Celorepublikové Setkání fotografů - Workshop a poradna

Termíny
KC Zahrada, Praha Chodov    1.4.2017

V sobotu 1. dubna 2017 pořádá FotoAparát.cz a fotografická škola FotoInstitut.cz další z řady celorepublikových Setkání fotografů.

Tato populární akce je určena každému, kdo se zajímá o fotografování. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí. Celý den probíhají prezentace, foto workshopy, poradny, diskuse s fotografy, soutěže o zajímavé ceny a bohatý doprovodný program.

Využijte příležitosti setkat se s předními českými fotografy jako jsou Robert Vano, Jan Pohribný, Lenka Hatašová, Antonín Lavrenčík, Andrej Macenauer, lektoři FotoInstitut.cz, ambasadoři generálních partnerů Canon, Nikon, Megapixel.

V rámci pestrého programu budou již tradičně prezentovány LCD monitory EIZO. A to formou přednášky zaměřené na výběr vhodného monitoru dle charakteru práce fotografa a praktické ukázky kalibrací monitorů při řešení základních kalibračních úloh. Dále bude nově prezentován software EIZO QCM (Quick Color Match) pro snadné sladění tiskárny s monitorem pro uživatele, kteří nemají s teorií správy barev žádné zkušenosti.

Přednáška začíná v 9 hodin v Malém sále.

Jarní Setkání proběhne v Kulturním centru Zahrada v Praze na Chodově od 9 do 18 hodin. Více


Setkání fotografů v Ostravě

Termíny
Areál dolu Hlubina, Ostrava    1.4.2017

Tradiční Setkání fotografů v Ostravě proběhne první dubnovou sobotu 1.4.2017 od 8-13 hodin v Areálu Hlubina v budově Cineportu.

Stejně jako v Praze i na ostravské Setkání společnost EIZO připravuje workshop na téma:
EIZO - kalibrace monitorů a správa barev:
    - kalibrace monitoru dle fotografických standardů
    - kalibrace monitoru pro sladění monitoru s tiskárnou – zde bude nově prezentován software EIZO QCM (Quick Color Match)


Monitory EIZO pro fotografy budou zároveň v prostorách akce vystaveny.

Přijdte se podívat, budeme se na vás těšit.


Workshop kalibrace a správy barev v Megapixelu

Přijďte na zajímavé wokshopy EIZO do prodejen Megapixelu a zjistíte, jak vybrat ideální monitor podle charakteru práce fotografa, jak monitor správě zkalibrovat a jak pracovat se správou barev v programech Adobe Photoshop a Lightroom.

Termíny
Ostrava:     4.dubna 2017, 13-15 hod, 15,30-17,30 hod
Brno:          5.dubna 2017, 13-15 hod, 15,30-17,30 hod
Praha:        11.dubna 2017, 15-17 hod


Odborné EIZO kurzy ve Fotoinstitutu

Také v letošním roce pokračujeme v odborných kurzech týkajících se kalibrace monitoru a správy barev ve spolupráci s Fotoinstitutem.cz. Při praktických ukázkách přímo na monitorech EIZO vám přednášející pan Ing. Antonín Charvát, ředitel zastoupení EIZO v České republice a na Slovensku předvede, jak se grafické monitory kalibrují a pohovoří o významu i využití ColorManagementu pro správné zobrazení fotografií. 

Termín kurzu “Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS.

Termíny:
18.května 2017
vždy čas 14:00-17:00 

Odborné kurzy se konají na adrese FotoInstitutu.cz
Více informací spolu s přihláškou naleznete zde.


Rozšířená nabídka odborných EIZO kurzů

Na základě požadavků zájemců o odborné kurzy se EIZO rozhodlo rozšířit nabídku kurzů a rozčlenit kurzy dle úrovně účastníků a typů monitorů, s kterými pracuje.

Nyní si můžete vybrat z těchto kurzů:
"Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev CMS" (určeno pro získání základního povědomí o zásadách správného zobrazování barevných fotografií na monitorech a základních způsobech jejich kalibrace)

Termíny:
úterý 30.5. – 15-18 hod.
úterý 26.9. – 15-18 hod.

Cena: 1.499 Kč včetně DPH
Max počet účastníku: 10

Workshop – základní metody kalibrace monitorů EIZO (určeno pro zdokonalení kalibračních schopností uživatelů monitorů EIZO)

Termíny:
úterý 27.6. – 15-18 hod.
úterý 24.10. – 15-18 hod.

Cena: 799 Kč včetně DPH
Max počet účastníku: 10

Všechny EIZO kurzy jsou lektorovány odbornými pracovníky zastupující společnost EIZO Corp. v ČR a na Slovensku. Kurzy se konají přímo v sídle společnosti.

V případě zájmu o kurz, prosím, kontaktujte Kristýnu Kuldovou na adrese:
kristyna.kuldova@eizo.com

Odborné konzultace

Odborné konzultace jsou možné pravidelně každý čtvrtek od 17– 19 hod. Na odbornou konzultaci je vhodné se předem objednat na tel. čísle: 723 448 935. Kontaktní osoba: Miroslav Švec.


Kurzy Colormanagemetnu ve Photo-Genii v Brně

EIZO rozšířilo svou školící činnost a aktivně podporuje odborné kalibrační kurzy také v Institutu fotografických studií Photo-Genia v Brně.

Základní metody kalibrace monitorů spojené s praktickými ukázkami. Základy Správy barev (CMS) a její praktické využití pro správné zobrazování barev na monitorech.

Kurz je určen začátečníkům s důrazem na správné zobrazování dat zejména v prohlížečích PhotoShop a Zoner PhotoStudio a dále všem zájemcům o vstup na pole správy barev za účelem přehledné orientace v oboru. Metodika kurzu je přehledně sestavena pro rychlé seznámení s problematikou. Frekventanti se dozví, jak od začátku budovat správné návyky a postupy v jednotlivých oblastech prezentací, tisku, zobrazování, atd.

Přednáší Ing. Antonín Charvát, ředitel společnosti EIZO Corporation.
Cena: 1.500,- Kč

Termíny:
21.04. 16-19 hod.

Více informací včetně registrace zde.