CG3146 ColorEdge

Přesná a barevně věrná reprodukce pokrývající celou jasovou křivku (EOTF) kvalifikuje model CG3146 pro celý produkční proces 4K v HDR i SDR.

  • 78,9 cm (31,1")
  • 4096 x 2160 (4K DCI)
  • Dual Layer IPS (Wide Gamut, 10 Bit)
Obrázek produktu CG3146 ColorEdge

HDR

High Dynamic Range

Referenční technologie HDR

Referenční monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 přináší profesionálům v televizním a filmovém odvětví spolehlivě věrnou reprodukci obrazových dat. Každý jednotlivý monitor podstupuje v japonských továrnách EIZO detailní kalibraci a proto nabízí přesnou reprodukci obrazu dokonale vhodnou pro postprodukční činnosti. Tato tovární kalibrace zahrnuje obvyklé normy SDR a HDR. Mezi nabízenými zkalibrovanými referenčními režimy nalezneme BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_BT.2100, PQ_DCI-P3 a HLG_BT.2100. Model ColorEdge PROMINENCE CG3146 značky EIZO zobrazuje skutečné HDR v referenční kvalitě, a to bez automatického omezování či lokálního tlumení jasu, čímž je zajištěno, že každý pixel zobrazuje správnou barvu a jas.

HDR_Reference-technology.jpg

Křivky gama

ColorEdge PROMINENCE CG3146 je kompatibilní s oběma křivkami gama pro video v HDR – s křivkou HLG (Hybrid Log-Gamma) i s křivkou PQ (Perceptual Quantization). Obě jsou přesně zkalibrovány na úrovni referenční třídy 1. Křivka HLG je kompatibilní s obrazovkami SDR a hodí se například pro živé televizní přenosy. Křivka PQ se více blíží lidskému vnímání barev a jasu a často se používá u filmů, streamování a dalších videomateriálů. Obě křivky jsou standardizovány Mezinárodní telekomunikační unií (ITU) jako norma ITU-R BT.2100. Křivka PQ je známa jako norma ST-2084 Sdružení filmových a televizních pracovníků (SMPTE).

Editace videa

a mastering videa

Vysoký jas a mimořádný kontrast

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 dosahuje jasu 1000 cd/m2 nezbytného pro reprodukci obrazových dat HDR. S typickým kontrastním poměrem 1000000:1 zobrazuje tmavé odstíny s náležitou hloubkou. Všechny hodnoty jasových křivek HDR-HLG a HDR-PQ se na monitoru zobrazují spolehlivě na úrovni referenční třídy 1.

Video-Editing-Mastering_Brightness_Contrast.jpg

Rozlišení DCI 4K

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 je kompatibilní s rozlišením DCI 4K (4096 × 2160). To z něj činí ideální nástroj pro tvorbu, editaci a referenční práce na počítačové grafice ve 2D a 3D, práce na vizuálních efektech, skládání a color grading.

Kompatibilní formáty videa

Monitor je kompatibilní s nejrůznějšími videoformáty, např. s desetibitovým signálem HDMI 4:2:2 při 50/60p. Signál DisplayPort zpracovává až do deseti bitů 4:4:4 při 50/60p. Rozhraní a kompatibilní videoformáty

Rozhraní SDI

ColorEdge PROMINENCE CG3146 je vybaven rozhraními Single-Link 12G/6G/3G/HD-SD a Dual- nebo Quad-Link 3G/HD-SDI, jež umožňují přímé přivádění videosignálů 4K. Vstupy SDI jsou kompatibilní s technologií 2SI (2 Sample Interleave) zajišťující trvale stabilní přenos obrazu. Přes rozhraní SDI lze přenášet rovněž data VPID (Video Payload ID).

Flexibilní možnosti připojení

Model CG3146 nabízí flexibilní rozhraní: nejrůznější videotechniku nebo počítač lze připojit do vstupu HDMI nebo DisplayPort snadno přístupného na boku monitoru. K výbavě náleží rovněž čtveřice konektorů USB pro downstream a jeden konektor USB pro upstream.

