4K na 27 palcích

Pro náročné kreativce

Rozlišení 4K UHD

Maximální ostrost

CS2740_4K-UHD-resolution.png
Ostrost se snoubí s prostorem - ať už jde o filmy v rozlišení 4K UHD, nebo jen o velmi ostré fotografie. Díky rozlišení detailů 164 ppi a 27palcové úhlopříčce obrazovky nabízí CS2740 jak obrovskou hustotu pixelů, tak dostatek prostoru pro časovou osu, nástroje nebo palety.
Přečtěte si více

Připojení

Nikdo nemá rád zamotané kabely

Connectivity_FlexScan2.jpg
Jeden kabel, mnoho funkcí - prostřednictvím USB-C přenáší jediný kabel obrazový signál, napájí rozbočovač USB a dodává mobilním zařízením energii pro nabíjení. Ale nebojte se: HDMI a DisplayPort samozřejmě nechybí.
Přečtěte si více

Kvalita obrazu

Dokonalá reprodukce

Image-quality_ColorEdge.jpg
Dokonalé barvy, absolutní homogenita a plynulé přechody barev a odstínů šedé - to je zásadní pro dokonalý obraz souborů. Díky 16bitové LUT, obrovskému barevnému prostoru a digitálnímu ekvalizéru jednotnosti není CS2740 žádnou výzvou.
Přečtěte si více

Kalibrace hardwaru

Abyste se mohli spolehnout na své oči

Hardware-calibration_CS_ColorEdge.jpg
Každý přístroj ColorEdge je dokonale zkalibrován již z výroby. Aby byla tato přesnost zachována po celou dobu životnosti, lze monitor hardwarově kalibrovat beze ztrát pomocí bezplatného softwaru EIZO ColorNavigator. Stejný obrázek tak bude vypadat stejně po mnoho dalších let.
Přečtěte si více

Mistrovské dílo - z každého úhlu

Naskenujte kód QR pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a nastavte si monitor EIZO "virtuálně" na svém stole pomocí rozšířené reality.

AR_Modul_ColorEdge.png

CS2740 ColorEdge

Rozlišení 4K-UHD pro filmaře – nekompromisní ostrost pro fotografy – naprostá přesnost a syté barvy pro všechny. Jako všeuměl z řady CS vybavený rozhraním USB-C se model CS2740 stane klíčovým prvkem každého digitálního procesu vyžadujícího přesné podání barev.

  • 68,4 cm (26,9")
  • 3840 x 2160 (4K UHD)
  • IPS (Wide Gamut)
Obrázek produktu CS2740 ColorEdge

Přesnost a barevné podání

Brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Rozlišení 4K UHD

Díky rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD) má CS2740 obrovskou hustotu pixelů 164 ppi. Viditelné pixely monitoru jsou tak zaručeně minulostí a i zobrazení na monitoru dává velmi smysluplný dojem o následném rozlišení tisku. Panel IPS má maximální jas 350 cd/m² a dosahuje kontrastního poměru 1000:1. Filmy lze posuzovat, upravovat a hodnotit pomocí CS2740 v plném rozlišení 4K UHD. Modul LCD umožňuje pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu zůstávají barevné tóny a kontrasty v zorném poli uživatele stabilní.

Pro syté barvy

Široký barevný prostor

Abyste mohli využít celé barevné spektrum moderních fotoaparátů a kamer, potřebujete monitor s co největším barevným prostorem. V opačném případě není možné vizuální posouzení a zpracování sytých barevných tónů obsažených v souboru. Proto panel IPS monitoru ColorEdge CS2740 pokrývá například velký fotografický barevný prostor AdobeRGB i tiskový barevný prostor CMYK ISO-Coated V2 z více než 99 %. To znamená, že celé barevné spektrum moderních fotoaparátů je zastoupeno beze změn. Zaručena je také přesná simulace výsledku tisku pomocí softproofového zobrazení.

Precision-color_WideGamut_CS.jpg

Zaručuje ostré snímky

Vynikající kvalita obrazu

Obrazovka si vás získá nejvyšším rozlišením (3840 x 2160 (4K UHD)), velmi dobrým kontrastním poměrem 1000:1 a jasem 350 cd/m². Obrázky a snímky budete moci zpracovávat přímo na úrovni jednotlivých obrazových bodů. A navíc: obrysy textu jsou velmi čisté a přesné. Modul LCD s panelem IPS (Wide Gamut) nabízí pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu zůstávají barevné tóny i kontrast v celém zorném poli uživatele neměnné.

