Fantastický obrázek

Vynikající konektivita

Zobrazit

Maximální ostrost. Díky 4K UHD

4K-UHD_FlexScan.jpg
Ať se podíváte sebepečlivěji, žádné pixely nenajdete. Díky tomuto mimořádně ostrému displeji je práce jako sen pro oči a vše vypadá zkrátka lépe. Umožňuje to vysoká hustota pixelů.
Přečtěte si více

Pohodlí připojení

Dokovat jednou, prosím

Connectivity_FlexScan2.jpg
Ať už jde o myš, klávesnici, webovou kameru nebo sluchátka. Stačí jeden kabel a vše je připraveno k provozu - připojení k síti LAN a kabel pro nabíjení jsou součástí balení. Zamotané kabely a zdlouhavé připojování a odpojování jsou minulostí. A díky přepínači KVM to platí pro dva počítače současně.
Přečtěte si více

Ergonomie

Jednoduše uvolněná práce

Ergonomics_FlexScan2.jpg
Problémy s krkem? Příliš tmavý obraz? Rušivé odlesky? V žádném případě! Flexibilně nastavitelný stojan a mnoho dalších užitečných funkcí vám umožní přizpůsobit monitor vašim individuálním potřebám. Pro uvolněnou práci bez únavy - bez ohledu na to, kde a kdy.
Přečtěte si více

Udržitelné investice

Když vám monitor kryje záda

Sustainability_FlexScan_Kimono.jpg
Trvanlivost, udržitelnost a hospodárnost jdou spolu ruku v ruce. Dlouhá životnost monitoru šetří nejen přírodní zdroje a klima, ale je také šetrný k peněžence, protože únavné opravy nebo výměny jsou minulostí - v neposlední řadě díky pětileté záruce.
Přečtěte si více

Mistrovské dílo - z každého úhlu

Naskenujte kód QR pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a nastavte si monitor EIZO "virtuálně" na svém stole pomocí rozšířené reality.

AR_Modul_FlexScan.png
27" kancelářský monitor 4K

EV2740X FlexScan

Rozlišení 4K a dokovací stanice USB-C s nabíjecím výkonem 94 W jsou přesvědčivé. Hustota pixelů 163 dpi pro grafiku a text ostré jako břitva.

 • 68,5 cm (27")
 • 3840 x 2160 (4K UHD)
 • 16:9
  Vyberte si barvu:
Obrázek produktu EV2740X-BK FlexScan
Obrázek produktu EV2740X-WT FlexScan

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Efektivní práce na velké obrazovce 4K

Díky rozlišení 4K (3840 x 2160 pixelů) zobrazuje čtyřikrát více informací než monitor Full HD (1920 x 1080 pixelů) a více než dvakrát více než monitor WQHD (2560 x 1440 pixelů). Díky rozlišení 4K lze na jedné obrazovce zobrazit více aplikací současně, takže nemusíte tak často posouvat nebo přepínat okna.

ImageQuality_EffectiveWork4KScreen.jpg

Rozlišení 4K pro text i obrázky ostré jako břitva

Ať už budete pracovat na konstrukčních návrzích, kancelářských úkonech nebo zpracování videa, monitor FlexScan EV2740X s rozlišením 4K Ultra HD vám pomůže svým mimořádně kvalitním zobrazením. Tento 27palcový monitor zobrazuje díky fyzickému rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD) a hustotě pixelů 163 ppi (pixel per inch) text i obrazový materiál zřetelněji a precizněji než kdykoliv dříve.

ImageQuality_4K-resolution.jpg

Nejvyšší kvalita obrazu díky panelu IPS

Monitor vytváří harmonický trojakord vynikající kvality obrazu: excelentní rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD) obrazových bodů, nejvyšší kontrast 2000:1 a stabilní jas až 350 cd/m². Což znamená: Vidíte text s obrysy ostrými jako břitva, skvostné grafiky a jasné obrázky. Díky kvalitním panelům IPS s podsvícením LED jsou kontrasty a barvy shodné pro libovolný zorný úhel.

