Teleradiologie je na vzestupu a nemocnice potřebují zajistit vzdáleně pracujícím radiologům náležité podmínky, aby mohli snímky popisovat i z domova, tedy mimo zdravotnické zařízení. Pro vzdáleně pracující radiology může být problematické vyhovět s omezeným rozpočtem všem přísným požadavkům týkajícím se zdravotnické techniky a optimálního pracovního prostředí pro popisování snímků.

Níže rozvádíme některá důležitá hlediska, jimž je třeba věnovat pozornost při výběru monitoru pro vzdálenou radiologickou diagnostiku. Cílem je vytvořit prostředí, v němž bude popisování snímků stejně přesné jako na specializovaném nemocničním pracovišti.

Zdravotnický monitor: Základní předpoklad pro reprodukci radiologických snímků

Pokud hodláte vytvořit prostředí vhodné pro teleradiologii, měli byste věnovat zvláštní pozornost výběru monitoru způsobilého pro zobrazování lékařských snímků. Například ve Spojených státech vydává Úřad pro kontrolu potravin a léčiv ověření FDA 510(k) zdravotnickým monitorům splňujícím přísné požadavky pro nasazení v diagnostice. V jiných státech jsou závazné jiné směrnice či normy. V Německu se na základě Směrnice pro zajištění kvality uplatňuje norma DIN 6868-157. Monitory schopné vyhovět těmto normám lze bezpečně používat k popisu zdravotnických snímků v rámci všeobecné radiografie a v dalších oblastech, pro něž jsou tyto přístroje schváleny nebo pro něž byly ověřeny. Používání zdravotnických monitorů namísto běžných kancelářských obrazovek má v teleradiologii naprosto zásadní význam – musí být totiž zajištěna reprodukce obrazu vyhovující nasazení ve zdravotnictví. Pak budete moci provádět bezpečnou diagnostiku jak v nemocnici, tak doma.

Monitor pro soukromé využití vs. zdravotnické monitory

Konzistentní a stálá reprodukce obrazu dle normy DICOM®: Vestavěný kalibrační senzor

Monitor nevyhovující normě DICOM® není schopen správně zobrazovat barvy a odstíny šedi. Tím může dojít ke ztrátě některých informací podstatných pro diagnostiku a k nepříznivým dopadům na péči o pacienta. Aby monitor správně zobrazoval odstíny šedi dle příslušné normy, musí se pravidelně kalibrovat. Některé zdravotnické monitory RadiForce jsou vybaveny vestavěným kalibračním senzorem, jenž měří jas i odstíny šedi a na základě toho provádí kalibraci dle normy DICOM®. Tímto způsobem se průběžně zajišťuje reprodukce obrazu v odpovídající kvalitě. Zmíněný senzor pracuje automaticky, nepřekáží na zobrazovací ploše a vzdálení radiologové mohou díky němu pracovat pohodlně a bezpečně.

Vysoce výkonný monitor pro popis snímků vs. cenově příznivý monitor pro prohlížení snímků

Chytře uspořádané pracoviště: Prostorově úsporné a lehké přístroje

V rámci teleradiologie a domácího prostředí se nesetkáváme vždy s místem vhodným pro objemnou přístrojovou techniku. S prostorově úsporným monitorem zůstane vaše pracoviště přehledné a příjemné. Modely RadiForce MX315W a RX250 doporučované společností EIZO pro teleradiologii se vyznačují jak útlým designem, tak vestavěným napájecím zdrojem. Okolí přístrojů tak zůstane přehledné a uspořádané. Nízká hmotnost monitorů navíc umožňuje jejich snadné přenášení a instalaci.

Prostorově úsporné a lehké přístroje s vestavěným zdrojem
Prostorově úsporné a lehké přístroje s vestavěným zdrojem

Pohodlná práce: Optimální instalace

Nevhodné umístění monitoru může mít při dlouhodobější práci za následek ztuhnutí ramenních partií a bolesti zad. Všestranný stojan dovoluje flexibilní úpravu výšky obrazovky i jejího naklopení a natočení, takže monitor můžete umístit do polohy ideální pro pohodlné prohlížení snímků. Dalším přínosem je i efektivnější práce a snadnější soustředění.