Precision-color_IPS-Panel_CE.jpg

Plynulé přechody a gradienty díky 16bitové tabulce LUT a 10bitovému režimu

Převodní tabulka LUT (Look-Up-Table) modelu CS2740 pracuje s extrémně vysokou barevnou hloubkou dosahující 16 bitů a panel pak reprodukuje signály s rozlišením až 10 bitů. To znamená, že pro výpočet přesného zobrazení na monitoru jsou k dispozici miliardy barevných tónů. Tím se účinně zamezí vadám zobrazení, jako je pruhování (banding) nebo přepaly (clipping), které se projeví jako mezery mezi hodnotami tónů v gradientech nebo jako barevný nádech v odstínech šedé. I jemné nuance a struktury v temných nebo sytě zbarvených oblastech jsou reprodukovány diferencovaně a věrně až do detailů.

Připraveno k použití ihned po vybalení

Nastaveno z výroby

Každý jednotlivý monitor ColorEdge CS2740 je v továrně individuálně proměřen a optimálně nastaven, takže po dodání a vybalení je ihned připraven k provozu. Přitom se proměří velké množství bodů na křivkách gama v červeném, zeleném i modrém kanálu a podle potřeby se provede korekce. Tato jedinečná tovární kalibrace EIZO umožňuje uživatelům začít používat monitor s přednastavenými barevnými prostory ihned po vybalení. Podrobná tovární kalibrace stojí také za mimořádně rychlým průběhem opakovaných kalibrací prováděných uživatelem v programu ColorNavigator.

Precision-color_Factory-calibration.jpg

Dokonalé podání po celé ploše obrazovky

Digital Uniformity Equalizer

Každý jednotlivý panel je v továrně EIZO přesně proměřen po celé ploše. Odhalí se jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budou barvy vypadat stejně bez ohledu na místo zobrazení. Jedině tak je možno nabídnout přesné zpracování obrazu a retuše.

Rychlé, jednoduché a bezztrátové

Hardwarová kalibrace bez kompromisů

Aby monitor po celou dobu životnosti zobrazoval stejná obrazová data stále stejným způsobem, je nezbytné provádět pravidelné kalibrace. Proto jsou u všech monitorů ColorEdge k dispozici bezeztrátové hardwarové kalibrace. Na rozdíl od softwarových kalibrací, při nichž stále hrozí nežádoucí dopady na kvalitu zobrazení, se při hardwarové kalibraci nesestavuje jen korekční profil pro grafickou kartu, ale upravuje se přímo převodní tabulka (Look-Up-Table) monitoru.

Precision-color_Calibration_CS.jpg

Software EIZO pro rychlou kalibraci a tisk

Každý monitor stárne a při tom se mění vlastnosti jeho obrazu. Proto je třeba grafické monitory, u nichž se vyžaduje absolutně konstantní obraz po celou dobu životnosti, pravidelně kalibrovat a korigovat. Pomocí bezplatného kalibračního softwaru ColorNavigator 7 od společnosti EIZO lze korekci modelu ColorEdge CS2740 provést jednoduše a bezeztrátově do 90 sekund (měřeno pomocí počítače MacBook Pro a sondy EX4). Tentýž obraz tak na monitoru bude vypadat totožně i za pět let.
Další informace o softwaru EIZO ColorNavigator

Bezplatný software Quick Color Match pomůže i uživatelům bez hlubších znalostí správy barev zkontrolovat již na monitoru, jak budou jejich obrázky vypadat při tisku na inkoustové tiskárně Canon nebo Epson. Obrázky je tak možno ještě před tiskem optimalizovat dle specifických vlastností zvoleného fotopapíru a ušetřit náklady spojené s chybnými tisky.
Další informace o softwaru Quick Color Match

Precision-color_CN7_screenshot_EN.jpg

Kompatibilita s křivkami gama HDR

EIZO nabízí na přání pro model CS2740 upgrade logaritmických křivek PQ a HLG pro přehrávání HDR-videa (= video s vysokým dynamickým rozsahem). Optimalizované křivky PQ a HLG přenosových charakteristik monitoru pro HDR-video umožňují na monitoru reprodukovat obraz více realisticky a v souladu se skutečným vnímáním obrazu lidského oka v porovnání s reprodukcí na SDR monitoru (= monitor se standardním dynamickým rozsahem).

