Model DuraVision FDS1904T nás nepřesvědčil jen svojí obrazovou kvalitou, ale také nízkou hlučností vestavěných ventilátorů a dobrou čitelností i při pohledu z ostrých úhlů.

Hasičský správní úředník Ronny Mönck, hlavní projektant přestavby hasičského člunu

Kromě tříčlenné kmenové posádky, kterou může podle potřeby posílit až třináct dalších záchranářů, patří na loď také pětice 19palcových monitorů EIZO DuraVison FDS1904T s dotykovou obrazovkou. Poskytují podporu kapitánovi a strojníkům při jejich práci na velitelském můstku – a to při denní i noční službě. Za větrného lijáku zobrazují spolehlivě všechny navigační informace. Model FDS1904T je schválený pro systém ECDIS (Electronic Chart Display and Information System) a pro radary značky Koden řad MDC-79XXP a MDC-70XXP. Také poplachové a monitorovací údaje a signály z kamer se na těchto monitorech zobrazují optimálně zřetelně.

DuraVision FDS1904T
Poplachové a monitorovací údaje a obrazy z kamer
EIZO DuraVision Hasičský člun Albert Wegener
Navigační informace

Mimořádnou kvalitu a vhodnost monitorů EIZO DuraVision pro námořní dopravu dokládají povinné certifikáty: Mimo jiné jsou vhodné podle IEC 60945 pro tepelné, vlhkostní a vibrační podmínky na lodích a dále jsou certifikovány pro použití v systémech ECDIS a v radarových systémech.

„Pro výrobky značky EIZO jsme se rozhodli zcela záměrně,“ říká hasičský správní úředník Ronny Mönck, hlavní projektant přestavby hasičského člunu. „EIZO je totiž renomovaný výrobce obrazovek nabízející i speciální monitory pro nasazení v lodní dopravě. Model DuraVision FDS1904T nás nepřesvědčil jen svojí obrazovou kvalitou, ale také nízkou hlučností vestavěných ventilátorů a dobrou čitelností i při pohledu z ostrých úhlů. EIZO navíc poskytuje na tento model záruku 36 měsíců.“ 

Společnost EIZO si tohoto rozhodnutí váží a přeje Albertu Wegenerovi vždy bezpečnou plavbu a dostatek hasební vody pod kýlem.

Hasičský člun Albert Wegener

Při nasazení v hasičském člunu Albert Wegener:

FDS1904T
FDS1904T DuraVision

19palcový monitor FDS1904T s dotykovým povrchem pro systémy ECDIS a radar vhodný k dennímu i nočnímu provozu. Splňuje požadavky normy IEC 60945.

  • 48 cm (19 palců)
  • 1280 x 1024
  • VA
  • 48 cm (19 palců)
  • 1280 x 1024
  • VA