Přesnost a barevné podání

Brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Vestavěný měřicí přístroj pro automatizované úkony

Referenční monitor musí mít vždy přesně nastavenou úroveň bílého bodu, barvy a jasové křivky. Model ColorEdge PROMINENCE CG3146 je světově prvním referenčním monitorem HDR s vestavěným měřicím přístrojem pro opakované samočinné kalibrace na úrovni referenční třídy.

Pro dokonalé měření je při výrobě každý vestavěný senzor zvlášť porovnán s přesným laboratorním měřicím přístrojem a následně je doladěn na „svůj“ monitor. Senzor lze však doladit i podle jiných měřicích přístrojů používaných na daném pracovišti. Díky vestavěnému měřicímu přístroji již není k opakovaným kalibracím zapotřebí žádný kalibrační přístroj třetích stran. Udržování kvality je jednodušší a uživatel se může soustředit na svou tvůrčí činnost. Kalibrační data se ukládají přímo do monitoru, takže po připojení jiného počítače není nutná nová kalibrace.

Zajišťování kvality bez námahy

Vestavěný měřicí přístroj lze nastavit tak, aby obnovení kalibrace monitoru probíhalo samočinně ve stanovený čas. Může se tak dít například v noci nebo o víkendu, aby uživatel nemusel přerušovat svoji práci. Tím je zajištěno neustále přesné podání barev na monitoru. Monitor se automaticky zahřeje, měřicí přístroj se vysune ven a obnoví se kalibrace – a to i při vypnutém počítači nebo přehrávači.

Vestavěný kalibrační senzor lze případně doladit podle externího měřicího přístroje. Kompatibilní jsou následující přístroje:

Colorimetry Research: CR-100, CR-250, CR300
Klein: K-10 / K-10A
Konica Minolta: CS-1000, CS-1000A, CA-210, CA-310, CA410, CS-2000, CS-2000A, CS-200
Photo Research: PR-655, PR-680
JETI: Specbos 1211, Spectraval 1501

Software ColorNavigator pro správu barev

EIZO ColorNavigator je software pro kalibraci a plnění kvalitativních požadavků určený pro monitory řady ColorEdge vybavené správou barev. Tento proprietární software zjednodušuje opakované kalibrace a přináší spolehlivé výsledky v podobě barevně věrného zobrazení.

Precision-color_CN_screenshot_PROMINENCE.jpg

Velký barevný rozsah

Velký barevný rozsah pokrývá 99 % normy DCI-P3 obvykle používané v postprodukci, což je předpokladem barevně věrného zobrazení.

Desetibitové zobrazení

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 nabízí desetibitové zobrazení* založené na 24bitové tabulce Look-Up-Table (LUT) a dovolující zobrazit více než jednu miliardu barev. Odstupňování barev je proto jemnější a rozdíly mezi sousedními barevnými odstíny (delta-E) jsou menší.

* Předpokladem je grafická karta a software umožňující desetibitové zobrazení.

Přesná reprodukce barev díky vysokému rozlišení blízkých barevných odstínů

Díky interní tabulce 3D-LUT se barevné tóny v kubické tabulce RGB adresují přesně. Tabulka 3D-LUT kromě toho zlepšuje aditivní mísení barev na obrazovce (kombinaci RGB), což je nezbytné pro neutrální škálu šedé barvy.

Stabilní zobrazení díky špičkové umělé inteligenci

Aby byly odstín, barva, jas a další charakteristiky vždy přesně zobrazeny i při změně okolní teploty, je ColorEdge CG3146 vybaven teplotním čidlem. Přesně měří teplotu uvnitř monitoru, zatímco korekční algoritmus* s podporou umělé inteligence rozlišuje různé způsoby změny teploty a v reálném čase vypočítá přesnou korekci.

*Přihláška patentu

Stabilní zobrazení barev již po třech minutách

U běžného monitoru trvá ustálení jasu, chromatičnosti a barevných tónů přinejmenším 30 minut. Monitor ColorEdge CG3146 naproti tomu potřebuje jen tři minuty, takže uživatel se na věrnou reprodukci barev může spolehnout již krátce po zapnutí přístroje.

