Integrované řešení

DuraVision DX0211-IP se připojuje k IP kameře nebo ke switchi a posílá obrazový signál přímo do připojeného monitoru. Ke své funkci nevyžaduje počítač, software ani další hardware, což zásadně zjednodušuje instalaci a šetří čas i personální náklady. Zároveň se tím odstraňují některá slabá místa vyskytující se v obvyklých systémech s mnoha prvky pracujícími s citlivými obrazovými daty.

Integrated Solution DX0211-IP

Inovativní dekódování v samostatném zařízení

DuraVision DX0211-IP přesouvá inovativní dekódovací technologii EIZO z unikátních dekódovacích monitorů do samostatného vnějšího zařízení. Přístroj dekóduje a komprimuje signály z několika IP kamer a umožňuje zobrazování videosignálů v reálném čase. K dekodéru lze připojovat monitory nejrůznějších úhlopříček a rozlišení, což z něj činí dokonalý doplněk velkoplošných obrazovek a víceobrazovkových sestav.

Innovative Decoding Technology

Dekódování videa

DuraVision DX0211-IP zvládá dekódování kodeků H.265, H.264 a MJPEG. Signály zobrazuje v reálném čase, čímž poskytuje dokonalý přehled o situaci. Technické řešení dekodéru navíc zajišťuje vysokou snímkovou frekvenci (fps) zobrazovaného obsahu, a to i při streamování videa ve vysokém rozlišení. Například při současném zobrazování 16 signálů Full HD (1920 × 1080) na jednom monitoru činí snímková frekvence stabilně 20 fps.

Dekódování videa
Příklady snímkových frekvencí při různých rozlišeních.

Výstup 4K

DuraVision DX0211-IP je vybaven dvěma výstupy HDMI kompatibilními s rozlišením 4K UHD (3840 × 2160) pro připojení až dvou monitorů. Uživatelé tak mohou ve své sestavě flexibilně kombinovat obrazovky o různém rozlišení – například Full HD a 4K.

4K Output to Dual Monitors

Živé streamování přímo z IP kamer

Připojení IP kamer přímo k DuraVision DX0211-IP umožňuje živé streamování videa bez decentralizované záznamové technologie jako edge recording nebo cloudový archiv. To je výhodné v aplikacích vyžadujících živé streamování obrazu, jehož ukládání je nepřípustné.

Live Streaming directly from IP cameras

Záložní řešení nezávislé na správě videosignálů

Správa videosignálů (VMS) tvoří základ spolehlivého přenosu videa v moderních dohledových systémech (VSS). Přestože záložní servery mohou infrastrukturu chránit před očekávatelnými výpadky, na správu videosignálů poskytující obsluze spojení prostřednictvím klientských zařízení je třeba pohlížet jako na kritický bod. Při napadení nebo vypnutí systému může řešení využívající dekodéry IP sloužit jako záloha pracující nezávisle na VMS. K tomu stačí pouhé přímé napojení na dohledové kamery využívající stále funkční síťové spojení.

Přizpůsobitelné uspořádání obrazů

Přívětivé webové rozhraní nabízející sedm předvoleb dovoluje snadno rozmístit záběry až ze 32 kamer. Přizpůsobitelné individuální rozmístění obrazů na každém monitoru vyhoví vašim konkrétním požadavkům. V individuálním rozmístění můžete seskupit záběry z jednotlivých kamer dle sledovaných oblastí, nebo je naopak rozdělit a podrobněji sledovat na jediné obrazovce. Obraz můžete reprodukovat s původním poměrem stran nebo roztáhnout na celou stanovenou plochu.

Custom Screen Layout
Rozdělení obrazovky na 1 až 32 záběrů.
Uživatelské rozvržení obrazovky

Přizpůsobitelná reakce na události

Webové rozhraní dovoluje konfigurovatelnou integraci s místním systémem správy videosignálů (VMS). Informace o událostech nebo alarmech jsou z VMS předávány do dekodéru IP, který na ně stanoveným způsobem zareaguje. DuraVision DX0211-IP patřičně upraví obraz na cílovém monitoru.

Customizable Event Response
Příklad: Informace o vstupu pomocí přístupové karty se odešle přímo do systému správy videosignálů a DuraVision DX0211-IP zvětší odpovídající záběr.

Spolupráce s předními systémy správy videosignálů

EIZO spolupracuje s předními průmyslovými společnostmi na zajištění technické kompatibility a funkčnosti s různými systémy správy videosignálů (VMS).

IP Decoder Solution Partner

Zásuvný modul Genetec Security Center

Společnosti EIZO a Genetec společnými silami navrhly zásuvný modul splňující naléhavé požadavky, které koncoví uživatelé na celém světě kladou na bezpečnostní systémy. Po integraci do videoframeworku Genetec™ Security Center získají uživatelé snadný přístup ke vzdálenému nastavování a správě monitorů EIZO DuraVision s dekodérem IP nebo samostatných dekodérů IP. Operátoři mohou v uživatelském rozhraní systému Security Center jednoduše přetáhnout myší obraz z registrovaných kamer na požadované místo a toto nastavení se automaticky projeví na příslušném monitoru. Na stejném místě lze snadno měnit i počet a uspořádání obrazů z kamer. Systémy DuraVision s dekodérem IP mohou reagovat i na dynamické pokyny z bezpečnostního systému. Může se jednat o zvětšení záběru při určité události – například při neoprávněném vstupu.

