Instalace 1000 monitorů FlexScan EV2750

Pan Kenjiro Matsuo, zástupce generálního ředitele vedení sekce finančních trhů společnosti Mizuho Securities, s námi hovořil o instalaci nových monitorů a o přednostech, které v nich spatřuje.

Monitory EIZO byly nainstalovány do obchodního sálu divize globálních trhů. Tato místnost je ústředním bodem trhu s cennými papíry, dluhopisy a deriváty největších zákazníků.

Mizuho Securities Co., Ltd.
Ústředí Mizuho Securities Co., Ltd.

Potřebujeme prostředí dovolující efektivně zobrazovat velké množství informací

Kenjiro Matsuo, zástupce generálního ředitele Mizuho Securities
Kenjiro Matsuo, zástupce generálního ředitele divize globálních trhů, vedení sekce finančního trhu

Součástí naší práce je vyhodnocování mnoha různých informací současně. Proto potřebujeme větší množství počítačů a monitorů, jejichž rozmístění a uspořádání je vždy velmi náročné. Například terminál pro zadávání transakcí nemůže běžet na počítači společně s jinými aplikacemi. Pro zobrazování transakcí zároveň s dalšími informacemi je zapotřebí více monitorů, z čehož vyplývá nutnost efektivního uspořádání obrazovek.

Ve většině případů je třeba osm monitorů. Dosud jsme používali čtvercové 19palcové monitory LCD uchycené na nosná ramena. Někteří obchodníci vyžadují větší či menší počet monitorů. Proto jsme museli volit různá uspořádání, abychom požadavkům obchodníků mohli vyhovět.

Funkce Picture-by-Picture umožňuje zobrazit dvě obrazovky na jednom monitoru FlexScan EV2750

Dosud používané 19palcové monitory LCD pocházely také od firmy EIZO. Když se chystala modernizace našich prostorů, dozvěděl jsem se od společnosti EIZO o modelu FlexScan EV2750, který v té době ale ještě nebyl na trhu. Obrazovku modelu FlexScan EV2750 o úhlopříčce 27 palců lze funkcí Picture-by-Picture rozdělit a dosáhnout tak zobrazení podobného dvojici 19palcových monitorů. Napadlo nás, že bychom tím mohli vyřešit velkou část komplikací, kterým jsme až dosud čelili. Začali jsme tuto možnost zvažovat.

Flexibilní stojan a bezrámečkový design poskytují mnoho předností

U modelu FlexScan EV2750 lze nastavit výšku obrazovky a lze jí otáčet. Díky této funkci můžeme postavit čtyři monitory v orientaci na výšku vedle sebe. Prostřednictvím funkce Picture-by-Picture pak na pouhých čtyřech monitorech vznikne osm samostatných zobrazovacích oblastí, takže místo osmi 19palcových monitorů nám nyní stačí jen čtyři 27palcové. A pomocí kompatibilní grafické karty se dvěma výstupy můžeme informace předávat k zobrazení na více monitorech. Monitory proto můžeme rozmísťovat podstatně flexibilněji a snáze tím splníme různorodé požadavky našich obchodníků.

Hodí se nám také, že tenké rámečky monitoru FlexScan EV2750 zabírají pouze malý prostor mezi sousedními obrazovkami, když jsou monitory postavené vedle sebe. Pak můžete zrakem snáze přejet z jedné obrazovky na druhou. Jsem toho názoru, že jsme tím dosáhli vyšší produktivity práce.

Pracoviště s takto rozestavenými monitory působí mnohem přehledněji a zajišťuje těsnější vazbu kooperujících pracovníků, kteří spolu nyní mohou být snadněji v kontaktu.

Monitor EIZO EV2750 nepotřebuje nosné rameno

K upevnění obrazovek již nepotřebujeme nosná ramena, která nás vždy stála mnoho prostředků a úsilí při instalaci.

Doufáme, že EIZO bude nadále zdokonalovat efektivnost funkce Picture-in-Picture u většího množství různých druhů vstupních terminálů.

Navštivte webové stránky Mizuho Securities Co., Ltd.