Toto je překlad japonského článku zveřejněného v pátek 18. března 2016 v ITmedia. Copyright 2016 ITmedia Inc. Všechna práva vyhrazena.

Nový operační systém Windows 10 cílí na lepší použitelnost počítače

Dne 29. července 2015 byl na trh uveden nový operační systém Windows 10. U přístrojů využívajících operační systém Windows 7 nebo Windows 8.1 bylo možné po dobu jednoho roku přejít na Windows 10 zdarma, takže nový systém se rozšířil podstatně rychleji, než tomu bývalo dříve. I velké společnosti dávající přednost stabilitě před inovacemi budou muset postupně přejít na Windows 10, neboť v roce 2020 skončí podpora Windows 7.

Při používání Windows 10 na notebooku nebo stolním počítači si povšimnete významné změny – obnovení uživatelského rozhraní včetně plochy. Starší koncepce uživatelského rozhraní byla vzkříšena po smíšených reakcích na Windows 8/8.1, z nichž zmizela nabídka Start známá z Windows 7 i z předchozích verzí. Nejnovější uživatelské rozhraní se ovládá mnohem snáze, a to díky sloučení moderního formátu nadpisů s virtuální plochou, jež ulehčuje používání více aplikací.

Vylepšené uživatelské rozhraní Windows 10 přineslo samozřejmě i nové možnosti nastavení zobrazení. Například možnosti zobrazení na více monitorech připojených současně k jednomu počítači jsou nyní mnohem širší. Podívejme se na některé z těchto překvapivě málo známých funkcí, jež notebooky i stolní počítače s Windows 10 nabízejí.

FlexScan EV2455 připojený k notebooku VAIO Z 2in1 o úhlopříčce 13,3 palce.
Příklad: LCD monitor EIZO FlexScan EV2455 připojený k notebooku VAIO Z 2in1 o úhlopříčce 13,3 palce. Přenesení pracovní plochy ze třináctipalcového displeje notebooku na obrazovku o úhlopříčce 24,1 palce a rozlišení WUXGA (1920 × 1200 bodů) mimořádně zvýší efektivitu práce.
The expanded display of two EIZO FlexScan EV2455 monitors connected to a desktop PC

Vysvětlení možností zobrazení ve Windows 10

Nastavení vícenásobného zobrazení je ve Windows 10 neuvěřitelně jednoduché. Po připojení druhé obrazovky k počítači Windows samočinně rozpoznají nový monitor a zobrazí na něm uživatelské rozhraní.

V příkladě na obrázku jsme vyvolali funkci Promítat poskytující různé možnosti vícenásobného zobrazení. Na hlavním panelu klikněte na Centrum akcí (vpravo dole na obrazovce) a zvolte Promítat. Pokud raději používáte klávesové příkazy, nabídku Promítat můžete zobrazit stisknutím kláves Windows a P. Teď si můžete vybírat ze čtyř metod zobrazení. Chcete-li rozšířit pracovní plochu přes obě obrazovky, zvolte Rozšířit.

 • Jenom obrazovka počítače: použije se pouze původní displej; připojená obrazovka zůstane prázdná.
 • Duplikovat: na obou obrazovkách uvidíte stejný obsah.
 • Rozšířit: pracovní plocha se rozšíří přes obě obrazovky, čímž získáte více místa.
 • Jenom druhá obrazovka: použije se pouze nově připojená obrazovka; původní displej zůstane prázdný.
Použijte ikonu Centrum akcí v pravé dolní části hlavního panelu a pak klikněte na ikonu Promítat
Použijte ikonu Centrum akcí v pravé dolní části hlavního panelu a pak klikněte na ikonu Promítat
Z nabídky Promítat si vyberte jeden ze čtyř způsobů využití dostupných obrazovek
Z nabídky Promítat si vyberte jeden ze čtyř způsobů využití dostupných obrazovek

Pro další přizpůsobení rozšířené plochy klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a přes Nastavení zobrazení vyvolejte nabídku Promítat.

Zde můžete měnit vzájemnou polohu obrazovek, velikost zobrazení včetně škálování textu, orientaci obrazovek, výše uvedenou čtveřici zobrazovacích metod a přiřazení primární/sekundární obrazovky. Pokud zde připojenou obrazovku nevidíte, klikněte na Rozpoznat. Jestliže to nepomůže, doporučujeme zkontrolovat zapojení kabelů a/nebo restartovat počítač.

