Rozlišení tři megapixely a vysoký jas monitoru RadiForce RX360 se optimálně hodí pro přesnou a správnou reprodukci obrazových dat. Monitor je osazen panelem z nízkoteplotního polykrystalického křemíku (LTPS) podsvíceným svítivými diodami (LED), díky nimž dosahuje maximálního jasu 1100 cd/m². Vysoká obrazová kvalita se projeví jak při prohlížení snímků v odstínech šedi (zejména při snímání hrudníku nebo jemných struktur), tak při zobrazování barevných trojrozměrných rekonstrukcí a kombinování různých zobrazovacích technik. Model RX360 může samočinně volit jasovou křivku odpovídající aktuálnímu snímku. Monochromatické rentgenové snímky se zobrazí například s charakteristikou odstínů šedi DICOM, zatímco jas ostatních snímků se řídí funkcí gama. EIZO používá pro tuto technologii označení „Hybrid Gamma Pixel“. Tímto způsobem lze na jednom monitoru zobrazit vedle sebe monochromatické i barevné snímky, a to se správnými jasovými křivkami. Snímky se zobrazují maximálně zřetelně.

Tenké černé okraje přední části panelu se dokonale hodí pro použití v temném prostředí. Usnadňují soustředěné pozorování obrazu, zatímco bílé boční orámování monitoru působí svěžím, čistým a vkusným dojmem. Použitý design a technologie přinášejí ergonomický komfort a jedinečně přesné zobrazení, které je v moderní radiologii nepostradatelné.

Funkce EIZO Work-and-Flow (Point-and-Focus a Switch-and-Go) zvyšují efektivitu využívání hardwaru ve vyšetřovnách. Funkcí Point-and-Focus může uživatel pomocí myši a klávesnice vybrat jednotlivé části obrazu. Přitom se sníží jas a úroveň odstínů šedi v okolí, aby se diagnostika mohla zaměřit na sledovanou oblast. S funkcí Switch-and-Go lze jednou myší a klávesnicí ovládat dva počítače, a to pouhým posunutím kurzoru myši po obrazovce. Mimo to je možné připojit k monitorům dva počítače a signály podle potřeby přepínat. Tím odpadne druhá myš a klávesnice a sníží se i počet nezbytných monitorů. Výsledkem je rychleji odváděná práce a úspora místa ve vyšetřovně.


Model RadiForce RX360 je v prodeji od konce prosince 2018.

Oops, an error occurred! Code: 20190525005820b5c55767
Oops, an error occurred! Code: 20190525005820b025ad67