Kdy potřebuji signál DualLink?

U rozlišení vyšších než 1920 × 1200 je nutné použít signál a kabel DualLink pro šířku pásma nad 165 MHz.

Jak funguje kalibrace?

Při kalibraci uživatelem na místě dochází k nastavení požadovaného bílého bodu a gamakřivky kombinací měření a výpočtů na šedé škále. Tento postup typický pro EIZO je časově úsporný a přesnější než chybová měření většího počtu tónů pomocí běžnějších ručních měřidel. Bezpečným základem je precizní tovární kalibrace doporučenými laboratorními měřidly.

Může moje PC nebo Mac zobrazovat rozlišení 4K?

Níže naleznete seznam grafických karet kompatibilních s monitory EIZO o rozlišení 4K.

Vlastním monitor se širokým barevným rozsahem (wide gamut). Barvy v internetovém prohlížeči (IE, Firefox apod.) se ale zobrazují příliš sytě. Co je důvodem tohoto přesycení a jak se ho nejlépe zbavím?

Většina internetových prohlížečů nepodporuje žádnou správu barev. To znamená, že prohlížeč ignoruje barevné profily obrázků. Pak se například obrázky sRGB zobrazí s využitím plného barevného rozsahu (wide gamut) monitoru. To je příčinou nadměrné sytosti barev. Stejná situace nastává také u prohlížečů obrázků postrádajících správu barev.
U všech monitorů EIZO naleznete režim sRGB, jenž zobrazované barvy zúží do barevného prostoru sRGB. S tímto nastavením uvidíte na svém monitoru EIZO obrázky sRGB v internetovém prohlížeči nebo prohlížeči obrázků správně. Monitor EIZO tak napraví to, co internetový nebo obrázkový prohlížeč ignoroval.

Jaké jsou výhody funkce EcoView Sense?

Funkci EcoView Sense využije ten, kdo chce ušetřit energii. Tato funkce automaticky zapíná a vypíná obrazovku podle toho, zda před ní sedí uživatel, či nikoliv. EcoView Sense zjistí přítomnost uživatele ještě předtím, než se dotkne myši nebo klávesnice. Obrazovka je vždy připravena k okamžitému provozu, ale za nepřítomnosti uživatele nespotřebovává žádnou energii.

K čemu slouží funkce „Smart Detection“?

Smart Detection samočinně rozpozná, kde se na obrazovce nachází okno se hrou nebo videem. Na tuto oblast pak nasměruje funkce Smart Insight a Smart Resolution.

Smart Resolution patří mezi patentované technologie společnosti EIZO, které kontrolují šum a neostrost obsahu na obrazovce. Smart Resolution zajišťuje, aby nedošlo ke zvýraznění šumu, a doostřuje obraz korekcí neostrostí. U her může Smart Resolution například doostřit obraz tak, že bude působit živěji. U jiného obsahu, jako jsou fotografie a webové stránky, rozlišuje Smart Resolution pleťové tóny a zlepšuje jejich podání.

Smart Insight analyzuje tmavé scény a optimalizuje je tak, aby byly viditelnější a zřetelnější.

Co znamená „rozlišení“?

LCD displej se skládá z pevného počtu obrazových prvků (pixelů), které rozsvícením tvoří obraz. Obraz se skládá z horizontálních a vertikálních pixelů. LCD panely dosahují nejvyšší kvality obrazu, když je možné přiřadit data všem pixelům, tj. když rozlišení nastavené v počítači odpovídá rozlišení LCD displeje.

Obraz se jeví jako neostrý. Co mohu dělat?

Nejprve prosím zkontrolujte rozlišení LCD obrazovky. Zjistěte, jaké je pro daný LCD panel doporučené rozlišení. Pokud jste nastavili nižší rozlišení, než je doporučeno, může dojít k rozostření.

Mohu kalibrovat svůj monitor EIZO ColorEdge?

LCD monitory ColorEdge lze hardwarově kalibrovat a profilovat pomocí softwaru EIZO ColorNavigator. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Neinstalujte prosím jiné kalibrační programy, které případně nepodporují hardwarovou funkci LCD monitorů ColorEdge.

Jak mohu nechat opravit svůj monitor EIZO, pokud se vyskytne závada?

Opravy a výměny na místě provádní náš servisní partner:

Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek Po – Pá 9:00 – 17:00

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global