Šedé obdélníky označené [1] a [2] vyjadřují vzájemnou polohu dvojice obrazovek. Myší můžete obdélníky přetáhnout tak, aby jejich uspořádání odpovídalo skutečné poloze monitorů.

V současnosti se rozmáhají notebooky osazené displeji o velmi vysokém rozlišení a hustotě pixelů převyšující běžné obrazovky Full HD. Na externím monitoru připojeném k takovému notebooku se mohou ikony a text zobrazit ve zcela jiné velikosti než na vestavěném displeji, což je při práci nepříjemné. V tomto případě pomůže volba Upřesnit nastavení velikosti textu a jiných položek, v níž lze posuvníkem sladit velikost zobrazení.

Po kliknutí pravým tlačítkem na plochu vyberte Nastavení zobrazení.
Po kliknutí pravým tlačítkem na plochu vyberte Nastavení zobrazení.
Display set-ups
V nabídce Systém – Zobrazení lze zvolit umístění obrazovky, velikost zobrazení (zvětšovací poměr), orientaci obrazovky, metodu vícenásobného zobrazení a přiřazení primární/sekundární obrazovky.

Když si posunete nabídku Zobrazení níže, naleznete odkaz Upřesňující nastavení zobrazení. Po kliknutí na něj můžete nastavit rozlišení obrazovek. Po kliknutí na Upřesnit nastavení velikosti textu a jiných položek můžete navíc podrobněji nastavit například velikost textu a dalších položek.

“Advanced display settings” menu
V nabídce Upřesňující nastavení zobrazení můžete upravit rozlišení obrazovek.

Jak jsme ukázali, Windows 10 přinášejí nové možnosti, jež vám doporučujeme využívat. Můžete ovšem používat i Ovládací panely ve Windows 8 a starších. Zběhlý uživatel počítače může nadále měnit potřebná nastavení způsobem obvyklým v Ovládacích panelech.

Uspořádání oken je ve Windows 10 ještě jednodušší

Windows 10 nabízejí funkci přichycování oken k okrajům obrazovky rozšířenou o další vylepšení. Posunete-li okno na levý nebo pravý okraj obrazovky, okno se roztáhne na polovinu obrazovky. Toto je možné i při používání rozšířené plochy, kdy každý z použitých monitorů může mít na levé a pravé straně zobrazené jiné okno, tudíž uživatel může zároveň sledovat čtyři okna. Popsaného uspořádání lze dosáhnout i klávesovou zkratkou Windows + šipka vlevo nebo šipka vpravo.

Po přichycení okna na levou nebo pravou polovinu se na protilehlé straně zobrazí seznam dalších dostupných oken, která mohou zaujmout zbylé místo. To je další z nových funkcí Windows 10.

window split
Ve Windows 10 se po přichycení okna na levou nebo pravou polovinu obrazovky na protilehlé straně zobrazí náhledy dalších dostupných oken, která mohou zaujmout zbylé místo. Zvolené okno pak vyplní volnou polovinu.

Když dále ve Windows 10 přetáhnete okno do jednoho ze čtyř rohů obrazovky, zmenší se na čtvrtinovou velikost. Tímto způsobem můžete zobrazit čtyři okna najednou. Když si na víceobrazovkové sestavě zobrazíte příliš mnoho oken a plocha začne být nepřehledná, klikněte na okno, jež chcete zobrazit, a rychle s ním zahýbejte. Tím minimalizujete všechna ostatní okna. Můžete také stisknout klávesy Windows a Home.

1/4 snap-function
Pomocí polovičního a čtvrtinového zobrazení můžete uspořádat okna těsně vedle sebe jako na obrázku.

Další usnadnění vícenásobného zobrazení pomocí hlavního panelu

Podívejme se, jakým způsobem může hlavní panel přispět k lepšímu využití vícenásobného zobrazení. Klikněte na hlavní panel pravým tlačítkem a zvolte Vlastnosti, čímž si zobrazíte podrobnější nabídku. Volby týkající se použití více obrazovek si projdeme podrobněji. Pokud chcete hlavní panel zobrazovat i na druhém monitoru, aktivujte volbu Zobrazit hlavní panel na všech displejích. Hlavní panel se pak zobrazí na obou obrazovkách.

