Prvotřídní kvalita obrazu

Obrazovka poskytuje zářivě ostré rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) bodů a vysoký kontrastní poměr 5000:1. Panely TN s podsvícením LED nejnovější generace poskytují ostrý obraz s vysokou přesností detailu a skvělým jasem. Specialitou je funkce EIZO UpView: Zajišťuje, aby barvy nepůsobily vybledle při pohledu na obrazovku zdola. U běžných monitorů s panely TN k tomuto jevu dochází poměrně často.

Bez funkce UpView
Bez funkce UpView
S funkcí UpView
S funkcí UpView

Obrazovka Full-HD s antireflexním povrchem

Obrazovka má skvělé rozlišení Full-HD, tj. 1920 × 1080 bodů. Monitor tak umožňuje pohodlné zobrazování velkého množství informací. Obraz z kamery Full-HD se zobrazuje ve všech detailech a bez rušivého černého pruhu. Antireflexní povrch rozptyluje odrážející se světlo. Výhoda: Vaše oči se neunavují tak rychle.

Obrazovka bez antireflexního povrchu
Obrazovka bez antireflexního povrchu
Obrazovka s antireflexním povrchem
Obrazovka s antireflexním povrchem

Funkce Visibility Optimizer pro čistý obraz

Díky prvku Visibility Optimizer je uživatel schopen v reálném čase zobrazovat jasný a zřetelný obraz nasazením optimalizačních technologií Defog, Low-Light-Correction a Outline Enhancer. Výhoda: Optimalizace obrazu se provádí přímo v monitoru a lze ji využít i pro jednoduché monitorovací kamery.

Defog

Funkce Defog vylepšuje kvalitu obrazu, který může kvůli mlze, sněhu či jiným okolnostem působit jako zamlžený a neostrý.

Bez funkce Defog
S funkcí Defog
S
BEZ
Bez funkce Low-Light-Correction
S funkcí Low-Light-Correction
S
BEZ

Low-Light-Correction

Funkce Low-Light-Correction rozpoznává tmavá a málo zřetelná místa na obrazovce a příslušným způsobem upravuje jas jednotlivých bodů obrazu. Vzniká tak dokonalý obraz s realistickým působením tmavších odstínů, protože tmavé pasáže jsou vyjasněné a jasné plochy jsou chráněny před vyblednutím.

Outline Enhancer

Funkce Outline Enhancer analyzuje zobrazovaný obsah a zamezuje zesílení šumu. Zároveň upravuje neostrá místa, a zajišťuje tak další zostření obrazu. Při větší hloubce obrazu se zostřují předměty v popředí k dosažení realističtější hloubky ostrosti.

Bez funkce Outline Enhancer
S funkcí Outline Enhancer
S
BEZ

Hluboká černá díky optimalizaci kontrastu

Funkce ContrastEnhancer reguluje podsvícení LED podle histogramu jasu signálu kamery. Dostupný kontrastní poměr až 5000:1 tak zajišťuje realistickou velmi hlubokou černou barvu. 


Přesná reprodukce díky 10bitové konverzi

Monitor převádí 8bitové signály na 10bitové a volí při tom optimální hodnoty barev z 10bitové tabulky LUT. Účinek: Vidíte barevně věrný obraz s jemným rozlišením. Optimalizovaná data se poté převádějí zpět na 8bitový výstupní signál. To zajišťuje plynulé přechody barevných odstínů. To je užitecné predevším pro identi kaci osob a objektu, které lze obtížne rozpoznat.

Bez 10bitové konverze
Bez 10bitové konverze
S 10bitovou konverzí
S 10bitovou konverzí

Různá rozlišení

Monitor podporuje různá nastavení rozlišení až po své nativní rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) bodů.  Jiná než nativní rozlišení lze zobrazovat v režimu jedna ku jedné, v proporcionálním zvětšení nebo tak, aby byla zaplněna obrazovka. To je užitečné při příjmu signálu v jiném než nativním rozlišení nebo při použití aplikací, jež nepodporují rozlišení 1920 x 1080 (Full HD).


