Z novinek musíme vyzdvihnout zejména pětimegapixelový barevný monitor RadiForce RX560-MD. Kombinace dvou obrazovek o úhlopříčce 21,3 palce a rozlišení dvakrát pět megapixelů se ideálně hodí pro zobrazovací metody při vyšetřování prsu. Pozornost si zaslouží prostorově úsporná konstrukce a nové funkce. Jelikož je dvojice monitorů v sadě RX560 MammoDuo nesena jediným stojanem, prostorové nároky jsou výrazně menší než u běžné kombinace dvou samostatných obrazovek. Sestava RX560-MD je navíc vybavena novou funkcí Hybrid Gamma PXL samočinně rozpoznávající snímky v barvách a v odstínech šedi a zajišťující tak hybridní zobrazení. Pixely ve stupních šedi i v barvách se vždy zobrazí za použití optimální jasové křivky. Nejvyšší přesnost a spolehlivost je tak zaručena i při současném zobrazování barevných a monochromatických snímků.

Velmi přínosné jsou nové funkce „Work-and-Flow“, jež bude EIZO na monitoru RadiForce RX660 návštěvníkům ECR také předvádět. Patří mezi ně mimo jiné funkce „Point-and-Focus“ pro jednoduchý výběr a zvýraznění analyzované oblasti. Patřičné části snímku se rychle označí a zvýrazní myší nebo klávesnicí. Pro optimální zobrazení lze jas a úroveň odstínů šedi přizpůsobit konkrétním potřebám.

EIZO bude na kongresu ECR prezentovat také monitory pro správnou reprodukci snímků při vyšetřování na klinických odděleních. Tyto přístroje řady MX lze v závislosti na modelu a vyšetřovací metodě použít dokonce i při vypracování nálezů. Mezi takové modely patří například RadiForce MX315W, jenž bude na ECR k vidění. K přepnutí na nezbytnou tónovou křivku DICOM postačuje jediné stisknutí tlačítka. Velká zobrazovací plocha monitoru MX315W poskytuje místo pro mnoho snímků a trojrozměrných rekonstrukcí.

Návštěvníci kongresu ECR se budou moci seznámit i s aplikacemi EIZO RadiCS a RadiNET Pro sloužícími k řízení kvality zobrazení. Jejich účelem je rozsáhlá údržba a zkoušení monitorů. Mezi typické funkce k zajišťování kvality zobrazení patří kalibrace, kontrola stálosti a poklesu jasu a archivace výsledků.

Na kongresu ECR bude EIZO poprvé ukazovat i systém CuratOR Alipe zahrnující výrobky pro flexibilní a bezeztrátový přenos videa přes sítě IP. Chirurgická obrazovka SP2-24T-49 bude zastupovat zobrazovací řešení pro operační sály sjednocující stanice KIS a PACS do jednoho přístroje. Současně vystavený systém řízení a správy videosignálů Caliop spadající rovněž do skupiny výrobků CuratOR představuje ústřední uživatelské rozhraní systému.

EIZO bude na ECR předvádět i systém přenosu videosignálu na projektor nezávislý na projektoru i monitoru, jenž nalezne uplatnění například při sledování operací nebo v rentgenových zasedacích místnostech.

Stánek společnosti EIZO naleznete v hale Expo X5, stanoviště číslo 510.