ImageQuality_FlexScan_IPS-Panel.jpg

Zcela přesné řízení barev

Obraz může být dokonalý jedině s dokonalými barvami. Z toho důvodu jsou monitory EIZO vybaveny nejméně desetibitovou tabulkou LUT (Look-Up-Table), jež převádí informace o barvách výrazně přesněji než obvyklé osmibitové tabulky LUT. Jemné odstupňování barev se stará o dokonale vykreslené přechody a nadto umožňuje také různá individuální nastavení. Proto je například možné bezeztrátově volit úroveň bílého bodu v rozmezí 4000 K až 10 000 K v krocích po 500 K.

Funkce Overdrive k rychlé změně obrazu

Funkce Overdrive zrychluje dobu odezvy, takže ke změnám šedé a šedé dojde v průměru za pouhých 5 ms. Můžete tak sledovat filmy a rychlé změny obrazu bez nepříjemného dosvitu. Při posouvání a polohování oken nebo obrázků je zobrazení čitelné ve zlomcích sekundy - rychleji, než je možné vnímat. Spotřebu energie máte vždy pod kontrolou.

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Nejmodernější rozhraní USB-C

Přenos obrazového i zvukového signálu, datové přenosy zahrnující i počítačovou síť a napájení připojených zařízení – to vše a ještě mnohem více zvládne jediný kabel USB-C. Monitor EV2740X můžete využít jako plnohodnotnou dokovací stanici, k níž rychle a snadno připojíte svůj notebook. To je zvlášť praktické, když se pohybujete mezi různými pracovišti nebo mezi kanceláří a domácí pracovnou.

Napájení výkonem 94 W přes USB-C spolehlivě postačí menším počítačům a notebookům. Na psacím stole vám tak zůstane více místa, neboť nebudete potřebovat samostatný napájecí zdroj.

Otestovali jsme pro vás několik různých zařízení a jejich kompatibilitu mezi monitorem a počítačem a popsali je na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO.

Jeden monitor, více rozhraní

Jednodušší už to být nemůže: většinu koncových zařízení, jako je počítač, notebook, myš, klávesnice nebo sluchátka, můžete připojit přímo k monitoru. Protože EV2740X má různá signálová rozhraní a připojení. To vám usnadní každodenní práci a udrží váš pracovní stůl uklizený.

Pro stabilní síťové připojení

Rozhraní LAN

Monitor je opatřen samostatným konektorem LAN pro stabilní síťové připojení přes kabel. Monitor EV2740X pak zprostředkuje notebooku či počítači přístup do sítě přes jediný kabel USB. To je výhodné zejména u notebooků postrádajících rozhraní LAN. Rozhraní LAN umožní stabilní datový přenos nezbytný například při videokonferencích. Jako síťové zařízení má monitor svou vlastní adresu MAC.

Volitelně lze pomocí softwaru "EIZO MAC Address Clone Utility" pro Windows dočasně přiřadit monitoru adresu MAC připojeného počítače. Tato transparentnost umožňuje ověřeným počítačům přístup k síti prostřednictvím monitoru.

Connectivity_LAN.jpg

Dva počítače, jeden monitor

Přepínač klávesnice, myši a videosignálu

Nikdy nebylo snazší ovládat různé počítače pomocí jediné myši a klávesnice. Díky předřazeným portům USB má EV2740X integrovaný přepínač KVM (Keyboard Video Mouse). Monitor automaticky propojí webovou kameru, mikrofon, reproduktory, myš a klávesnici s aktuálně aktivním zdrojovým počítačem. To znamená, že například stolní počítač a notebook nebo dokonce pracovní a soukromý počítač mohou být provozovány na stejné kombinaci zařízení USB monitoru. Tím je zajištěna nepřerušovaná práce a uklizený pracovní prostor.