Precision-color_ColorReproduction_ColorEdge.jpg
ColorEdge
Precision-color_ColorReproduction_Other.jpg
Běžný monitor

Dokonalé podání po celé ploše obrazovky

Digital Uniformity Equalizer

Každý jednotlivý panel je v továrně EIZO přesně proměřen po celé ploše. Odhalí se jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budou barvy vypadat stejně bez ohledu na místo zobrazení. Jedině tak je možno nabídnout přesné zpracování obrazu a retuše.

Kalibrační protokol

Ke každému CG3146 monitoru ColorEdge se dodává individuální kalibrační protokol, který zobrazuje výsledky měření při tovární kalibraci monitoru. Zpráva dokládá homogenitu, gama křivku, pokrytí barevného prostoru a bílý bod monitoru.

Další informace o kalibrační zprávě

Další vlastnosti

a funkce

Přednastavené barevné režimy

Obrazovkové nabídky monitoru ColorEdge PROMINENCE CG3146 poskytují rychlý přístup k referenčním režimům odpovídajícím nejrůznějším zobrazovacím normám. K dispozici jsou režimy BT.2020, BT.709, DCI-P3, PQ_BT.2100, PQ_DCI-P3, HLG_BT.2100, Calibration a Sync Signal.

Additional-feature_Presets_CG3146.jpg

Automatické nastavování barev

Monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 je vybaven funkcí Sync Signal pro konzistentní nastavení barev v celém produkčním procesu. Tato funkce přizpůsobuje nastavení monitoru včetně rozsahu signálu a formátu barev danému videosignálu.

Upozornění na překročení hodnot luminance

Upozornění na překročení hodnot luminance lze použít k označení oblastí, ve kterých hodnoty luminance zobrazených videodat překračují nastavené hlídané hodnoty (300,500, 1 000 nebo 4 000 cd/m²) při použití video režimu pro zobrazování HDR videa s tonální PQ křivkou. Tyto oblasti jsou volitelně označeny žlutou nebo purpurovou barvou.

Upozornění na gamut

Výstraha barevného rozsahu funguje ve dvou režimech: Obrazový obsah Rec. 2020, který nelze zobrazit v barevném prostoru Rec. 709, se zobrazí v odstínech šedi. Alternativně se v režimu Rec. 709 Clipping Modus může simulovat, jak by se materiál Rec. 2020 zobrazil na přístrojích HDTV.

Video-film_Gamut-warning.jpg

4K-zoom

Prostřednictvím nabídky přímo na monitoru si lze jednoduše a rychle zvětšit různé oblasti obrazu a posoudit tak jejich detaily a ostrost.

Video-film_4K-Zoom.jpg

Funkce Blue-Only

Model CG3146 nabízí funkci Blue-Only pro zjištění přítomnosti šumu v signálu. Funkce zobrazí monochromatický obraz využívající pouze modrou složku vstupního signálu.

Kompatibilita s D065 (CRT)

Do monitoru ColorEdge PROMINENCE CG3146 lze zadat offset bílého bodu či barevné teploty a simulovat tak zobrazení na klasické obrazovce CRT.

Pohodlná obsluha

Vybavení pro pohodlnou práci

Flexibilní čelní ovladač

Pro rychlou a snadnou navigaci a přizpůsobování nastavení individuálním požadavkům je přední strana monitoru CG3146 opatřena otočným ovladačem, jímž lze nastavovat například jas.

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Podsvícení monitoru ColorEdge PROMINENCE CG3146 využívá svítivé diody (LED) řízené tak, aby při regulaci jasu nevznikalo blikání a zároveň nedocházelo ani ke zkreslení barev. Výhoda: vaše oči se neunavují tak rychle. U obrazovky můžete pracovat delší dobu.

