DuraVision FDS1703-A je následovníkem modelu FDS1703. Nový model je na rozdíl od svého předchůdce vybaven vstupem HDMI, takže může zobrazovat signál například z diskového záznamového zařízení či dalších digitálních zdrojů. Obrazovka nabízí zároveň i kompozitní vstup (BNC) pro připojení signálů z analogových kamer v bezpečnostních monitorovacích systémech (CCTV). Monitor zpracovává signály ve formátech NTSC, PAL a SECAM a je tudíž kompatibilní s nejrůznější dohledovou technikou.

DuraVision FDS1703-A může zpracovávat signál Full HD (1920 × 1080) z rozhraní HDMI a zobrazovat jej na obrazovce o fyzickém rozlišení 1280 × 1024. Díky množství různých nastavení pro analogové i digitální signály si mohou uživatelé reprodukovaný obraz přizpůsobit a roztáhnout jej nebo jej zvětšit při zachování poměru stran.

Obrazovka poskytuje funkce Underscan a Overscan. Ve funkci Underscan se zobrazuje 100 % obrazu, což je výborné u videosignálů. Naopak při použití funkce Overscan se zobrazuje jen asi 95 % obrazu bez nepodstatných částí, které se obvykle vyskytují u okrajů obrazu.

U běžných monitorů LCD se mohou barvy při sledování obrazu zespoda jevit jako vybledlé. Model DuraVision FDS1703-A je vybaven funkcí Up View snižující blednutí barev na minimum a zajišťující ostrý obraz. Monitor se proto dokonale hodí na pracoviště, kde bude umístěn nad úrovní očí.
Vestavěný trojrozměrný oddělovač Y/C odděluje jasový signál od informací o barvách, aby bylo možné spolehlivě potlačit šum a kolísání barev vyskytující se zejména u analogových signálů.

Další vlastnosti

  1. Vestavěné stereofonní reproduktory 2 × 0,5 W
  2. 24hodinový provoz s dvouletou zárukou

Dostupnost

DuraVision FDS1703-A je již v prodeji.