Connectivity_KVM-Switch_2PCs.gif

Design

Příjemný pohled na každý stůl

Elegantní design

Vzhled monitoru může významně přispět k vytvoření příjemného pracovního prostředí. Svým téměř bezrámečkovým designem i ergonomickými funkcemi monitor zcela přirozeně zapadne do vašeho pracoviště doma či v kanceláři. Kromě elegantní černé barvy si můžete vybrat i bílé provedení krytu doplněné o barevně sladěné bílé kabely.

[Translate to Czech:] FlexScan Ultraslim design

Ergonomie

Pracovat uvolněným způsobem

Funkce Auto EcoView šetří elektřinu i vaše oči

Přes den, v noci, na světle, ve tmě: Bez ohledu na to, kde a kdy pracujete, funkce Auto EcoView průběžně měří změny okolního světla a optimalizuje obrazovku nastavováním ideální hodnoty jasu. Zcela automaticky s použitím snímače. Přednosti: Minimalizuje se rušivé oslňování a vaše oči se neunavují tak rychle. Speciální dvoubodové řízení při nastavování požadovaného jasu obrazovky zohledňuje nejvyšší a nejnižší úroveň jasu okolního světla během dne. Další výhoda: Díky automatickému přizpůsobení jasu ušetříte až polovinu nákladů na elektřinu ve srovnání s monitorem, který by byl provozován trvale s plným jasem.

Samozřejmě máte i nadále možnost ručního nastavování monitoru. Funkce EcoView Index přitom slouží k orientaci, jak je vaše nastavení úsporné a šetrné k životnímu prostředí.

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Pro ochranu vašich očí vyvinula společnost EIZO hybridní technologii řízení podsvícení. Kombinuje výhody obvyklé regulace PWM (pulzně šířková modulace) a stejnosměrné regulace (stejnosměrný proud). Řízení PWM využívá mnohem vyšší frekvence než standardní metody PWM. Výsledkem je sledování bez blikání při zachování kvality obrazu a stability barev. V porovnání s čistě stejnosměrným řízením můžete navíc v tmavě osvětlených místnostech nastavit jas na méně než 1 % maximální hodnoty. Výhoda: Obrazovka zůstává i za těchto podmínek bez blikání a odlesků.

Monitory EIZO FlexScan jsou certifikovány společností TÜV Rheinland pro obraz bez blikání a nízký obsah modrého světla. Další informace o tom, proč jsou oči při práci s počítačem unavené.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odlesků

Model EV2740X nabízí optimální povrch proti odleskům. Minimalizací odlesků díky rozptylu odraženého světla monitor EV2740X účinně zabraňuje oslnění a únavě očí. Snižuje se únava očí a umožňuje se pohodlné sezení bez nutnosti zaujímat vynucenou polohu, aby se zabránilo oslnění a odrazům.

Ergonomický stojan

Ergonomický a stabilní: nastavitelný stojan respektuje ergonomii. Stojan monitoru můžete otočit, naklonit a sklopit do polohy, která bude nejpohodlnější pro vaše záda, šíji a posez. Rovněž umožňuje plynulé nastavení výšky a spuštění dolů až ke stolní desce. Horní řádek tak může zaujmout ergonomickou polohu pod úrovní vašich očí.

foot_height.png
Výška

195 mm

foot_tilt_FlexScan.png
Sklopení

5° dopředu a 35° dozadu

foot_swivel_FlexScan.png
Pootočení

90°

foot_pivot_right.png
Otáčení

ve směru hodinových ruček

Software a uživatelská přívětivost

Vybavení pro pohodlnou práci

Picture-by-Picture: Všechno pohromadě

V režimu Picture-by-Picture můžete na jedné obrazovce sledovat signály z různých zdrojů. Přitom můžete zvolit, který signál se má zobrazovat na levé a který na pravé polovině obrazovky.

Režim Picture-by-Picture využijete například když budete chtít připojit k jednomu monitoru dva počítače nebo když potřebujete nahradit dvě samostatné obrazovky připojené k jednomu počítači.

