Chris Burkard

Burkardovy snímky se zabývají tématy přírody, cestování, dobrodružství, surfování a životního stylu a zachycují nezkrotnou, rozlehlou krajinu. Prostřednictvím sociálních médií se chce podělit o svou vizi divokých míst s miliony lidí a inspirovat je, aby se sami stali objeviteli.  Jeho vizionářský pohled mu umožnil spolupracovat s klienty z žebříčku Fortune 500 na významných globálních kampaních, vystupovat na pódiu TED, vyvíjet produktové řady, vyučovat a vydávat stále větší sbírku knih. Burkard a jeho tým pracují v kombinovaném výrobním studiu a umělecké galerii na centrálním pobřeží Kalifornie.

Co je pro vás při tvorbě vašich děl důležité?

V konečném důsledku mi jde o to, abych lidi inspiroval k tomu, aby se vydali do přírody a vyhledávali divoká místa, a chci jim tato místa ukázat v celé jejich kráse. Vyrostla jsem v Big Sur na centrálním pobřeží Kalifornie s odlehlými plážemi, kde si můžete užívat izolace. Zjistíte, jak krásné může být toulat se po pláži sám. K přírodě mě přiblížily tyto zážitky, ne pláže, kde jste obklopeni davem lidí, kteří hledají to samé. To je to, co chci prostřednictvím své dnešní práce sdělit. Je pro mě důležité, aby moje práce byla spojena s přírodou. Chci chránit tato divoká místa a povzbuzovat lidi, aby vyrazili ven a objevovali je!

Chris Burkard

Jaká byla vaše nejúspěšnější cestovní destinace?

Pro mě je to určitě Island. Podle mého názoru je Island jedním z nejkrásnějších míst na světě. Byl jsem tam už více než 40krát a zdaleka mě to neomrzelo. Během svých návštěv jsem si k této zemi a krásám její přírody vytvořil silné pouto. Při svých prvních cestách jsem se honil za vlnami. Od té doby jsem na Islandu získal mnoho přátel a pracoval na různých projektech, včetně mé poslední knihy Na konci ledovce. Tato práce mi pomohla upevnit vztah s tamními lidmi a dát Islandu možnost vyjádřit se k otázkám životního prostředí, kterým země čelí. Byla to nesmírně obohacující zkušenost.

Flugzeuge
Landschaft

Jaká očekávání měl tým Burkard na začátku spolupráce se společností EIZO? A jak tým reagoval na monitory?

Myslím, že největším problémem monitorů je reprodukce barev. Pro úpravu obrázků je to samozřejmě nesmírně důležité - nechci, aby místo vypadalo nerealisticky nebo aby barvy na obrázku byly špatně. Když jsme začali používat tyto monitory EIZO, okamžitě jsme si všimli, že barvy jsou realističtější než u jiných monitorů, které jsme viděli. Čím širší je barevný rozsah monitoru, tím přesnější barvy poskytuje. Tyto monitory pokrývají 99 % barevného prostoru Adobe RGB. Jejich technologie DUE zajišťuje rovnoměrnou reprodukci po celé obrazovce. I když je kalibrována pouze malá část monitoru, barvy budou reprodukovány rovnoměrně na celém monitoru. Monitory, které používáme ve studiu Burkard (CS2731 a CG2730), jsou 10bitové IPS LCD panely s 16bitovou tabulkou LUT. 16bitová tabulka LUT je důležitá, protože v podstatě poskytuje více možností výběru barev, čímž se eliminuje proužkování nebo záměna barev. 16bitová tabulka LUT poskytuje 276,7 bilionu barev navíc oproti 14bitové. Tyto monitory předčily naše očekávání od okamžiku, kdy jsme je vybalily z krabice!

Chris Burkard

Jaké jsou výhody monitorů EIZO?

Jednou z největších výhod monitorů EIZO je jejich schopnost samokalibrace. Jak již bylo zmíněno, reprodukce barev je při úpravách snímků nejdůležitějším aspektem. V minulosti jsem používal kalibrační software a zařízení třetích stran. Některé monitory EIZO (náš CG2730) však mají vestavěný kalibrační nástroj, který kalibraci usnadňuje a zpřesňuje. Navíc můžete nastavit časy, kdy se monitory samy zkalibrují, takže to nemusíte dělat během práce.

Chris Burkard

Jakou roli hraje monitor s přesnými barvami při publikování fotografií na Instagramu?

Stejně jako u tisků je pro mě nesmírně důležité, aby barvy snímků, které veřejně sdílím online, byly přesně reprodukovány. V dnešní době jsou snímky často nadměrně zpracovávány a manipulovány. Jsem pyšný na to, že se mi daří upravovat jen minimálně. Tak se ujišťuji, že fotografie jsou věrné scénám. Není nic horšího, než když po úpravě fotografie zjistíte, že po otevření v jiném zařízení jsou barvy špatně.

Chris Burkard

Více informací o Chrisi Burkardovi najdete zde:

Website | Facebook | Instagram