“Settings > Taskbar” menu
Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a zvolte Vlastnosti (levý obrázek). V nabídce Vlastnosti – Hlavní panel přejděte na Další monitory a určete, jak se má hlavní panel zobrazovat na jednotlivých obrazovkách.

Můžete si vybrat ze tří způsobů zobrazování hlavního panelu. Volba Všechny hlavní panely zobrazí na obou displejích stejný hlavní panel, který bude zachycovat všechny běžící programy. Volba Základní hlavní panel a hlavní panel, kde je otevřené okno zobrazí tlačítka všech spuštěných programů na hlavním panelu primárního displeje a zároveň zobrazí na hlavním panelu sekundárního displeje tlačítka oken umístěných na sekundárním displeji. Když zvolíte Hlavní panel, kde je otevřené okno, hlavní panel se zobrazí na obou displejích, ale na každém z displejů bude zobrazovat pouze tlačítka oken umístěných na stejném displeji.

taskbar
Výše uvedený obrázek ukazuje rozdíly mezi volbami Všechna tlačítka, Všechna tlačítka na primárním hlavním panelu a tlačítka u otevřených oken a Tlačítka u otevřených oken. Ikona hlasem ovládané osobní asistentky Cortany, časový údaj a upozornění se vždy budou zobrazovat na primárním monitoru.

Využijte externí monitor k překonání omezených možností notebooku

Připojením samostatného monitoru k notebooku získáte velkou zobrazovací plochu. Dvojice obrazovek o vysokém rozlišení významně zvýší efektivitu vaší práce. Nyní se do popředí dostávají monitory s vysokou hustotou pixelů přesahující rozlišení Full HD. Pokud se však obraz notebooku o úhlopříčce 13 nebo 14 palců zobrazí v takto vysokém rozlišení, obraz se smrskne na obtížně použitelnou velikost a je nutné jej zvětšit na 150 nebo 200 %. Proto neplatí, že velikost pracovní plochy je úměrná rozlišení. Větší roli zde totiž hraje úhlopříčka obrazovky.

Naopak monitor o běžné úhlopříčce 23 – 24 palců a rozlišení Full HD (1920 × 1080 bodů) nebo WUXGA (1920 × 1200 bodů) poskytne po připojení k notebooku obraz v podobném měřítku jako vestavěný displej. Uživatel získá spoustu nové pracovní plochy, přičemž obraz bude mít obvyklé parametry.

Za použití více obrazovek můžete porovnávat údaje z několika webových stránek najednou, můžete vytvářet grafy v tabulkovém editoru a vkládat je do prezentace podle údajů ze současně zobrazeného dokumentu PDF, pracovat na jedné obrazovce a na druhé mít zároveň puštěné video nebo údaje ze sociální sítě, hrát na jedné obrazovce hru a na druhé současně sledovat doprovodné údaje, nebo můžete externí monitor se správou barev používat při zpracování obrazu. Samostatný monitor připojený k notebooku vám všechny tyto činnosti umožní bez nutnosti neustále přepínat zobrazená okna.

Příklad: Monitor EIZO FlexScan EV2455 o úhlopříčce 24,1 palce a rozlišení WUXGA připojený k notebooku 2in1 VAIO Z (stejné uspořádání je použito i v dalších příkladech). Notebook VAIO Z je osazen displejem o vysokém rozlišení 2560 × 1440 bodů, ale kvůli „mobilní“ úhlopříčce 13,3 palce musí být obraz ve Windows zvětšen na 200 %. Připojením monitoru EV2455 s obrazovkou o úhlopříčce 24,1 palce a rozlišení 1920 × 1200 bodů vznikne obrovská pracovní plocha. Obrazovka modelu FlexScan EV2455 je podstatně větší, takže při rozlišení 1920 × 1200 lze obraz z notebooku zobrazit v měřítku 100 %. Z obrázku je zřetelné, že prohlížení několika webových stránek najednou je mnohem pohodlnější.