Picture-by-Picture_2-Signals_oneLayout.jpg

Optimalizované zobrazení barev stisknutím tlačítka

Přednastavené barevné režimy optimalizují zobrazení obrázků, textu nebo videí. Je totiž rozdíl, zda sledujete video, prohlížíte si obrázek, surfujete po webu nebo píšete texty. Jedním stisknutím tlačítka můžete nastavit příslušnou předvolbu jasu, korekce gama a teploty barev. Příklad: Režim Paper simuluje příjemný kontrast tištěného papíru, což usnadňuje čtení očím a zabraňuje únavě.

Software-Operation_Color_modes.jpg

Snadné ovládání

Přední strana monitoru EV2740X je vybavena elektrostatickými ovládacími prvky, jež nahrazují mechanická tlačítka. To zaručuje snadné ovládání a navíc i mimořádnou eleganci.

S nabídkou dotykových tlačítek máte všechny funkce na první pohled. Stačí jeden dotyk ovládacího panelu a zobrazí se přiřazení funkcí tlačítek. Vaše výhoda: přehledné ovládání a čistý, nepřeplácaný design.

Všechny ovládací prvky a také reproduktory se nalézají v rámečku a směřují dopředu k uživateli. Zajišťují snadnou manipulaci a jsou dokonale přizpůsobeny plochému, téměř bezrámovému provedení monitoru.

Kontrola a správa monitorů

Screen InStyle

Kromě nabídky na obrazovce lze EV2740X pohodlně ovládat z počítače pomocí softwaru Screen InStyle. Možnosti nastavení zahrnují například reprodukci barev, možnosti úspory energie a ergonomické funkce. V systémech s více obrazovkami lze nastavení použít synchronně pro všechny připojené obrazovky pomocí funkce Screen InStyle.

Více informací o službě Screen InStyle najdete zde

Organizace pracovní plochy pomocí rozvržení obrazovky

Ve většině pracovních prostředí je běžné, že je současně otevřeno a viditelné několik aplikací, jako jsou webové konference, textové editory, prohlížeče a další programy.

Pomocí funkce "Screen Layout" z aplikace Screen InStyle můžete okna různých programů na obrazovce přehledně uspořádat a pracovat tak mnohem efektivněji. Kromě předdefinovaných rozvržení můžete libovolně volit velikosti a pozice oken pro vlastní rozvržení.

Color Briefcase: vlastní nastavení všude po ruce

Noste si své vlastní nastavení obrazovky na všechna místa, kde budete svůj notebook nebo tablet připojovat k modernímu monitoru EIZO. Nastavení se uplatní samočinně prostým zapojením kabelu USB-C mezi notebook a monitor kompatibilní s technologií Screen InStyle. V kancelářích se sdílenými stoly (Hot Desking) i na domácím pracovišti oceníte vyšší pohodlí a efektivitu.

Kontrola monitoru správci systému

Screen InStyle Server

Správci systému mohou centrálně spravovat a ovládat monitory připojené v síti s nainstalovanou aplikací Screen InStyle pomocí aplikace Screen InStyle Server. Tím se optimalizuje spotřeba energie a zjednodušuje správa majetku monitorů.

Další informace o serveru Screen InStyle Server najdete zde

Výchozí nastavení pro celou společnost

Monitor Configurator

Snížení pracovní zátěže správců: Software umožňuje vytvořit výchozí nastavení pro všechna příslušná nastavení monitoru. Toto nastavení lze distribuovat na připojené monitory prostřednictvím místní sítě, což usnadňuje proces zavádění.

Software-operation_MonitorConfigurator.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

EcoView Optimizer

Uspořte až 30 % energie

Úspora elektřiny bez újmy na kvalitě: Funkce EcoView Optimizer snižuje pro tmavé obrazy automaticky intenzitu podsvícení. Spotřeba elektřiny přitom klesá až o 30 %. Zároveň se zesiluje signál a upravují hodnoty barevných odstínů. Účinek: Při nižší spotřebě se zobrazuje obraz obvyklé kvality.

