„Pro získání celkového přehledu a hlavně u dlouhých míčů se už nemusím koukat na malé přehledové schéma, ale rovnou vidím, kde jsou jaké možnosti přihrávky. To je velká výhoda jak při držení míče, tak při bránění.“

Timo „TimoX“ Siep, vicemistr světa FIFA (ESWC), VfL Wolfsburg

Vicemistr světa FIFA TimoX

Timo patří celosvětově mezi nejlepší hráče FIFA. Řadí se do světové desítky nejlepších hráčů a například na posledním ESWC se umístil druhý. Také v probíhajícím poháru FIFA Interactive Worldcup se kvalifikoval do regionálního offline-turnaje.

Na turnajích jako mistrovství ESL, FIFA Interactive Worldcup nebo ESWC je k dosažení vítězných pozic zapotřebí ta nejlepší sestava. Rozhodující jsou samozřejmě i podmínky, které mají sportovci k dispozici při domácím tréninku.

Drei FS2434 im Einsatz beim FIFA-spielen

Televize versus monitor

Není náhodou, že pořadatelé používají při hodnocení turnajů monitory namísto televizí. Předmětem zájmu jsou zde schopnosti hráče, které díky výkonným obrazovkám náležitě vyniknou.

„Ponecháme-li stranou velikost, je monitor ve všech ohledech lepší než televize. I na turnajích FIFA to přináší některé výhody,“ vysvětluje TimoX. Například reakční čas monitorů je obvykle lepší, což má při soutěžních hrách zásadní dopad.

Model EIZO FS2434 má mimořádné krátké vstupní zpoždění (Input-Lag), což znamená, že signály z herního zařízení se obzvláště rychle promítají do hry a především na obrazovku. Pro profesionály je to optimální a výborně se to hodí i pro sestavu tří monitorů. „Je prostě příjemnější hrát na dobrém monitoru,“ říká TimoX.

Přehled a výkon – sestava tří monitorů

Sestava tří monitorů představuje špičku spojující výhody monitoru s velkou plochou podobnou televizním obrazovkám. Ta je dokonce ještě širší než u televizí, takže lze přehlédnout celé hřiště najednou.

TimoX spatřuje v sestavě tří monitorů jasnou výhodu: „Pro získání celkového přehledu a hlavně u dlouhých míčů se už nemusím koukat na malé přehledové schéma, ale rovnou vidím, kde jsou jaké možnosti přihrávky. To je velká výhoda jak při držení míče, tak při bránění.“

„Kdo to s turnaji FIFA myslí vážně, měl by trénovat na monitoru. A pokud má dost peněz, trojice monitorů mu pomůže jako skvělá vychytávka“ rozvášňuje se TimoX.