Adobe, Canon, Epson a EIZO – společnými silami za účinné řešení

Program Quick Color Match vyvinulo EIZO ve spolupráci s firmami Adobe, Canon a Epson. EIZO v těsné spolupráci s předními světovými značkami spjatými s tvůrčími obory vytvořilo rychlý a jednoduchý program pro tisk fotografií na domácí fotografické inkoustové tiskárně.

Stačí pár kliknutí: rychlá a jednoduchá správa barev

Ani ten nejlepší počítačový hardware nemůže reprodukovat správné barvy, pokud není sladěné nastavení hardwaru a softwaru. Řetězec začíná nastavením monitoru, pokračuje přes nastavení softwaru pro zpracování fotografií a končí nastavením tiskárny. Jediné chybné nastavení může přivodit zřetelnou odchylku podoby výtisku od zobrazení na monitoru.

V programu Quick Color Match musí uživatel jenom zvolit použitý papír. Software provede potřebná nastavení správy barev, čímž umožní rychlé a jednoduché sladění výtisku s obrazem na monitoru prostřednictvím několika kliknutí myši.

Program Quick Color Match zjednodušuje následující úkony při správě barev:
1. Nastavení monitoru
1. Nastavení monitoru

Jakmile přetáhnete fotografii do okna programu Quick Color Match, software automaticky upraví úroveň bílého bodu, jas, gamu i barevný prostor (AdobeRGB) monitoru ColorEdge a uloží profil s těmito hodnotami do operačního systému.

2. Nastavení softwaru pro zpracování fotografií
2. Nastavení softwaru pro zpracování fotografií

Quick Color Match poté otevře fotografii v programu pro zpracování fotografií (doporučujeme Photoshop CC) a pro danou tiskárnu a použitý papír aktivuje náhled pro obrazovkovou korekturu. Nyní uživatel spatří, jak bude motiv vypadat na zvoleném papíru.

3. Nastavení tiskárny
3. Nastavení tiskárny

Po dokončení úprav fotografie předá Quick Color Match snímek tiskovému zásuvnému modulu Epson Print Layout nebo Canon Print Studio Pro a nastaví barvy dle doporučení společnosti EIZO. Uživatel nyní může stanovit velikost vytištěného obrázku a šířku okrajů.

4. Posouzení obrazu
4. Posouzení obrazu

Při porovnávání výtisku s obrazem na monitoru má velký význam správné osvětlení. Doporučuje se používat světelný zdroj s definovanou barevnou teplotou (normovaným světlem) o hodnotě 5 000 nebo 6 500 kelvinů. Tato teplota by měla být také zvolena v nastavení Quick Color Match jako úroveň bílého bodu monitoru. Tím bude zajištěno nezkreslené vnímání výtisku.

EIZO ColorNavigator nebo Quick Color Match?
ColorNavigator

ColorNavigator je program pro softwarovou kalibraci monitoru. Jedná se o profesionální nástroj nabízející nepřeberné možnosti nastavení při hardwarové kalibraci monitoru ColorEdge. ColorNavigator se na jedné straně vyznačuje jednoduchou obsluhou zvládnutelnou i začátečníky, na druhé straně však nabízí komplexní kalibraci. ColorNavigator nezasahuje do nastavení softwaru pro zpracování fotografií ani do nastavení tiskárny.

Quick Color Match

Quick Color Match se stará o všechna nastavení v rámci správy barev při zpracování fotografií a jejich tisku na domácí inkoustové tiskárně. I uživatelé, kteří se zatím hlouběji nezabývali otázkami správy barev, dosáhnou rychlého a jednoduchého sladění výtisků se zobrazením na monitoru. Funkce pravidelné kalibrace monitoru je k dispozici i v programu Quick Color Match.