Working ergonomically

Až do nejmenšího detailu: Osmimegapixelové rozlišení

8 megapixelů (4K)

Na domácí pracoviště není vždy možné umístit sestavu několika obrazovek. Na samostatném monitoru o příliš malé úhlopříčce či nízkém rozlišení si radiologové nemohou plnohodnotně zobrazit potřebné aplikace, což jim ztěžuje práci. Naopak velký monitor jako například RadiForce MX315W s rozlišením 8 megapixelů (4096×2160) dokáže detailní medicínské snímky o vysokém rozlišení zobrazit lépe a zřetelněji. Větší zobrazovací plocha zároveň umožní snáze rozmístit okna různých aplikací. Snímky z výpočetního tomografu či magnetické rezonance si tak budete moci zobrazit současně pro lepší porovnání.

Pohodlný popis snímků: Technologie Work-and-Flow

S postupující digitalizací zobrazovacích metod se radiologové čím dál více přesouvají před obrazovky monitorů. Zdravotnické monitory RadiForce s technologií Work-and-Flow přinášejí nové funkce pro zjednodušení práce se snímky přesně dle požadavků radiologů.
 

  1. Přednosti technologie Work-and-Flow:
  2. Rychlé vyvolání informací přesunutím myši v režimu obraz v obraze.
  3. Jednoduchá práce bez komplikací díky vestavěnému přepínači USB
  4. Snadnější soustředění díky řízenému zvýrazňování vybrané oblasti
  5. Ideální podmínky pro popis snímků se samočinným přepínáním režimů dle zobrazovací metody

Dokonale vyvážený poměr cena-výkon

Požadavky na zavádění flexibilních metod vzdálené práce mohou nemocnice stavět před nutnost vybavit radiology vhodnou technikou pro práci z domova. U trvale i přechodně zřizovaných vzdálených pracovišť je třeba důsledně dbát na to, aby vybavení odpovídalo zdravotnickým normám, ale zároveň bylo cenově dostupné. Řada zdravotnických monitorů MX značky EIZO nabízí mimořádně příznivý poměr cena-výkon. Monitory této řady se dokonale hodí k prohlížení lékařských snímků optimalizovaných dle normy DICOM®, a to bez kompromisů na kvalitě očekávané ve zdravotnictví.

Vysoce výkonný monitor pro popis snímků vs. cenově příznivý monitor pro prohlížení snímků

Bezpečnější práce s nižším úsilím: Snadné zajišťování kvality

Nástroj RadiCS pro zajištění kvality obstará veškeré úkony související s kvalitou zobrazení monitoru: od kalibrace přes kontrolu poklesu a stálosti jasu až po síťovou správu kvality ve spojení s nástrojem RadiNET Pro. RadiCS dovoluje s využitím měřicích senzorů moderních vyšetřovacích obrazovek RadiForce dokonce plně automatizovat kontroly stálosti zobrazení. Software je lehce srozumitelný a snadno se ovládá. EIZO poskytuje kompletní řešení zahrnující software a senzory pro efektivní a uživatelsky přívětivou správu kvality.

Hodnocení zákazníků

„Během pandemie jsem si musel přesunout pracoviště domů, abych se vyhl zbytečnému cestování. Obrátil jsem se tedy na EIZO a Taurus Medical Solutions. Během pouhých tří pracovních dnů mi dodali monitor EIZO RadiForce MX315W s kompatibilní grafickou kartou, takže jsem mohl začít pracovat. Monitor o úhlopříčce 31,1 palce má výjimečně zřetelný obraz. Samotná širokoúhlá obrazovka je podstatně lehčí než sestava dvou obrazovek. Svítidlo RadiLight navíc příjemně osvětluje pozadí, což při dlouhodobějším prohlížení snímků snižuje zrakovou zátěž. Celkově vzato to byla ta nejlepší investice do zlepšení mého pracovního procesu. A díky rychlému a hladkému vyřízení objednávky ze strany společností EIZO a Taurus proběhl celý nákup bez komplikací.“

Dr. Calvin Soh, neuroradiologický konzultant Manchester Royal Infirmary

Máte nějaké otázky?

Rádi vám poradíme s výběrem vhodného modelu.
Kontaktujte nás

Reference EIZO ve zdravotnictví

Již mnoho zákazníků se spoléhá na řešení EIZO RadiForce.
K referencím