FORIS NOVA vychází z dlouholetých zkušeností s vývojem monitorů řady EIZO ColorEdge se správou barev. Tyto přístroje se těší velké oblibě v odvětví médií a zábavy, kde se vyžaduje dokonalá reprodukce barev.

Nový jedinečný monitor je osazen panelem OLED s úhlopříčkou 21,6 palce a využívá svítivé diody z organických materiálů (OLED). Výhodou technologie OLED je možnost přesně ovládat jednotlivé pixely, které svítí samy o sobě. Podsvětlení známé z panelů LCD zde nenajdeme.

Výsledkem je špičkový kontrastní poměr 1.000.000:1. Umožňuje reprodukovat rozdílné tóny blížící se černé barvě stejně jako jemně odstupňované světlé tóny, které takto na běžném monitoru v zásadě spatřit nemůžeme. Kromě toho je tento monitor kompatibilní s technologiemi HDR10 a HLG (Hybrid Log-Gamma). Úrovně barev a jasu se u vysoce dynamického rozsahu (High Dynamic Range, HDR) blíží skutečnosti a lidský zrak vnímá obraz na monitoru jako neuvěřitelně prokreslený a dynamický. Tyto přednosti kombinované s osmdesátiprocentním pokrytím barevného prostoru BT.2020 a schopností reprodukovat více než 1 miliardu barev vtáhnou uživatele hluboko do jedinečně poutavého světa na obrazovce.

Neuvěřitelně krátká reakční doba 0,04 ms přinese navíc nečekaný požitek ze hry. Při hraní v režimu celé obrazovky ve 4K/60p nebo v rozlišení Full HD (1920×1080) činí vstupní zpoždění pouhých 1,67 ms.

Monitor je díky kompaktní úhlopříčce 21,6 palce mimořádně prostorově úsporný a dokonale se hodí k domácí reprodukci obrazu v prvotřídní kvalitě. Hliníkový kryt výborně ladí s mimořádně útlým a elegantním panelem OLED. Povrchová úprava ve třech odstínech šedi byla pečlivě zvolena tak, aby monitor působil v každém prostředí decentně a důstojně.

Další vlastnosti

  1. 2× vstup HDMI kompatibilní se 4K/60p
  2. Konektor USB pro napájení digitálních přehrávačů médií jako např. Fire TV Stick
  3. Záruka 3 roky

Dostupnost

Monitor FORIS NOVA bude na evropském trhu nabízen od konce ledna.

Download