Model GX560 využívá panel LCD na bázi LTPS (Low Temperature Polysilicon) dosahující maximálního jasu 2500 cd/m². Díky tomu může EIZO zaručit pětiletý provoz při kalibraci na 1000 cd/m². Vysoký kontrastní poměr 1700:1 přináší zřetelné zobrazení tmavých tónů bez slévání odstínů. Proto se tento monitor dokonale hodí pro věrné zobrazování mamografických snímků a  snímků z tomografické syntézy prsu.

Často se používají dva vedle sebe stojící monitory, na nichž se současně zobrazují potřebné snímky prsu. Model GX560 je nabízen buď jako samostatný monitor, nebo jako kombinace dvou obrazovek pod označením RadiForce GX560 MammoDuo. Součástí sady GX560 MammoDuo je unikátní dvojitý stojan nesoucí oba monitory. Výšku, naklopení a natočení lze měnit u obou monitorů na dvojitém stojanu současně, aniž by přitom vznikla mezera mezi oběma panely. U sestavy GX560 MammoDuo činí šířka sousedících rámečků jen 15 mm (7,5 mm u každého monitoru). Horní část rámečku vystupuje navíc jen o 2,5 mm a je tudíž téměř zarovnaná s povrchem obrazovky. Uživatel se tak může nerušeně dívat střídavě na jednu a na druhou obrazovku. Jelikož je dvojice monitorů v sadě GX560 MammoDuo nesena jediným stojanem, prostorové nároky jsou výrazně menší než u běžné kombinace dvou samostatných obrazovek.

Kromě toho je tento monitor vybaven i funkcemi EIZO Work-and-Flow (Point-and-Focus a Switch-and-Go) přinášejícími do vyšetřoven větší efektivitu. Funkcí Point-and-Focus může uživatel vyznačit jednotlivé části obrazu a myší a klávesnicí si je poté zvýrazní. Přitom se sníží jas a úroveň odstínů šedi v okolí, aby se diagnostika mohla zaměřit na sledovanou oblast. S funkcí Switch-and-Go lze jednou myší a klávesnicí ovládat dva počítače, a to pouhým přesunutím kurzoru na monitor. Mimo to je možné připojit k monitorům dva počítače a signály podle potřeby přepínat. Tím odpadne druhá myš a klávesnice a sníží se i počet nezbytných monitorů. Výsledkem je rychleji odváděná práce a úspora místa ve vyšetřovně.

Oops, an error occurred! Code: 20190525004805460d46f3
Oops, an error occurred! Code: 201905250048055817f8b7