Pro optimální reprodukci barev

Mikročip EIZO

Model CS2740 je vybaven pokročilým mikročipem (ASIC, Application-Specific Integrated Circuit), který společnost EIZO vyvinula speciálně pro účely přesného podání barev. Tento mikročip je mozkem každého monitoru ColorEdge a je zárukou přesného, jednotného a trvalého zobrazení, kterým je značka EIZO tak vyhlášena.

Precision-color_Microchip_CE.jpg

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Nejmodernější rozhraní USB-C

Obrazový signál, přenos dat přes USB a také napájení pomocí až 60 W, to vše a mnohem více lze realizovat pomocí jediného kabelu USB-C. Díky tomu je CS2740 ColorEdge ústředním dokem grafického pracovního postupu. Periferní zařízení, jako je myš, klávesnice nebo tiskárna, lze připojit přímo k portům USB-A. Mobilní zařízení, jako jsou notebooky nebo tablety, lze přes kabel USB-C nabíjet až 60 W. Wattů přes kabel USB-C. Tímto způsobem lze z notebooku a CS2740 rychlým pohybem ruky vytvořit plnohodnotnou stolní pracovní stanici.

Další informace o USB-C najdete v EIZO Academy.

Connectivity_USB-C_ColorEdge_CZ.jpg

Jeden monitor, více rozhraní

CS2740 podporuje širokou škálu videoformátů prostřednictvím rozhraní USB-C, HDMI a DisplayPort. To znamená, že monitor lze nejen integrovat do pracovních postupů založených na počítači, ale lze jej také používat pomocí připojení HDMI.

Dva počítače, jeden monitor

Přepínač klávesnice, myši a videosignálu

Nikdy nebylo snazší ovládat různé počítače pomocí jediné myši a klávesnice. Díky předřazeným portům USB má CS2740 integrovaný přepínač KVM (Keyboard Video Mouse). Monitor automaticky propojí webovou kameru, mikrofon, reproduktory, myš a klávesnici s aktuálně aktivním zdrojovým počítačem. To znamená, že například stolní počítač a notebook nebo dokonce pracovní a soukromý počítač mohou být provozovány na stejné kombinaci zařízení USB monitoru. Tím je zajištěna nepřerušovaná práce a uklizený pracovní prostor.

Connectivity_KVM-Switch_2PCs.gif

Ergonomie

Pracovat uvolněným způsobem

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odlesků

Model CS2740 nabízí optimální povrch proti odleskům. Minimalizací odlesků díky rozptylu odraženého světla monitor CS2740 účinně zabraňuje oslnění a únavě očí. Snižuje se únava očí a umožňuje se pohodlné sezení bez nutnosti zaujímat vynucenou polohu, aby se zabránilo oslnění a odrazům.

Ergonomics_Anti-glare.png

Ergonomický stojan

Naše obrazovky umožňují plynulé nastavení výšky a některé modely dovolují i spuštění až k desce stolu. Tím je zajištěna optimální ergonomie nezávisle na tom, zda člověk sedí nebo stojí. Kromě toho můžete monitor natočit, pootočit a naklopit tak, jak to pro vás bude při práci nejpohodlnější.

Model CS2740 lze nastavit do vertikální polohy, což je například velkou výhodou při fotografování portrétů v ateliéru přímo do počítače.

foot_height.png
Výška

155 mm

foot_tilt_FlexScan.png
Sklopení

5° dopředu a 35° dozadu

foot_swivel_FlexScan.png
Pootočení

344°

foot_pivot_right.png
Otáčení

ve směru hodinových ruček

Přiřazení kláves specifické pro uživatele

V závislosti na modelu lze až dvěma senzorovým tlačítkům na přední straně přiřadit funkce z nabídky na obrazovce. Výhoda: máte přímý přístup k často používaným funkcím.

