Prvotřídní kvalita obrazu

Obrazovka poskytuje zářivě ostré rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) bodů a vysoký kontrastní poměr 5000:1. Panely TN s podsvícením LED nejnovější generace poskytují ostrý obraz s vysokou přesností detailu a skvělým jasem. Specialitou je funkce EIZO UpView: Zajišťuje, aby barvy nepůsobily vybledle při pohledu na obrazovku zdola. U běžných monitorů s panely TN k tomuto jevu dochází poměrně často.

Bez funkce UpView
Bez funkce UpView
S funkcí UpView
S funkcí UpView

Obrazovka Full-HD s antireflexním povrchem

Obrazovka má skvělé rozlišení Full-HD, tj. 1920 × 1080 bodů. Monitor tak umožňuje pohodlné zobrazování velkého množství informací. Obraz z kamery Full-HD se zobrazuje ve všech detailech a bez rušivého černého pruhu. Antireflexní povrch rozptyluje odrážející se světlo. Výhoda: Vaše oči se neunavují tak rychle.

Obrazovka bez antireflexního povrchu
Obrazovka bez antireflexního povrchu
Obrazovka s antireflexním povrchem
Obrazovka s antireflexním povrchem

Funkce Visibility Optimizer pro čistý obraz

Díky prvku Visibility Optimizer je uživatel schopen v reálném čase zobrazovat jasný a zřetelný obraz nasazením optimalizačních technologií Defog, Low-Light-Correction a Outline Enhancer. Výhoda: Optimalizace obrazu se provádí přímo v monitoru a lze ji využít i pro jednoduché monitorovací kamery.

Defog

Funkce Defog vylepšuje kvalitu obrazu, který může kvůli mlze, sněhu či jiným okolnostem působit jako zamlžený a neostrý.

Bez funkce Defog
S funkcí Defog
S
BEZ
Bez funkce Low-Light-Correction
S funkcí Low-Light-Correction
S
BEZ

Low-Light-Correction

Funkce Low-Light-Correction rozpoznává tmavá a málo zřetelná místa na obrazovce a příslušným způsobem upravuje jas jednotlivých bodů obrazu. Vzniká tak dokonalý obraz s realistickým působením tmavších odstínů, protože tmavé pasáže jsou vyjasněné a jasné plochy jsou chráněny před vyblednutím.

Outline Enhancer

Funkce Outline Enhancer analyzuje zobrazovaný obsah a zamezuje zesílení šumu. Zároveň upravuje neostrá místa, a zajišťuje tak další zostření obrazu. Při větší hloubce obrazu se zostřují předměty v popředí k dosažení realističtější hloubky ostrosti.

Bez funkce Outline Enhancer
S funkcí Outline Enhancer
S
BEZ

Hluboká černá díky optimalizaci kontrastu

Funkce ContrastEnhancer reguluje podsvícení LED podle histogramu jasu signálu kamery. Dostupný kontrastní poměr až 5000:1 tak zajišťuje realistickou velmi hlubokou černou barvu. 


Přesná reprodukce díky 10bitové konverzi

Monitor převádí 8bitové signály na 10bitové a volí při tom optimální hodnoty barev z 10bitové tabulky LUT. Účinek: Vidíte barevně věrný obraz s jemným rozlišením. Optimalizovaná data se poté převádějí zpět na 8bitový výstupní signál. To zajišťuje plynulé přechody barevných odstínů. To je užitecné predevším pro identi kaci osob a objektu, které lze obtížne rozpoznat.

Bez 10bitové konverze
Bez 10bitové konverze
S 10bitovou konverzí
S 10bitovou konverzí

Různá rozlišení

Monitor podporuje různá nastavení rozlišení až po své nativní rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) bodů.  Jiná než nativní rozlišení lze zobrazovat v režimu jedna ku jedné, v proporcionálním zvětšení nebo tak, aby byla zaplněna obrazovka. To je užitečné při příjmu signálu v jiném než nativním rozlišení nebo při použití aplikací, jež nepodporují rozlišení 1920 x 1080 (Full HD).


