Jaké jsou výhody vestavěné kalibrační sondy?

Vestavěná kalibrační sonda zajišťuje maximální věrnost barev. Před kalibrací se automaticky nastaví do správné polohy a do dalšího měření se opět schová do rámu monitoru. Každá obrazovka je přesně sladěna s vlastní sondou. Přitom se například měřené místo u horního okraje obrazovky porovná se středem panelu, takže senzor pak měří, jako by byl umístěn do středu obrazovky. Rozptyl mezi sériemi, který se může vyskytovat u externích měřicích přístrojů, je u tohoto integrovaného řešení vyloučen. Při inicializaci senzoru je zjištěno dokonce i působení okolního osvětlení a jeho vliv je během kalibrace zohledněn.

Co dělat, když se hluboce černé a tmavé odstíny zobrazí příliš jasně?

Pokud videosignál vykazuje omezenou hloubku barev, která se pohybuje v rozmezí 16–235 namísto 0–255, působí černé oblasti obrazovky šedivě. Nejsou barvy správně zobrazeny, může se jednat o tzv. YUV formát. Tento problém je možno vyřešit nastavením barevného prostoru.

Co znamená sRGB?

Mezinárodní standard pro barevný prostor RGB. K přizpůsobení barev mezi různými oblastmi použití a přístroji, jako jsou monitory, scannery a digitální fotoaparáty, byl definován barevný prostor, který lze nastavit ve většině přístrojů. Obrazy sRGB, které jsou vytvářeny nebo reprodukovány v přístrojích sRGB, mají nejvýše pokrytí prostoru sRGB a nedisponují barvami mimo barevný prostor sRGB. Přiřazení barev i bílého bodu a koeficientu gama je pevně definováno.

Co znamená pojem „kontrast“?

Kontrast je poměr bílé k černé a u monitorů se většinou uvádí jako kontrast v temné komoře v kontrolovaném laboratorním prostředí. Typické hodnoty kontrastu na potištěném papíře jsu 6:1 u novin, 31:1 u laserového tisku a 49:1 u fotopapíru. Hodnot kontrastu v temné komoře nelze např. v kanceláři dosáhnout, neboť extrémně hluboké černé nelze v běžném okolním světle docílit ani při vypnuté obrazovce.

Co znamená Look-Up-Table (LUT)?

Zde se v monitoru přiřazují hodnoty signálu k barevným tónům na výstupu. Kvůli přesnému ovládání barev jsou monitory EIZO vybaveny 16-, 14-, 12- nebo 10bitovou LUT (Look-Up-Table) tabulkou namísto běžné 8bitové. Tuto přesnou práci vykonává speciální, vysoce výkonný čip, vyvinutý firmou EIZO.

K čemu slouží EIZO ColorNavigator?

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

Co znamenají kombinace písmen ve značení modelů monitorů EIZO?

Písmena za čísly mají následující význam:
BK: Barva rámu černá
GY: Barva rámu šedá
WS: Barva rámu bílo-stříbrná
WT: Barva rámu bílo
X nebo A: Novější typ téhož modelu
H: Sloupový stojan
FS: Nastavitelný stojan FlexStand

Jak pomocí senzoru swing dosáhnu optimální kalibrace?

Pro docílení optimální kalibrace by mělo okolní světlo dopadající během kalibrace na obraz monitoru a na senzor odpovídat běžným pracovním podmínkám na daném místě.

Jaké pomůcky nabízí EIZO k řízení kvality zobrazovačů v lékařské oblasti?

Speciálně pro řízení kvality zobrazovačů série RadiForce vyvinula společnost EIZO software RadiCS. Ten nabízí řadu testů a automatických nastavení k zajištění stálé a konzistentní reprodukce obrazu na všech LCD monitorech RadiForce; podporuje však také obrazovky jiných výrobců. Software automaticky provádí testovacími obrazci a pomáhá provést měření a posouzení dle norem při zachování úspory času a nákladů. Výsledky měření se automaticky přenášejí do dokumentace a archivují se a pomocí volitelného softwaru RadiNET Pro je také možné provádět jejich centrální správu. Kalendář s notifikační funkcí zajišťuje včasné kontroly. Pro měření jasu, včetně oslnění, je nutný příslušný měřicí přístroj. RadiCS automaticky načítá hodnoty naměřené nejrůznějšími jasoměry.

K čemu slouží funkce Smart Resolution?

Smart Resolution patří mezi patentované technologie společnosti EIZO, které kontrolují šum a neostrost obsahu na obrazovce. Smart Resolution zajišťuje, aby nedošlo ke zvýraznění šumu, a doostřuje obraz korekcí neostrostí. U her může Smart Resolution například doostřit obraz tak, že bude působit živěji. U jiného obsahu, jako jsou fotografie a webové stránky, rozlišuje Smart Resolution pleťové tóny a zlepšuje jejich podání.

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global