Nemocnice procházejí řadou procesních změn. Kromě minimálně invazivní chirurgie se objevuje řada dalších inovací, jako je například intervenční radiologie (IVR). Pokrok ve vývoji informačních technologií mezitím usnadňuje hladkou výměnu informací mezi ambulantní péčí, lékařským vyšetřením, diagnostikou, příjmem, chirurgií a propuštěním pacienta. S tím také nabývá na důležitosti digitální přenos a zobrazení obrazových dat na operačních sálech a v laboratořích. Právě pro tento účel nabízí EIZO špičkové monitory a videosystémy, které udrží krok s dynamickým vývojem v této oblasti. 

RadiForce & CuratOR Logo

V roce 2002 přišla značka EIZO na trh s řadou RadiForce, která označovala monitory LCD s vysokým rozlišením pro diagnostiku a vyšetřování. Rok 2011 se následně nesl ve znamení prvního videosystému EIZO s rozlišením 4K pro trh IVR. Konečně v roce 2014 nastoupil vývoj systému CuratOR jako uceleného řešení videosystému optimalizovaného pro operační sály.

Také do budoucna bude EIZO reagovat na změny v lékařství a nabízet řadu zobrazovacích produktů a řešení pro zdravotnictví. Zde je přehled aktuální nabídky výrobků značky EIZO.

Diagnostika a vyšetření

Od roku 2002 společnost EIZO vyvíjí a dodává na trh monitory značky RadiForce, které splňují vysoké nároky diagnostiky a vyšetření. V roce 2005 se EIZO jako první stalo standardem pro vyšetřovací monitory tím, že zavedlo monitory s předvolbou DICOM.

Kompletní výrobní řada

V medicíně se používají různé zobrazovací postupy, které využívají černobílých a barevných zobrazení pro různé vyšetřovací metody. Monitory řady RadiForce plně pokrývají nejrůznější požadavky lékařských zařízení. Podporují kalibraci podle normy DICOM a nabízejí výkonné funkce potřebné k určení přesné lékařské diagnózy. Nabídku doplňují grafické karty doporučené a schválené značkou EIZO.

Možnosti víceúčelové série Multi-Modality

V posledních letech se kombinuje čím dál více různých zobrazovacích technik. Podle oblasti použití - například ve vyšetřovně, na ambulanci nebo v laboratoři - jsou zapotřebí zásadně odlišné monitory. S ohledem na rostoucí poptávku po možnostech současného zobrazení několika obrazů má nyní EIZO v nabídce různé velikosti vyšetřovacích monitorů. Ty umožňují přímé porovnání černobílých i barevných snímků s různým rozlišením a nabízejí četné možnosti nastavení.

Nové způsoby interpretace obrazu

S přechodem na zdravotnické postupy využívající digitální zobrazovací metody s vysokým rozlišením se při diagnostice začalo využívat podstatně více snímků. Radiologové dnes mohou vyhodnocovat více dat než kdykoliv předtím. EIZO za tím účelem vyvinulo funkce Work-and-Flow pro efektivní nakládání s obrazovými daty a snadnější vyhodnocování pořízených snímků. Díky nim lze například seznam vyšetření vyvolat přesunem kurzoru na určené místo, zatímco jinak zůstává skryt.

Společnost EIZO přináší pod označením RadiForce a CuratOR obsáhlou paletu inovativních přístrojů kategorie High End pro různé oblasti použití ve zdravotnictví.

Přehled referencí

Určeno pro ošetření a operace

Na moderních operačních sálech se reprodukuje množství obrazových dat, která mají zajistit bezpečný a úspěšný průběh operace. V závislosti na konkrétním účelu se například při operacích, intervenční radiologii nebo endoskopii využívají různé zobrazovací metody.

Všechny tyto snímky, data i uživatelé sledují společný cíl v podobě bezpečné a úspěšné operace. Výrobci monitorů jako EIZO proto čelí nutnosti zobrazovat snímky a informace tak, aby byly pro jednotlivé skupiny uživatelů vždy k dispozici na správném místě. Rostoucí množství příchozích dat se tudíž ve společnosti EIZO snažíme koordinovat tím, že trvale rozšiřujeme svoji nabídku výrobků. V podobě řady CuratOR nabízí EIZO optimalizované řešení pro operační sály, které zajistí bezpečnou a spolehlivou integraci a splnění rozmanitých požadavků:

Nástěnné panely

Základem instalace na operačním sále jsou chirurgické panely značky EIZO s řadou možností nastavení a připojení. Dle přání zákazníka lze odsud ovládat správu dat, nastavení přenosu obrazu i zvuku, rozvržení prvků v obraze i archivaci. K tomu slouží software Caliop vyvinutý společností EIZO.