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu CS2740 probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory CS2740 vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor CS2740 je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu CS2740 jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainabilty_Durable_ColorEdge.jpg

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

5_years_grantie_across_CZ.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
CS2740
Barva přístroje
černá
Oblast použití Foto, video & grafika
Produktová řada ColorEdge
Oblasti použití Fotografování, úprava a retušování snímků, Střih videa, postprodukce a barevná úprava, Design, tvorba a ilustrace, Textilní a módní průmysl
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047055624
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 26,9
Úhlopříčka [cm] 68,4
Formát 16:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 596,2 x 335,4
Ideální a doporučené rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD)
Rozteč bodů [v mm] 0,155 x 0,155
Hustota pixelů [v ppi] 164
Podporovaná rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD), 2560 x 1600, 2560 x 1440, 2560 x 1440 (@ 30 Hz), 1920 x 1200, 1680 x 1050, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480, 1080p (@ 60 Hz), 1080i (@ 60 Hz), 1080p (@ 50 Hz), 1080i (@ 50 Hz), 1080p (@ 30/25/24 Hz), 720p (@ 60 Hz), 720p (@ 50 Hz), 576p (@ 60 Hz), 576p (@ 50 Hz), 480i (@ 60 Hz)
Technologie panelu IPS (Wide Gamut)
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 1,07 mld. barev (USB-C, 10 bitů), 1,07 mld. barev (HDMI, 10 bitů), 1,07 mld. barev (DisplayPort, 10 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT 278 mld. barev / 16 bitů
Max. barevný prostor (obvykle) DCI P3 (>90%), AdobeRGB (>99%), ISO Coated V2 (>99%), Rec709 (100%), EBU (100%), SMPTE-C (100%), sRGB (100%)
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 350
Max. kontrast (obvykle) 1000:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 10
Max. obnovovací frekvence [v Hz] 60
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
USB-C docking
KVM switch
Hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a gama/EOTF
Standardní režimy barev/stupňů šedé AdobeRGB, sRGB, další paměťové prostory prostřednictvím kalibrace
Digital Uniformity Equalizer (korekce homogenity)
Odstraňování chvění obrazu hybridním řízením
Konverze I/P
Potlačení šumu (HDMI)
Dekodér HDCP
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en, fr, es, it, se
Možnosti nastavení Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Barevný odstín, Sytost barev, Rozlišení, Škálování, Barevná matice YUV/ RGB, Jazyk OSD, Vstup signálu, Priorita DUE
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
Vstupní konektory HDMI (Deep Color, HDCP 1.4/2.2), USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3)
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, napájení 60 W max.), 1 x type B
Konektory USB pro downstream 4 x Typ A ( 2 x 5Gbps (USB 3), 2 x USB 2)
Grafický signál USB-C, DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence USB-C/DisplayPort: 25.0 - 137 kHz, 23 - 61 Hz; HDMI: 15 -135 kHz, 23 - 61 Hz
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 36
Maximální příkon [ve wattech] 168 (při maximálním jasu a současném využití všech vstupů signálu a rozbočovače USB)
Úsporný režim [ve wattech] 1
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída G
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 38
Správa napájení AC 100-240V, 50/60Hz
Max. USB-C Power Delivery [v Watt] 60
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 638 x 404-559 x 265
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 10.3
Možnost otáčení stojanu [v °] 344
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 5 / 35
Výškové/příčné otáčení (Pivot) ve směru hodinových ruček
Výšková nastavitelnost [v mm] 155
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Certifikace CE, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, EAC
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení ColorNavigator, ColorNavigator Network
Součástí balení USB-/signal kabel (USB-C - USB-C), Kabel USB (type A - type B), Propojovací kabel DisplayPort – DisplayPort, Příručka via download, Napájecí kabel, Stručný návod
Volitelné příslušenství PM200-K, HH200PR-K, EX4, CH2700
Záruka
Záruční doba 5 let nebo 30 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dřív
Záruka vadných bodů Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - CS2740

Produktový leták - CS2740

PDF | 6 MB

Obrazy produktu CS2740

ZIP | 11 MB

ColorEdge Brožura

(Anglicky)

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Představení

Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

PDF | 662 KB

ColorNavigator 7: Krok za krokem k dokonalé barevnosti

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Introduction

Anglicky

PDF | 5 MB

Quick Color Match Guide

PDF | 5 MB

Software

Ovladač zařízení - CS2740

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

ColorNavigator Network

ColorNavigator Network umožňuje centrální řízení kvality monitorů ColorEdge.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Quick Color Match

Funkce Quick Color Match zjednodušuje pracovní postup správy barev pro domácí inkoustový tisk.

Často kladené otázky

V systému macOS můžete používat také monitory EIZO ColorEdge s podporou HDR.

Přečtěte si podrobnou odpověď zde.

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Při kalibraci uživatelem na místě dochází k nastavení požadovaného bílého bodu a gamakřivky kombinací měření a výpočtů na šedé škále. Tento postup typický pro EIZO je časově úsporný a přesnější než chybová měření většího počtu tónů pomocí běžnějších ručních měřidel. Bezpečným základem je precizní tovární kalibrace doporučenými laboratorními měřidly.

