Chránit životní prostředí

Udržitelné monitory od společnosti EIZO

Sustainability_Stage_CSR_Motiv_.jpg

Monitory FlexScan od společnosti EIZO jsou vybaveny sofistikovanými funkcemi pro úsporu energie, jsou vyráběny v souladu s mezinárodními ekologickými předpisy a díky své dlouhé životnosti šetří zdroje.

Výroba šetrná k životnímu prostředí a klimatu

Ekologicky šetrné použití materiálů

Mezi monitory EIZO FlexScan patří modely, které jsou vyrobeny z více než 80 % z recyklovaného plastu. To snižuje množství plastového odpadu, který se dostává do životního prostředí. Dále šetří zdroje a podporuje opětovné použití materiálů.

Snížení používání těkavých organických látek (VOC) při výrobě materiálů, jako jsou například látky obsažené v některých barvách a lacích, je rovněž předmětem celosvětového zájmu.

Díky dlouholetému výzkumu se společnosti EIZO podařilo dosáhnout hladké, homogenní barvy a struktury krytů monitorů bez použití laku.

Sustainability_Plastic_FS.jpg

Udržitelné obaly

V případě obalů monitorů se společnost EIZO rozloučila s plastem a polystyrenem, aby snížila dopad na životní prostředí. Místo toho je monitor bezpečně zabalen do lisované buničiny vyrobené z recyklované lepenky a novinového papíru. Přiložené kabely jsou zabaleny do papíru namísto plastových sáčků.

Sustainabilty_Eco-friendly-Packaging.jpg

Společné balení na vyžádání

V závislosti na množství zboží a dodací lhůtě nabízí společnost EIZO alternativní variantu balení se čtyřmi monitory a čtyřmi samostatnými stojany v jedné přepravní jednotce.

Tím se snižuje množství obalového odpadu, zvyšuje efektivita přepravy a zkracuje doba vybalování a instalace.

Collective_packaging.jpg

Prostorově úsporné společné balení: 1) monitory, 2) stojany

Recyklace starých spotřebičů

Jako výrobce se zavazujeme odpovědně sledovat životní cyklus našich výrobků od začátku až do konce, a to i po jejich použití. V Japonsku, některých částech Evropy a USA odebíráme použité monitory k recyklaci, abychom splnili svou odpovědnost i po skončení životnosti našich výrobků.

Trvanlivost a opravitelnost

Monitory EIZO jsou navrženy pro dlouhou životnost - obvykle výrazně přesahující pětiletou záruku, která je standardně na kancelářské monitory poskytována. U většiny modelů jsou náhradní díly k dispozici až pět let po ukončení výroby.
Celý cyklus používání zohledňuje dopad na životní prostředí, protože trvanlivost a opravitelnost šetří zdroje a klima.

Certifikované systémy environmentálního řízení

Vyrábíme ve vlastní továrně, která má certifikovaný systém environmentálního managementu ISO 14001. Ten zahrnuje opatření ke snížení množství odpadu, odpadních vod a emisí, spotřeby zdrojů a energie až po podporu ekologicky uvědomělého chování zaměstnanců. Tato opatření každoročně zveřejňujeme.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Certifikovaná udržitelnost

Dodržujeme nejen mezinárodní zákony a předpisy o životním prostředí, ale splňujeme i nejnovější ekologické normy a certifikace.

 

Dodržování zákonů

Společnost EIZO dodržuje mezinárodní zákony a předpisy o ochraně životního prostředí a efektivním využívání energie. Tyto předpisy chápeme také jako podnět k přijetí podobných opatření v mimoevropských zemích.

Příklady evropských předpisů, které společnost EIZO dodržuje:

  • Směrnice RoHS (Omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních)
  • Směrnice WEEE (sběr a recyklace odpadních elektrických a elektronických zařízení)
  • Nařízení REACH (nakládání s chemickými látkami)
  • Směrnice ErP (Ekodesign výrobků spojených se spotřebou energie)
  • Směrnice WF (registrace databáze pro nakládání s látkami určenými k odstraňování odpadů)

 

Dodržování nejnovějších norem udržitelnosti

Monitory FlexScan rovněž splňují nejnovější ekologické normy. Zejména švédský certifikát TCO, který se týká společensky odpovědné výroby a ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Většina monitorů FlexScan má navíc zlatou nebo stříbrnou registraci EPEAT za splnění přísných standardů udržitelnosti na nejvyšší úrovni, která je dokonce doplněna oceněním Climate+ na základě vědecky podložených standardů ochrany klimatu.

Příklady ekologických norem, které monitory EIZO splňují:

  • TCO Certified Generation 9 (globální ekologický standard pro IT produkty)
  • ENERGY STAR (mezinárodní norma energetické účinnosti z USA)
  • EPEAT (mezinárodní ekologická norma pro počítače/monitory, zavedená v USA)
  • PC Green Label (japonská ekologická norma pro počítače/monitory)
Sustainability_EnvironmentalStandards.jpg

Náš příspěvek k cílům udržitelného rozvoje

Společnost EIZO v rámci svých aktivit v oblasti společenské odpovědnosti firem (CSR) přispívá k cílům udržitelného rozvoje (SDGs) Organizace spojených národů.

Sustainability_SDG_1728x1152_BK.jpg

Úspora energie s monitory EIZO FlexScan

Sustainability-384.jpg

Úspora až 30 % energie díky optimalizaci EcoView Optimizer

Úspora energie bez ztráty kvality: Funkce EcoView Optimizer zcela automaticky snižuje podsvícení tmavých snímků. Spotřeba energie se tak sníží až o 30 %. Současně se zesiluje signál a upravují se hodnoty barevných tónů. Výsledek: zažijete obvyklou kvalitu obrazu při nižší spotřebě.

Automatické nastavení jasu pomocí funkce Auto EcoView

Protože se světelné podmínky v okolí monitoru v průběhu dne mění, vyvinuli jsme mimo jiné jedinečnou funkci Auto EcoView. Díky ní se jas obrazovky monitoru dokonale přizpůsobí světelným podmínkám.
Díky automatickému nastavení jasu ušetříte až 50 % energie ve srovnání s monitorem trvale provozovaným na plný jas.

Sustainability-cdd.jpg
Sustainability-068.jpg

Nulová spotřeba energie díky síťovému vypínači

Monitory mají integrovaný mechanický vypínač. To je velmi praktické a energeticky úsporné: pokud monitor vypnete vypínačem, zařízení nespotřebovává žádnou energii. V pohotovostním režimu není spotřeba vyšší než 0,5 wattu.

Máte ještě otázky?

My a naši autorizovaní partneři vám rádi pomůžeme s výběrem správného modelu pro použití ve vašem prostředí. Obraťte se na nás.

Kontaktujte
H07_Kontakt.jpg