Dr. Sandeep Amin
Doktor Sandeep Amin využívá monitor RadiForce RX850 jako vyšetřovací obrazovku, zatímco FlexScan EV2455 mu slouží k zobrazování radiologických záznamů.

„Díky svítidlům RadiLight jsou lékaři při sepisování nálezů mnohem pozornější a ostražitější. Malá lampička na konci husího krku navíc umožňuje čtení dokumentů na stole a nadto vypadá i velmi moderně.“

Dr. Sandeep Amin, asistující lékař radiolog na Klinice Oldenburg
RadiLight

Téměř všechny zobrazovací metody na oldenburské radiologii již používají digitální snímání a zpracování snímků. Jak je obvyklé, i zde se v místnostech pro sepisování nálezů udržuje šero, aby se vyloučil nepříznivý vliv okolního světla na kvalitu výstupu. Tyto podmínky sice zaručují nejkvalitnější diagnostiku, nicméně mnoho radiologů je označuje za dlouhodobě zatěžující a namáhavé pro zrak. K tomu se přidává obtížné rozpoznávání symbolů na klávesnici a nesnadné čtení tištěných dokumentů a poznámek v temných místnostech.

Společnost EIZO si proto dala za cíl vyvinout svítidlo RadiLight, jež by zdravotníkům při diagnostice přineslo větší pohodlí a pomohlo udržet jejich soustředění a výkonnost co možná nejdéle, aniž by se snížila kvalita sepisovaných nálezů. 

Svítidlo RadiLight sestává ze zdroje příjemného rozptýleného světla směrovaného za zadní část monitoru a ze čtecí lampičky na husím krku, která osvětluje pracovní plochu a klávesnici. Světlo přitom nedopadá na panel monitoru a nesnižuje zřetelnost obrazu. Oba světelné zdroje jsou stmívatelné, takže je lze dokonale přizpůsobit okolním podmínkám. Svítidlo RadiLight se snadno upevní na zadní stranu stojanu monitoru a nezabere nic z drahocenného prostoru na vašem pracovním stole. Napájení se zajistí rovněž rychle a jednoduše prostřednictvím rozhraní USB přímo na monitoru. 

Přibližně před dvěma lety se osvětlení RadiLight objevilo v rámci zkoušek i na oldenburském institutu.  Radiologové byli naprosto nadšení a tato komfortní svítidla značky EIZO se záhy rozšířila na všechna diagnostická pracoviště. „Díky svítidlům RadiLight jsou lékaři při sepisování nálezů mnohem pozornější a ostražitější. Malá lampička na konci husího krku navíc umožňuje čtení dokumentů na stole a nadto vypadá i velmi moderně,“ říká dr. Sandeep Amin, asistující lékař radiolog na Klinice Oldenburg. A Josef Pohlgeers dodává: „RadiLight navozuje příjemnou atmosféru a zvyšuje výkonnost našich pracovníků. Zároveň zachovává dokonalé podmínky pro prohlížení snímků bez rušivých vlivů okolního osvětlení.“

Na použitý RadiLight

RadiLight
RadiLight Příslušenství

Komfortní osvětlení pro vyšetřovny - Světelný zdroj určený ke snadné montáži na zdravotnické monitory LCD RadiForce