Jaké jsou výhody vestavěné kalibrační sondy?

Vestavěná kalibrační sonda zajišťuje maximální věrnost barev. Před kalibrací se automaticky nastaví do správné polohy a do dalšího měření se opět schová do rámu monitoru. Každá obrazovka je přesně sladěna s vlastní sondou. Přitom se například měřené místo u horního okraje obrazovky porovná se středem panelu, takže senzor pak měří, jako by byl umístěn do středu obrazovky. Rozptyl mezi sériemi, který se může vyskytovat u externích měřicích přístrojů, je u tohoto integrovaného řešení vyloučen. Při inicializaci senzoru je zjištěno dokonce i působení okolního osvětlení a jeho vliv je během kalibrace zohledněn.

Co znamená sRGB?

Mezinárodní standard pro barevný prostor RGB. K přizpůsobení barev mezi různými oblastmi použití a přístroji, jako jsou monitory, scannery a digitální fotoaparáty, byl definován barevný prostor, který lze nastavit ve většině přístrojů. Obrazy sRGB, které jsou vytvářeny nebo reprodukovány v přístrojích sRGB, mají nejvýše pokrytí prostoru sRGB a nedisponují barvami mimo barevný prostor sRGB. Přiřazení barev i bílého bodu a koeficientu gama je pevně definováno.

Co znamená pojem „kontrast“?

Kontrast je poměr bílé k černé a u monitorů se většinou uvádí jako kontrast v temné komoře v kontrolovaném laboratorním prostředí. Typické hodnoty kontrastu na potištěném papíře jsu 6:1 u novin, 31:1 u laserového tisku a 49:1 u fotopapíru. Hodnot kontrastu v temné komoře nelze např. v kanceláři dosáhnout, neboť extrémně hluboké černé nelze v běžném okolním světle docílit ani při vypnuté obrazovce.

Co dělat, když se hluboce černé a tmavé odstíny zobrazí příliš jasně?

Pokud videosignál vykazuje omezenou hloubku barev, která se pohybuje v rozmezí 16–235 namísto 0–255, působí černé oblasti obrazovky šedivě. Nejsou barvy správně zobrazeny, může se jednat o tzv. YUV formát. Tento problém je možno vyřešit nastavením barevného prostoru.

Co znamená Look-Up-Table (LUT)?

Zde se v monitoru přiřazují hodnoty signálu k barevným tónům na výstupu. Kvůli přesnému ovládání barev jsou monitory EIZO vybaveny 16-, 14-, 12- nebo 10bitovou LUT (Look-Up-Table) tabulkou namísto běžné 8bitové. Tuto přesnou práci vykonává speciální, vysoce výkonný čip, vyvinutý firmou EIZO.

K čemu slouží EIZO ColorNavigator?

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

Jak pomocí senzoru swing dosáhnu optimální kalibrace?

Pro docílení optimální kalibrace by mělo okolní světlo dopadající během kalibrace na obraz monitoru a na senzor odpovídat běžným pracovním podmínkám na daném místě.

Jaké pomůcky nabízí EIZO k řízení kvality zobrazovačů v lékařské oblasti?

Speciálně pro řízení kvality zobrazovačů série RadiForce vyvinula společnost EIZO software RadiCS. Ten nabízí řadu testů a automatických nastavení k zajištění stálé a konzistentní reprodukce obrazu na všech LCD monitorech RadiForce; podporuje však také obrazovky jiných výrobců. Software automaticky provádí testovacími obrazci a pomáhá provést měření a posouzení dle norem při zachování úspory času a nákladů. Výsledky měření se automaticky přenášejí do dokumentace a archivují se a pomocí volitelného softwaru RadiNET Pro je také možné provádět jejich centrální správu. Kalendář s notifikační funkcí zajišťuje včasné kontroly. Pro měření jasu, včetně oslnění, je nutný příslušný měřicí přístroj. RadiCS automaticky načítá hodnoty naměřené nejrůznějšími jasoměry.

Co znamenají kombinace písmen ve značení modelů monitorů EIZO?

Písmena za čísly mají následující význam:
BK: Barva rámu černá
GY: Barva rámu šedá
WS: Barva rámu bílo-stříbrná
WT: Barva rámu bílo
X nebo A: Novější typ téhož modelu
H: Sloupový stojan
FS: Nastavitelný stojan FlexStand

K čemu slouží funkce Smart Resolution?

Smart Resolution patří mezi patentované technologie společnosti EIZO, které kontrolují šum a neostrost obsahu na obrazovce. Smart Resolution zajišťuje, aby nedošlo ke zvýraznění šumu, a doostřuje obraz korekcí neostrostí. U her může Smart Resolution například doostřit obraz tak, že bude působit živěji. U jiného obsahu, jako jsou fotografie a webové stránky, rozlišuje Smart Resolution pleťové tóny a zlepšuje jejich podání.

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global