Schváleno certifikačními subjekty

Monitor splňuje požadavky těchto certifikačních subjektů: GL (Německo), BV (Francie), LR (Británie), DNV (Norsko), ABS (USA), ClassNK (Japonsko), KR (Korea) a CCS (Čína).


Větší zorný úhel díky technologii VA

Panel VA poskytuje velký kontrastní poměr a velmi dobrý zorný úhel. Kontrast a barvy obrazu zůstávají téměř v celém rozsahu zorného úhlu stejné. Antireflexní povrch zmírňuje rušivé optické odrazy, a to i při sledování monitoru z boku. 


Optimální zřetelnost i v denním světle

Jako volitelný doplněk je k dispozici speciální montáž čelního skleněného povrchu na displej (tzv. optical bonding), která zeslabuje optické odrazy a zvyšuje čitelnost i v denním světle. Pro tento účel se mezi LCD modul a vrchní sklo napustí řídká pryskyřice, jež zajistí pevné spojení obou těchto součástí. Obrazovka tak méně odráží světlo. A dále: Povrch displeje je mechanicky odolnější, zejména proti nárazům.

Bez speciální montáže čelního skleněného panelu
Bez speciální montáže čelního skleněného panelu
Se speciální montáží čelního skleněného panelu
Se speciální montáží čelního skleněného panelu

Podpora nepřetržitého provozu

Monitor je konstruován pro nepřetržitý provoz (24/7) a vyznačuje se vysokou spolehlivostí. Z tohoto důvodu společnost EIZO poskytuje záruku o délce 3 roky let. 


Obrázek: Spolehlivý na moři
Spolehlivý na moři

Horko, zima, vibrace – monitor odolá trvalému zatížení v námořní dopravě. Splňuje technickou normu IEC 60945 pro oblast ochrany přírody a elektromagnetickou kompatibilitu (EMC), jež je předepsána pro schválení k použití na lodích. Dále jde o zařízení třídy ochrany IP65, a je tudíž chráněno před průnikem prachu a stříkající vody. Další vlastnosti: Speciální povlak ochraňuje elektroniku před vlhkostí. Ventilátor monitoru lze snadno vyměnit.


Obrázek: Vysoká přesnost barev pro ECDIS
Vysoká přesnost barev pro ECDIS

Gama, jas a barevný prostor RGB monitoru kalibruje výrobce. Reprodukce a podání barev přesně splňuje požadavky systému ECDIS a použití pro radar v souladu s normami IEC 61174, IEC 62288 a IEC 62388.


Bild: Großer Dimmbereich für wechselnde Lichtverhältnisse
Velký rozsah ztlumování jasu pro proměnlivé okolní světlo

Hodí se pro denní i noční použití: Díky velkému rozsahu ztlumení jasu od méně než 1 cd/m2 až po 470 cd/m2 je tento monitor vhodný pro prostředí s proměnlivým okolním světlem. Jas monitoru lze optimálně nastavit pro jakékoli světelné poměry, a proto jej lze bezproblémově používat i v tmavých prostorách.


Dotyková obrazovka: rychlá a bezpečná
Dotyková obrazovka: rychlá a bezpečná

Díky kapacitní dotykové obrazovce lze monitor ovládat prsty nebo dotykovým hrotem. Poklepání, tažení, otočení, zmenšení - vše pracuje rychle a přímo. Dále je vysoce odolný proti prachu a kapkám vody a zabraňuje tak v neúmyslné obsluze.


Häufige Fragen
Doporučené rozlišení se nezobrazuje, čím to může být?

Může se např. jednat o problém spojený s ovladačem grafické karty. Nainstalujte prosím nejnovější ovladač pro svou grafickou kartu a restartujte počítač i monitor.
Starší grafické karty nemusejí být schopny zobrazit toto rozlišení; v takovém případě budete potřebovat novou grafickou kartu s odpovídajícím výstupem.

U LCD obrazovek může dojít k výskytu vadných pixelů. Jak se EIZO staví k tomuto tématu?

Obrazovky se skládají z milionů obrazových prvků o ploše menší než setina čtverečního milimetru. Tyto prvky mohou vykazovat závady, které se projeví trvalým svícením nebo zhasnutím. Jejich viditelnost závisí především na okolní ploše. Svíticí body jsou např. ve světlém okolí téměř neznatelné. Každá obrazovka LCD je z hlediska výskytu vadných pixelů jiná.
Abychom mohli jasně odpovědět na otázku, jaký počet vadných pixelů považuje společnost EIZO za nepřípustný, jsou obrazovky značky EIZO testovány dle uznávaných mezinárodních norem. V průměru ze všech přístrojů se těchto přípustných tolerancí ani zdaleka nedosahuje. LCD panely, které tyto požadavky nesplňují, EIZO na trh neuvádí. V závislosti na modelu jsou monitory značky EIZO zárukou nulového výskytu vadných pixelů pro trvale svíticí subpixely (obrazové prvky dle ISO 9241-307). Doba trvání: šest měsíců od data prodeje.

Které grafické karty EIZO podporuje?

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

K čemu slouží rozbočovač USB?

Spolu s počítačem kompatibilním s technologií USB funguje monitor jako rozbočovač, k němuž lze pomocí USB připojit další periferie.

Čím mám čistit plochu svého LCD monitoru značky EIZO?

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Příslušenství
MDS-T261
MDS-T261

Stojan pro 26palcové monitory pro použití v námořní plavbě