Integrované řešení

DuraVision FDF2711W-IP může streamovat video ihned po připojení k IP kameře nebo switchi. K provozu monitoru o rozlišení 1920 x 1080 (Full HD) není zapotřebí žádný počítač, software ani další hardware, což zásadně usnadňuje instalaci a šetří čas i pracovní vytížení. Nadto odpadají poruchové a bezpečnostně problematické prvky vyskytující se v obvyklých instalacích a zásadně se snižují nároky na technické zajištění citlivých obrazových dat.

Monitor s dekodérem IP: Integrované řešení
Monitor s dekodérem IP
IP decoder solution: Běžný monitor
Běžný monitor

Dekódování videa

DuraVision FDF2711W-IP zvládá dekódování kodeků H.265, H.264 a MJPEG. Signály zobrazuje v reálném čase, čímž poskytuje dokonalý přehled o situaci. Technické řešení dekodéru navíc zajišťuje vysokou snímkovou frekvenci (fps) zobrazovaného obsahu, a to i při streamování videa ve vysokém rozlišení. Například při současném zobrazování 16 signálů Full HD (1920 × 1080) na jednom monitoru činí snímková frekvence stabilně 20 fps.

Dekódování videa
Příklady snímkových frekvencí při různých rozlišeních.

Víceobrazovková sestava

Model DuraVision FDF2711W-IP je vybaven výstupem HDMI pro připojení druhého monitoru o rozlišení až Full HD (1920 × 1080). Na této víceobrazovkové sestavě může uživatel flexibilně rozmísťovat záběry ze stejného síťového zdroje na dvou obrazovkách.

IP Decoding Monitor: Multi-Monitor-Viewing

Živé streamování přímo z IP kamer

Díky přímému připojení IP kamer k monitoru DuraVision FDF2711W-IP lze obrazový signál živě streamovat bez technologie Edge Recording, cloudu či jiného decentralizovaného úložiště. Tím lze vyřešit požadavky na živé streamování obrazových dat, jejichž ukládání není přípustné nebo podléhá omezení.

Live Streaming directly from IP cameras

Záložní řešení nezávislé na správě videosignálů

Správa videosignálů (VMS) tvoří základ spolehlivého přenosu videa v moderních dohledových systémech (VSS). Přestože záložní servery mohou infrastrukturu chránit před očekávatelnými výpadky, na správu videosignálů poskytující obsluze spojení prostřednictvím klientských zařízení je třeba pohlížet jako na kritický bod. Při napadení nebo vypnutí systému může řešení využívající dekodéry IP sloužit jako záloha pracující nezávisle na VMS. K tomu stačí pouhé přímé napojení na dohledové kamery využívající stále funkční síťové spojení.

Přizpůsobitelné uspořádání obrazů

Přívětivé webové rozhraní nabízející sedm předvoleb dovoluje snadno rozmístit záběry až ze 32 kamer. Přizpůsobitelné individuální rozmístění obrazů na každém monitoru vyhoví vašim konkrétním požadavkům. V individuálním rozmístění můžete seskupit záběry z jednotlivých kamer dle sledovaných oblastí, nebo je naopak rozdělit a podrobněji sledovat na jediné obrazovce. Obraz můžete reprodukovat s původním poměrem stran nebo roztáhnout na celou stanovenou plochu.

Custom Screen Layout
Rozdělení obrazovky na 1 až 32 záběrů.
Uživatelské rozvržení obrazovky

Fixování záběru při sekvenčním přepínání

Při sekvenčním přepínání záběrů může uživatel zvolit stream videa, který zůstane zachovaný i při přepnutí ostatních záběrů. Je tedy možné mít záběr z určité kamery stále na očích a zároveň sledovat různá další místa.

IP Decoder Monitor: Sequential lock

Maskování obrazu pro ochranu soukromí

Model FDF2711W-IP umožňuje obsluze zakrýt určité části živě přenášeného obrazu statickou maskou. Maska překrývá chráněné části záběru zobrazovaného na monitoru, aniž by se přitom měnil obsah obrazového streamu. Tím je zajištěno spolehlivé monitorování prostředí vyžadujícího ochranu soukromí. U každého streamu lze použít více masek. Přizpůsobit lze i jejich velikost, tvar a barvu.

Monitor s dekodérem IP: Maskování obrazu pro ochranu soukromí
Příklad ochrany soukromí maskováním záběru bankomatu: 1. zakrytá platební karta, 2. zakrytá klávesnice

Bezpečná síťová komunikace

Model DuraVision FDF2711W-IP využívá protokol HTTPS zajišťující autentizovaný přenos dat přes síť.

Přizpůsobitelná reakce na události

Webové rozhraní umožňuje integraci do místního systému pro správu videosignálů dle potřeb uživatele. Systém správy videosignálů předává dekodéru informace o událostech nebo alarmech a dekodér na ně stanoveným způsobem reaguje. DuraVision FDF2711W-IP pak odpovídajícím způsobem upraví zobrazení nebo nastavení.