Sustainability_EnergySaving.jpg

Nulová spotřeba díky síťovému vypínači

Monitory jsou vybaveny zabudovaným mechanickým síťovým vypínačem. To je velmi praktické a hospodárné: Vypnete-li monitor síťovým vypínačem, nespotřebovává vůbec žádnou elektřinu. V pohotovostním režimu Stand-by dosahuje spotřeba nejvýše 0.35 W.

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu EV2740X probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory EV2740X vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor EV2740X je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu EV2740X jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainabilty_Durable_FlexScan.jpg

Ekologicky šetrné použití materiálů

Model EV2740X je vyroben z 80 % z recyklovaného plastu. Tím se snižuje množství plastového odpadu, který se dostává do životního prostředí, šetří se zdroje a podporuje se opětovné použití materiálů.

Snížení používání těkavých organických látek (VOC) při výrobě materiálů, jako jsou například látky obsažené v některých barvách a lacích, je rovněž předmětem celosvětového zájmu.

Díky dlouholetému výzkumu se společnosti EIZO podařilo dosáhnout hladké, téměř homogenní barvy a struktury krytů monitorů bez použití laku.

Sustainability_Plastic_FS.jpg

Ekologicky šetrné obaly

Společnost EIZO používá pro obal EV2740X polstrování z celulózy. Materiál je vyroben z recyklované lepenky a papíru a při likvidaci má mnohem menší dopad na životní prostředí než tradiční polystyren nebo plast. Všechny kabely jsou uloženy v kartónové přihrádce, místo aby byly jednotlivě baleny v plastových sáčcích.

Sustainability_Packaging_FlexScan.jpg

Společné balení na vyžádání

V závislosti na množství zboží a dodací lhůtě nabízí společnost EIZO alternativní možnost balení se čtyřmi monitory a čtyřmi samostatnými stojany v jedné přepravní jednotce.

Tím se snižuje množství obalového odpadu , zvyšuje efektivita přepravy a zkracuje doba vybalování a instalace. Například objem balení monitoru EV2740X se sníží přibližně o 26 % a hmotnost přibližně o 34 % ve srovnání se samostatným balením stejného počtu monitorů.

Collective_packaging.jpg

Prostorově úsporné společné balení: 1) monitory, 2) stojany

Soulad s normami a směrnicemi

Monitor je certifikován podle důležitých a komplexních standardů udržitelnosti, jako jsou TCO Certified Generation 9 a ENERGY STAR®. Má také registraci EPEAT Gold za splnění přísných standardů udržitelnosti na nejvyšší úrovni, která je dokonce doplněna oceněním Climate + na základě vědecky podložených standardů ochrany klimatu.

EV2740X představuje bezpečnou investici, pokud mají být dodrženy aspekty jako ESG (Environmental, Social and Corporate Governance) nebo SDG (Sustainable Development Goals) Organizace spojených národů a požadované pokyny.

EnvironmentalStandards_epeat-gold-climate.jpg

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

5_years_garantie_across_CZ.jpg

Videa

Prezentace produktu

Díky čtyřnásobnému rozlišení Full HD je model EV3240X ideální pro profesionální aplikace. S rozlišením 3840 x2160 pixelů nabízí hustotu pixelů 140 dpi na úhlopříčce 31,5". Model EV2740X přesvědčí rozlišením 4K UHD a kvalitou zobrazení 163 dpi ve formátu 27".

Podívejte se na prezentaci produktu v němčině s českými titulky zde.

