To nejlepší pro vaše oči

Nejvyšší kvalita obrazu s monitory EIZO

EIZO_FlexScan_Bildqualitaet_1893_v5_sRGB_3000x2000.jpg

Pro naše monitory FlexScan hovoří mnohé. Jedna konkrétní výhoda, ze které můžete každý den znatelně těžit: vynikající kvalita obrazu. Obraz na monitoru FlexScan je ostrý, přesný, kontrastní a vždy má ten správný jas. Chcete vědět, jak toho dosahujeme? Pak stačí číst dál!

PRO DOKONALOU KVALITU OBRAZU NA PRACOVIŠTI

Jak vlastně vypadá dobrý obraz na monitoru?

Na tuto otázku není tak snadné odpovědět. Možná proto, že dobrý monitor obvykle odvádí svou práci spolehlivě a nenápadně a mnoho faktorů kvality obrazu je skutečně patrných, až když chybí.

Je tedy jednodušší rozpoznat, když před sebou nemáte dobrý obraz na monitoru: například když máte po krátké době unavené oči, obraz na monitoru nebo písmo se vám nezdá opravdu ostré nebo je barevné podání zjevně dost nepřesné. To vše jsou známky špatné kvality obrazu, které poskytují prvotní informace o tom, co je vlastně důležité pro zajištění kvalitního zobrazení monitorů.

EIZO_FlexScan_Sideshot_CAD_35368_sRGB_3000x2000.jpg

Jak ale vypadá dobrý obraz na monitoru? Obraz by měl být ostrý a jasný. Písmo by mělo být snadno čitelné a obrázky by měly být zobrazeny ve správných barvách, sytých a kontrastních, ale zároveň realistických a neutrálních. Videa by měla běžet plynule a bez trhání. Obraz na monitoru by neměl být oslňující a zároveň by neměl být příliš tmavý, měl by být bez rušivých odlesků. A v neposlední řadě musí monitor ideálně vyhovovat ergonomickým preferencím uživatele.

Všechny tyto vlastnosti jsou potřebné k dosažení vynikající kvality obrazu na monitoru.

Jak to tak dobře víme? Počítačové monitory vyrábíme již více než čtyřicet let a naše řada LCD monitorů pro kancelářské aplikace "FlexScan" existuje také již více než 25 let. Tuto dobu jsme využili k tomu, abychom naše monitory stále více vylepšovali a dovedli je na úroveň dokonalosti, kterou známe dnes.

Jak ale dosahujeme vynikající kvality obrazu konkrétně? Abychom na tuto otázku odpověděli, podívejme se "pod kapotu" monitoru a nahlédněme "do zákulisí", jak náš vývoj produktů, elektronika a výroba přispívají k osvědčené kvalitě EIZO.

Parametry zobrazení obrazu

Nejlepší kvalita obrazu bez kompromisů

Tyto tři parametry přispívají k obzvláště dobré čitelnosti textů, tabulek a diagramů. Jsou nezbytnou součástí nebo základem, na kterém je kvalita obrazu postavena.

Jas

Kvalitní obraz na monitoru musí být přiměřeně jasný, aby se na něj dalo pohodlně dívat i v jasně osvětlené kanceláři a aby při slabším osvětlení neoslňoval. Proto mají všechny monitory řady FlexScan kromě maximálních úrovní jasu vhodných pro kancelářské použití také propracovanou regulaci jasu bez poblikávání.

Kontrast

Jasný obraz monitoru sám o sobě nemá velkou hodnotu bez dobrého kontrastu. Zde hraje u společnosti EIZO důležitou roli zpracování signálu při rozlišování úrovní jasu, antireflexní vrstva při vlivu okolního osvětlení a elektronika při stabilitě obrazu.

Ostrý obraz

Pouze v případě dostatečně vysokého rozlišení monitoru můžete očekávat ostrý obraz a jasně prokreslené písmo. Proto mají naše 27" monitory FlexScan rozlišení minimálně WQHD 2560 x 1440 pixelů a velikost pixelů 110 ppi. Pro ještě detailnější zobrazení nabízejí naše 4K monitory ještě vyšší hustotu pixelů 164 ppi (27") a 140 ppi (32").

EIZO_FlexScan_Bildqualitaet_Sideshot_1967_sRGB_3000x2000.jpg

Pohled pod kapotu

Chytré funkce

Automatické nastavení jasu

Důležitým předpokladem vynikající kvality obrazu je jasný a kontrastní monitor. Monitor by však neměl nikdy zářit na maximální jas. To by uživatele oslňovalo a navíc zbytečně zvyšovalo účet za elektřinu. Je žádoucí, aby měl monitor vždy ideální jas, ne příliš zářivý a ne příliš tmavý. To závisí na osvětlení místnosti, tj. na okolním jasu. Z tohoto důvodu jsou všechny monitory FlexScan EV vybaveny sofistikovanou funkcí automatického nastavení jasu nazvanou Auto EcoView, kterou si uživatelé mohou upravit podle svých potřeb.