Customizable Event Response
Příklad: Informace o vstupu pomocí přístupové karty se odešle přímo do systému správy videosignálů a DuraVision FDF2711W-IP zvětší odpovídající záběr.

Spolupráce s předními systémy správy videosignálů

EIZO spolupracuje s předními průmyslovými společnostmi na zajištění technické kompatibility a funkčnosti s různými systémy správy videosignálů (VMS).

IP Decoder Solution Partner

Zásuvný modul Genetec Security Center

Společnosti EIZO a Genetec společnými silami navrhly zásuvný modul splňující naléhavé požadavky, které koncoví uživatelé na celém světě kladou na bezpečnostní systémy. Po integraci do videoframeworku Genetec™ Security Center získají uživatelé snadný přístup ke vzdálenému nastavování a správě monitorů EIZO DuraVision s dekodérem IP nebo samostatných dekodérů IP. Operátoři mohou v uživatelském rozhraní systému Security Center jednoduše přetáhnout myší obraz z registrovaných kamer na požadované místo a toto nastavení se automaticky projeví na příslušném monitoru. Na stejném místě lze snadno měnit i počet a uspořádání obrazů z kamer. Systémy DuraVision s dekodérem IP mohou reagovat i na dynamické pokyny z bezpečnostního systému. Může se jednat o zvětšení záběru při určité události – například při neoprávněném vstupu.

Genetec Plugin
Rozmístění kamer a uspořádání záběrů na zařízení s dekodérem IP může spravovat systém Genetec Security Center.

Bezpečná investice pro připojení až 250 kamer

DuraVision FDF2711W-IP je kompatibilní s kamerami využívajícími protokoly ONVIF Profile S, Axis VAPIX a Panasonic, čímž je zajištěna flexibilní instalace a funkčnost se širokým spektrem výrobků. K dispozici je i přímé připojení přes RTSP (Direct URI).

Podrobnosti o kompatibilních kamerách naleznete zde.

EIZO IP-decoding camera partners

Registrace až 48 IP kamer

Intuitivní uživatelské webové rozhraní DuraVision FDF2711W-IP dovoluje zaregistrovat až 48 různých IP kamer, a to včetně kamer o rozlišení 4K. Kamery mohou být vyhledány samočinně, nebo zadány ručně. Na témže místě lze snadno spravovat jednotlivá nastavení.

Připojení až 48 IP kamer
Připojení až 48 IP kamer k DuraVision DX0211-IP prostřednictvím síťového switche.

Aktualizace firmwaru pro vylepšenou funkčnost

Vývojoví pracovníci společnosti EIZO neustále zdokonalují vlastnosti a funkčnost výrobků s dekodéry protokolu IP a pravidelně vydávají aktualizace firmwaru. Jelikož má EIZO aktualizace ve svých rukou, může zákazníkům efektivně a spolehlivě poskytovat nejnovější funkce a technickou podporu.

Stáhnout nejnovější firmware.

Více vlastností a funkcí s volitelnou licencí Enterprise

Volitelná licence Enterprise nabízí rozšířené funkce a vlastnosti naplňující specifické požadavky konkrétního prostředí nebo aplikace. Sem patří například protokol LDAP.

Podrobnější informace o licenci Enterprise zveřejníme v blízké budoucnosti.

Flexibilní a jednoduchá instalace

Upevnění VESA
DuraVision FDF2711W-IP lze držákem VESA připevnit ke stěně či stropu, což umožňuje bezproblémovou instalaci na nejrůznějších místech.

Vestavěný zdroj
Díky vestavěnému zdroji postačí k napájení pouze síťová šňůra. Okolí monitoru je pak uspořádanější a úhlednější.

Ochrana před odcizením
Na monitoru se nalézá úchyt pro bezpečnostní zámek, jímž lze monitor zajistit před odcizením například ocelovým lankem.

Zaručený provoz 24/7

Dekodér IP je navržen s ohledem na trvale bezúdržbový provoz a ochranu před neoprávněným přístupem. Nevyžaduje antivirový software, bezpečnostní aktualizace, údržbu operačního systému ani licencování. To značně snižuje údržbové náklady a eliminuje zbytečné výpadky a výdaje. Zařízení bylo navrženo pro nepřetržitý provoz a dosahuje mimořádné spolehlivosti. EIZO poskytuje dvouletou záruku.


Často kladené dotazy
Čím mám čistit plochu svého LCD monitoru značky EIZO?

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Jak mohu nechat opravit svůj monitor EIZO, pokud se vyskytne závada?

Opravy a výměny na místě provádní náš servisní partner:

Kontaktní osoba: Miroslav Švec
Meteor Centre Office Park "B"
Sokolovská 100/94
CZ - 186 00 Praha 8

vchod pro pěší z ulice Thámova 32
hned naproti výstupu z metra B - stanice Křižíkova

tel.: +420 222 319 711
mobil: +420 723 448 935
e-mail: miroslav.svec@eizo.com
Otevřeno - příjem a výdej zakázek Po – Pá 9:00 – 17:00