Reference FlexScan

Monitor nahrazuje dokovací stanici

Společnost Aedes opět zvolila monitory EIZO a eliminovala potřebu dokovací stanice.

AEDES-3.jpg

Společnost Aedes se rozhodla vyměnit monitory EIZO, které pro společnost zakoupila v roce 2015, za novější modely, protože ne všechny notebooky bylo možné ke starším monitorům snadno připojit. Cílem bylo vybavit všechny pracovní stanice energeticky úspornými monitory s moderním připojením s konektory USB-C a HDMI. Zaměstnanci navíc vyjádřili přání mít možnost pracovat na několika monitorech současně.

Výběr monitoru

Po rozsáhlém testování různých monitorů EIZO padla volba na modely FlexScan EV2495, EV2485 a EV2795. Většina flexibilních pracovišť je nyní vybavena monitorem EV2495 a dalším monitorem EV2485 připojeným pomocí USB-C. Dříve na těchto pracovištích neexistovala žádná víceobrazovková řešení. Většina zaměstnanců je však nadšena možností používat více kancelářských aplikací současně a mít k dispozici dva monitory vedle sebe. Ostatní pracovní stanice, zejména ty v oddělení managementu a HR, jsou vybaveny monitory FlexScan EV2795.

Konektivita a energetická účinnost

Při výběru nových monitorů byly důležité zejména možnosti připojení a energetická účinnost. Proto byly vybrány monitory s připojením USB-C a HDMI a možností řetězení. Tím odpadá potřeba dokovací stanice, což snižuje pořizovací cenu a údržbu, ale samozřejmě také spotřebu energie na pracovištích. Stůl bez dokovací stanice je navíc mnohem úhlednější a díky USB-C stačí k propojení všeho pouze jeden kabel. Napájen je pouze monitor,  adaptér pro notebook nebo jiné periferie je zbytečný. Prostřednictvím řetězení se obrazový signál přenáší do  druhého monitoru, čímž se také zamezí změti kabelů na pracovišti.

AEDES-1.jpg
AEDES-2.jpg

CG2700S pro grafika

Pro grafika ve firmě byl vybrán ColorEdge CG2700S. Na něm jsou vytvářeny veškeré grafické materiály pro tisk i online.

Monitory ColorEdge jsou speciálně navrženy pro práci s různými programy a barevnými prostory Adobe.

Snadná instalace a nastavení

Instalace monitorů proběhla naprosto bez problémů. EIZO bylo společnosti Aedes vždy plně k dispozici, aby pomohlo s jakýmikoliv dotazy, takže monitory byly rychle nainstalovány a připraveny k použití.

Rozhodujícím faktorem pro výběr těchto monitorů EIZO byla vestavěná dokovací funkce, která eliminuje potřebu samostatné dokovací stanice. To nám šetří údržbu, snižuje spotřebu energie a má samozřejmě vliv na celkovou investici.

Connie Smaardijk

Konzultant ICT ve společnosti Aedes

AEDES-4.jpg

O společnosti Aedes

Aedes je profesní sdružení bytových družstev v Nizozemsku a pomáhá zajistit, aby 28 000 zaměstnanců ve 262 družstvech mohlo svou práci vykonávat co nejlépe. Aedes zastupuje zájmy (přidružených) sdružení v Haagu a Bruselu. Kromě toho zajišťuje další rozvoj sektoru bytových družstev a výměnu znalostí mezi sdruženími prostřednictvím věcných programů a projektů.