EIZO 24.1 inch WUXGA display (FlexScan EV2455) connected to a high-spec 2in1 VAIO Z notebook PC

Youtube

Příklad: Během vyhledávání informací můžete na velké externí obrazovce sledovat video on-line. K brouzdání po internetu můžete použít nejrůznější přístroje, ale video si nejlépe přehrajete na velké samostatné obrazovce.


Pořídíte-li si externí monitor se špičkovým podáním barev, budete si moci při práci s grafickými programy zduplikovat obraz z notebooku a spatřit své snímky ve věrných barvách. Náš příklad zachycuje editaci v programu Fresh Paint.

mirroring

Drobná rada pro výběr monitoru k rozšíření notebooku: je šikovné mít na obou obrazovkách hlavní panely ve stejné úrovni. Nezapomeňte však, že polohu notebooku co do výšky nemůžete měnit, takže je vhodné vybírat výškově nastavitelný externí monitor. Displej notebooku je umístěn velmi nízko, takže byste měli zvolit monitor, jehož obrazovku lze spustit až na úroveň stolu.

Na druhou stranu pokud zvolíte monitor výsuvný do větší výšky, můžete obrazovky umístit nad sebe, což vám ušetří místo na stísněném stole. Výhodou může být i obrazovka otočná do formátu na výšku: tuto orientaci využijete při prohlížení webových stránek, sledování příspěvků na sociálních sítích či čtení dokumentů.

FlexScan EV2455
Široký rozsah výškové nastavitelnosti vám dovolí umístit obrazovky nad sebe, čímž ušetříte místo na stole. Obrázek zachycuje notebook VAIO Z a monitor FlexScan EV2455. Sklopením obrazovky notebooku a úpravou výšky monitoru získáte přirozeně navazující plochu bez překrývání.
vertical position
Na externí obrazovce otočené do formátu na výšku můžete zobrazovat snímky vyfotografované na výšku stejně jako rozsáhlá data. Obrazovka notebooku vám takovou možnost neposkytne.

Na uvedených příkladech jsme použili monitor EIZO FlexScan EV2455 o úhlopříčce 24,1 palce a rozlišení WUXGA, neboť je výškově nastavitelný v rozsahu 131 mm a otočný do formátu na výšku, což se výborně hodí pro práci s notebookem. Zobrazovací plocha navíc sahá téměř až k okrajům panelu, takže rušivá hluchá místa jsou potlačena v nejvyšší možné míře. Vaše oči nepochybně ocení hladký a přirozený přechod z jedné obrazovky na druhou. Monitor vyhoví i při retušování fotografií a další práci s obrazem, neboť správně zobrazuje barevný prostor sRGB používaný na většině notebooků.

Je třeba podotknout, že zobrazení na více monitorech není možné využít ve Windows 10 v režimu tabletu. Ve Windows 8/8.1 mohla obrazovka notebooku zobrazovat moderní rozhraní Start za současného zobrazení klasické plochy na externím monitoru. Ve Windows 10 je však vícenásobné zobrazení omezeno jen na plochu. Takto se navrátila jedna z nejvíce oceňovaných funkcí Windows 7.

Používání vícenásobného zobrazení na stolních počítačích

Notebooky již roky převládají nad stolními počítači. Nicméně stolní počítače jsou stále oblíbené u náročných uživatelů, kteří potřebují výkonné a efektivní stroje. Také těmto zájemcům doporučujeme víceobrazovkovou sestavu, díky níž zlepší svoji práci a svůj výkonný počítač využijí naplno. Používání několika velkých obrazovek o vysokém rozlišení přináší nepřekonatelné výhody.

V případě stolních počítačů neexistují omezení týkající se notebooků, tudíž víceobrazovkovou sestavu lze vytvořit flexibilní kombinací úhlopříček a rozlišení přesně dle plánovaného umístění, využití a rozpočtu. V těchto podmínkách můžeme s výše uvedeným monitorem EIZO dosáhnout rozlišení 5760 × 1080 bodů při použití tří obrazovek, 5760 × 2160 bodů na šesti obrazovkách, nebo mnoha jiných variant.

