F!Day 2019 - Broncolor Show s Ursem Recherem

Celodenní praktický seminář s továrním jezdcem ikonické firmy BRONCOLOR. Urs je nejen velmi šikovný komerční fotograf, ale dost zásadně se podílí na vývoji geniálního systému pro fotografii a film rodinné firmy BRONCOLOR. Uvidíte jej v akci a budete si s touto osobností promluvit o zajímavých aspektech jeho práce.

Připraveno je mnoho ukázek s užitečnými tipy nejen pro komerční fotografii. Partnerské semináře a ukázky firem HASSELBLAD, CARL ZEISS, SONY, DJI, FOCUS NORDIC a další.

EIZO samozřejmě nebude chybět a představí zde svou koncepci fotografických monitorů, které jsou uživatelsky ještě přívětivější pro fotografy-začátečníky a které přináší více možností pro fotografy-profesionály. Celá tato koncepce je založena na kalibračním softwaru EIZO ColorNavigator verze 7, který vůbec poprvé umožňuje nastavit monitor pro používání s fotografickými editory BEZ kalibrační sondy, což uvítají zejména fotografové-začátečníci. Na druhé straně ColorNavigator 7 podporuje širokou paletu nejpoužívanějších amatérských nebo profesionálních senzorů včetně všech kalibračních senzorů vestavěných v grafických monitorech EIZO řady CG a CG-Premium pro přesnou kontrolní kalibraci monitoru v případě, že je to potřeba.

Dále se můžete těšit na:

  • kalibraci monitorů EIZO dle papírové předlohy fotografie (sladění s monitorem) pomocí softwaru QCM
  • nastavení monitoru pro fotografické editory BEZ použití kalibrační sondy pomocí softwaru EIZO ColorNavigator 7
  • kalibraci monitoru pro přesné nastavení jeho obrazových parametrů s použitím kalibrační sondy pomocí softwaru EIZO ColorNavigator 7

Více


Na kalibraci s FotoŠkodou aneb aby barvy na monitoru seděly

Seznamte se se základy kalibrace fotografických monitorů a s novými metodami jejího provedení. Kurz bude zaměřen především na kalibrační software ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů.

CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.

Termín: 3.10.2019
Čas: 16-18 hod
Místo: Centrum FotoŠkoda


Registrace.
 


FotoInstitut.cz – EIZO workshop

V polovině října budete mít možnost se zúčastnit kurzu pořádaného s naším partnerem FotoInstitut.cz

Zobrazování fotografií na fotografických monitorech dle fotografických standardů - kalibrace monitorů a nastavení Správy barev ve fotografických prohlížečích/editorech.

15. října 2019 15:00 - 18:00

V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru.
Seznámíme vás se základy kalibrace fotografických monitorů a s novými metodami jejího provedení. A to pomocí inovativního kalibračního softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.

Přihlášky zde.​​​​​​​
 


Odborný kurzu v sídle společnosti EIZO

ColorNavigator

Pokud již vlastníte monitor EIZO a chtěli byste zdokonalit své znalosti v oblasti kalibrace, pak je tento kurz určen přesně pro Vás.

Základní metody kalibrace monitorů EIZO pomocí softwaru ColorNavigator.
Software ColorNavigator 7 - revoluční řešení pro všechny fotografy. 

Kurz bude věnován především kalibračnímu softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.

Termíny budou vypsány


ZDARMA

Tento kurz bude lektorován odborníkem zastupující společnost EIZO Corp. v ČR a na Slovensku. Kurz se koná přímo v sídle společnosti.

V případě zájmu o kurz, prosím, kontaktujte Kristýnu Kuldovou na adrese:
kristyna.kuldova@eizo.com


Workshopy v prodejnách Megapixelu

Přijďte na zajímavé workshopy EIZO do prodejen Megapixelu v Ostravě, Brně a v Praze.

Ostrava: 10.9.2019  15-17 hod
Brno: 11.9.2019  15-17 hod
Praha: 12.9.2019  15-17 hod


Tentokrát na téma:
Laďte své fotografie, nikoli monitor. 

Rádi fotíte a pak upravujete pořízené fotografie na notebooku nebo na monitoru? Pak asi víte, že aby nebyla Vaše práce marná a výsledek byl dle Vašeho očekávání, je důležité pracovat na správném zařízení. Fotografické monitory, které svými vlastnostmi jsou koncipované přímo pro práci s fotografií, mají kromě jiného i výhodu speciálních kalibračních softwarů, pomocí kterých nastavíte obrazové parametry monitoru a vyrobíte ICC profil pro fotografické editory – nyní nově také bez kalibrační sondy.

Ale co to vůbec ICC profil je? A co sonda, kolik stojí? A zvládnu já vůbec správné nastavení monitoru? Buďte si jisti, že nyní to zvládnete. Přijďte se přesvědčit, že nyní stačí vybalit monitor z krabice, zapojit nezbytné kabely a pak už se můžete věnovat pouze svým fotografiím. Monitor udělá všechno nastavení automaticky za Vás. 


Regitrace zde.