Přijďte si zafotit na FOTOEXPO

Sedmý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO určený fotografům všech věkových kategorií bude zahájen v sobotu 19.října 2019 v Národním domě na Vinohradech.

Opět se  můžete těšit na to nejnovější z oblasti fotografie, tisku, ukládání dat a příslušenství. Vystavovatelé a produktoví partneři připravují horké novinky, zajímavé expozice a tematické fotografické stage, kde si techniku budete moci hned vyzkoušet. Nedílnou součástí bude doprovodný program složený z prezentací, seminářů a workshopů.

Na společném stánku společností SONY, EIZO, Zeiss a AFOP si můžete vyzkoušet fotoaparáty a objektivy přímo v praxi.

EIZO představí svou koncepci fotografických monitorů, které jsou uživatelsky ještě přívětivější pro fotografy-začátečníky a které přináší více možností pro fotografy-profesionály. Celá tato koncepce je založena na kalibračním softwaru EIZO ColorNavigator verze 7, který vůbec poprvé umožňuje nastavit monitor pro používání s fotografickými editory BEZ kalibrační sondy, což uvítají zejména fotografové-začátečníci. Na druhé straně ColorNavigator 7 podporuje širokou paletu nejpoužívanějších amatérských nebo profesionálních senzorů včetně všech kalibračních senzorů vestavěných v grafických monitorech EIZO řady CG a CG-Premium. Kalibrační software EIZO ColorNavigator 7 poprvé umí komunikovat také v češtině.

Dále můžete vidět:

  • kalibraci monitorů EIZO dle papírové předlohy fotografie (sladění s monitorem) pomocí softwaru QCM
  • nastavení monitoru pro fotografické editory BEZ použití kalibrační sondy pomocí softwaru EIZO ColorNavigator 7
  • nastavení monitoru pro fotografické editory s použitím kalibrační sondy pomocí softwaru EIZO ColorNavigator 7

Kromě prezentace fotografických monitorů na stánku vás zveme na 2 odborné EIZO workshopy:

10:30 - 11:15 – Nový revoluční způsob nastavování fotografických monitorů EIZO pro fotografické editory (Národní dům na Vinohradech - sál č. 3)

14:15 - 15:00 – Nové metody sladění fotografického monitoru s tiskárnou pomocí kalibračního programu CN7 (Arcibiskupské gymnázium - sál č. 2)

Vstupenky


FotoInstitut.cz – EIZO workshop

V polovině října budete mít možnost se zúčastnit kurzu pořádaného s naším partnerem FotoInstitut.cz

Zobrazování fotografií na fotografických monitorech dle fotografických standardů - kalibrace monitorů a nastavení Správy barev ve fotografických prohlížečích/editorech.

15. října 2019 15:00 - 18:00

V tomto kurzu se dozvíte, co je to fotografický monitor a kdo ho potřebuje. Ukážeme vám, že barevná reprodukce fotografií je ovlivněna nejen nastavením obrazových parametrů monitoru (tedy kalibrací), ale také nastavením fotografického prohlížeče/editoru.
Seznámíme vás se základy kalibrace fotografických monitorů a s novými metodami jejího provedení. A to pomocí inovativního kalibračního softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.

Přihlášky zde.​​​​​​​
 


Aby barvy na monitoru seděly

EIZO workshop v rámci FotoŠkoda FEST

Místo konání: Centrum FOTOŠKODA
Čas workshopu: čtvrtek, 7. listopadu 2019 12:00 - 13:30
Lektor: Miroslav Švec
Cena: zdarma


Rádi fotíte a pak upravujete pořízené fotografie na notebooku nebo na monitoru? Pak asi víte, že aby nebyla Vaše práce marná a výsledek byl dle Vašeho očekávání, je důležité pracovat na správném zařízení. Fotografické monitory, které svými vlastnostmi jsou koncipované přímo pro práci s fotografií, mají kromě jiného i výhodu speciálních kalibračních softwarů, pomocí kterých nastavíte obrazové parametry monitoru a vyrobíte ICC profil pro fotografické editory. Až doposud pomocí kalibrační sondy.

Ale co to vůbec ICC profil je? A co sonda, kolik stojí? A zvládnu já vůbec správné nastavení monitoru?

Ano, zvládnete. A nyní i bez sondy. Přijďte se přesvědčit, že nyní stačí vybalit monitor z krabice, zapojit nezbytné kabely a pak už se věnovat pouze svým fotografiím. Monitor udělá všechno nastavení automaticky za Vás.


Registrace startují 14.října zde.


Odborný kurzu v sídle společnosti EIZO

ColorNavigator

Pokud již vlastníte monitor EIZO a chtěli byste zdokonalit své znalosti v oblasti kalibrace, pak je tento kurz určen přesně pro Vás.

Základní metody kalibrace monitorů EIZO pomocí softwaru ColorNavigator.
Software ColorNavigator 7 - revoluční řešení pro všechny fotografy. 

Kurz bude věnován především kalibračnímu softwaru ColorNavigator 7, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a také bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. CN 7 umožňuje snadné a rychlé nastavení fotografických monitorů a to díky novému způsobu automatizované kalibrace, která již uživatele nezatěžuje nutností nákupu kalibrační sondy a spouštěním kalibračního procesu.

Termíny budou vypsány


ZDARMA

Tento kurz bude lektorován odborníkem zastupující společnost EIZO Corp. v ČR a na Slovensku. Kurz se koná přímo v sídle společnosti.

V případě zájmu o kurz, prosím, kontaktujte Kristýnu Kuldovou na adrese:
kristyna.kuldova@eizo.com


Workshopy v prodejnách Megapixelu

Přijďte na zajímavé workshopy EIZO do prodejen Megapixelu v Ostravě, Brně a v Praze.

Termíny budou vypsány 


Tentokrát na téma:
Laďte své fotografie, nikoli monitor. 

Rádi fotíte a pak upravujete pořízené fotografie na notebooku nebo na monitoru? Pak asi víte, že aby nebyla Vaše práce marná a výsledek byl dle Vašeho očekávání, je důležité pracovat na správném zařízení. Fotografické monitory, které svými vlastnostmi jsou koncipované přímo pro práci s fotografií, mají kromě jiného i výhodu speciálních kalibračních softwarů, pomocí kterých nastavíte obrazové parametry monitoru a vyrobíte ICC profil pro fotografické editory – nyní nově také bez kalibrační sondy.

Ale co to vůbec ICC profil je? A co sonda, kolik stojí? A zvládnu já vůbec správné nastavení monitoru? Buďte si jisti, že nyní to zvládnete. Přijďte se přesvědčit, že nyní stačí vybalit monitor z krabice, zapojit nezbytné kabely a pak už se můžete věnovat pouze svým fotografiím. Monitor udělá všechno nastavení automaticky za Vás. 


Regitrace zde.