Samozřejmě i na mnohem nenáročnějším pracovišti se projeví zásadní zlepšení při použití dvojice běžných monitorů o úhlopříčce 23 – 24 palců a rozlišení Full HD (1920 × 1080 bodů) či WUXGA (1920 × 1200 bodů) v porovnání s jediným monitorem.

Příklad zachycuje uplatnění víceobrazovkové sestavy v komerční oblasti. Levý monitor zobrazuje tabulky a statistické výpočty včetně srovnávacích grafů, zatímco na pravé obrazovce již vzniká textový dokument shrnující získané poznatky. Při použití jediného monitoru byste museli neustále přepínat jednotlivá okna, zatímco na dvojici monitorů vidíte vše potřebné najednou. Přepínání oken zde odpadá – a s ním i zbytečné zdržování a chyby vznikající při přepisu.

An example of how a multi-display environment can be used in the business scene.

Příklad práce s mapovými podklady. Na jediné obrazovce můžete spatřit jen poměrně malý výřez mapy. Na dvojici obrazovek se vám však vejde mapa, letecký snímek, informace o místě a zároveň i jeho fotografie. Realistický vjem z velké zobrazovací plochy můžete využít k virtuálním procházkám po turistických cílech.

An example of how map-based services can be used.

Příklad zachycuje uplatnění víceobrazovkové sestavy při retušování fotografií. Otočení jedné z obrazovek do formátu na výšku vám pomůže při zpracování stejně orientovaných fotografií nebo při editování dlouhých dokumentů a prohlížení webových stránek. K využití výhod obrazovky orientované na výšku budete potřebovat otočný monitor nebo samostatný otočný držák, k němuž obrazovku upevníte.

An example of how the multi-display environment can help with photo re-touching.

Většina lidí začne budování víceobrazovkové sestavy pořízením jednoho monitoru a teprve později si přikoupí další. Nejlepší však je zakoupit hned na začátku potřebný počet monitorů téhož modelu. Nejenže sjednotíte velikosti a rozlišení obrazovek, ale dosáhnete i stejných barev a lepšího jednotného vzhledu. Možná ještě důležitější je však to, že monitory budou stejně staré, tudíž jakákoliv vada obrazovky projevující se například odchylkami barev může být odhalena již v zárodku prostým porovnáním monitorů.

Další rada pro ty, kteří zvažují vytvoření víceobrazovkové sestavy, se týká pozorovacích úhlů: čím více monitorů poskládáte vedle sebe, tím širší pozorovací úhly budete potřebovat. Abyste se pro spatření zřetelného obrazu nemuseli posouvat od jednoho monitoru ke druhému, budete potřebovat obrazovky se širokými pozorovacími úhly. U více monitorů je také obtížnější potlačit odlesky světla dopadajícího na obrazovky a do vašich očí. Z toho důvodu vám doporučujeme pořízení monitorů s antireflexní úpravou, jež zajistí zřetelnější obraz a sníží zatížení vašich očí. Jak jsme již uvedli, doporučujeme také vybírat model s tenkým okrajem černé barvy, neboť vám kromě jiného ušetří místo a zlepší čitelnost obrazu.

V příkladech jsme použili monitor FlexScan EV2455 o úhlopříčce 24,1 palce a rozlišení WUXGA osazený panelem LCD IPS se širokými pozorovacími úhly a úpravou pro potlačení odlesků. Kromě toho se vyznačuje tenkým orámováním šířky pouze 6,2 mm (rámeček 1 mm a černý okraj 5,2 mm). Obraz na dvojici monitorů vedle sebe bude dělit pouze 12,4 mm, takže docílíte téměř souvislého zobrazení. Další výhodou je funkce automatické úpravy jasu (Auto EcoView) snižující únavu očí i spotřebu energie.

FlexScan EV2455 has a narrow frame design
Monitor FlexScan EV2455 se vyznačuje tenkým orámováním šířky pouze 6,2 mm (rámeček 1 mm a černý okraj 5,2 mm). Obraz na dvojici monitorů vedle sebe dělí pouze 12,4 mm, takže rámeček nepůsobí nijak rušivě.

Výběr modelů, které ve víceobrazovkové sestavě přinesou největší užitek

V předchozím textu jsme popsali nastavení vícenásobného zobrazení ve Windows 10 a přidali jsme několik konkrétních příkladů. Ať už máte notebook nebo běžný stolní počítač, používání více obrazovek je zaručenou cestou ke zvýšení efektivity práce ve Windows 10.

