Martin Wiegers, senior konzultant a projektový manažer, vysvětluje, proč se banka GLS zcela záměrně rozhodla pro monitory EIZO FlexScan.


EIZO: Jak jste se vlastně začali zajímat o výrobky značky EIZO?

Martin Wiegers: EIZO pro nás samozřejmě bylo v oblasti výroby monitorů pojmem. Dobré výsledky testů hovoří samy za sebe. Se získáním konkrétního kontaktu a zahájením projektu nám pak pomohl příslušný manažer EIZO pro klíčové zákazníky.

Monitor EIZO FlexScan v kancelářském provozu v bance GLS

Udržitelnost hraje ve vaší bance opravdu velkou roli. Do jaké míry ovlivnila i výběr monitorů?

Dobře víme, že úplná udržitelnost je při výrobě technických zařízení jako například monitorů velmi nákladná. Nicméně i zde hraje velmi důležitou roli.  Společnost EIZO zde nastavila velmi dobré a rozumné standardy udržitelnosti. Výroba probíhá v Japonsku. Přístroje jsou vybaveny pokročilými energeticky úspornými režimy a proto mají nižší spotřebu elektřiny.

Životnost monitorů EIZO je dalším podstatným bodem týkajícím se udržitelnosti. Výměna je pak nutná až po podstatně delší době než v případě výrobků s kratší životností. To šetří naše přírodní zdroje.Které další body hovoří dle vašeho mínění ve prospěch monitorů EIZO?

Například vynikající obrazová kvalita, výjimečně kvalitní zpracování, rozličné možnosti připojení, dlouhá pětiletá záruka s výměnou na místě, štíhlý design, ergonomie a také dlouhodobá dostupnost.

Sestava dvou monitorů EV2450 v bance GLS

Jaké využití ve vaší bance oba modely nacházejí?

Monitory EV2750 pořizujeme do oddělení komunikace a vývoje a také na pracoviště, na nichž se zpracovávají rozsáhlé tabulky. Obrazovky EV2450 rozmísťujeme zpravidla ve dvojicích, a to především do oddělení péče a služeb pro zákazníky, kde se často využívá více aplikací zobrazovaných současně.Už tady používáte hodně nových monitorů. Jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti? Máte nějaké odezvy od uživatelů?

Odezvy jsou veskrze příznivé. Máme ohlasy, že nové monitory značky EIZO jsou šetrnější ke zraku a nevyvolávají bolesti hlavy. Pracovníci si chválí i barevné podání.

K monitorům