Plánování trasy na dosah ruky

Tento prostorný 46palcový monitor je vybaven vícedotykovým panelem a představuje praktickou alternativu klasických námořních map. Schválení předními orgány pro námořní plavbu dokládá jeho vhodnost pro radarové systémy, zobrazování námořních navigačních map a další využití na velitelských můstcích či jinde. 


Spousta místa pro efektivní řízení

Ample-Space-for-Efficient

Velká 46palcová obrazovka poskytuje lodní posádce spoustu místa pro sledování důležitých námořních informací z jedné či více aplikací na jediném místě. Obraz je precizně reprodukován pixel po pixelu v rozlišení full high definition (1920 × 1080).


Zcela plochý design

Monitor lze umístit do vodorovné polohy. Jeho zcela plochý povrch může posloužit i jako plocha pro rozložení tradičních papírových map při jejich příležitostném použití. Široké okraje kolem obrazovky poskytují posádce prostor pro odkládání různých předmětů nebo mohou posloužit k opření rukou, aniž by se tím narušil výhled na obrazovku. 


Kapacitní dotykový panel

Monitor DuraVision MDF4601WT pro zobrazování mapových podkladů je osazen kapacitním dotykovým panelem. Zvolená technologie se v porovnání s ostatními principy vyznačuje delší životností a vyšší spolehlivostí. Ovládání lze provádět prstem nebo speciálním perem. 


Ovládání dotykového panelu

Uživatelé mohou dotykové ovládání pohodlně zapínat a vypínat tlačítky vhodně umístěnými na vnějším okraji monitoru. Pro snadný přístup jsou tlačítka umístěna na dvou stranách.


Vícedotykové rozhraní

Obrazovka rozpozná až deset současných dotyků, takže monitor může ovládat více osob současně. Monitor dokáže rozpoznat i charakter dotyku, takže si lze položit ruku přímo na obrazovku bez obav z nechtěného zadání nějakého pokynu. 


Potlačování otisků prstů

Povrch monitoru DuraVision MDF4601WT je opatřen povrchovou úpravou potlačující viditelnost otisků prstů zanechaných při dotykovém ovládání. 


Detekce kapalin

Společnost EIZO vybavila monitor detekcí rozlité kapaliny pro potlačení nežádoucích povelů při potřísnění panelu. Při zjištění kapaliny monitor samočinně vypne dotykové ovládání a zapne jej až po vyčištění povrchu.


Speciální pero

Součástí monitoru je speciální dotykové pero EIZO včetně držáku. 


Výborná viditelnost

Úroveň jasu dle ECDIS: 400 cd/m2

Široký rozsah jasu začíná pod 1 cd/m2 a sahá až po 620 cd/m2. Posádka si může ve dne i v noci zvolit optimální úroveň jasu.


Kontrolka ECDIS

Kontrolka ECDIS na přední straně monitoru svítí, když jsou barvy a jas nastaveny v souladu s požadavky normy ECDIS. Když se nastavení odchýlí a jas již neodpovídá normě ECDIS, kontrolka samočinně zhasne. 


Obraz v obraze

Funkce Obraz v obraze (PiP) dovoluje zobrazit signál z druhého přístroje v samostatném menším výřezu obrazovky. Uživatelé tak mohou efektivně sledovat více oken s různými navigačními informacemi. 


EIZO Screen Rotator

Určeno pouze pro OS Windows.

EIZO Screen Rotator je bezplatný program pro rychlé otáčení obrazu monitoru o 180° jediným dotykem. To je praktické, když se na obrazovku dívá více členů posádky z různých stran.

Software pro rotaci obrazovky


Kalibrace dle normy ECDIS

Data oficiálního schválení dle jednotlivých norem se mohou lišit. Údaje o schválení dle IEC 61174 vám poskytne společnost EIZO.

Jas podsvícení, hodnota gamy a nastavení barevných kanálů RGB je továrně zkalibrováno tak, aby monitor dosahoval přesné reprodukce barev a splňoval vysoce specializované požadavky kladené na systémy ECDIS. Monitor vyhovuje požadavkům mezinárodních norem norem IEC 61174, IEC 62288 a IEC 62388 kladeným na radarové systémy a systémy elektronických navigačních map. 


Schválení námořními klasifikačními orgány

Data oficiálního schválení dle jednotlivých klasifikací se mohou lišit.

Monitor splňuje požadavky většiny námořních klasifikací a je schválený u LR (Spojené království), DNV GL (Norsko/Německo), ABS (USA), and NK (Japonsko). 


Ochrana

Monitor obstojí i v drsných podmínkách námořní plavby a splňuje požadavky mezinárodní normy IEC 60945 na odolnost navigační a sdělovací techniky v námořnictví vůči teplotám, vzdušné vlhkosti a otřesům. Přední strana s krytím IP65 zajišťuje odolnost vůči pronikání prachu a proudu vody o nízkém tlaku. 


Dlouhodobá spolehlivost

Monitor DuraVision MDF4601WT je navržen pro 24hodinový provoz a dokladem jeho dlouhodobé spolehlivosti je i tříletá záruka výrobce.


Ovládání monitoru

Model DuraVision MDF4601WT je vybaven širokou škálou komunikačních rozhraní pro dálkové řízení monitoru – např. nastavování jasu či zapínání a vypínání. Nalezneme zde rozhraní RS232C, USB, RS485, RJ45 (Ethernet) a specializovaný port (rozšířenou klávesnici). 


Více napájecích vstupů

Monitor vyhoví různým podmínkám v místě instalace, neboť je vybaven několika napájecími vstupy pro připojení stejnosměrného či střídavého napětí.


Stojan není součástí dodávky monitoru.


Häufige Fragen
Doporučené rozlišení se nezobrazuje, čím to může být?

Může se např. jednat o problém spojený s ovladačem grafické karty. Nainstalujte prosím nejnovější ovladač pro svou grafickou kartu a restartujte počítač i monitor.
Starší grafické karty nemusejí být schopny zobrazit toto rozlišení; v takovém případě budete potřebovat novou grafickou kartu s odpovídajícím výstupem.

U LCD obrazovek může dojít k výskytu vadných pixelů. Jak se EIZO staví k tomuto tématu?

Obrazovky se skládají z milionů obrazových prvků o ploše menší než setina čtverečního milimetru. Tyto prvky mohou vykazovat závady, které se projeví trvalým svícením nebo zhasnutím. Jejich viditelnost závisí především na okolní ploše. Svíticí body jsou např. ve světlém okolí téměř neznatelné. Každá obrazovka LCD je z hlediska výskytu vadných pixelů jiná.
Abychom mohli jasně odpovědět na otázku, jaký počet vadných pixelů považuje společnost EIZO za nepřípustný, jsou obrazovky značky EIZO testovány dle uznávaných mezinárodních norem. V průměru ze všech přístrojů se těchto přípustných tolerancí ani zdaleka nedosahuje. LCD panely, které tyto požadavky nesplňují, EIZO na trh neuvádí. V závislosti na modelu jsou monitory značky EIZO zárukou nulového výskytu vadných pixelů pro trvale svíticí subpixely (obrazové prvky dle ISO 9241-307). Doba trvání: šest měsíců od data prodeje.

Které grafické karty EIZO podporuje?

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

K čemu slouží rozbočovač USB?

Spolu s počítačem kompatibilním s technologií USB funguje monitor jako rozbočovač, k němuž lze pomocí USB připojit další periferie.

Čím mám čistit plochu svého LCD monitoru značky EIZO?

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.