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
EV2740X-BK
EV2740X-WT
Barva přístroje
černá
bílá
Oblast použití Kancelář
Produktová řada FlexScan
Oblasti použití Videodohled, Velké a střední podniky, Soukromí uživatelé a drobní živnostníci, CAD, Finanční služby, Řídicí místnost
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047065180
4995047065173
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 27
Úhlopříčka [cm] 68,5
Formát 16:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 597 x 336
Ideální a doporučené rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD)
Rozteč bodů [v mm] 0,155 x 0,155
Hustota pixelů [v ppi] 163
Podporovaná rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD), 2560 x 1440, 1920 x 1200, 1920 x 1080 (Full HD), 1680 x 1050, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480
Technologie panelu IPS
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (DisplayPort, 8 bitů), 16,7 mil. barev (HDMI, 8 bitů), 16,7 mil. barev (USB-C, 8 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT Více než 1,06 mld. barev / 14 bitů
Max. barevný prostor (obvykle) sRGB
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 350
Max. kontrast (obvykle) 2000:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 5
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
USB-C docking
KVM switch
Standardní režimy barev/stupňů šedé 2x user mode, sRGB, Paper, Movie, DICOM
Křivka stupňů světlosti DICOM
Auto EcoView
EcoView Index
EcoView Optimizer
Overdrive
Odstraňování chvění obrazu hybridním řízením
Dekodér HDCP
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Picture-by-Picture
Vestavěné reproduktory (4 Watt / 2 + 2 Watt)
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en, fr, es, it, se
Možnosti nastavení Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Overdrive, Barevný odstín, Sytost barev, Picture-by-Picture, Rozlišení, Škálování, Poloha obrazu, Input Range, Jazyk OSD, Vstup signálu, Všechny funkce EcoView, Hlasitost
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
LAN/RJ-45
Vstupní konektory 2x HDMI (HDCP 1.4/2.3), DisplayPort (HDCP 1.3/2.3), USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3/2.3)
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, napájení 94 W max.), 1 x type B
Konektory USB pro downstream 1 x type C (dobíjení akumulátorů výkonem 15 W), 3 x type A
Síťové rozhraní RJ-45
LAN standardy IEEE802.3ab (1000BASE-T)
Grafický signál USB-C, DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Zvukový vstup USB-C, DisplayPort, HDMI
Zvukový výstup 2 x 3,5 mm stereo jack konektor (Sluchátka, Line Out)
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence USB-C: 31-134 kHz / 29-61 Hz; DisplayPort: 31-134 kHz /29-61 Hz; HDMI: 31-135 kHz / 29-61 Hz
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 16
Maximální příkon [ve wattech] 186 (při maximálním jasu a současném využití všech vstupů signálu a rozbočovače USB)
Úsporný režim [ve wattech] 0.35
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída D
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 18
Správa napájení AC 100-240V, 50/60Hz
Max. USB-C Power Delivery [v Watt] 94
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 612 x 371-565 x 242-250
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 8.2
Rozměry (bez stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 612 x 359 x 61
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 5.5
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Možnost otáčení stojanu [v °] 90
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 5 / 35
Výškové/příčné otáčení (Pivot) ve směru hodinových ruček
Výšková nastavitelnost [v mm] 195
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Certifikace CE, UKCA, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), TCO Certified Generation 9, EPEAT 2018 (US), TÜV/Blue Low Light Content, TÜV/Flicker Free, RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, EPA ENERGY STAR, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC
EPEAT EPEAT 2018 Gold (US), EPEAT Climate +
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení Screen InStyle, Monitor Configurator, EIZO Monitortest
Součástí balení USB-/signal kabel (USB-C - USB-C), Příručka via download, Napájecí kabel, Stručný návod
Volitelné příslušenství CP200, CC100, PP100-K
Záruka
Záruční doba 5 let nebo 30 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dřív
Záruka vadných bodů Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - EV2740X

Produktový leták - EV2740X

PDF | 6 MB

Zpráva o posouzení životního cyklu - EV2740X

(Anglicky)

Obrazy produktu EV2740X

ZIP | 21 MB

Obrazy produktu EV2740X pro e-shopy

ZIP | 43 MB

EIZO DuraVision Spolehlivá zobrazovací řešení pro velíny a řídicí střediska

PDF | 940 KB

Přehled produktu FlexScan

(Anglicky)

PDF | 182 KB

Software

Ovladač zařízení - EV2740X

Monitor Configurator

Software pro nastavování mimo dosah sítě.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Screen InStyle / Server

Pomocí aplikace EIZO Screen InStyle lze snadno řídit spotřebu elektrické energie, nastavovat barvy, jas a ostatní volitelné parametry monitorů. Pomocí serveru Screen InStyle Server mohou správci systému ovládat monitory a počítače připojené v síti.

