ještě mnohem více zvládne jediný kabel USB-C. Tím se z monitoru ColorEdge CS2740 stane ústřední uzel grafického pracoviště. Ke dvěma bočním a dvěma spodním portům USB typu A lze přímo připojit periferní zařízení, jako je myš a klávesnice, pevný disk, čtečka paměťových karet nebo tiskárna. Přenosné přístroje jako notebooky nebo tablety se mohou přes kabel USB-C dokonce nabíjet proudem až 60 W. Zasunutím jediného konektoru se z notebooku a monitoru CS2740 stane plnohodnotné stolní pracoviště.

Přečtěte si o rozhraní USB-C více v sekci Poznatky z praxe.

Vstupy monitoru

Model CS2740 je kompatibilní s nejrůznějšími videoformáty přiváděnými přes vstupy USB-C, HDMI a DisplayPort. Takto lze monitor začlenit nejen do počítačového zpracování videa, ale je možné jej používat i ve spojení se záznamovou a přehrávací technikou s rozhraním HDMI.

Ergonomie

Monitory ColorEdge přinášejí na pracoviště lepší ergonomii. Naše obrazovky nejsou jen obzvláště šetrné vůči zádům a zraku, ale vyhoví i individuálním potřebám uživatele. Neboť jsme přesvědčeni, že byste se neměli přizpůsobovat pracovišti, ale pracoviště by se mělo přizpůsobit vám.

Anti Glare
Dokonalé potlačení odlesků

Není nic rušivějšího než oslňující odrazy od monitoru. Proto jsou všechny monitory EIZO opatřeny účinnou antireflexní úpravou. Ta jednak chrání oči před nadměrnou únavou, ale také brání tomu, aby člověk před monitorem zaujal nepohodlnou polohu.

Pro dobro našeho zraku: Obraz bez chvění

Mnohé monitory nepatrně blikají. Člověk toto blikání téměř nevnímá, výsledkem je však rychlá únava očí. Společnost EIZO si proto velmi zakládá na absenci blikání u svých monitorů. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Stojan - ergonomický a stabilní

Naše obrazovky umožňují plynulé nastavení výšky a některé modely dovolují i spuštění až k desce stolu. Tím je zajištěna optimální ergonomie nezávisle na tom, zda člověk sedí nebo stojí. Kromě toho můžete monitor natočit, pootočit a naklopit tak, jak to pro vás bude při práci nejpohodlnější.

Model CS2740 lze nastavit do vertikální polohy, což je například velkou výhodou při fotografování portrétů v ateliéru přímo do počítače.

Výška
155 mm
Sklopení
Dozadu 35°, dopředu 5°
Pivot
Otáčení 90° ve směru hodinových ruček
Pootočení
344°

Udržitelnost

Dlouhá životnost, sociálně zodpovědná výroba a přívětivost k životnímu prostředí patří mezi základní kvality výrobků značky EIZO. Proto jsou naše monitory vyráběny podle mezinárodních směrnic týkajících se životního prostředí a svojí dlouhou životností šetří přírodní zdroje. Modelem CS2740 EIZO dokládá, že obrazová kvalita a úroveň výrobku mohou jít ruku v ruce se zodpovědným plánováním, získáváním materiálu a výrobou. Tyto hodnoty umožňují bezpečnou investici do moderního a spolehlivého monitoru.

Sociálně zodpovědná výroba ve firmě EIZO
Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu CS2740 probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Přečtěte si naši zprávu o sociální zodpovědnosti

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory CS2740 vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme environmentální management dle ISO 14001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí naší každoročně zveřejňované zprávy o sociální zodpovědnosti. 

Umwelt
Leaves
Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor CS2740 je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu CS2740 jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu. 

Záruka

Nabízíme inovativní koncept servisních služeb, z nějž se odvozuje nový standard na trhu a který přináší jistotu do vašeho plánování. Přesvědčivá bezpečnost, na kterou se můžete spolehnout. Společnost EIZO může díky neustálému výzkumu, vývoji a pedantské kontrole kvality poskytovat na všechny modely ColorEdge pětiletou záruku. Pro vás to znamená maximálně jistou investici a nízké celkové náklady vlastnictví (TCO, Total Cost of Ownership).

EIZO ColorEdge PROMINENCE: Pětiletá záruka
Pětiletá záruka a dlouhá životnost

Prvotřídní materiály, pečlivé zpracování a svědomitá výstupní kontrola společně zaručují mimořádnou trvanlivost našich výrobků a umožňují nám poskytovat na ně pětiletou záruku.

Vhodné příslušenství

Ještě něco chybí? Zde naleznete příslušenství vhodné k modelu CS2740.

EX4
EX4

Kolorimetr EIZO EX4 ve spojení s programem EIZO ColorNavigator automatizuje a zjednodušuje kalibraci monitorů.

EIZO ScreenCleaner
EIZO ScreenCleaner

Zájmu nejvyšší kvality čištění bez poškrábání používat sadu ScreenCleaner

CH2700
CH2700

Stínítko pro CS2730, CS2731 a CS2740

3990,00 Kč
HH200PR-K
HH200PR-K

Propojovací kabel HDMI

TC-BRACKET3-BK
TC-BRACKET3-BK

Držák terminálu Thin Client v černém provedení ke stojanu EIZO Flexstand 3

PM200-K
PM200-K

Propojovací kabel DisplayPort pro přenos obrazových a zvukových digitálních signálů.

Reference

Monitory v praxi - kdo si vybral EIZO a proč
Více

Často kladené dotazy

Často kladené dotazy k vašemu produktu naleznete v Často kladených dotazech
K často kladeným dotazům