Jak funguje autokalibrace?

Jedná se o kalibraci ovládaných přístrojů vestavěnou kalibrační sondou bez zásahu uživatele. Dokonce ani počítač nemusí být zapnut. Po naprogramování se kalibrace spouští v noci, během polední přestávky nebo v libovolných jiných nastavených časech. Programování lze pohodlně provést pomocí softwaru ColorNaviagtor nebo přes OSD menu.

Co znamená teplota barev?

Teplota barev je měřítko pro měření bílého bodu a udává se v kelvinech. U vysokých teplot svítí bílý bod světle modře, zatímco u nižší teplot se zbarvuje spíše do červena.
5000 K: Užívá se často v tiskařském průmyslu.
6500 K: Hodí se k zobrazení fotografií a videa.

Co znamená pojem „pozorovací úhel“?

Údaj o pozorovacím úhlu označuje úhel, pod nímž je dosaženo kontrastu vyššího než 10:1. Většinou jde o hodnoty od 160° do 178°. Tyto hodnoty nevypovídají nic o tom, jakých mimořádných rozdílů kontrastu lze dosáhnout v rámci pozorovacího úhlu. Pro uživatele by nemělo docházet ke zřetelným změnám kontrastu mezi kolmým a mírně šikmým úhlem pohledu. Nesmí panovat rozdíly mezi pohledem pozorovatele do středu a k okraji obrazu. Zřetelněji vynikne stabilita kontrastu u různých LCD technologií při použití měřicího diagramu nebo přímým vizuálním porovnáním. Čím stabilnější jsou kontrasty v zorném kuželu pozorovatele, tím lepší je reprodukce obrazu.

Ve kterých operačních systémech mohu použít kalibrační software ColorNavigator?

EIZO nabízí různé verze aplikace ColorNavigator. Ty jsou kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac.

K čemu slouží dálkové ovládání?

Dálkové ovládání usnadňuje uživateli optimální nastavení. Důležité funkce jsou dostupné intuitivně stisknutím tlačítka. Jedná se zejména o: Přepínání mezi konzolí, video přehrávačem, počítačem, obraz v obraze, režimy Cinema, Game a Thru, a dále hlasitost, basy, výšky a vyvážení.

Co znamená HDMI?

High Definition Multimedia Interface. Rozhraní pro přenos digitálních obrazových a zvukových dat

Mohu u jednoho LCD provozovat dvě PC?

Monitory EIZO jsou většinou vybaveny dvěma nebo několika signálovými vstupy. Pomocí tlačítka Signal 1–2 nebo „S“ dle modelu můžete snadno přepínat mezi 2 nebo několika počítači tam a zpět.

Potřebuji ke svému monitoru EIZO ovladač?

Ne, ovladač není zapotřebí. Monitory jsou rozpoznány prostřednictvím signálového vstupu a poté nainstalovány jako standardní monitor nebo monitor Plug & Play.

K čemu slouží dynamické zesílení kontrastu a zesílení obrysů?

Dynamické zesílení kontrastu a obrysů zvyšuje kontrast reprodukce barevných tónů v obraze a současně optimalizuje ostrost. Tmavé scény jsou tak reprodukovány do nejmenších detailů. Obrazy jsou tak působí ještě plastičtěji a filmy živěji.

Nebude text na monitoru s rozlišením 4K obtížně čitelný?

Nemusí být. Můžete využívat přesnost rozlišení 4K za současného zobrazování textu v příjemné velikosti.

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global