Živý herní zážitek díky panelu IPS

Jiný rozměr kvality obrazu: panel IPS s podsvícením LED. LCD modul IPS hraje živými barvami a pěkným a čistým obrazem. Svou hru si důkladně vychutnáte a dobře a rychle se vyznáte i ve velmi složitých scénách. Další výhoda: kontrasty a barvy jsou ve všech zorných úhlech stabilní – ať sledujete prostředek, nebo okraj obrazovky. Tvůj pohyb tak mohou bez potíží sledovat i ostatní členové herního týmu od vedlejších obrazovek. Máte tak další významnou taktickou výhodu.

Monitor s panelem IPS a bez panelu IPS zepředu
S panelem IPS
Bez panelu IPS
Monitor s panelem IPS a bez panelu IPS z boku
S panelem IPS
Bez panelu IPS

Velikost a rozlišení
Velikost a rozlišení

I vypnutý herní monitor FS2735 se na tvém stole bude velmi dobře vyjímat. Nejde však samozřejmě o pouhý stylový atribut, ale především o jeho vynikající obrazovou kvalitu a další prvky. Díky 27palcovému displeji s vysokým rozlišením 2560 × 1440 bodů poskytuje displej monitoru FS2735 dostatek prostoru k výkonnému ponoření se do hry.


Bez neostrých pohybů

Monitor FS2735 disponuje různými metodami plynulého a čistého zobrazení pohyblivých obrazů. Funkce AMD FreeSync zajišťuje synchronizaci obnovovacích kmitočtů mezi grafickými kartami a obrazovkou v rozsahu 35 až 144 Hz. Tím se účinně potlačují pohybové neostrosti a obrazové artefakty vznikající při rychlých změnách obrazu. Funkce Blure Reduction generuje u modelu FS2735 rychlé blikání podsvícení LED k napodobení pulzního charakteru zobrazení klasických obrazovek. Výsledkem jsou trvale ostré obrysy i při velmi prudkých pohybech.

Bez neostrých pohybů
60 Hz
144 Hz
Bez neostrých pohybů
FreeSync OFF
FreeSync ON

Radost ze hry s extrémně nízkým zpožděním

Anglický termín Input-Lag označuje zpoždění mezi změnou na monitoru a akcí obslužného zařízení, tj. tiskárny, myši nebo jiného ovladače. Tento jev může rozhodovat o úspěšnosti vaší herní akce. Mikroprocesor vyvinutý společností EIZO zajišťuje zobrazování příkazů na obrazovce se zpožděním nejvýše 0,05 obrazu. Výhoda je jasná: Tvé šance na vítězství výrazně posilují.Software G-Ignition

Přiložený software G-Ignition (pro MS Windows) umožňuje každé aplikaci přiřadit určitý režim, např. Game (Dark scene) nebo Game (Light scene). Softwarový nástroj G-Ignition umožňuje rovněž ovládání veškerých funkcí monitoru.

Software G-Ignition
Software G-Ignition 2

G-Ignition Mobile

Aplikace běžící pod systémy iOS a Android komunikuje přes Bluetooth Smart přímo s monitorem FORIS FS2735. Umožňuje měnit nastavení barev a další parametry monitoru přímo ze smartphonu.

G Ignition Mobile (Bluetooth)
G Ignition Mobile Bluethooth

g ignition mobile notification
G-Ignition Notification

Hráč si navíc může nechat zobrazovat v rohu monitoru hlášení aplikace G-Ignition Mobile o příchozím hovoru nebo zprávě.


G-Ignition Drive

Monitor FS2735 nabízí rozličná nastavení pro dosažení optimálního obrazu. Pro každou hru se nejlépe hodí jiné nastavení. Optimální herní profily si lze vyměňovat přes cloud provozovaný společností EIZO.

G ignition drive

Smart Insight Demolition

Tato funkce vyhodnocuje barevné odstíny a jas každé scény a jejich úpravami zlepšuje viditelnost a zřetelnost na displeji. Přitom nijak nezasahuje do křivky gama. S příchodem monitoru FORIS FS2735 byla tato funkce ještě vylepšena. Nyní působí i na oblasti vykazující nadměrný jas, čímž zvyšuje kontrast mezi herními postavami a pozadím.

Smart Resolution – v obrazu vyhledává a opravuje neostrosti, pohybové artefakty a barevné tóny. Obraz získává na ostrosti a jasu, působí realisticky a živě.

Chytré technologie
Funkce Smart Insight vypnutá
Funkce Smart Insight zapnutá
Bez neostrých pohybů
Funkce Smart Insight vypnutá
Funkce Smart Insight zapnutá

Bez oslňování za všech okolností: Auto-EcoView

Bez ohledu na to, kde a kdy hrajete, funkce Auto-EcoView upravuje jas monitoru podle okolních podmínek. Zcela automaticky s použitím snímače. Máte tak jedinečnou výhodu: Na jedné straně jste chráněni před rušivými odlesky, protože jas obrazovky se při dopadu světla na monitor automaticky zvyšuje, a zejména tmavé detaily tak zůstávají jasně patrné. Začne-li se naopak stmívat nebo po ztlumení osvětlení na turnaji, se jas obrazovky sníží. Tvé oči se při dlouhých utkáních budou unavovat pomaleji a vysoká koncentrace ti vydrží až do finále. Samozřejmě lze monitor i nadále nastavovat ručně a podle vlastního uvážení volit maximální a minimální jas obrazu.