Často kladené otázky

Ano, je to možné s otevřeným a zavřeným notebookem prostřednictvím funkce napájení monitoru. Chcete-li to provést, deaktivujte napájení USB-C notebooku v klidovém režimu v administrátorském menu monitoru.

Compatibility Mode ON (Režim kompatibility ZAPNUTO) = napájení aktivní v klidovém stavu
Compatibility Mode OFF (Režim kompatibility VYPNUTO) = napájení pouze při zapnutí

Chcete-li spustit notebook při zapnutí monitoru, aktivujte v jeho BIOS/UEFI funkci "Zapnout s připojením AC“.
V závislosti na počítači se může název funkce mírně lišit.

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Vestavěný přepínač KVM umožňuje v závislosti na modelu propojit jeden monitor až se třemi počítači současně. Zařízení připojená ke konektorům USB na monitoru (např. klávesnice a myš) se pak střídavě připojují k právě zvolenému počítači.

K tomu je zapotřebí následující:

 • Jeden počítač se připojí přes rozhraní USB-C (označené jako vstup videosignálu) na zadní straně monitoru.
 • Druhý (a případně i třetí) počítač se připojí přes vstup HDMI nebo DisplayPort a zároveň přes konektor USB-B na zadní straně monitoru.
 • Příslušenství jako myš a klávesnice se připojí ke konektorům USB pro downstream na boku monitoru.

Při zapnutém přepínači KVM bude monitor automaticky přepínat ovládání v závislosti na zvoleném vstupu videosignálu. Počítač připojený přes USB-C bude s periferiemi komunikovat přes kabel USB-C. Počítač připojený přes HDMI nebo DisplayPort bude s periferiemi komunikovat přes rozhraní USB-B.

Monitor a počítač si napájení odsouhlasí samočinně během procesu zvaného Handshake. Tím je vyloučeno případné přetížení napájecí linky a uživatel po zapojení kabelu již nemusí podnikat žádné další kroky. Doporučujeme použít přiložený kabel USB-C, neboť je dimenzovaný na napájecí proud 5 A.

Monitory EIZO podporují alternativní režim DisplayPort s rozhraním USB-C. To znamená, že mohou správně zobrazovat obrazové signály z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 prostřednictvím připojení USB-C. Signální kabel USB-C dodávaný společností EIZO s monitorem je optimálně vhodný.
 
Případně lze pomocí vhodného kabelu připojit monitory s DisplayPortem. Nejvhodnější je signální kabel CP200 (USB-C (TB3/TB4) na DisplayPort) dodávaný společností EIZO.

Připojení z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 k rozhraní HDMI monitoru může fungovat pomocí vhodných aktivních adaptérů/kabelů. Doporučujeme však používat rozhraní USB-C nebo DisplayPort monitoru.

Ano, rozhraní USB LAN v monitorech EIZO je obvykle vhodné k použití. Pro ověřování při zavádění softwaru a údržbě systému klientských počítačů doporučujeme místo adres MAC používat bezpečný a jedinečný identifikátor GUID/UUID (Universally Unique Identifier). 

Poznámka: Použití adres MAC může být neúplné, nebo v některých případech může být MAC adresa nezjistitelná. Příčinou jsou síťové karty jakými jsou adaptéry USB LAN, dokovací stanice nebo také monitory, které mají vlastní adresu MAC a počítače bez LAN portu nemají MAC adresu síťové karty. Kromě toho může - nezřídka - docházet k nekompatibilitě mezi hardwarem různých výrobců. Použití GUID/UUID je nezávislé na výrobci.

Ověřování GUID/UUID pro nasazení iniciovaná PXE lze poměrně snadno nastavit ve Správci konfigurace System Center.