Videomanagement

Systém Alipe založený na technologii Videomanagement over IP (VMoIP) a takzvané Large Monitor Managery představují dvě ze čtyř možných řešení z portfolia EIZO CuratOR k připojení obrazových a dalších signálů na operačním sále a možnost rozčlenit je na dostupná zobrazovací zařízení tak, aby se potřebné snímky zobrazily co nejlépe. Large Monitor Manager svede obrazy z různých videovstupů dohromady, spojí je a seřadí dle preference; příslušný složený obraz poté zobrazí na monitoru. Pomocí Alipe lze snímky i videodata bez latence či ztrát přenášet jak uvnitř operačního sálu, tak do jiných sálů nebo například do poslucháren.

Monitory pro operační sály

Chirurgické monitory EIZO nabízejí špičkovou kvalitu obrazu a provedení přizpůsobené náročnému použití na operačním sále. S tím se pojí také hygienický design a různé možnosti připojení a zobrazení. Speciálně pro endoskopii nabízí EIZO řadu 2D a 3D monitorů pro věrné zobrazení chirurgických snímků při vyšším rozlišení, jasu a kontrastu.

Velkoformátové diagnostické monitory pro IVR

Zobrazení obrazových informací na velké diagnostické obrazovce ve velmi vysokém rozlišení je nejlepším krokem k zajištění efektivního a hladkého průběhu intervenčních zákroků.

Společnost EIZO přináší pod označením RadiForce a CuratOR obsáhlou paletu inovativních přístrojů kategorie High End pro různé oblasti použití ve zdravotnictví.

Přehled referencí

Pro všeobecnou správu

I mimo oblasti diagnostiky a vyšetření či ošetření a operací pomáhá široká nabídka společnosti EIZO řešit mnoho různých problémů zdravotnické praxe.

Jednoduché ovládání

Na běžných odděleních, v klinických poradnách, na příjmu a na IT pracovištích tráví zaměstnanci dlouhý čas u obrazovek. To vede k rychlé únavě očí. Pro tento účel se velmi dobře hodí řada EIZO FlexScan, která je vybavena funkcemi šetřícími zrak a snižujícími únavu očí. K funkcím a prvkům na ochranu zraku před únavou patří snížené vyzařování modré složky světla (režim Papír), ochrana proti blikání (EyeCare dimming), automatické nastavení jasu (Auto EcoView), ochrana proti oslnění, úzký rámeček a ergonomický stojan.

Stabilní provoz

Zdravotnická zařízení, jako jsou nemocnice a pohotovosti, poskytují zdravotnické služby v nepřetržitém provozu. To znamená, že na sesternách a pohotovostech musejí být monitory v provozu 24 hodin denně. Z těchto důvodů se mnohé kliniky rozhodují vybavit sesterny a pohotovosti spolehlivými a provozně stabilními monitory z produktových řad FlexScan nebo RadiForce.

Řízení kvality

S tím, jak postupně roste význam digitálního obrazu ve zdravotnictví, je také kladen stále silnější důraz na obrazovou kvalitu obrazovek. Jako kompetentní a zkušený specialista na monitory nabízí EIZO softwarová řešení RadiCS a RadiNET Pro, s jejichž pomocí lze zjistit kvalitu obrazu, provést precizní kontrolu monitoru i jeho podrobné nastavení, a podílet se tak na co nejvyšší kvalitě zdravotní péče.

Společnost EIZO přináší pod označením RadiForce a CuratOR obsáhlou paletu inovativních přístrojů kategorie High End pro různé oblasti použití ve zdravotnictví.

Přehled referencí

Směr budoucího vývoje značky EIZO

EIZO se zasazuje o vývoj špičkových a spolehlivých zobrazovacích technologií. Kromě naší stávající nabídky budeme také dále usilovat o vývoj monitorů s novými technologiemi, jako je Optical Bonding a antireflexní technologie (AR).

Černobílé a barevné monitory řady RadiForce s rozlišením 1 až 8 megapixelů plně pokrývají nejrůznější požadavky lékařských zařízení.

K monitorům RadiForce