Ochrana proti odrazům a oslnění

Ochrana proti světlu

Stínítko snižuje výskyt optických odrazů a jas obrazovky, a šetří tak váš zrak. Lze je snadno nasazovat a zmenšuje přístup světla shora a ze stran.

Ergonomics_Hood_PROMINENCE.jpg

Vestavěná madla

Díky dvěma madlům na zadní straně lze monitor snadno přenášet a posouvat.

Comfortable-use_Handles_PROMINENCE.jpg

Přiřazení kláves specifické pro uživatele

V závislosti na modelu lze až dvěma senzorovým tlačítkům na přední straně přiřadit funkce z nabídky na obrazovce. Výhoda: máte přímý přístup k často používaným funkcím.

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

Warranty_5Y_EN.jpg

Zaručený jas a reprodukce barev

Na monitor ColorEdge PROMINENCE CG3146 je poskytována záruka barev a jasu po dobu nejvýše 10 000 provozních hodin ode dne zakoupení. Při používání barevné teploty 6500 K je zaručen jas nejméně 800 cd/m2.

Warranty_Color_Brightness_CZ.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
CG3146
Barva přístroje
černá
Oblast použití Foto, video & grafika
Produktová řada ColorEdge
Oblasti použití Střih videa, postprodukce a barevná úprava
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047056195
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 31,1
Úhlopříčka [cm] 78,9
Formát 17:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 698 x 368,1
Ideální a doporučené rozlišení 4096 x 2160 (4K DCI)
Rozteč bodů [v mm] 0,17 x 0,17
Podporovaná rozlišení 4096 x 2160 (4K DCI), 3840 x 2160 (4K UHD), 2560 x 1440, 2560 x 1440 (@ 30 Hz), 1920 x 1200, 1920 x 1080 (Full HD), 1680 x 1050, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480, 1080p (@ 60 Hz), 1080i (@ 60 Hz), 1080p (@ 50 Hz), 1080i (@ 50 Hz), 720p (@ 60 Hz), 720p (@ 50 Hz), 576p (@ 60 Hz), 576p (@ 50 Hz), 480i (@ 60 Hz)
Technologie panelu Dual Layer IPS (Wide Gamut, 10 Bit)
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 1024 odstínů šedi (HDMI, ze 65 000 tónů šedi), 1024 odstínů šedi (DisplayPort, ze 65 000 tónů šedi), 1024 odstínů šedi (SDI, ze 65 000 tónů šedi), 1,07 mld. barev (HDMI, 24 bitů), 1,07 mld. barev (DisplayPort, 24 bitů), 1,07 mld. barev (SDI, 24 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT Více než 278 mld. barev / trojrozměrná 24bitová tabulka LUT
Max. barevný prostor (obvykle) AdobeRGB (>97%), DCI P3 (99%), Rec709 (100%), sRGB (100%)
HDR gama PQ, HLG
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 1000
Max. kontrast (obvykle) 1000000:1
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
Hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a gama/EOTF
Integrovaný snímač pro automatickou kalibraci
Standardní režimy barev/stupňů šedé BT.2020, BT.2100 PQ, BT.709, BT.709 PQ, BT.2100 HLG, DCI, DCI PQ, další paměťové prostory prostřednictvím kalibrace, Sync Signal
Korekce změny teploty barev
Digital Uniformity Equalizer (korekce homogenity)
Emulace filmu pomocí 3D LUT (10bitový protokol)
Programovatelný otočný ovladač
Safe Area Marker
Konverze I/P
Potlačení šumu (HDMI)
Emulace barevného prostoru RGB a CMYK
Dekodér HDCP
Výstraha gamutu
Jasová výstraha
Blue Only
D65 (CRT) Offset
Time Code (VITC, LTC)
Ořez gamutu
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en, fr, es, it, se
Možnosti nastavení Informace o signálu, Barevný režim, Jas, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Systémová gama HLG, Sytost barev, 6 Colors, Škálování, Barevná matice YUV/ RGB, Input Range, úroveň černé barvy, Formát XYZ, Zvětšení, Upozornění na barevný prostor BT.709, Marker (Safe Area Marker, velikost Safe Area, Marker formátu, nastavení formátu, barva rámečku), Kontrolka, Přeskakování vstupního signálu, Přeskakování barevného režimu, Uživatelská tlačítka, Reset monitoru, Vstup signálu
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
Vstupní konektory BNC (12G/6G/3G/HD-SDI), 3x BNC (3G/HD-SDI), HDMI (Deep Color, HDCP 1.4/2.2), DisplayPort (HDCP 1.3)
Signální výstupy 3 x BNC (3G/HD-SDI, through-out (active)), BNC (12G/ 6G/3G/HD-SDI, through-out (active))
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 1 x type B
Konektory USB pro downstream 3 x type A
Grafický signál DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence DisplayPort: 25 - 137 kHz, 23 - 61 Hz; HDMI: 15 - 136 kHz, 23 - 61 Hz
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 282
Maximální příkon [ve wattech] 463
Úsporný režim [ve wattech] 1.2
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Správa napájení AC 100-240V, 50/60Hz
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 757 x 488 x 208
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 26.5
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 0 / 0
Certifikace a normy
Certifikace CE, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), RCM, cTÜVus, FCC-A, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-A, RoHS, WEEE, EAC
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení ColorNavigator
Součástí balení Kalibrační protokol, Propojovací kabel HDMI – HDMI, Propojovací kabel DisplayPort – DisplayPort, Příručka via download, Napájecí kabel, Stručný návod
Volitelné příslušenství PM200-K, CP200, PP100-K
Stínítko
Záruka
Záruční doba 5 let
Záruka vadných bodů Jas nejméně 800 cd/m2 při barevné teplotě 5000 K až 6500 K je garantován po dobu 5 let nebo 10 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dříve., Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - CG3146