Následující chat popisuje, jak to funguje:
Reusing the same NIC for multiple PXE initiated deployments in System Center Configuration Manager OSD - Microsoft Community Hub

Ano, rozhraní USB LAN v monitorech EIZO je k tomu vhodné. Každý síťový adaptér má svou vlastní adresu MAC, takže je zapotřebí postupů ověřování počítače, aby se adresa MAC monitoru nahradila adresou počítače.

Postupy pro takzvané předávání adres MAC jsou však proprietární a spadají do sféry vlivu výrobců počítačů. Hardware od různých výrobců může být vzájemně nekompatibilní. V tomto ohledu musí skutečnou funkci zkontrolovat nebo potvrdit výrobce počítače.

Pokud počítač nebo jeho systém BIOS nepodporuje kompatibilitu se systémem EIZO, lze do monitoru EIZO naklonovat adresu MAC počítače. K tomuto účelu nabízíme bezplatný software "EIZO MAC Address Clone Utility" pro systém Windows. Toto řešení je nezávislé na výrobci.

U známých metod je adresa MAC přenášená do monitorů po vypnutí nebo odebrání počítače zpravidla nestálá. To platí i pro nástroj "EIZO MAC Address Clone Utility".

Poznámka: Monitory EIZO s rozhraním LAN podporují PXE. Pro PXE a ověřování při nasazování softwaru a údržbě systému klientských počítačů doporučujeme místo adres MAC a jejich klonů používat bezpečný a jedinečný identifikátor GUID/UUID (Universally Unique Identifier) (viz také časté dotazy k PXE).

Připojení přes USB-C není navázáno, je nestabilní nebo sporadicky selhává.
Jak tomu mohu zabránit nebo to napravit?

V jednotlivých případech může pomoci jedno nebo více z následujících opatření.

Zobrazuje se 10 z 40 často kladených otázek

Záruka

Záruční podmínky

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

 • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
 • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
 • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Napsali o nás

09/2023

PRAD: Doporučení k nákupu bez výhrad

S monitorem EV2740X představuje společnost EIZO dokonalý monitor 4K pro podniky. Více už opravdu není možné. Kromě vylepšení designu je aktuální zejména konektivita USB-C. Díky napájení 94 W lze nyní externí zařízení provozovat mnohem efektivněji. Již tak rozsáhlé ergonomické funkce jsou dále vylepšeny nejnovějším stojanem FlexStand, včetně nového stylového stojanu.
 
Kvalita obrazu společnosti EIZO je obvykle přesvědčivá, ale to, co přináší model EV2740X, lze skutečně označit pouze za dokonalé, [...] Přesvědčivá je také homogenita obrazu. Statický kontrast více než 2000:1 je u panelu IPS výjimečný. Špičkových hodnot však dosahuje i reprodukce barev a pozorovací úhly. [...]
 
Z tohoto důvodu můžeme monitoru EIZO EV2740X dát bezvýhradné doporučení ke koupi. V této kvalitě nastavuje výrobce laťku nesmírně vysoko a lze jej považovat za referenci v oblasti 4K business monitorů.

Čtěte více

Recenze v angličtině

09/2023

PRAD: Unreserved purchase recommendation

With the EV2740X, EIZO presents a 4K business monitor in perfection. More is not really possible. In addition to design improvements, the USB-C connectivity in particular is brought up to date. With a power supply of 94 watts, external devices can now be operated much more efficiently. The already extensive ergonomic functions are further improved by the latest FlexStand, including a new stylish stand.
 
EIZO's image quality is usually convincing, but what the EV2740X delivers can really only be described as perfect, [...] The image homogeneity is also convincing. A static contrast of more than 2000:1 for an IPS panel is exceptional. But colour reproduction and viewing angles also deliver top values. [...]
 
For this reason, we can give the EIZO EV2740X an unqualified buy recommendation. In this quality, the manufacturer sets the bar enormously high and can be considered the reference in the field of 4K business monitors.

Read more