Dlouhodobá historie společnosti

Naši historii píšeme již téměř 100 let. V roce 1921, v době poválečné bytové nouze v Německu, založil Georg Kropp v obci Wüstenrot spolek „Společenství přátel“. Základní myšlenkou „Společenství“ bylo financování vlastních domů a bytů formou kolektivního spoření. Tak vznikla první stavební spořitelna, která svým členům pomáhala rychle a jednoduše získat potřebné finanční prostředky na bydlení. Z malého spolku se v průběhu let vyvinula finanční společnost a místo několika desítek členů důvěřují principu stavebního spoření miliony klientů.

Wüstenrot stál u zrodu stavebního spoření nejen v Německu, ale i v České republice. Již v roce 1992 vznikla Wüstenrot – stavební spořitelna. Součástí finanční skupiny Wüstenrot je dnes také Wüstenrot hypoteční banka, která zahájila svou činnost v roce 2001.

Finanční servis pod jednou střechou

Wüstenrot poskytuje svým klientům kompletní finanční servis pod jednou střechou, přičemž odborné poradenství a profesionální péče o klienta jsou založeny na osobním finančním poradci klienta a jeho rodiny. Páteř obchodní organizace Wüstenrotu tvoří regionální centra, která splňují nejvyšší požadavky na úroveň a komfort služeb. Jsou zařízena v moderním stylu, samozřejmostí jsou diskrétní přepážky, vysoká profesionalita a kvalifikace poradců, kompletní finanční poradenství, on-line služby, bezbariérové přístupy a dětský koutek. 

EIZO Office Monitor Wuestenrot
EIZO Office Monitor Wuestenrot

Vybavení kanceláří monitory FlexScan EV2316W

Wüstenrot klade velký důraz na svou firemní kulturu, která je postavená na dlouholetých hodnotách rodinné firmy. Nabízí svým zaměstnancům jistotu zavedené značky, ale zároveň v nich podporuje odvahu přicházet s novými nápady a hledat neotřelé cesty.

Péči o své zaměstnance dokazuje firma i pořízením kvalitního technického vybavení. Pokud jde o LCD monitory, rozhodla se firma pro značku EIZO.  Od roku 2014 společnost pořídila již více jak než 600 monitorů EIZO, konkrétně model EV2316W. 

Tyto 23palcové monitory poskytují optimální kvalitu obrazu. Rozlišení 1920 × 1080 bodů a podsvícení LED zaručuje jasné a ostré zobrazení textů i grafiky. Protože při práci je obzvláště důležitá ergonomie, vyznačuje se zobrazení monitoru EV2316W optimálním jasem bez oslňování. Funkce Auto-EcoView jej řídí samočinně. 
Konstrukce monitoru činí z modelu EV2316 vhodný prvek víceobrazovkové sestavy, což společnost Wüstenrot plně využívá a z monitorů tvoří dvoumonitorová pracoviště.

Co hrálo roli při výběru vhodných monitorů pro zaměstnance vaší společnosti? Jaké parametry jste zvažovali?

Hlavním důvodem přechodu k firmě EIZO a jejím produktům byla pro nás délka záruční doby (dvojnásobek nabízený stávajícím dodavatelem) a technologická úroveň vybavení monitoru. V neposlední řadě i možnost otestování produktů předem.

Kdy poprvé jste se značkou EIZO setkal?

Jednak mám osobní zkušenost ze soukromí, protože jsem monitory EIZO vlastnil již jako CRT. Zároveň se jedná o dobře etablovanou značku na IT trhu zobrazovacích zařízení.

 Monitory využíváte jako dvoumonitorové pracoviště. Z jakého důvodu? Proč preferujete toto řešení před použitím jednoho monitoru s vyšší úhlopříčkou?

Dvoumonitorový systém se stal nutností v úsecích, kde zpracováváme a posuzujeme klientské smlouvy. Vylepšili jsme tak nejen efektivitu, ale i komfort uživatelů.
Zaměstnanci si mohou na monitorech jednoduše otevřít hned několik digitálních dokumentů a ty pak snadno zapracovat do bankovního systému. Uživatelé by někdy využili i 3 LCD . Jeden velký monitor by uživatelům nenabídl takové pohodlí a ergonomii jako dva menši monitory postavené v určitém úhlu. Navíc řešíme i místo na stolech a jeden velký LCD by nebyl to pravé ořechové.

Více o monitoru EV2316W