Produktový leták - CG3146

PDF | 5 MB

Obrazy produktu CG3146

ZIP | 6 MB

ColorEdge Brožura

(Anglicky)

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Představení

Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

PDF | 662 KB

ColorNavigator 7 Introduction

Anglicky

PDF | 5 MB

EIZO Prominence CG3146

(Anglicky)

PDF | 3 MB

Quick Color Match Guide

PDF | 5 MB

Software

Ovladač zařízení - CG3146

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

ColorNavigator Network

ColorNavigator Network umožňuje centrální řízení kvality monitorů ColorEdge.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Quick Color Match

Funkce Quick Color Match zjednodušuje pracovní postup správy barev pro domácí inkoustový tisk.

Často kladené otázky

Typické 1D LUT tabulky (Look-Up-Tables) obsahují oddělené tabulky pro červenou, zelenou a modrou barvu. Pro obzvláště přesné řízení barev používá firma EIZO dle modelu jedinou trojrozměrnou LUT tabulku (3D Look-Up-Table), a dosahuje tak přesného mísení základních barev pro libovolný barevný odstín – jde o klíčovou technologii pro ideální šedý klín a vysoce precizní podání barev.

Za prvé: obrazovka je v naprostém pořádku, existuje jednoduchá příčina a řešení. 

Pokud je v nastavení zobrazení operačního systému zvolen vysoký dynamický rozsah (HDR), zatímco monitor ColorEdge je v režimu standardního dynamického režimu (SDR), barvy se jeví jako vybledlé.

Pokud v nastavení zobrazení operačního systému NENÍ vybrán vysoký dynamický rozsah (HDR), zatímco monitor ColorEdge je v režimu HDR, barvy se naopak zobrazí extrémně přeexponované/světlé.

Vyberte dynamický rozsah v nastavení zobrazení operačního systému podle vybraného barevného režimu monitoru nebo změňte barevný režim monitoru podle nastavení v operačním systému.

Informace o barevných režimech SDR/HDR jednotlivých modelů obrazovek naleznete v uživatelské příručce.

Kliknutím zde přejdete na nastavení HDR v operačním systému:

Windows: 
Nastavení -> Systém -> Displej -> HDR -> "Použít HDR": Vypnuto/zapnuto

macOS: 
Apple -> Předvolby systému -> Zobrazení -> Nastavení zobrazení -> "Vysoký dynamický rozsah": Vypnuto/zapnuto.

