Jak získám po otočení monitoru obraz orientovaný na výšku?

Při provozu ve formátu na výšku (označovaném také jako portrétní režim nebo režim pivot) je obrazovka otočená o 90°. To je velmi užitečné například při zpracování obrazu nebo při práci s textem. Pro využití této funkce potřebujete grafickou kartu umožňující otočení obrazu o 90°. Obraz se totiž neotáčí automaticky při otočení monitoru. Ovladače obvyklých grafických karet tuto funkci nabízejí, takže není zapotřebí žádný další software od společnosti EIZO nebo od třetích stran.

Co se skrývá za metodami přenosu 4K SST (Single Stream Transport) a MST (Multi Stream Transport)?

MST přenáší dvě poloviny obrazu (pravou a levou) vždy o rozlišení 2x2K při 30 nebo 60 Hz. Operační systém pokládá obě poloviny za oddělené obrazovky, dokud je ovladač nebo doplňkový software nespojí do jednoho obrazu. Tato metoda je u moderních monitorů s rozlišením 4K zastaralá, neboť ty dokážou pomocí Display Portu 1.2 zpracovat celý obraz 4K najednou. Tato metoda přenosu se nazývá SST. V takovém případě je do monitoru přenášen a zde zobrazován celý obraz jako plné rozlišení 4K při 60 Hz.

Mohu svůj monitor EIZO ovládat pomocí softwaru?

Ano, je to možné pomocí softwaru ScreenManager Pro. Jeho prostřednictvím lze monitory EIZO ovládat pomocí rozhraní USB. U přístrojů s funkcí FineContrast tento software umožňuje automaticky k tomuto režimu přiřadit různé programy. Software je určen pro operační systém Windows.

Co je ScreenManager Pro?

ScreenManager Pro je software určený k ovládání monitorů EIZO pomocí rozhraní USB. U přístrojů s funkcí FineContrast tento software umožňuje automaticky k tomuto režimu přiřadit různé programy. Software je určen pro operační systém Windows.

Můj 24palcový monitor ColorEdge je připojen prostřednictvím rozhraní HDMI, avšak můj operační systém umožňuje pouze rozlišení 1920 x1080 a nikoli 1920 x1200. Jak nastavím plné rozlišení?

Přejděte do nabídky monitoru pro administrátora. V části volitelných nastavení vyberte volbu Výběr signálu a nastavte formát signálu PC. Potvrďte provedené změny. Dode k novému spuštění monitoru.

K čemu slouží EcoView Index?

EcoView Index lze vyvolat stiskem tlačítka na obrazovce. Index ukazuje, jak ekologické je aktuální nastavení obrazovky. Je tak zřejmé, jak energeticky a nákladově efektivní je aktuální hodnota jasu.

Doporučené rozlišení se nezobrazuje, čím to může být?

Může se např. jednat o problém spojený s ovladačem grafické karty. Nainstalujte prosím nejnovější ovladač pro svou grafickou kartu a restartujte počítač i monitor.
Starší grafické karty nemusejí být schopny zobrazit toto rozlišení; v takovém případě budete potřebovat novou grafickou kartu s odpovídajícím výstupem.

Jaké jsou výhody podsvícení LED?

Podsvícení bílými diodami LED má při stejné hodnotě jasu proti podsvícení trubicemi CCFL poloviční spotřebu elektrické energie. To znamená neobyčejně energeticky účinný provoz a podstatné snížení nákladů na energii. Další přednost: Na rozdíl od zářivkových trubic neobsahují diody LED žádnou jedovatou rtuť škodící životnímu prostředí.

Které grafické karty EIZO podporuje?

Přímé doporučení není možno poskytnout. Výstupní signál by měl být digitální a měl by podporovat maximální rozlišení monitoru.

U LCD obrazovek může dojít k výskytu vadných pixelů. Jak se EIZO staví k tomuto tématu?

Obrazovky se skládají z milionů obrazových prvků o ploše menší než setina čtverečního milimetru. Tyto prvky mohou vykazovat závady, které se projeví trvalým svícením nebo zhasnutím. Jejich viditelnost závisí především na okolní ploše. Svíticí body jsou např. ve světlém okolí téměř neznatelné. Každá obrazovka LCD je z hlediska výskytu vadných pixelů jiná.
Abychom mohli jasně odpovědět na otázku, jaký počet vadných pixelů považuje společnost EIZO za nepřípustný, jsou obrazovky značky EIZO testovány dle uznávaných mezinárodních norem. V průměru ze všech přístrojů se těchto přípustných tolerancí ani zdaleka nedosahuje. LCD panely, které tyto požadavky nesplňují, EIZO na trh neuvádí. V závislosti na modelu jsou monitory značky EIZO zárukou nulového výskytu vadných pixelů pro trvale svíticí subpixely (obrazové prvky dle ISO 9241-307). Doba trvání: šest měsíců od data prodeje.

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global