Workshopy v prodejnách Megapixelu

Přijďte na zajímavé workshopy EIZO do prodejen Megapixelu v Ostravě, Brně a v Praze.

Tentokrát na téma:

Faktory ovlivňující zobrazení fotografií na monitorech – přesnost a barevná věrnost je rozhodující 

Lektor: Ing. Antonín Charvát
Cena: zdarma

V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru. Na základě předchozích zkušeností budeme hovořit tedy nejen o správném nastavení zobrazovače, ale i o dalších aspektech, které ovlivňují úpravu a zobrazení fotografie na monitoru. Pokud zvolíme například špatný formát dat, ani dobře nastavený a zkalibrovaný monitor to nezachrání. 

Profil účastníka kurzu: Kurz je vhodný pro každého, kdo upravuje fotografie a chce mít jistotu, že své fotografie vidí na monitoru správně - dle fotografických standardů. Nezbytný pro každého, kdo si koupil nebo zamýšlí koupit jakýkoli fotografický monitor a chce se o něm dovědět co nejvíce – jak ho ovládat a nastavovat, aby ukazoval správně.

Termíny: 

Ostrava:
13.11.2018
15 – 17 hod

Brno:
14.11.2018
15 – 17 hod

Praha:
15.11.2018
15 – 17 hod.

Registrace zde


Celorepublikové Setkání fotografů

Workshop a poradna

24.11.2018
KC Zahrada, Praha Chodov

V sobotu 24. listopadu 2018 pořádá FotoAparát.cz a fotografická škola FotoInstitut.cz další z řady celorepublikových Setkání fotografů

Tato populární akce je určena každému, kdo se zajímá o fotografování. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí. Celý den probíhají prezentace, foto workshopy, poradny, diskuse s fotografy, soutěže o zajímavé ceny a bohatý doprovodný program.

V rámci pestrého programu budou již tradičně prezentovány LCD monitory EIZO. A to formou přednášky s názvem: „Faktory ovlivňující barevnou reprodukci fotografií na monitorech“,  a následnou Poradnou, kde se můžete zeptat na vše týkající se monitorů, kalibrace a správy barev.
Přednáška začíná v 9 hodin v Malém sále, Poradna následuje po přednášce.

Podzimní Setkání proběhne v Kulturním centru Zahrada v Praze na Chodově od 9 do 18 hodin. Více


Odborný kurzu v sídle společnosti EIZO

ColorNavigator

 Pokud již vlastníte monitor EIZO a chtěli byste zdokonalit své znalosti v oblasti kalibrace, pak je tento kurz určen přesně pro Vás.

Základní metody kalibrace monitorů EIZO pomocí softwaru ColorNavigator.

Termín bude vypsán

24.ledna 2019
16-19 hod 

ZDARMA

Tento kurz bude lektorován odborníkem zastupující společnost EIZO Corp. v ČR a na Slovensku. Kurz se koná přímo v sídle společnosti.

V případě zájmu o kurz, prosím, kontaktujte Kristýnu Kuldovou na adrese:
kristyna.kuldova@eizo.com


FOTOEXPO za námi

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO určený fotografům všech věkových kategorií proběhl v sobotu 20.října 2018 v Národním domě na Vinohradech. 

Na společném stánku společností SONY, EIZO, Zeiss a AFOP jste si mohli vyzkoušet fotoaparáty a objektivy přímo v praxi. 

EIZO představilo novou koncepci fotografických monitorů, které jsou uživatelsky ještě přívětivější pro fotografy-začátečníky a které přináší více možností pro fotografy-profesionály a novou verzi kalibračního softwaru EIZO ColorNavigator verze 7, který vůbec poprvé umožňuje nastavit monitor pro používání s fotografickými editory BEZ kalibrační sondy, což uvítají zejména fotografové-začátečníci. Na druhé straně ColorNavigator 7 podporuje širokou paletu nejpoužívanějších amatérských nebo profesionálních senzorů včetně všech kalibračních senzorů vestavěných v grafických monitorech EIZO řady CG a CG-Premium. Kalibrační software EIZO ColorNavigator 7 bude poprvé umět komunikovat také v češtině.