Color Mode (Monitor): HDR / HDR setting (OS): On
Color Mode (Monitor): HDR / HDR setting (OS): Off
Color Mode (Monitor): SDR / HDR setting (OS): On
Color Mode (Monitor): SDR / HDR setting (OS): Off

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Při kalibraci uživatelem na místě dochází k nastavení požadovaného bílého bodu a gamakřivky kombinací měření a výpočtů na šedé škále. Tento postup typický pro EIZO je časově úsporný a přesnější než chybová měření většího počtu tónů pomocí běžnějších ručních měřidel. Bezpečným základem je precizní tovární kalibrace doporučenými laboratorními měřidly.

Vše o kalibraci monitorů

Pro vysoce věrné podání obrazu jsou zásadními faktory homogenní rozložení jasu a čisté barvy. O to se stará obvod DUE, neboli Digital Uniformity Equalizer. Pro každý tón na celé zobrazovací ploše bod po bodu koriguje jasovou a barevnou nerovnoměrnost.

Monitory EIZO podporují alternativní režim DisplayPort s rozhraním USB-C. To znamená, že mohou správně zobrazovat obrazové signály z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 prostřednictvím připojení USB-C. Signální kabel USB-C dodávaný společností EIZO s monitorem je optimálně vhodný.
 
Případně lze pomocí vhodného kabelu připojit monitory s DisplayPortem. Nejvhodnější je signální kabel CP200 (USB-C (TB3/TB4) na DisplayPort) dodávaný společností EIZO.

Připojení z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 k rozhraní HDMI monitoru může fungovat pomocí vhodných aktivních adaptérů/kabelů. Doporučujeme však používat rozhraní USB-C nebo DisplayPort monitoru.

Často se zapomíná na propojení monitoru a počítače PC/MAC kabelem USB. ColorNavigator používá kabel USB ke kalibraci monitoru. Ujistěte se prosím, zda je řádně připojen funkční kabel USB.

K dosažení optimálních výsledků je vhodné se seznámit s problematikou správy barev.

Ne, ovladač není zapotřebí. Monitory jsou rozpoznány prostřednictvím signálového vstupu a poté nainstalovány jako standardní monitor nebo monitor Plug & Play.

Zobrazuje se 10 z 32 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Napsali o nás

11/2020

HPA Award

Die renommierte Hollywood Professional Association (HPA) hat den EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 mit dem begehrten „Award for Engineering Excellence 2020“ ausgezeichnet.

09/2020

Prad-Test „sehr gut“

„Auf der Suche nach dem idealen Display für höchste Ansprüche bei der Produktion und Qualitätskontrolle von innovativen Videoinhalten im Studio gibt es kaum Alternativen zum EIZO CG3146. Insbesondere wenn eine verbindliche Darstellung von HDR-Inhalten mit höchster Genauigkeit bei den Farben und allen Schattierungen der Helligkeit gefragt ist, tragen die integrierte automatische Kalibrierung und Erfahrung von EIZO effektiv dazu bei, aufwendige Neukalibrierungen zu vermeiden und stets auf höchstem Qualitätsniveau zu arbeiten. Dass dies auch bei einem im Vergleich zum Mitbewerber Sony merklich geringeren Preis funktioniert, verdient große Anerkennung. […] Der EIZO CG3146 darf als Referenz für nahezu den kompletten Markt an professionellen Displays im Videobereich angesehen werden: Sein Dynamik- und Farbumfang suchen ihresgleichen und heben hochqualitative Inhalte auf ein völlig neues Niveau!“

Zum Bericht

Recenze v angličtině

11/2020

The prestigious Hollywood Professional Association (HPA) has awarded the EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 its coveted Engineering Excellence 2020 Award.

11/2020

HPA Award

The prestigious Hollywood Professional Association (HPA) has awarded the EIZO ColorEdge PROMINENCE CG3146 its coveted Engineering Excellence 2020 Award.