Šetření elektřiny i zraku: Auto-EcoView

Pomocí snímače automaticky upravuje jas monitoru podle okolního světla. To znamená, že obrazovka má vždy nejpříjemnější jas bez ohledu na to, zda u monitoru sedíte ve dne, či v noci. Vaše oči se proto nebudou unavovat tak rychle. A k tomu ještě ve srovnání s obvyklým nastavením šetříte elektřinu.


Dálkový ovladač ve standardu

Prostřednictvím dálkového ovladače můžete obsluhovat nabídku OSD, nastavovat hlasitost a přepínat předvolené režimy a vstupní signály. Dále lze monitor dálkovým ovladačem zapínat a vypínat. Dálkový ovladač je velmi praktický zejména pro monitory instalované na obtížně přístupných místech nebo na zdi. 


Ochrana před odcizením

Monitor disponuje držákem pro zámek. Monitor tak můžete bezpečně připevnit ke stolu nebo k polici, a ochránit jej tak před odcizením či pádem.


Vestavěný zdroj

Díky zabudovanému napájecímu modulu lze monitor přímo zapojit do zásuvky síťovou šňůrou.


Všestranné možnosti připojení

Monitor je vybaven vstupy DVI-D (24 kontaktů) a D-Sub (mini, 15 kontaktů). Tyto vstupy umožňují připojení analogových i digitálních zařízení. Dva vstupy HDMI podporují výstup z počítače, videosignál i zvukový signál. Monitor lze proto připojit přímo k videokameře a k jiným zařízením audio/video.


Podpora nepřetržitého provozu

Monitor je konstruován pro nepřetržitý provoz (24/7) a vyznačuje se vysokou spolehlivostí. Z tohoto důvodu společnost EIZO poskytuje záruku o délce 2 roky let. 


Obrázek: Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo
Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo

Hodí se pro denní i noční použití: Díky velkému rozsahu ztlumení jasu 3 cd/m2 až 250 cd/m2 je tento monitor vhodný pro prostředí s proměnlivým okolním světlem. Jas monitoru lze optimálně nastavit pro jakékoli světelné poměry, a proto jej lze bezproblémově používat i v tmavých prostorách.


Často kladené dotazy
Jak mohu nechat opravit svůj monitor EIZO, pokud se vyskytne závada?

Opravy a výměny na místě provádní náš servisní partner:

Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek Po – Pá 9:00 – 17:00

Čím mám čistit plochu svého LCD monitoru značky EIZO?

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Které grafické karty EIZO podporuje?

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

Co znamená pojem „pozorovací úhel“?

Údaj o pozorovacím úhlu označuje úhel, pod nímž je dosaženo kontrastu vyššího než 10:1. Většinou jde o hodnoty od 160° do 178°. Tyto hodnoty nevypovídají nic o tom, jakých mimořádných rozdílů kontrastu lze dosáhnout v rámci pozorovacího úhlu. Pro uživatele by nemělo docházet ke zřetelným změnám kontrastu mezi kolmým a mírně šikmým úhlem pohledu. Nesmí panovat rozdíly mezi pohledem pozorovatele do středu a k okraji obrazu. Zřetelněji vynikne stabilita kontrastu u různých LCD technologií při použití měřicího diagramu nebo přímým vizuálním porovnáním. Čím stabilnější jsou kontrasty v zorném kuželu pozorovatele, tím lepší je reprodukce obrazu.

Co znamená pojem „kontrast“?

Kontrast je poměr bílé k černé a u monitorů se většinou uvádí jako kontrast v temné komoře v kontrolovaném laboratorním prostředí. Typické hodnoty kontrastu na potištěném papíře jsu 6:1 u novin, 31:1 u laserového tisku a 49:1 u fotopapíru. Hodnot kontrastu v temné komoře nelze např. v kanceláři dosáhnout, neboť extrémně hluboké černé nelze v běžném okolním světle docílit ani při vypnuté obrazovce.

Další často kladené dotazy k vašemu produktu naleznete v Často kladených dotazech.

K často kladeným dotazům