K čemu slouží rozbočovač USB?

Spolu s počítačem kompatibilním s technologií USB funguje monitor jako rozbočovač, k němuž lze pomocí USB připojit další periferie.

Co znamená pojem „overdrive“?

Tato metoda je založena na předem vypočítaném inteligentním spínání obrazových bodů, tak aby byly zaručeny velmi rychlé doby odezvy nejen u přechodu černá-bílá, ale i u všech ostatních barevných odstínů. Změny obrazu u rychlých videosekvencí, 3D CAD animací a her jsou díky tomu bez rušivých efektů.

Čím mám čistit plochu svého LCD monitoru značky EIZO?

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Můžu svůj Macbook Pro z konce roku 2016 připojovat a nabíjet přes rozhraní USB-C?

MacBook Pro 13"" využívá k napájení a nabíjení zdroj 9 V / 3 A. Ten může zastoupit rozhraní USB-C na monitoru EV2780.
V této souvislosti prosím nepřehlédněte aktualizaci firmwaru pro model EIZO FlexScan EV2780.

Co znamená DisplayPort?

Jedná se o digitální rozhraní pro obrazové a zvukové signály pro počítačové monitory s větší šířkou přenosového pásma a kompaktním konektorem.

Nedaří se mi zobrazit úplné rozlišení 2560 x1440 bodů prostřednictvím rozhraní DVI. Jak mám postupovat?

Pro rozlišení vyšší než 1920 x 1200 potřebujete signál a kabel DualLink, protože přenosový kmitočet je vyšší než 165 MHz.

Při použití rozlišení 2560 x1440 bodů a rozhraní DVI je obraz nestabilní. Jak mám postupovat?

Pro rozlišení vyšší než 1920 x 1200 potřebujete signál a kabel DualLink, protože přenosový kmitočet je vyšší než 165 MHz.

Co je výhodou 16bitové tabulky LUT (Look-Up-Table)?

Když jde při práci o přesnost barev, je rozhodující, jak dobře dokáže monitor odlišit jednotlivé barevné tóny. Pro dosažení maximální barevné hloubky a potlačení nežádoucích pruhů a špatně zobrazených kontur vynakládá EIZO mimořádné úsilí: 16bitová převodní tabulka (LUT) zajišťuje precizní barevné rozlišení tak, aby i nejjemnější struktura v temné části obrazu byla vykreslena do detailu.

Co znamená „gama“?

Podání barevného tónu závisí na změně intenzity vstupního signálu. Tento vztah se obecně označuje jako koeficient gama. U reprodukce obrazu způsobují nižší hodnoty gama bělavější obraz, zatímco vyšší hodnoty gama dělá obraz kontrastnějším.

Kdy potřebuji kolorimetr a kdy spektrofotometr?

Spektrofotometr i kolorimetr měří barvu světla. Oba lze srovnatelně dobře použít ve spojení s kalibračním softwarem ColorNavigator pro monitory EIZO. Spektrofotometr dokáže kromě toho měřit i pigmenty. Ke kalibraci scannerů, tiskáren a dalších výstupních zařízení je však zapotřebí další aplikace od výrobce měřicího přístroje.

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global