Software spravující barvy pro všechny tvůrčí uživatele

ColorNavigator 7 je nejnovější software pro kalibraci a plnění kvalitativních požadavků určený pro monitory řady ColorEdge vybavené správou barev. Kombinuje funkce předchozích programů ColorNavigator 6 a ColorNavigator NX a přináší pokročilejší a vylepšené funkce pro tvůrčí pracovníky z nejrůznějších oborů. Software zjednodušuje hardwarovou kalibraci a vytváří nezbytný základ předvídatelné podoby výsledné fotografie, designu, výtisku nebo videa.

Různé barevné režimy
Různé barevné režimy
Barevné režimy v programu ColorNavigator a v nabídce na monitoru

ColorNavigator zahrnuje různé barevné režimy. Zde se přiřazují požadované kalibrační hodnoty. Mezi režimy lze rychle přepínat kliknutím. Názvy barevných režimů se shodují s názvy v nabídce na vašem monitoru. Názvy můžete měnit například podle projektů.

Současná kalibrace všech barevných režimů
Současná kalibrace

Mezi funkce programu ColorNavigator patří možnost zkalibrovat všechny barevné režimy (standardní režimy) najednou, takže už nebudete ztrácet čas kalibrací každého režimu zvlášť. Je to rychlejší a máte jistotu, že váš monitor zobrazuje ve všech režimech správné barvy.

Plánovaná samočinná kalibrace
Plánovaná samočinná kalibrace

Pro zajištění trvale přesné reprodukce barev se monitor musí v pravidelných intervalech kalibrovat. Prostřednictvím softwaru ColorNavigator můžete automatickou kalibraci s vestavěným kalibračním senzorem naplánovat na určité časy nebo pravidelné intervaly, a to i v době, kdy je monitor vypnutý. Pokud nebudete chtít využívat plně automatické kalibrace, může vám k zajištění konzistentního barevného podání pomoci zobrazování výzvy ke kalibraci v nastavitelných intervalech.

Jednotné nastavení kalibrací při používání různých počítačů
Kalibrační údaje se ukládají v monitoru
Kalibrační údaje se ukládají v monitoru

Software ColorNavigator přiřazuje a ukládá požadované kalibrační hodnoty barevných režimů přímo do monitoru a nikoliv do počítače. Proto uživatelé nemusí monitor znovu kalibrovat, když k němu připojí jiný počítač, než použili při kalibraci.

Emulace filmu pomocí 3D LUT
Emulace filmu pomocí 3D LUT

Software ColorNavigator lze využívat i v systémech pro color grading, neboť umí zpracovat převodní tabulky 3D LUT z videoprodukce.

Kompatibilní jsou pouze modely řady CG. Neplatí pro modely CG2730 a CG2420.

Jemné doladění kalibrace
Jemné doladění kalibrace

Výtisky z různých tiskáren na různých médiích a s různými tiskovými barvami se mohou lišit. Požadavek na jemné doladění některých cílových kalibračních hodnot může vycházet i ze zvláštností daného projektu. V softwaru ColorNavigator můžete podle referenčního výtisku bez problémů přizpůsobit barevné tóny a sytost všech šesti základních i doplňkových barev (červené, zelené, modré, azurové, fuchsiové, žluté) i odstíny šedi. Tím dosáhnete té nejlepší vizuální shody.

Software Download

Stáhněte si nyní software ColorNavigator 7 bezplatně z našich globálních webových stránek EIZO. Pro starší přístroje na stránkách i nadále nabízíme ke stažení verzi ColorNavigator 6.

Přejít na stránku se softwarem ke stažení (v angličtině)

 • ColorNavigator

  Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

 • Icon-
  ColorNavigator 7 Představení

  Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

  PDF | 662 KB
 • Icon-
  ColorNavigator 7 - Krok za krokem

  PDF | 2,77 MB

CN6 a CN7 by neměly být nainstalovány na jednom počítači současně. Cílové hodnoty vytvořené v CN7 mohou po spuštění CN6 zmizet.

Systémové požadavky
Vytisknout tabulku
Kompatibilní operační systémy
Mac macOS Mojave (10.14) / macOS High Sierra (10.13) / macOS Sierra (10.12) / OS X El Capitan (10.11)
Windows Windows 10 (32-bit, 64-bit) / 8.1 (32-bit, 64-bit) / 7 (32-bit, 64-bit)
Linux Red Hat Enterprise Linux 7 (64-bit)

 

Vytisknout tabulku
Kompatibilní monitory
CG319X, CG318-4K, CG248-4K, CG279X, CG277, CG2730, CG247X, CG2420, CG247, CS2730, CS2420
CG3145*, CG276*, CG275W*, CG246*,CG245W*, CX271*, CX270*, CX241*, CX240*, CS270*, CS240*, CS230*
* Nelze volit barevné režimy. Nastavitelné hodnoty závisí na konkrétním modelu.
Kompatibilní měřicí přístroje

Seznam kompatibilních měřicích přístrojů naleznete na anglických globálních webových stránkách EIZO.