 

EIZO_FlexScan_Wirtschaftlichkeit_Sideshot_35976_sRGB_3000x2000.jpg
EIZO_FlexScan_Bildqualitaet_Sideshot_2249_sRGB_3000x2000.jpg

Dokonalý obraz potřebuje dokonalé barvy

V každém monitoru je k dispozici tabulka LUT (Look-Up-Table). Jedná se o elektronickou tabulku, která definuje, jak má monitor míchat barvy ze základních barev červené, zelené a modré. Díky běžné 8bitové tabulce LUT zabudované v mnoha monitorech jsou barevné odchylky omezené. Proto jsou monitory FlexScan vybaveny minimálně 10bitovou tabulkou LUT. To znamená, že je k dispozici čtyřikrát více barevných stupňů. Přesné barvy a plynulé přechody jsou tak zaručeny.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odrazů

Sebelepší obraz na monitoru je k ničemu, pokud ho ruší nežádoucí odlesky od oken, lamp nebo od vás samotných. Pokud není panel monitoru dostatečně antireflexní, má člověk tendenci zaujímat před monitorem nepohodlné pozice, aby se odleskům vyhnul. Příliš silná antireflexní vrstva má však negativní vliv na kontrast a ostrost. Proto je důležité najít zlatý střed. Všechny monitory FlexScan mají účinnou antireflexní vrstvu, která umožňuje pracovat na monitorech pohodlně celé hodiny bez otravných odlesků. Zároveň je zajištěn ostrý, brilantní a kontrastní obraz.

EIZO_FlexScan_Wirtschaftlichkeit_Sideshot_DSF4291_sRGB_3000x2000.jpg
EIZO_FlexScan_Bildqualitaet_Sideshot_DSF3411_sRGB_3000x2000.jpg

Práce bez poblikání - v zájmu vašich očí

Mělo by být samozřejmé, že obraz na monitoru nebliká. Blikání, o kterém nyní mluvíme, je však takové, které vědomě nevnímáte. Může však docházet k podprahovému blikání způsobenému podsvícením LED, zejména při nízkém jasu obrazovky, které je pro nás vědomě sotva znatelné, ale přesto namáhá naše oči a při práci nás rychle unavuje. Aby se tomu zabránilo, jsou monitory FlexScan vybaveny důmyslnou hybridní regulací jasu, která nepříjemnému blikání zabraňuje.

Pohled do zákulisí

Špičkové provedení do posledního detailu

Nejkvalitnější komponenty

EIZO věnuje výběru jednotlivých komponent každého monitoru mimořádnou péči. Důležité jednotlivé komponenty vyvíjíme a vyrábíme sami. V našem výzkumném a vývojovém oddělení v Japonsku jsou pak jednotlivé komponenty vzájemně dokonale přizpůsobeny a sladěny tak, aby mohly v komplexní interakci rozvinout svůj maximální potenciál. Každý nový model je samozřejmě před zahájením sériové výroby podroben mnoha dlouhodobým testům, které prokazují jeho vhodnost pro každodenní použití a odolnost. Monitory jsou pak s maximální péčí vyráběny v našem vlastním výrobním závodě v Japonsku.

EIZO_Microchip.png
Justage.JPG

Perfektně nastavené

I ty nejlepší komponenty nemohou nikdy podávat maximální výkon, pokud nejsou přesně seřízeny. V naší továrně v Japonsku je každý monitor FlexScan přesně změřen a nastaven. Tímto způsobem můžeme zajistit, že teplota barev, gama, vyvážení bílé a jas jsou nastaveny přesně tak, jak je potřeba, aby byl obraz monitoru přesný. Finálním kontrolám přikládáme ještě větší váhu: každý jednotlivý monitor je na závěr navíc zkontrolován vyškoleným okem zaměstnance společnosti EIZO.

Reference

Všechny odkazy
AEDES-4.jpg

Aedes

Společnost Aedes opět zvolila monitory EIZO a eliminovala potřebu dokovací stanice.

Zjistěte více
960x540_case_003.jpg

Attiva SpA

Italský distributor Attiva SpA zpřístupňuje zařízení EIZO FlexScan EV2451 zaměstnancům v kancelářích a domácích kancelářích. Kompaktní design dokonale zapadne do jakéhokoli pracovního prostředí a zaručuje vynikající ergonomii práce na obou místech.

Zjistěte více
NEW_teaser.jpg

NEW AG

Společnost NEW AG z Mönchengladbachu používá monitory EIZO výhradně od roku 2000. U nových pracovních stanic nyní společnost spoléhá na monitor FlexScan EV2795.

Zjistěte více
Všechny odkazy

Máte nějaké otázky?

My a naši autorizovaní partneři vám rádi pomůžeme s výběrem vhodného modelu pro vaše prostředí. Kontaktujte nás.

Kontakt
H07_Kontakt.jpg