Šetření elektřiny i zraku: Auto-EcoView

Pomocí snímače automaticky upravuje jas monitoru podle okolního světla. To znamená, že obrazovka má vždy nejpříjemnější jas bez ohledu na to, zda u monitoru sedíte ve dne, či v noci. Vaše oči se proto nebudou unavovat tak rychle. A k tomu ještě ve srovnání s obvyklým nastavením šetříte elektřinu.


Dálkový ovladač ve standardu

Prostřednictvím dálkového ovladače můžete obsluhovat nabídku OSD, nastavovat hlasitost a přepínat předvolené režimy a vstupní signály. Dále lze monitor dálkovým ovladačem zapínat a vypínat. Dálkový ovladač je velmi praktický zejména pro monitory instalované na obtížně přístupných místech nebo na zdi. 


Ochrana před odcizením

Monitor disponuje držákem pro zámek. Monitor tak můžete bezpečně připevnit ke stolu nebo k polici, a ochránit jej tak před odcizením či pádem.


Vestavěný zdroj

Díky zabudovanému napájecímu modulu lze monitor přímo zapojit do zásuvky síťovou šňůrou.


Všestranné možnosti připojení

Monitor je vybaven vstupy DVI-D (24 kontaktů) a D-Sub (mini, 15 kontaktů). Tyto vstupy umožňují připojení analogových i digitálních zařízení. Dva vstupy HDMI podporují výstup z počítače, videosignál i zvukový signál. Monitor lze proto připojit přímo k videokameře a k jiným zařízením audio/video.


Podpora nepřetržitého provozu

Monitor je konstruován pro nepřetržitý provoz (24/7) a vyznačuje se vysokou spolehlivostí. Z tohoto důvodu společnost EIZO poskytuje záruku o délce 2 roky let. 


Obrázek: Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo
Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo

Hodí se pro denní i noční použití: Díky velkému rozsahu ztlumení jasu 3 cd/m2 až 250 cd/m2 je tento monitor vhodný pro prostředí s proměnlivým okolním světlem. Jas monitoru lze optimálně nastavit pro jakékoli světelné poměry, a proto jej lze bezproblémově používat i v tmavých prostorách.


Häufige Fragen
Co znamená Auto EcoView?

Automatická funkce EcoView se aktivuje krátkým stiskem tlačítka. Při silném osvětlení je jas obrazu zvýšen, při slabém osvětlení snížen. Díky maximálně stálému kontrastu je dosaženo vysoké ergonomie na pracovišti za současné úspory energie a menší zátěže pro životní prostředí.

Doporučené rozlišení se nezobrazuje, čím to může být?

Může se např. jednat o problém spojený s ovladačem grafické karty. Nainstalujte prosím nejnovější ovladač pro svou grafickou kartu a restartujte počítač i monitor.
Starší grafické karty nemusejí být schopny zobrazit toto rozlišení; v takovém případě budete potřebovat novou grafickou kartu s odpovídajícím výstupem.

U LCD obrazovek může dojít k výskytu vadných pixelů. Jak se EIZO staví k tomuto tématu?

Obrazovky se skládají z milionů obrazových prvků o ploše menší než setina čtverečního milimetru. Tyto prvky mohou vykazovat závady, které se projeví trvalým svícením nebo zhasnutím. Jejich viditelnost závisí především na okolní ploše. Svíticí body jsou např. ve světlém okolí téměř neznatelné. Každá obrazovka LCD je z hlediska výskytu vadných pixelů jiná.
Abychom mohli jasně odpovědět na otázku, jaký počet vadných pixelů považuje společnost EIZO za nepřípustný, jsou obrazovky značky EIZO testovány dle uznávaných mezinárodních norem. V průměru ze všech přístrojů se těchto přípustných tolerancí ani zdaleka nedosahuje. LCD panely, které tyto požadavky nesplňují, EIZO na trh neuvádí. V závislosti na modelu jsou monitory značky EIZO zárukou nulového výskytu vadných pixelů pro trvale svíticí subpixely (obrazové prvky dle ISO 9241-307). Doba trvání: šest měsíců od data prodeje.

Které grafické karty EIZO podporuje?

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

K čemu slouží rozbočovač USB?

Spolu s počítačem kompatibilním s technologií USB funguje monitor jako rozbočovač, k němuž lze pomocí USB připojit další periferie.