Téma práce z domova není pro společnost Hauck & Aufhäuser ničím novým. Ještě před pandemií Covid 19 si někteří zaměstnanci banky mohli individuálně zvolit místo výkonu práce. V důsledku pandemie však náhle získala mnohem vyšší prioritu a během čtrnácti dnů po první vlně Corony mohli všichni zaměstnanci banky pracovat bezpečně z prostředí svých domovů.

Aby bylo pro zaměstnance co nejjednodušší přecházet mezi bankou a domácí kanceláří, IT oddělení společnosti Hauck & Aufhäuser nastavilo hardwarové vybavení pro obě pracoviště stejně: notebook, klávesnice, myš, sluchátka, dokovací stanice a až dva monitory EV2460.

EIZO FlexScan Case Study: Hauck-Aufhaeuser Logo
EIZO FlexScan Case Study: Hauck-Aufhaeuser Office
Erik Schares, vedoucí IT služeb ve společnosti Hauck & Aufhäuser
Erik Schares, vedoucí IT služeb ve společnosti Hauck & Aufhäuser

"U notebooků jsme záměrně zvolili malou verzi, aby uživatelé mohli své "pracoviště" snadno přenášet. 24palcové monitory EV2460 jako rozšíření velmi pomáhají při každodenní práci. Velké tabulky Excelu nebo obrazovky našich hlavních bankovních systémů se na malé obrazovce notebooku zobrazují obtížně nebo nejsou při každodenní práci pohodlné," vysvětluje Erik Schares, vedoucí IT služeb ve společnosti Hauck & Aufhäuser.

"Výhodu dalšího monitoru spatřujeme i v tom, že  telefonování a videokonference mohou probíhat prostřednictvím notebooku a zároveň jsou na obrazovce externího monitoru otevřeny pracovní dokumenty. Uživatelé jsou s řešením velmi spokojeni a kromě vynikající kvality obrazu oceňují zejména úzký okraj modelu EV2460," dodává manažer IT.

Pracovní stanice v domácí kanceláři se zařízením FlexScan EV2460
Pracovní stanice v domácí kanceláři se zařízením FlexScan EV2460

A Marina Stober, specialistka na firemní komunikaci a marketing ve společnosti Hauck & Aufhäuser, je  s monitorem EV2460 v domácí kanceláři také velmi spokojená:

"Další externí monitor výrazně usnadňuje práci vdomácím prostředí. V době Covidu, kdy lidé často pracují z domova, nebylo prozatímní řešení s notebookem optimální.

Zejména pokud chcete zobrazit několik aplikací najednou, je další monitor vedle notebooku velkým ulehčením práce. Pokud například pracujete s tabulkami aplikace Excel nebo chcete porovnat několik dokumentů. Na malé obrazovce notebooku by to bylo velmi nepohodlné a navíc nepříjemné pro oči."

Na otázku, kdy a proč se banka rozhodla používat produkty EIZO, Erik Schares odpovídá:

"V bance pracuji již sedm let. Takže nemohu přesně říci, jak dlouho společnost Hauck & Aufhäuser používá monitory EIZO. Ale vím o monitorech EIZO v bance, z nichž některé se používají už třináct let. Sám znám EIZO od doby, kdy jsem začal pracovat v IT, a jsem přesvědčen o kvalitě a odolnosti monitorů.
A pokud dojde k reklamaci, je vše vyřízeno velmi rychle a bez problémů. Monitory EIZO navíc splňují naše požadavky na ekologickou udržitelnost, což je aspekt, který v oblasti IT velmi pečlivě sledujeme."

O společnosti Hauck & Aufhäuser

Hauck & Aufhäuser Privatbankiers - společnost s 225letou tradicí. Banka vznikla sloučením dvou soukromých bank: Georg Hauck & Sohn Bankiers ve Frankfurtu nad Mohanem, založená v roce 1796, a Bankhaus H. Aufhäuser, působící v Mnichově od roku 1870. V roce 1998 došlo ke sloučení obou bankovních domů. Představenstvo banky tvoří předseda představenstva Michael Bentlage a členové představenstva Dr. Holger Sepp a Robert Sprogies. Společnost Hauck & Aufhäuser se považuje za tradiční a zároveň moderní privátní banku.

Banka s pobočkami ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově, Hamburku, Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem se zaměřuje na komplexní poradenské služby a správu aktiv pro soukromé a firemní klienty, správu aktiv pro institucionální investory, komplexní služby pro fondy finančních a nemovitostních aktiv v Německu, Lucembursku a Irsku a spolupráci s nezávislými správci aktiv. Kromě toho nabízíme výzkum, prodej a obchodování se specializací na společnosti s malou a střední kapitalizací v německy mluvících zemích a také individuální služby pro IPO a navýšení kapitálu. Obchodní aktivity se zaměřují na poskytování komplexního a osobního poradenství, na jehož základě jsou vyvíjena individuální řešení.

Další informace o produktu

EV2460-BK
EV2460-BK

Energeticky úsporný, ergonomický a spolehlivý: model EV2460. Vstupy DisplayPort, HDMI, DVI-D a D-sub doplněné o čtveřici konektorů USB pro periferie přinášejí nejširší možnosti propojení.

8780,00 Kč
EV2460-WT
EV2460-WT

Energeticky úsporný, ergonomický a spolehlivý: model EV2460. Vstupy DisplayPort, HDMI, DVI-D a D-sub doplněné o čtveřici konektorů USB pro periferie přinášejí nejširší možnosti propojení.

8780,00 Kč