Přístroje kompatibilní s programem Quick Color Match

Vytisknout tabulku
Monitory Monitory EIZO ColorEdge
Tiskárny Canon PIXMA PRO-1, PIXMA PRO-10, PIXMA PRO-10S, PIXMA PRO-100, PIXMA PRO-100S, imagePROGRAF PRO-1000
Tiskárny Epson SC-P400, SC-P600 Series, SC-P800 Series, Stylus Photo R2000, Stylus Photo R3000
Tiskové zásuvné moduly Canon Print Studio Pro od verze 2.1.0
Tiskové zásuvné moduly Epson Epson Print Layout od verze 1.3.1
Software Adobe Photoshop CC / CS6 (doporučený), Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop Elements, Canon Digital Professional, Nikon ViewNX-i (tyto programy vyžadují ruční nastavení). Sladění barev se provádí prostřednictvím tiskových zásuvných modulů, nikoliv prostřednictvím softwaru pro zpracování fotografií.
Operační systém Windows 10 / 8.1 / 8 / 7, Mac OS X 10.9 a novější
Papíry Canon Photo Paper Pro Platinum, Photo Paper Plus Glossy II, Photo Paper Pro Luster, Photo Paper Pro Premium Matte, Photo Paper Plus Semi-Gloss
Papíry Epson Premium Glossy, Semigloss, Luster, Archival Matte, Velvet Fine Art Paper, Epson Matte, UltraSmooth Fine Art Paper
Papíry ILFORD Gold Fibre Silk, Gold Fibre Gloss, Smooth Cotton Rag, Textured Cotton Rag, Smooth Pearl, Smooth Gloss

Jak snadno nastavit monitor pro co největší sladění s tiskárnou? Jsou nějaké nové technologie, které by to umožňovaly i bez poměrně hlubokých znalostí ohledně správy barev ? Jak nastavit monitor dle zvoleného fotografického standardu? Kdy má smysl kalibrovat fotografické monitory?Na tyto otázky a spustu dalších odpovídá v zajímavém rozhovoru Ing. Antonín Charvát, generální manažer značky EIZO pro Českou Republiku a Slovensko.

Více

Ste vášnivým či profesionálnym fotografom a pracujete na jednom z nových modelov monitorov série EIZO ColorEdge, používate Adobe Photoshop alebo Lightroom a na stole máte tlačiareň Canon imagePROGRAF PRO-1000 alebo Epson SureColor SC-P400? Všetky tieto ingrediencie by mali stačiť na to, aby ste mohli tlačiť Vaše fotografie veľmi jednoducho a pritom vo farebnej zhode s obrazovkou Vášho monitora.

Více

Zkalibrovat správně barevné podání monitoru a tiskárny nebylo nikdy jednoduché. Přesvědčili jsme se však, že díky technologii Quick Color Match to dnes snadno zvládnou i amatéři a poloprofesionálové.

Více

Složitá a pro mnohé neuchopitelná problematika color managementu(CMS) dostává s řešením QCM nový rozměr. Jak se na celou věc dívají zástupci zúčastněných stran? Pro NGP tentokrát odpovídal Jiří Jedlička, Product Business Developer Canon ČR a SR.

Více

Program Quick Color Match celý proces správy barev výrazně zjednodušuje, neboť se sám– víceméně automaticky – postará o nejlepší nastavení monitoru, aplikace pro úpravu dat a tiskárny.

Více

I se správným vybavením bývá sladění barev před tiskem náročné: zahrnuje nastavení monitoru, programu pro zpracování fotografií a samotné tiskárny. K přesnému výtisku tak obvykle vede zdlouhavá cesta. Program Quick Color Match tento proces zjednodušuje, neboť se sám postará o nejlepší nastavení monitoru, softwaru pro zpracování fotografií i tiskárny. Uživatel se může soustředit na editaci obrazových souborů a pak je rychle a bez komplikací vytisknout.

Více
Quick Color Match – odkaz ke stažení a brožura
 • Icon-PDF
  Brožura Quick Color Match

  PDF | 3 MB
 • Software/Firmware/Ovladače
  Quick Color Match (www.eizoglobal.com)

  Zde si můžete stáhnout software Quick Color Match.

  SOFTWARE/FIRMWARE/OVLADAČE