FlexScan-referentie

Společnost NEW AG je připravena na budoucnost s monitorem EIZO FlexScan EV2795

Otevřená kancelář ve společnosti NEW AG.

Společnost NEW poskytuje komunální služby zejména v německém Dolním Porýní. Skupinu NEW tvoří více dceřiných společností působících ve městech Mönchengladbach, Erkelenz, Geilenkirchen, Grevenbroich, Viersen, Schwalmtal a Tönisvorst. Podnikatelské aktivity zahrnují kromě dodávek energií a vody na místní úrovni také zajišťování veřejné příměstské dopravy a provozování bazénů. Již od roku 2000 používá společnost NEW výhradně monitory EIZO. Pro vybavení nově zřizovaných pracovišť si firma nyní vybrala model FlexScan EV2795 značky EIZO.

V roce 2017 si společnost NEW dala za cíl vytvořit pro své zaměstnance moderní pracovní prostředí. „Nadchnout lidi“ – takový je cíl postupně uskutečňovaného strategického projektu skupiny NEW. V popředí zájmu stojí příjemné pracovní prostředí zaměstnanců. K tomu patří nejen nová koncepce přehledně uspořádaných pracovišť, ale také poskytnutí moderních perspektivních technologií v podobě pracovních prostředků, jež zaměstnancům umožní práci na různých místech.

Pracoviště v NEW AG

Moderní pracoviště ve firmě NEW AG vybavené monitory FlexScan EV2795.

Již od roku 2000 používá společnost NEW výhradně monitory EIZO různých úhlopříček (v současnosti 24, 27 nebo 32 palců), a to jak samostatně, tak ve víceobrazovkových sestavách. „Vysoká kvalita a dlouhá životnost výrobků značky EIZO nás nepřestává udivovat,“ chválí Jürgen Trumm, vedoucí výpočetního oddělení firmy NEW, a dodává: „Pokud už výjimečně dojde k nějakému výpadku, jsme dobře krytí zárukou společnosti EIZO. Ta nám totiž poskytuje pětiletou záruku s výměnou na místě, což je až o tři roky více než je běžné.“

„Se společností EIZO již dlouho udržujeme velmi pevné obchodní vztahy. Stojí za nimi i vynikající servis a poradenství, které nám EIZO poskytuje pro optimální naplnění našich potřeb,“ dodává Sven-Matthias Schoss, hlavní nákupčí výpočetní techniky ve firmě NEW.

Stefan Klein, vedoucí oddělení IT-Frontend firmy NEW

Stefan Klein, vedoucí oddělení IT-Frontend firmy NEW (Copyright: NEW AG)

Jürgen Trumm, vedoucí výpočetního oddělení firmy NEW

Jürgen Trumm, vedoucí výpočetního oddělení firmy NEW (Copyright: Andreas Baum)

Sven-Matthias Schoss, nákupčí výpočetní techniky ve firmě NEW

Sven-Matthias Schoss, nákupčí výpočetní techniky ve firmě NEW (Copyright: NEW AG)

Moderní pracoviště vyžaduje standardizované obrazovky. Firma NEW se při hledání vhodného modelu rozhodla pro monitor EIZO FlexScan EV2795. Ten totiž splňuje všechny požadavky kladené na monitor pro sdílená pracoviště a mobilní práci.

„Monitor EV2795 svými 27 palci vyhovuje našim představám o úhlopříčce a díky rozhraní USB-C může sloužit i jako dokovací stanice a napájecí zdroj. Veškeré příslušenství se tedy může připojit přímo k monitoru. Periferie jsou k dispozici ihned po propojení notebooku a monitoru kabelem USB-C. Přes něj se může notebook zároveň nabíjet. Počítač pak už nepotřebuje samostatný napájecí zdroj ani dokovací stanici, takže na psacím stole zůstává více místa pro ostatní věci. Model EV2795 nás přesvědčil i svým moderním nadčasovým designem téměř bez rámečku kolem obrazovky,“ objasňuje Stefan Klein, vedoucí oddělení IT-Frontend firmy NEW.

Uklizené pracoviště díky monitoru EV2795.

Díky portu USB-C slouží monitor EV2795 jako dokovací a nabíjecí stanice a zajišťuje tak pořádek na pracovním stole. (Copyright: NEW AG)

Ve společnosti NEW hraje velkou roli udržitelnost a ochrana klimatu i životního prostředí. Jürgen Trumm vysvětluje, jak do tohoto postoje firmy NEW zapadá monitor EV2795: „Monitor je vybaven různými funkcemi pro úsporu energie – například funkcí Auto-EcoView, jež průběžně přizpůsobuje jas obrazovky okolnímu osvětlení. Navíc se postupně používají stále větší obrazovky, ale poměr spotřeby vůči úhlopříčce se u monitorů EIZO v průběhu let neustále zlepšuje.

Zaměstnanci firmy NEW již mají k dispozici prvních 800 moderních pracovišť. Do roku 2022 mají být takto vybavena všechna pracoviště. Pak zde bude v provozu více než 1800 monitorů EV2795. Již dorazily první ohlasy od pracovníků: u monitoru EV2795 velmi oceňují, že k připojení postačí jediný kabel USB-C. Líbí se jim i moderní design přístroje.

O společnosti NEW AG

Společnost NEW AG poskytuje komunální služby zejména v Dolním Porýní. Skupinu NEW tvoří více dceřiných společností působících ve městech Mönchengladbach, Erkelenz, Geilenkirchen, Grevenbroich, Viersen, Schwalmtal a Tönisvorst. Firma NEW zásobuje kolem 400 000 odběratelů elektřinou, 150 000 odběratelů plynem a 100 000 odběratelů vodou. Usiluje o pevné partnerství a inovativní zásobování energiemi a vodou na místní úrovni. K dalším místním službám patří mimo jiné veřejná příměstská doprava a provozování bazénů. Společnost NEW se ve městech Mönchengladbach a Viersen stará i o veřejnou kanalizaci. Zaměstnává kolem 2200 pracovníků.

Webové stránky společnosti NEW AG