EIZO bude od 2. do 5. března na vídeňském kongresu ECR vystavovat zástupce řady vysoce přesných monitorů RadiForce určených pro lékařskou diagnostiku a vyšetřování. Japonský výrobce představí kromě mnoha dalších současných řešení také nejnovější výrobky.

Mezi nimi vyniká zejména šestimegapixelový barevný monitor RX660. Jeho obrazovka zvládá přesné zobrazení jak barevných, tak i monochromatických snímků. Rozměry a formát obrazovky dovolují libovolné a flexibilní uspořádání obrazu. To je optimální zejména pro radiologická pracoviště. Nasazením jediného monitoru odpadají rušivé okraje, které jsou při použití dvou samostatných obrazovek nevyhnutelné. Tenké černé okraje přední části monitoru RX660 se výborně hodí pro použití v temném prostředí. Usnadňují soustředěné pozorování obrazu, zatímco bílé boční orámování monitoru působí svěžím, čistým a vkusným dojmem.

Velmi přínosné jsou nové funkce „Work-and-Flow“, jež bude EIZO na monitoru RX660 návštěvníkům ECR také předvádět. Funkci Obraz v obraze lze u monitoru RX660 provázat s kurzorem myši tak, aby se samočinně aktivovala při najetí kurzoru na okraj obrazovky. Pacientské záznamy, jež by jinak vyžadovaly samostatnou obrazovku, se mohou tímto prostorově úsporným způsobem zobrazovat efektivněji. K funkcím „Work-and-Flow“ patří i přepínání USB monitorem, takže uživatel dvou počítačů si vystačí s jedinou myší a klávesnicí. Pouhým přesunutím kurzoru na sousední monitor se ovládání přepne na příslušný počítač. Obě zmíněné funkce zjednodušují vyvolání potřebných údajů a umožňují plynulou práci.

Zobrazování mamografických snímků bude EIZO předvádět na pětimegapixelovém černobílém monitoru RadiForce GX550. Špičková obrazová kvalita v kombinaci s kompaktním a moderním designem zaručují přesnost a pohodlí při práci se snímky prsu. Mimořádně vysoký jas je příslibem dlouhodobě vyhovujících parametrů. Optimální zobrazení zajišťuje vysoký jas a systém potlačování neostrostí. Model GX550 je vybaven kalibračním senzorem a senzory okolního osvětlení a jasu obrazovky. Společně se starají o konzistentní a precizní obraz.

Monitory EIZO řady M najdou využití při správném zobrazování snímků na klinických odděleních a v závislosti na modelu a vyšetřovací metodě je lze využít i při vypracování lékařských nálezů. K přepnutí na nezbytnou tónovou křivku DICOM postačuje jediné stisknutí tlačítka. V této kategorii výrobků se představí nová obrazovka o úhlopříčce 31,1 palce. Při rozlišení 4K nabídne tento barevný monitor čtyřikrát více obrazových bodů než panel Full-HD. Velká zobrazovací plocha poskytuje místo pro mnoho snímků a trojrozměrných rekonstrukcí.

Návštěvníci kongresu ECR se budou moci seznámit i s technologiemi EIZO RadiCS a RadiNET Pro sloužícími k řízení kvality zobrazení. Jejich účelem je rozsáhlá údržba a zkoušení monitorů. Mezi typické funkce k zajišťování kvality zobrazení patří kalibrace, kontrola stálosti a poklesu jasu a archivace výsledků.

Stánek společnosti EIZO naleznete v hale X5, stanoviště číslo 9. Ve dnech 2. a 3.března bude na stánku k dispozici český zástupce.

Downloads