Vše o kalibraci monitorů

Pro vysoce věrné podání obrazu jsou zásadními faktory homogenní rozložení jasu a čisté barvy. O to se stará obvod DUE, neboli Digital Uniformity Equalizer. Pro každý tón na celé zobrazovací ploše bod po bodu koriguje jasovou a barevnou nerovnoměrnost.

Monitory EIZO podporují alternativní režim DisplayPort s rozhraním USB-C. To znamená, že mohou správně zobrazovat obrazové signály z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 prostřednictvím připojení USB-C. Signální kabel USB-C dodávaný společností EIZO s monitorem je optimálně vhodný.
 
Případně lze pomocí vhodného kabelu připojit monitory s DisplayPortem. Nejvhodnější je signální kabel CP200 (USB-C (TB3/TB4) na DisplayPort) dodávaný společností EIZO.

Připojení z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 k rozhraní HDMI monitoru může fungovat pomocí vhodných aktivních adaptérů/kabelů. Doporučujeme však používat rozhraní USB-C nebo DisplayPort monitoru.

Často se zapomíná na propojení monitoru a počítače PC/MAC kabelem USB. ColorNavigator používá kabel USB ke kalibraci monitoru. Ujistěte se prosím, zda je řádně připojen funkční kabel USB.

Konverzní kabely DisplayPort-HDMI jsou určeny k připojení výstupu DisplayPort ke grafické kartě a vstupu HDMI k monitoru. HDMI nepodporuje signál DisplayPort. Proto tyto kabely nefungují v opačném směru. Připojte monitor jiným způsobem, např. přes výstup DisplayPort nebo výstup USB-C s režimem DisplayPort Alt. Doporučujeme vstup DisplayPort na monitoru, protože některé počítače a/nebo operační systémy používají speciální nastavení signálu pro zařízení HDMI, např. omezený rozsah signálu nebo nastavení gamutu.

Konverzní kabely DisplayPort na DVI jsou určeny k připojení výstupu DisplayPort ke grafické kartě a vstupu DVI k monitoru. Výstupy DVI nepodporují signál DisplayPort. Proto tyto kabely nefungují v opačném směru. Připojte monitor jiným způsobem, např. přes výstup DisplayPort na počítači a vstup DVI na monitoru. Pokud potřebujete použít výstup DVI, můžete použít konverzní kabel DVI-HDMI pro připojení ke vstupu HDMI monitoru. Při výběru kabelu věnujte pozornost tomu, zda je váš signál Dual Link DVI nebo Single Link DVI.

Většina adaptérů jsou adaptéry DisplayPort na HDMI, tj. DisplayPort/zdroj/PC na HDMI/přijímač/monitor.
Výstup DisplayPort počítače rozpozná monitor HDMI a vyšle signál HDMI přes svůj výstup DisplayPort. Tyto adaptéry fungují pouze v tomto směru. Nefungují ve směru HDMI/zdroj/PC na DisplayPort/přijímač/monitor. Výstupy HDMI nemohou odesílat signál DisplayPort. Použijte jiný adaptér, například USB-C na DisplayPort, HDMI na DVI nebo použijte speciální aktivní převodník HDMI na DisplayPort.

Zobrazuje se 10 z 35 často kladených otázek

Záruka

Záruční podmínky - CS2731 / CS2740 / CS2400S / CS2400S-LE / CS2400R

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Napsali o nás

04/2022

Jakub Cejpek

Horolezec a fotograf Jakub Cejpek chodí a leze po horách celého světa už více než 15 let a snaží se zachytit jejich krásu a atmosféru. Rád do snímků kromě samotné krajiny zařazuje i lidský element – jako měřítko velkoleposti hor a ilustraci náročnosti výstupů.

Pro úpravu svých fotografií používá monitory EIZO. Proč si vybral tuto značku a co konkrétního se mu líbí na 27palcovém 4K monitoru EIZO CS2740 Vám prozradí v tomto videu.

Sledovat
11/2020

TouchIT

ColorEdge CS2740 je špičkovo vybaveny monitor pre profesionalnych použivateľov.

Ponuka vynikajuci displej s rozlišenim 4K a bohate možnosti nastaveni, ktore su zamerane na naročnych použivateľov, ako aj bezchybnu obrazovku s vernym zobrazenim farieb.

