Slavnostní vyhlášení XIV. Olympus FotoAkademie 2019

V pondělí 3. června 2019 proběhne v sídle společnosti Olympus v Praze slavnostní vyhlášení výsledků již XIV. ročníku fotografické soutěže Olympus FotoAkademie 2019, největšího projektu svého druhu určeného studentům středních a žákům základních škol z celé ČR.

Při slavnostním odhalení vítězných fotografií v prostorách generálního partnera soutěže převezmou jejich autoři ceny z rukou předsedkyně komise Sáry Saudkové, fotografa Roberta Vano, pořadatelů a zástupců sponzorů a partnerů projektu FotoAkademie.cz: generálního partnera společnosti Olympus a partnerů Centrum FotoŠkoda, Zoner, EIZO, Fomei, FotoInstitut.cz a dalších.


7. Pražský FotoMaraton

Zveme vás na 7. Pražský FotoMaraton, kde si můžete zasoutěžit trochu jinak.

Letošní FotoMaraton  proběhne v sobotu 8.6. 2019. Úkolem soutěžících je nafotit za 5 hodin 6 témat v zadaném pořadí. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání cen proběhne za přítomnosti světově známého fotografa Roberta Vano.

Soutěží se o hodnotné fotografické ceny od partnerů soutěže, mezi které se EIZO dlouhodobě řadí. Pro letošního výherce je připraven zbrusu nový fotogrrafický monitor EIZO pro všechny kreativní tvůrce

Registrovat se můžete na www.fotomaratony.cz.


Workshopy v prodejnách Megapixelu

Přijďte na zajímavé workshopy EIZO do prodejen Megapixelu v Ostravě, Brně a v Praze.

Ostrava: 11.6.2019  15-17 hod
Brno: 12.6.2019  15-17 hod
Praha: 13.6.2019  15-17 hod


Tentokrát na téma:
Laďte své fotografie, nikoli monitor. 

Rádi fotíte a pak upravujete pořízené fotografie na notebooku nebo na monitoru? Pak asi víte, že aby nebyla Vaše práce marná a výsledek byl dle Vašeho očekávání, je důležité pracovat na správném zařízení. Fotografické monitory, které svými vlastnostmi jsou koncipované přímo pro práci s fotografií, mají kromě jiného i výhodu speciálních kalibračních softwarů, pomocí kterých nastavíte obrazové parametry monitoru a vyrobíte ICC profil pro fotografické editory – nyní nově také bez kalibrační sondy.

Ale co to vůbec ICC profil je? A co sonda, kolik stojí? A zvládnu já vůbec správné nastavení monitoru? Buďte si jisti, že nyní to zvládnete. Přijďte se přesvědčit, že nyní stačí vybalit monitor z krabice, zapojit nezbytné kabely a pak už se můžete věnovat pouze svým fotografiím. Monitor udělá všechno nastavení automaticky za Vás. 


Regitrace zde.


EIZO partnerem akce Canon ZOOM 2019

V úterý 11.června pořádá Canon CZ další ročník oblíbené akce v Pražské ZOO Canon ZOOM, tradiční akci pro všechny, kteří hledají svými objektivy krásu zvířecího světa.

Můžete si vyzkoušet objektivy, zrcadlovky a další techniku Canon na vlastní kůži. Čekají Vás přednášky a workshopy zajímavých osobností, stanoviště CPS a soutěž o nejlepší fotku dne.

Společnost EIZO je dlouholetým partnerem této akce a i letos zapůjčí své LCD monitory EIZO, které budou určeny k prohlížení a prezentaci pořízených fotografií.
 


DTPobchod - Den otevřených dveří

18.6. 2019, 10.00-17.00

Zveme vás na první oficiální den otevřených dveří DTPobchodu v novém sídle – v Praze Karlíně.

Můžete se těšit na novou prodejnu i setkání s celým týmem. Připraven je zajímavý program plný workshopů, přednášek a bohatých doprovodných akcí. V odpoledních hodinách vás čeká exkluzivní přednáška Jana Williama Drnka o tom, jak vznikala digitalizace Slovanské epopeje a po celý den můžete nahlédnout a zalistovat v knize Epopej, nejdražší knize v ČR, která Muchovy obrazy věrně reprodukuje.


Do programu jsou zařazeny i dva EIZO workshopy s atraktivními tématy:

11:00 EIZO: Quick Color Match 
Řešení pro všechny, kteří chtějí tisknout na příručních tiskárnách a potřebují rychle dosáhnout sladění svého tiskového výstupu s monitorem, aniž by se museli zabývat správou barev monitorů a tiskáren. Široká škála podporovaných papírů, tiskáren EPSON a CANON a všech novějších monitorů EIZO.

13.00 EIZO: ColorNavigator 7
Nové revoluční řešení pro všechny, kdo se nechtějí zabývat správou barev a kalibrací monitorů, ale chtějí fotografovat a tvořit. AUTOMATICKÉ vytváření profilů monitoru pro fotografické editory BEZ nutnosti monitor KALIBROVAT pomocí kalibrační sondy.


Zaregistrujte se a obdržíte drobný dárek.


Odborný kurzu v sídle společnosti EIZO

ColorNavigator

Pokud již vlastníte monitor EIZO a chtěli byste zdokonalit své znalosti v oblasti kalibrace, pak je tento kurz určen přesně pro Vás.

Základní metody kalibrace monitorů EIZO pomocí softwaru ColorNavigator.
Software ColorNavigator 7 - revoluční řešení pro všechny fotografy. 

Kurz bude věnován především kalibračnímu softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.

Termíny budou vypsány


ZDARMA

Tento kurz bude lektorován odborníkem zastupující společnost EIZO Corp. v ČR a na Slovensku. Kurz se koná přímo v sídle společnosti.

V případě zájmu o kurz, prosím, kontaktujte Kristýnu Kuldovou na adrese:
kristyna.kuldova@eizo.com