Co znamená pojem „pozorovací úhel“?

Údaj o pozorovacím úhlu označuje úhel, pod nímž je dosaženo kontrastu vyššího než 10:1. Většinou jde o hodnoty od 160° do 178°. Tyto hodnoty nevypovídají nic o tom, jakých mimořádných rozdílů kontrastu lze dosáhnout v rámci pozorovacího úhlu. Pro uživatele by nemělo docházet ke zřetelným změnám kontrastu mezi kolmým a mírně šikmým úhlem pohledu. Nesmí panovat rozdíly mezi pohledem pozorovatele do středu a k okraji obrazu. Zřetelněji vynikne stabilita kontrastu u různých LCD technologií při použití měřicího diagramu nebo přímým vizuálním porovnáním. Čím stabilnější jsou kontrasty v zorném kuželu pozorovatele, tím lepší je reprodukce obrazu.

Co znamená teplota barev?

Teplota barev je měřítko pro měření bílého bodu a udává se v kelvinech. U vysokých teplot svítí bílý bod světle modře, zatímco u nižší teplot se zbarvuje spíše do červena.
5000 K: Užívá se často v tiskařském průmyslu.
6500 K: Hodí se k zobrazení fotografií a videa.

Jak funguje autokalibrace?

Jedná se o kalibraci ovládaných přístrojů vestavěnou kalibrační sondou bez zásahu uživatele. Dokonce ani počítač nemusí být zapnut. Po naprogramování se kalibrace spouští v noci, během polední přestávky nebo v libovolných jiných nastavených časech. Programování lze pohodlně provést pomocí softwaru ColorNaviagtor nebo přes OSD menu.

Ve kterých operačních systémech mohu použít kalibrační software ColorNavigator?

EIZO nabízí různé verze aplikace ColorNavigator. Ty jsou kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac.

K čemu slouží dálkové ovládání?

Dálkové ovládání usnadňuje uživateli optimální nastavení. Důležité funkce jsou dostupné intuitivně stisknutím tlačítka. Jedná se zejména o: Přepínání mezi konzolí, video přehrávačem, počítačem, obraz v obraze, režimy Cinema, Game a Thru, a dále hlasitost, basy, výšky a vyvážení.

Mohu u jednoho LCD provozovat dvě PC?

Monitory EIZO jsou většinou vybaveny dvěma nebo několika signálovými vstupy. Pomocí tlačítka Signal 1–2 nebo „S“ dle modelu můžete snadno přepínat mezi 2 nebo několika počítači tam a zpět.

Co znamená HDMI?

High Definition Multimedia Interface. Rozhraní pro přenos digitálních obrazových a zvukových dat

Potřebuji ke svému monitoru EIZO ovladač?

Ne, ovladač není zapotřebí. Monitory jsou rozpoznány prostřednictvím signálového vstupu a poté nainstalovány jako standardní monitor nebo monitor Plug & Play.

K čemu slouží dynamické zesílení kontrastu a zesílení obrysů?

Dynamické zesílení kontrastu a obrysů zvyšuje kontrast reprodukce barevných tónů v obraze a současně optimalizuje ostrost. Tmavé scény jsou tak reprodukovány do nejmenších detailů. Obrazy jsou tak působí ještě plastičtěji a filmy živěji.

Nebude text na monitoru s rozlišením 4K obtížně čitelný?

Nemusí být. Můžete využívat přesnost rozlišení 4K za současného zobrazování textu v příjemné velikosti.

Starší modely EIZO

Informace o starších modelech EIZO najdete na stránkách EIZO Global.

Přejít na stránku EIZO Global