PRO VĚTŠÍ POHODLÍ NA PRACOVIŠTI

Ergonomické kancelářské monitory od společnosti EIZO

EIZO_FlexScan_Ergonomie_1338_v4_sRGB_3000x2000.jpg

Ať už v kanceláři nebo doma, více než polovina z nás tráví u počítače denně mnoho hodin - a tento trend má stoupající tendenci. Zvyšují se také nároky na moderní počítačové pracoviště, zejména v oblasti ergonomie.

Jak tedy uspokojit individuální potřeby a splnit vysoké nároky na moderní pracoviště a zároveň předcházet bolesti zad a únavě očí? Jednoduše: s inovativními, odolnými a ergonomickými špičkovými monitory EIZO.
Neboť jsme přesvědčeni, že pracoviště by se mělo přizpůsobit vám, ne vy jemu.

Automatické nastavení jasu – Auto EcoView

Více než jen něco pro oči.

V průběhu dne se mění světelné podmínky kolem monitoru. Proto jsme vyvinuli mimo jiné jedinečnou funkci Auto EcoView, s níž se jas obrazovky dokonale přizpůsobuje okolnímu osvětlení.

To nejenom snižuje únavu očí, ale zároveň až o 50 % klesá i spotřeba – a to plně automaticky.

Auto_EcoView_CZ.png

Stručně o Auto EcoView

 • Samočinné přizpůsobování jasu obrazovky měnícímu se okolnímu osvětlení
 • EcoView-Index říká, jak ekologické je aktuální nastavení obrazovky
 • Minimální a maximální jas obrazu lze libovolně nastavit
 • Automatiku EcoView lze zapnout či vypnout
 • Ergonomická a šetrná k životnímu prostředí
 • Nižší namáhání zraku

Automatický barevný režim

Vždy to nejlepší nastavení.

Automatická volba barevného režimu umožňuje přiřadit jednotlivým aplikacím konkrétní zobrazovací režim. Jakmile aplikaci spustíte, obrazovka se samočinně přepne do stanoveného režimu. Ať už jenom surfujete po internetu, prohlížíte si grafiku v programech Office nebo používáte program pro práci s textem, automatický barevný režim se vždy postará o ideální nastavení.

Když budete například pracovat se soubory programu Word, monitor se rovnou přepne do režimu “Paper”. Ten optimalizuje nastavení kontrastu, jasu a barev, čímž simuluje čtení ze skutečného papíru. Režim “Paper” navíc snižuje zastoupení modré části spektra a omezuje tím únavu očí při práci.

Automatický barevný režim se aktivuje prostřednictvím připojení USB mezi monitorem a počítačem pomocí softwaru EIZO Screen InStyle pro Windows.

paper_mode@2x.png

Stručně o režimu Papír

 • Automatická optimalizace jasu, kontrastu a barevné teploty
 • Příjemný vjem odpovídající čtení tištěných dokumentů
 • Výrazně méně modrého světla

Stabilita zorného úhlu

Dokonalý obraz. Z každého úhlu.

Zorný úhel ovlivňuje sytost barev, ostrost a kontrast. Nízká stabilita obrazu z různých zorných úhlů vás proto může enormně omezovat a může způsobovat i výrazné zkreslení barev.

Naše kancelářské monitory dosahují díky využívání panelů s pokrokovými technologiemi špičkově stabilních zorných úhlů. V rozích se barvy a kontrasty zobrazují naprosto stejně jako uprostřed obrazovky a svůj grafický materiál uvidíte vždy ostrý jako břitva – ať už se budete dívat z jakéhokoliv úhlu.

 

EIZO_FlexScan_Wirtschaftlichkeit_Sideshot_DSF4291_sRGB_3000x2000.jpg

Hybridní technologie

Bez blikání – i v temnotě.

Za únavou očí může stát celá řada příčin. Svítivé diody v podsvícení při některých úrovních jasu často blikají na kmitočtech, které u citlivých lidí vyvolávají dojem chvějícího se obrazu. To přispívá k únavě uživatele. Při profesionálním využívání monitorů je chvění obrazu nepřijatelné. Společnost EIZO proto vyvinula zvláštní hybridní technologii spojující dva způsoby regulace jasu: pulsně-šířkovou modulaci (PWM) a stejnosměrnou regulaci.

eizo-hybridtechnologie-76c.jpg

Při vysokém jasu se uplatňuje převážně stejnosměrná regulace bez blikání, takže oči se neunaví tak rychle.

eizo-hybridtechnologie-a07.jpg

Při nízkém jasu přechází stmívání PWM na vysokou frekvenci: to umožňuje dosáhnout nízkého jasu bez oslnění nebo blikání.

Přínosem hybridní regulace vyvinuté společností EIZO je za všech podmínek obraz bez chvění a bez nadměrného namáhání zraku.

