CUD

Režim Color Universal Design simuluje vidění barvoslepých osob, což je užitečné například pro tvorbu webových stránek a orientačních systémů.

Daisy-Chain

Monitory EIZO vybavené výstupem signálu USB-C nebo DisplayPort mohou předávat obrazový signál sousednímu monitoru v sestavě dvou či více obrazovek. Takto je možné řetězovitě propojit několik monitorů EIZO (tzv. Daisy-Chain). Řetězení funguje se signálem DisplayPort verze 1.2 a vyšší. V závislosti na rozlišení a výkonu grafické karty lze propojit až čtyři monitory. Otravná a zbytečná změť kabelů vedoucích k počítači se stane minulostí. Ideální příslušenství: Krátký kabel USB-C nebo DisplayPort od firmy EIZO dlouhý pouze jeden metr pro propojení dvojice monitorů.

Digital Uniformity Equalizer (DUE)

Pro vysoce věrné podání obrazu jsou zásadními faktory homogenní rozložení jasu a čisté barvy. O to se stará obvod DUE, neboli Digital Uniformity Equalizer. Pro každý tón na celé zobrazovací ploše bod po bodu koriguje jasovou a barevnou nerovnoměrnost.

DisplayPort

Jedná se o digitální rozhraní pro obrazové a zvukové signály pro počítačové monitory s větší šířkou přenosového pásma a kompaktním konektorem.

Doba náběhu/poklesu

Doba v milisekundách, která je zapotřebí k dosažení bílé z černé (náběh) nebo černé z bílé (pokles) pro určitý bod obrazovky.

Doba přechodu šedá-šedá

Doba, která je zapotřebí ke změně mezi různými odstíny šedé pro určitý bod obrazovky. Jde o běžný údaj u obrazovek vybavených obvodem Overdrive, protože doby přechodu šedá-šedá jsou zde rovnoměrné.

DVI

Digital Visual Interface. Digitální rozhraní pro ploché obrazovky, jež prostřednictvím metody přenosu signálu TMDS přímo a beze ztrát přenášejí digitální data z počítače. Existují dva typy připojení DVI: DVI-D je určeno výlučně pro digitální vstupy a DVI-I je určeno pro digitální a analogové vstupy.

Dynamické zesílení kontrastu

Dynamické

zesílení kontrastu a obrysů zvyšuje kontrast reprodukce barevných tónů v obraze

a současně optimalizuje ostrost. Tmavé scény jsou tak reprodukovány do

nejmenších detailů. Obrazy tak působí ještě plastičtěji a filmy živěji.

Eco View-Sense

Funkci EcoView Sense využije ten, kdo chce ušetřit energii. Tato funkce automaticky zapíná a vypíná obrazovku podle toho, zda před ní sedí uživatel, či nikoliv. EcoView Sense zjistí přítomnost uživatele ještě předtím, než se dotkne myši nebo klávesnice. Obrazovka je vždy připravena k okamžitému provozu, ale za nepřítomnosti uživatele nespotřebovává žádnou energii.

EcoView-Index

EcoView Index lze vyvolat stiskem tlačítka na obrazovce. který říká, jak ekologické je aktuální nastavení obrazovky. Je tak zřejmé, jak energeticky a nákladově efektivní je aktuální hodnota jasu.