Úhlopříčka obrazovky

27palcové monitory

Úhlopříčka 27 palců je jednou z nejoblíbenějších velikostí monitorů. Nabízí ideální kombinaci malých rozměrů na stole a velké zobrazovací plochy pro efektivní práci.

Všechny 27palcové monitory EIZO
EIZO_FlexScan_Wirtschaftlichkeit_Sideshot_DSF4291_sRGB_3000x2000.jpg

Který 27palcový monitor je pro mě ten pravý? Při výběru správného monitoru hraje rozhodující roli rozlišení a velikost. Zde vám dáme několik tipů, na co byste si měli dát při výběru vhodného modelu pozor a představíme vám naše aktuální produkty.

Jaké je nejlepší rozlišení pro 27palcové monitory?

Které rozlišení je pro mé potřeby ideální? To záleží na požadavcích a používaných aplikacích. Pro běžnou kancelářskou nebo grafickou práci a surfování po internetu se doporučuje rozlišení WQHD (2560 x 1440 pixelů). Pro grafický design, úpravu fotografií a videa nebo náročné kancelářské aplikace byste však měli zvolit 27palcový monitor s rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), abyste dosáhli detailnějšího a ostřejšího zobrazení.

Pixeldichte_Image_01.jpg

27palcový monitor s rozlišením WQHD

27palcové monitory s rozlišením WQHD 2560 x 1440 pixelů jsou rozšířenou kombinací velikosti a kvality zobrazení. Čím vyšší je rozlišení, tím ostřejší je zobrazení textu a obrázků. Tím se výrazně zvyšuje čitelnost, což je důležité zejména pro celodenní práci na obrazovce. Pro mnoho kancelářských uživatelů proto monitory WQHD nabízejí lepší poměr ceny a výkonu než obrazovky s rozlišením Full HD. Tvůrčí profesionálové také využívají ostrost a detaily při úpravě grafiky, obrázků a videa.

ImageQuality_EffectiveWork4KScreen.jpg

27palcový monitor s rozlišením 4K

Nejvyšší úroveň detailů nabízí 27palcové monitory s rozlišením 4K 3840 x 2160 pixelů. Monitor s rozlišením 4K dokáže zobrazit čtyřikrát více informací než monitor s rozlišením Full HD a více než dvakrát více než monitor s rozlišením WQHD. Grafikům a kreativním profesionálům zaručí ultra ostré a detailní zobrazení optimální úpravy obrázků, grafiky nebo videí. Při použití v kanceláři umožňuje vysoké rozlišení zobrazit na displeji několik aplikací současně. To znamená vyšší efektivitu, protože lze otevřít několik aplikací vedle sebe bez nutnosti přepínání mezi okny.

Velikost 27palcových monitorů

Velikost 27 palců se prosadila jako oblíbená střední velikost mezi 24 a 32 palci. Je to proto, že 27palcové monitory jsou skutečnými digitálními spořiči místa. Na stole vyžadují jen o něco více místa než menší palcová třída, ale zároveň nabízejí příjemně velký displej, a tedy i pracovní plochu pro efektivní práci.

CEM_Visual.png

Velká pracovní plocha

Plocha obrazovky 27palcového monitoru nabízí pohodlný prostor. Zejména v kombinaci s vysokým rozlišením lze aplikace ovládat bez posouvání. V případě potřeby je na obrazovce prostor i pro několik aplikací najednou. Díky tomu můžete pracovat pohodlně a produktivně.

EIZO_ColorEdge_Fotografin_Sideshot_DSF1485_V3_sRGB_3000x2000.jpg

Skromné nároky na prostor

Výška 27palcového monitoru je srovnatelná s menšími modely. Jediný rozdíl je v šířce. Při přechodu z 24palcového monitoru na 27palcový je třeba vzít v úvahu také hloubku stolu a umístění monitoru, protože větší šířka znamená, že je třeba zajistit vzdálenost uživatele od monitoru přibližně 50-60 cm.

Aktuální doporučení pro 27palcový monitor

Přehled všech 27palcových modelů

Navštivte náš katalog produktů a prohlédněte si celé portfolio 27palcových monitorů EIZO.