Reference FlexScan

Udržitelnost – nejvyšší priorita banky GLS

GLS_Bank_Header_neu.jpg

GLS Bank sídlící v Bochumi je známá svým postojem k sociální a ekologické zodpovědností. Proto se důsledně řídí strategií zaměřenou na udržitelnost, která se odráží ve všech podnikatelských rozhodnutích.

GLS Bank používá monitory EIZO již od roku 2016. Od té doby byly všechny "staré monitory" postupně nahrazeny novějšími modely EIZO FlexScan EV2450 (24") a EV2750 (27"). V bance se v současné chvíli používá více než 1000 monitorů EIZO.

Martin Wiegers, senior konzultant a projektový manažer, vysvětluje, proč se banka GLS zcela záměrně rozhodla pro monitory EIZO FlexScan.

Jak jste se vlastně začali zajímat o výrobky značky EIZO?
EIZO pro nás samozřejmě bylo v oblasti výroby monitorů pojmem. Dobré výsledky testů hovoří samy za sebe. Se samotným výběrem a konečnou realizaci nám pak pomohl příslušný obchodník EIZO pro klíčové zákazníky.

Udržitelnost hraje ve vaší bance opravdu velkou roli. Do jaké míry ovlivnila i výběr monitorů?
Dobře víme, že úplná udržitelnost je při výrobě technických zařízení jako například monitorů velmi nákladná. Nicméně i zde hraje velmi důležitou roli. Společnost EIZO zde nastavila velmi dobré a rozumné standardy udržitelnosti. Výroba probíhá v Japonsku. Přístroje jsou vybaveny pokročilými energeticky úspornými režimy a proto mají nižší spotřebu elektřiny.

Životnost monitorů EIZO je dalším podstatným bodem týkajícím se udržitelnosti. Dlouhá doba užití šetří naše přírodní zdroje.

GLS_Bank_-_Image_03.jpg
GLS_Bank_-_Image_02_3000.jpg
GLS_Bank_-_Image_01_3000.JPG

Které další body hovoří dle vašeho mínění ve prospěch monitorů EIZO?
Například vynikající obrazová kvalita, výjimečně kvalitní zpracování, rozličné možnosti připojení, dlouhá pětiletá záruka, elegantní design, propracovaná ergonomie a také dlouhodobá dostupnost.

Jaké využití ve vaší bance oba modely nacházejí?
Monitory EV2750 pořizujeme do oddělení komunikace a vývoje a také na pracoviště, na nichž se zpracovávají rozsáhlé tabulky. Obrazovky EV2450 rozmísťujeme zpravidla ve dvojicích, a to především do oddělení péče a služeb pro zákazníky, kde se často využívá více aplikací zobrazovaných současně.

Monitory EIZO používáte od roku 2016. Jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti? Máte nějaké odezvy od uživatelů?
Odezvy jsou velmi příznivé. Máme ohlasy, že nové monitory značky EIZO jsou šetrnější k očím a nevyvolávají bolesti hlavy. Pracovníci si chválí i barevné podání.

Od roku 2021 jsou další pracovní stanice v GLS Bank vybaveny modelem EV2460, který je v současnosti nejudržitelnějším displejem z hlediska třídy energetické účinnosti od společnosti EIZO.