Více
11/2020

Nextech

Na záver musím konštatovat, že novinka od EIZO ma nijako neprekvapila, ale urcite ani nesklamala. Neprekvapila ma, pretože u tohto výrobcu je špicková kvalita obrazu v podstate tradicná a tento model to iba potvrdzuje.

Poslúži rovnako dobre zacínajúcemu amatérovi aj v profesionálnom štúdiu, kde záleží na presnosti farieb, ich trvácnosti a na dlhej životnosti monitora. Podanie farieb je vynikajúce, nie je mu co vycítat.

Více
07/2020

pixel.cz

Zobrazovač EIZO CS2740 na mě působí již jako zařízení na úrovni dokonalosti. Prakticky je to universální monitor (fotografie, video, hry), má možnost špičkové hardwarové kalibrace, ale zároveň obsahuje interní tovární ICC nahrané kalibrační profily, které se vyvolávají automaticky na vyžádání uživatelem nebo aplikací. Je tu nové rozhraní USB-C, široká podpora rozlišení, téměř všechny běžně používané barevné gammuty skoro nebo 100%. Možnosti 10bitového podání a HDR jsou skvělým bonusem. Pokud máte správnou grafickou kartu (rozhodně doporučujeme RTX a ideálně NVIDIA Quadro), tak je to naprosto optimální spojení. Jak bylo řečeno v úvodu: 27” a 4K UHD rozlišení je prakticky pro práci optimální a vyšší investice do vašeho zraku a kvality zobrazení se určitě vyplatí. Záruka 5 let není u EIZO jen planým slibem. Pořízením EIZO CS2740 se prostě posunete zase o něco dále.

Více
07/2020

07/2020 | PRAD – 4K monitor pro kreativce přesvědčí

První monitor řady CS 4K nabízí rozšířený barevný gamut, hardwarovou kalibraci a USC-C ...

Více
06/2020

Petr Bambousek

EIZO ColorEdge CS2740 je naprosto skvělý monitor, kterému těžko něco vytknout. Pokud toužíte po fotografickém monitoru 4K, pak s klidným srdcem mohu doporučit.

Více
05/2020

Lukáš Fronk

Na EIZO ColorEdge CS2740 jsem přímo čekal. Profesionální 4K monitor s konektorem USB-C pro MacBook nebo iPad, 5letou zárukou a dlouhou životností, s přesným podáním barev díky hardwarové kalibraci, náhradním dílům i po skončení výroby a především vynikajícímu servisu přímo u nás.

Více
05/2020

Megapixel.cz

Monitor jsem dostal z fabriky perfektně zkalibrovaný, stačilo jen připojit a synchronizovat profily s nainstalovaným Color Navigator 7. Nemusel jsem se starat, abych ho dobře nastavil ve spojení se systémem.

Více
05/2020

Noviny pro grafický průmysl

Novinka řady ColorEdge CS2740 míří do široké oblasti „kreativních profesionálů“. Jedná se o panel určený pro fotografy a tvůrce videa, a to jak hobby uživatele, tak i profesionály. CS2740 tak může být výkonným pracovním doplňkem do DTP a grafických studií nebo jako náhledový monitor do tiskáren. Pozor, práce s ním je silně návyková!

Více
03/2020

Digitální FOTO

Ale sakra! Už teď je to zase jeden z nejlepších displejů, co jsem kdy měl možnost vidět!!! Copak tohle nikdy neskončí?

Takže vy, co jste dočetli až sem a jste nadšeni, hledejte podrobnější specifikace na stránkách EIZO.CZ.

Více
03/2020

FotoVideo

Být první, kdo má tu nejčerstvější novinku v časopise a na webu, je úžasné. Ale současně i zavazující.

Tento krásný a z výroby ještě „rozehřátý“ vzorek monitoru pro fotografy jsme do redakce dostali opravdu těsně před uzávěrkou. Děkujeme všem, co se na té bleskové akci podíleli, protože díky nim se můžete seznámit a možná i duševně připravit na používání nového monitoru EIZO CS2740, jehož výraznou výhodou je vysoká kvalita reprodukce obrazu, výborné připojení USB-C a další uživatelsky nesmírně příjemné vlastnosti.

Více

Recenze v angličtině

07/2020

PRAD – 4K monitor for creatives convinces

First CS Series 4K monitor offers extended colour gamut, hardware calibration and USC-C ...

Read more