Antireflexní povrch: více obrazu, méně odrazů.

FS2735 je vybaven optimálním antireflexním povrchem. Díky minimalizaci odráženého světla rozptylováním odrazů antireflexní povrch účinně přispívá k ochraně před přetěžováním zraku. Únava očí se snižuje a uživatel může před monitorem sedět zcela uvolněně bez potřeby vyhýbat se optickým odrazům.


Bez blikání

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Tuto vlastnost zajišťuje hybridní technologie regulace podsvícení vyvinutá společností EIZO. Spojuje přednosti jinak běžné pulzně šířkové (PWM) a stejnosměrné (DC) regulace. Výhoda: Vaše oči se neunavují tak rychle. U obrazovky můžete pracovat delší dobu.


Rozhraní pro všechny herní konzole a počítače

Monitor má rozhraní pro každou herní konzoli, počítač a multimediální zařízení.


Pohodlně přenosný: ergonomická konstrukce

Monitor FORIS FS2735 je nanejvýš ergonomický, ale také velmi dobře vypadá. Stojan umožňuje nastavení výšky v rozsahu
60 mm, otočení o 344° a sklopení o 25°. Velmi rychle tak najdeš ideální posez pro dlouhé hraní. Přepínání zad a šíje patří minulosti. Herní prožitek dále posiluje antireflexní povrch displeje, který odstraňuje rušivé optické odrazy. Praktický pro setkání hráčů: Madlo na zadní straně výrazně usnadňuje přenášení. Na zadní straně vynikají estetické prvky, tj. rumělkový rám a bílé podsvícené logo EIZO.

Ergonomická konstrukce

Pětiletá záruka
Bezpečně: Pětiletá záruka

U EIZO jsi v bezpečí: máš pětiletou záruku zahrnující výměnu zařízení přímo u tebe. To je výrazně delší záruka než u běžných herních monitorů, jejichž záruční lhůta je zpravidla pouze dvouletá. Uplatnění důležitých norem Energy Star a TÜV Ergonomics se navíc stará o optimální pracovní podmínky.

Další často kladené dotazy k vašemu produktu naleznete v Často kladených dotazech.

K často kladeným dotazům

často kladené otázky
Jaké jsou výhody funkce EcoView Sense?

Funkci EcoView Sense využije ten, kdo chce ušetřit energii. Tato funkce automaticky zapíná a vypíná obrazovku podle toho, zda před ní sedí uživatel, či nikoliv. EcoView Sense zjistí přítomnost uživatele ještě předtím, než se dotkne myši nebo klávesnice. Obrazovka je vždy připravena k okamžitému provozu, ale za nepřítomnosti uživatele nespotřebovává žádnou energii.

K čemu slouží funkce Smart Resolution?

Smart Resolution patří mezi patentované technologie společnosti EIZO, které kontrolují šum a neostrost obsahu na obrazovce. Smart Resolution zajišťuje, aby nedošlo ke zvýraznění šumu, a doostřuje obraz korekcí neostrostí. U her může Smart Resolution například doostřit obraz tak, že bude působit živěji. U jiného obsahu, jako jsou fotografie a webové stránky, rozlišuje Smart Resolution pleťové tóny a zlepšuje jejich podání.

Co znamená pojem „overdrive“?

Tato metoda je založena na předem vypočítaném inteligentním spínání obrazových bodů, tak aby byly zaručeny velmi rychlé doby odezvy nejen u přechodu černá-bílá, ale i u všech ostatních barevných odstínů. Změny obrazu u rychlých videosekvencí, 3D CAD animací a her jsou díky tomu bez rušivých efektů.

Co znamená pojem „pozorovací úhel“?

Údaj o pozorovacím úhlu označuje úhel, pod nímž je dosaženo kontrastu vyššího než 10:1. Většinou jde o hodnoty od 160° do 178°. Tyto hodnoty nevypovídají nic o tom, jakých mimořádných rozdílů kontrastu lze dosáhnout v rámci pozorovacího úhlu. Pro uživatele by nemělo docházet ke zřetelným změnám kontrastu mezi kolmým a mírně šikmým úhlem pohledu. Nesmí panovat rozdíly mezi pohledem pozorovatele do středu a k okraji obrazu. Zřetelněji vynikne stabilita kontrastu u různých LCD technologií při použití měřicího diagramu nebo přímým vizuálním porovnáním. Čím stabilnější jsou kontrasty v zorném kuželu pozorovatele, tím lepší je reprodukce obrazu.