Výhoda: Vaše oči se neunavují tak rychle. Můžete u obrazovky pracovat dlouhou dobu, aniž byste ztráceli koncentraci – a to i v temnotě. Jas obrazovky lze totiž ve slabě osvětlených místnostech ztlumit na méně než 1 % maximální úrovně, takže monitor vás ani za takových okolností nebude oslňovat.

Mimořádně tenký rámeček

Ultra tenký. Ultra ergonomický.

EIZO_FlexScan_Ergonomie_Sideshot_DSF3005_sRGB_3000x2000.jpg

Na pracovištích s více monitory je obraz často přerušen tlustými okraji. To působí rušivě. Naše monitory jsou proto vybaveny tak tenkými rámečky, že si jich ani nevšimnete. Tím se především zlepšuje čitelnost a zároveň se omezují nadbytečné pohyby hlavy a očí.

Nastavitelný stojan

Udělejte si pohodlí.

Téměř každý člověk si alespoň jednou v životě postěžoval na bolesti zad. Nejvíce postiženi jsou lidé, kteří pracují celý den na počítači, neboť k nejčastějším příčinám patří nevhodný posed a držení hlavy v nepohodlné poloze.

Společnost EIZO nalezla řešení. Naše monitory se vyznačují jedinečnou flexibilitou a přizpůsobí se individuálním potřebám daného uživatele. Každá obrazovka tak bude vyhovovat vašim osobním požadavkům.

EIZO_FlexScan_Ergonomie_Sideshot_DSF3181_sRGB_3000x2000.jpg

U všech monitorů značky EIZO lze flexibilně nastavovat výšku, sklon a natočení. Ale co přesně to znamená? Naše obrazovky umožňují plynulé nastavení výšky a některé modely dovolují i spuštění až k desce stolu. Tím je zajištěna optimální ergonomie nezávisle na tom, zda člověk sedí nebo stojí. Kromě toho můžete monitor natočit, pootočit a naklopit tak, jak to pro vás bude při práci nejpohodlnější.

Zcela jednoduše se vyhnete nepohodlnému držení těla či nevhodné poloze hlavy a místo toho se budete soustředit na důležité věci.

Více informací o optimálním a ergonomickém nastavení pracovní stanice VDU se dozvíte v EIZO Academy.

Potlačování odlesků

Nenechte si rušit obraz.

EIZO_FlexScan_Ergonomie_Sideshot_DSF2975_sRGB_3000x2000.jpg

Není nic otravnějšího než oslňující odrazy od povrchu obrazovky. Proto jsou všechny naše monitory opatřeny antireflexní úpravou. Ta nejenom předchází nadměrnému namáhání vašeho zraku, ale ochrání vás i před nepohodlnými polohami způsobujícími únavu hlavy a svalstva. Se značkou EIZO můžete tedy vždy pracovat uvolněně. Lhostejno při jakém světle.

Screen InStyle

Software nejen pro ergonomii.

Nejen na samotném monitoru můžete provést nastavení pro optimální ergonomii pracoviště. To je možné také pomocí bezplatného softwaru EIZO Screen InStyle pro Windows. Kromě ergonomických funkcí nabízí i další užitečné funkce. Zvláště praktické: nechte software pracovat za vás a synchronizujte konfigurace všech připojených monitorů.

 

Funkce ergonomie obrazovky InStyle

 • Nástroj Mouse Pointer Utility pro optimalizovanou práci s myší
 • Automatický barevný režim pro propojení barevných režimů s jednotlivými aplikacemi
 • Cirkadiánní stmívání pro rytmické nastavení barev během dne.

Ergonomie ve vaší kanceláři

RAA_teaser.jpg

Udržitelnost a investiční návratnost

Na základě udržitelnosti a investiční návratnosti se Královské automobilové sdružení (Royal Automobile Association, RAA) rozhodlo pro monitory EIZO FlexScan.

dozvědět se více
NEW_stage1536.jpg

Společnost NEW AG je připravena na budoucnost s monitorem EIZO FlexScan EV2795

Moderní pracoviště vyžaduje standardizované obrazovky. Firma NEW se při hledání vhodného modelu rozhodla pro monitor EIZO FlexScan EV2795. Ten totiž splňuje všechny požadavky kladené na monitor pro sdílená pracoviště a mobilní práci.

dozvědět se více
attiva_stage.jpg

Attiva SpA přechází na hybridní práci s monitory EIZO

V posledních dvou letech se pracovní svět velmi změnil a stále více se posouvá směrem k flexibilní práci s častým střídáním kanceláře a práce z domova. Jak lze chránit ergonomii práce, pohodlí a zdraví jednotlivých zaměstnanců?

dozvědět se více
AEDES-3.jpg

Monitor nahrazuje dokovací stanici

Společnost Aedes opět zvolila monitory EIZO a eliminovala potřebu dokovací stanice.

dozvědět se více

Máte ještě otázky?

My a naši autorizovaní partneři vám rádi pomůžeme s výběrem správného modelu pro použití ve vašem prostředí. Obraťte se na nás.

Kontaktujte
H07_Kontakt.jpg