„Včelka Mája a zlatá koule“ je prvním dílem mnichovského studia Isar Animation. Až dosud zadávala mateřská společnost Studio 100 Media nemálo procesů CGI externím subjektům.

Všechny činnosti včetně modelování, textur, vykreslování, nasvěcování, triků, skládání a renderování zajišťuje nyní studio Isar Animation. Studio nabízí tyto služby také třetím stranám a koprodukčním společnostem. Výtvarníci mají k dispozici na čtyřicet pracovišť s monitory EIZO ColorEdge a FlexScan, na nichž přivádí na svět již třetí film se světoznámou včelkou. Skupina Studio 100 může nyní se svým animátorským studiem Flying Bark Productions v Austrálii, studiem Little Airplane Productions ve Spojených státech a pobočkou Studio 100 Animation ve Francii pokrýt všechny práce budoucí kinematografické tvorby. „Díky našemu umístění v bezprostřední blízkosti Studia 100 na Neumarkter Straße v Mnichově je naše komunikace mimořádně přímočará,“ pochvaluje si Sinje Gebauer, vedoucí studia Isar Animation. Neuvěřitelně to usnadňuje spolupráci.

Monitory EIZO ColorEdge využívané ve studiu Isar
Moderní animátorské pracoviště s monitory EIZO

„Koncepce vybavení studia klade nejvyšší důraz na kvalitu hardwaru a příjemné prostředí pro výtvarníky,“ objasňuje Fabio Ticca, manažer rozvoje obchodu ve společnosti Espace Technology GmbH dodávající výpočetní techniku. „Proto připadaly v úvahu jedině monitory EIZO,“ dodává studiový expert z firmy zaměřující se na dodávky pro tvůrčí odvětví. To je také důvod, proč jsou počítače soustředěny v suterénu – výtvarníci se mohou těšit z klidné práce bez nepříjemného odpadního tepla. „Chtěli jsme získat ty nejlepší umělce. A proto jim také musíme nabídnout dokonalé pracovní prostředí,“ vysvětluje Christian Korneck, vedoucí oddělení IT ve studiu Isar Animation. K tomu patří kromě výškově nastavitelných stolů také monitory značky EIZO. Všechna pracoviště jsme vybavili sestavou monitorů EIZO ColorEdge CG2730 a FlexScan EV2750. Monitor ColorEdge slouží ke všem činnostem vyžadujícím dokonalé podání barev, zatímco EV2750 zdvojnásobuje velikost pracovní plochy a tím umožňuje mimořádně pohodlnou práci.

Čtyři pracoviště plně vybavená monitory EIZO

Studio se plánovalo dlouhou dobu. Proto je již nyní, na začátku prací na novém filmu, připraveno přes třicet plně vybavených pracovišť. „Postupně budujeme osazenstvo sestávající ze stálých zaměstnanců a nezávislých specialistů. Personál přizpůsobujeme současným potřebám. Počítáme s tím, že koncem roku 2019 dosáhneme plného stavu,“ oznamuje vedoucí procesů Sascha Kremers.

Studio Isar Animation tím dosáhne plné výkonnosti, takže Mája s Vilíkem a další hrdinové budou svými napínavými dobrodružstvími bavit i příští pokolení diváků.

Studio Isar Animation je dceřinou společností mnichovské akciové společnosti Studio 100 Media. Mateřský koncern představuje belgická firma Studio 100 NV. Studio 100 Media disponuje právy na velké množství uznávaných děl, uvádí a kupuje nové animované seriály, po celém světě poskytuje práva na materiály z vlastního portfolia a zabývá se i poskytováním programů třetím stranám. Kromě toho se Studio 100 Media věnuje i produkci dětských animovaných filmů (např. „Včelka Mája ve filmu“ nebo „Včelka Mája: Medové hry“).

Skupina Studio 100 provozuje také šest tematických parků v Belgii, Nizozemsku a Německu.

Další informace o výrobku

CG2730 Řada CG
CG2730 ColorEdge

Plně vybavený monitor CG2730 splní díky panelu True Black, 16bitové tabulce LUT a přiložené cloně požadavky těch nejnáročnějších fotografů a designérů.

  • 68,4 cm (27 palců)
  • 2560 x 1440
  • IPS (Wide Gamut)
  • Integrovaný snímač pro automatickou kalibraci
  • Formát 16:9
48990,00 Kč
Běžná cena vč. 21 % DPH.
  • 68,4 cm (27 palců)
  • 2560 x 1440
  • IPS (Wide Gamut)
  • Integrovaný snímač pro automatickou kalibraci
  • Formát 16:9