Genetec Plugin
Rozmístění kamer a uspořádání záběrů na zařízení s dekodérem IP může spravovat systém Genetec Security Center.

Bezpečná investice pro připojení až 250 kamer

DuraVision DX0211-IP je kompatibilní s kamerami využívajícími protokoly ONVIF Profile S, Axis VAPIX a Panasonic, čímž je zajištěna flexibilní instalace a funkčnost se širokým spektrem výrobků. K dispozici je i přímé připojení přes RTSP (Direct URI).

Podrobnosti o kompatibilních kamerách naleznete zde.

Camera Compability

Registrace až 48 IP kamer

Intuitivní uživatelské webové rozhraní DuraVision DX0211-IP dovoluje zaregistrovat až 48 různých IP kamer, a to včetně kamer o rozlišení 4K. Kamery mohou být vyhledány samočinně, nebo zadány ručně. Na témže místě lze snadno spravovat jednotlivá nastavení.

Připojení až 48 IP kamer
Připojení až 48 IP kamer k DuraVision DX0211-IP prostřednictvím síťového switche.

Aktualizace firmwaru pro vylepšenou funkčnost

Vývojoví pracovníci společnosti EIZO neustále zdokonalují vlastnosti a funkčnost výrobků s dekodéry protokolu IP a pravidelně vydávají aktualizace firmwaru. Jelikož má EIZO aktualizace ve svých rukou, může zákazníkům efektivně a spolehlivě poskytovat nejnovější funkce a technickou podporu.

Stáhnout nejnovější firmware (brzy bude následovat).

Minimální prostorové nároky při namontování na monitor

DuraVision DX0211-IP lze pomocí montážní desky VOP-01 snadno uchytit k zadní straně jakéhokoliv monitoru* s držákem VESA. Tenký kompaktní design dekodéru je dokonale přizpůsobený k montáži na zadní stranu monitoru uchyceného ke stěně nebo ke stropu. Prostorové nároky jsou pak zanedbatelné. Uchycení přímo k monitoru také přispívá k přehlednější kabeláži bez zbytečné změti vodičů.

* U některých monitorů je k upevnění desky VOP-01 zapotřebí ještě montážní deska VESAMP100.

Minimal Footprint for Mounted Solutions

Napájení bez síťového zdroje

DuraVision DX0211-IP obsahuje rozbočovač PoE+ zajišťující napájení i bez síťového adaptéru a kabelu. Kabeláž je díky tomu přehlednější. Pro instalace bez PoE+ je k dispozici volitelný síťový zdroj.

Power Delivery without AC Adapter

Nízké zahřívání nevyžadující ventilátor

Horní část odvádí teplo, čímž ochlazuje zařízení.

DuraVision DX0211-IP pracuje zcela bezhlučně, neboť díky nízkému zahřívání nepotřebuje ventilátor. To přispívá i ke dlouhodobé spolehlivosti. Provedení horní části krytu umožňuje efektivní chlazení zaručující přiměřené teploty i při dlouhodobém provozu.

Zaručený provoz 24/7

Dekodér IP je navržen s ohledem na trvale bezúdržbový provoz a ochranu před neoprávněným přístupem. Nevyžaduje antivirový software, bezpečnostní aktualizace, údržbu operačního systému ani licencování. To značně snižuje údržbové náklady a eliminuje zbytečné výpadky a výdaje. Zařízení bylo navrženo pro nepřetržitý provoz a dosahuje mimořádné spolehlivosti. EIZO poskytuje dvouletou záruku.

Držáky (volitelné příslušenství)

Dekodér IP lze snadno uchytit pomocí jednoho ze dvou různých držáků:

VESAMP je montážní deska určená pro monitory EIZO se stojanem FlexStand 4 (quick release). Obrazovku lze prostřednictvím této desky uchytit na držák VESA. Po vyjmutí monitoru ze stojanu se deska vloží do uvolněného místa a poskytne možnost uchycení k držáku VESA.

Držák VOP-01 se používá k upevnění DuraVision DX0211-IP na zadní stranu jakéhokoliv monitoru s úchyty VESA. Instalace přitom zabírá jen nepatrný prostor. Uchycení přímo k monitoru také přispívá k přehlednější kabeláži bez zbytečné změti vodičů (monitory se stojanem FlexStand 4 (quick release) vyžadují k uchycení na držák VESA desku VESAMP100).

Volitelný napájecí zdroj DVAC-01 pro dekodér DuraVision DX0211-IP poskytuje napájení systémům, které nejsou kompatibilní s technologií PoE+.

brackets