Mezi důležitá kritéria výběru patří kromě obrazové kvality také široké pozorovací úhly, potlačování odlesků, tenký nenápadný rámeček, stojan umožňující různorodé polohování dle podmínek instalace, funkce proti únavě očí a funkce pro úsporu energie.

I ve srovnání s počítačem představuje monitor dlouhodobou investici. Proto vám doporučujeme nekompromisně trvat na kvalitě. Uvážíte-li úspory plynoucí z vyšší produktivity práce, nižší dopady na vaše zdraví a menší spotřebu energie, vysoce kvalitní výrobky vám přinesou dlouhodobě větší užitek. Monitor FlexScan EV2455, který jsme vybrali z řady EIZO FlexScan EV, splňuje všechny zmíněné požadavky a je na něj poskytována pětiletá záruka. Díky tomu představuje jeden z nejlepších modelů pro víceobrazovkovou sestavu.

Doporučené monitory pro víceobrazovkové sestavy

EV2450 Řada EcoView
EV2450-BK FlexScan

24palcový monitor EV2450-BK ve formátu 16:9 s rámečkem o šířce pouhého 1 mm vybavený 10bitovou tabulkou LUT a panelem IPS. Ideální volba pro monitorové sestavy.

 • 60,4 cm (23,8 palců)
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4), Dsub
 • Formát 16:9
8130,00 Kč
Běžná cena vč. 21 % DPH.
 • 60,4 cm (23,8 palců)
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4), Dsub
 • Formát 16:9
EV2750-BK Řada EcoView
EV2750-BK FlexScan

27palcový monitor EV2750-BK ve formátu 16:9 s rámečkem o šířce pouhého 1 mm vybavený 10bitovou tabulkou LUT a panelem IPS. Velmi moderní a zcela plochá konstrukce.

 • 68,4 cm (27 palců)
 • 2560 x 1440
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4)
 • Formát 16:9
18390,00 Kč
Běžná cena vč. 21 % DPH.
 • 68,4 cm (27 palců)
 • 2560 x 1440
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4)
 • Formát 16:9
EV2780-BK Řada EcoView
EV2780-BK FlexScan

Vzhled a technologie modelu EV2780 přispějí k modernímu, funkčnímu a úhlednému vzhledu okolního prostředí. To je optimální jak při využití v kanceláři, tak na veřejnosti.

 • 68,4 cm (27 palců)
 • 2560 x 1440
 • IPS
 • USB Type-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4)
 • Formát 16:9
22450,00 Kč
Běžná cena vč. 21 % DPH.
 • 68,4 cm (27 palců)
 • 2560 x 1440
 • IPS
 • USB Type-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4)
 • Formát 16:9
EV2456 Řada EcoView
AKČNÍ CENA
EV2456-BK FlexScan

Díky extrémně tenkému rámečku kolem obrazovky působí monitor EV2456 velmi kompaktně. Tato vlastnost je mimořádně přínosná zejména ve víceobrazovkových sestavách.

 • 61,1 cm (24,1 palců)
 • 1920 x 1200
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4), Dsub
 • Formát 16:10
11120,00 Kč
12590,00 Kč
Běžná cena vč. 21 % DPH.
 • 61,1 cm (24,1 palců)
 • 1920 x 1200
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4), Dsub
 • Formát 16:10
EV2451 Řada EcoView
AKČNÍ CENA
EV2451-BK FlexScan

Extrémně tenký rámeček monitoru EV2451 vám ihned padne do oka. Ani při pohledu zboku a zezadu nikomu neujde útlý vzhled. Kompaktní design se dokonale hodí do každé moderní kanceláře.

 • 60,4 cm (23,8 palců)
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4), Dsub
 • Formát 16:9
8490,00 Kč
8990,00 Kč
Běžná cena vč. 21 % DPH.
 • 60,4 cm (23,8 palců)
 • 1920 x 1080 (Full HD)
 • IPS
 • DisplayPort (HDCP 1.3), HDMI (HDCP 1.4), DVI-D (HDCP 1.4), Dsub
 • Formát 16:9