Nejvyšší model s rozlišením 4K UHD

Absolutní přesnost a ostrost

Rozlišení 4K UHD

Maximální ostrost

CG2700X_4K-UHD-resolution.png
Ostrost se snoubí s prostorem - ať už jde o filmy v rozlišení 4K UHD, nebo jen o velmi ostré fotografie. Díky rozlišení detailů 164 ppi a 27palcové úhlopříčce obrazovky nabízí CG2700X jak obrovskou hustotu pixelů, tak dostatek prostoru pro časovou osu, nástroje nebo palety.
Přečtěte si více

Vestavěný senzor

Samokalibrace bez námahy

Calibration-sensor_CG2700SX_ColorEdge.jpg
Nejlepší kalibrace je ta, o kterou se nemusíte starat. Díky integrovanému kalibračnímu čidlu lze pravidelnou rekalibraci provádět automaticky, a to i za chodu monitoru nebo při vypnutém počítači. Přesnost barev monitoru je tak vždy optimální.
Přečtěte si více

Připojení

Nikdo nemá rád zamotané kabely

Connectivity_FlexScan2.jpg
Jeden kabel, mnoho funkcí - prostřednictvím USB-C přenáší jediný kabel obrazový signál, napájí rozbočovač USB a dodává mobilním zařízením energii pro nabíjení. Ale nebojte se: HDMI a DisplayPort samozřejmě nechybí.
Přečtěte si více

Kvalita obrazu

Dokonalá reprodukce

Image-quality_ColorEdge.jpg
Dokonalé barvy, absolutní homogenita a plynulé přechody barev a odstínů šedé - to je zásadní pro dokonalý obraz souborů. Díky 16bitové LUT, obrovskému barevnému prostoru a digitálnímu ekvalizéru jednotnosti není CG2700X žádnou výzvou.
Přečtěte si více

Režimy HDR

Předinstalované cíle

Video-film_Presets_CG2700XS.jpg
Díky 500 cd/m2 maximální jas, kontrastní poměr 1450:1 a předinstalované barevné režimy pro PQ a HLG EOTF, je CG2700X ideálně vybaven pro postprodukci filmového obsahu HDR.
Přečtěte si více

Mistrovské dílo - z každého úhlu

Naskenujte kód QR pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a nastavte si monitor EIZO "virtuálně" na svém stole pomocí rozšířené reality.

AR_Modul_ColorEdge.png

CG2700X ColorEdge

Rozlišení 4K UHD, maximální jas 500 cd/m², podpora HDR, USB-C s více než 90 W PD a připojení k LAN činí z monitoru CG2700X ideální monitor pro nejnáročnější tvůrce.

  • 68,4 cm (27")
  • 3840 x 2160 (4K UHD)
  • IPS (Wide Gamut)
Obrázek produktu CG2700X ColorEdge

Přesnost a barevné podání

Brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Rozlišení 4K UHD

Díky rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD) má CG2700X obrovskou hustotu pixelů 164 ppi. Viditelné pixely monitoru jsou tak zaručeně minulostí a i zobrazení na monitoru dává velmi smysluplný dojem o následném rozlišení tisku. Panel IPS má maximální jas 500 cd/m² a dosahuje kontrastního poměru 1450:1. Filmy lze posuzovat, upravovat a hodnotit pomocí CG2700X v plném rozlišení 4K UHD. Modul LCD umožňuje pozorovací úhel 178 stupňů. Díky tomu zůstávají barevné tóny a kontrasty v zorném poli uživatele stabilní.

Pro syté barvy

Široký barevný prostor

Abyste mohli využít celé barevné spektrum moderních fotoaparátů a kamer, potřebujete monitor s co největším barevným prostorem. V opačném případě není možné vizuální posouzení a zpracování sytých barevných tónů obsažených v souboru. Proto panel IPS monitoru ColorEdge CG2700X pokrývá například velký fotografický barevný prostor AdobeRGB i tiskový barevný prostor CMYK ISO-Coated V2 z více než 99 %. To znamená, že celé barevné spektrum moderních fotoaparátů je zastoupeno beze změn. Zaručena je také přesná simulace výsledku tisku pomocí softproofového zobrazení.

Precision-color_WideGamut_CG.jpg

Plynulé přechody a gradienty díky 16bitové tabulce LUT a 10bitovému režimu

Převodní tabulka LUT (Look-Up-Table) modelu CG2700X pracuje s extrémně vysokou barevnou hloubkou dosahující 16 bitů a panel pak reprodukuje signály s rozlišením až 10 bitů. To znamená, že pro výpočet přesného zobrazení na monitoru jsou k dispozici miliardy barevných tónů. Tím se účinně zamezí vadám zobrazení, jako je pruhování (banding) nebo přepaly (clipping), které se projeví jako mezery mezi hodnotami tónů v gradientech nebo jako barevný nádech v odstínech šedé. I jemné nuance a struktury v temných nebo sytě zbarvených oblastech jsou reprodukovány diferencovaně a věrně až do detailů.

Hloubka vybarvení pro plastické snímky

True Black

CG2700X zvládá díky vysokému kontrastnímu poměru i zobrazování temných odstínů, které na běžných obrazovkách LCD kvůli použitému podsvícení vypadají často bledě nebo nevýrazně. To se projevuje zejména při bočním pohledu na monitor ve slabě osvětlené místnosti. Obrazovky monitorů řady CG jsou proto vybaveny speciální vrstvou, jež zajišťuje hluboké podání tmavých tónů v širokých pozorovacích úhlech.

Precision-color_TrueBlack.jpg

Dokonalé podání po celé ploše obrazovky

Digital Uniformity Equalizer

Každý jednotlivý panel je v továrně EIZO přesně proměřen po celé ploše. Odhalí se jakákoli případná nehomogenita jasu či barevný nádech a tyto nedostatky jsou odstraněny. Tento proces (Digital Uniformity Equalizer) zaručuje, že po celou dobu životnosti monitoru budou barvy vypadat stejně bez ohledu na místo zobrazení. Jedině tak je možno nabídnout přesné zpracování obrazu a retuše.

Integrovaný senzor pro automatickou rekalibraci

S vestavěným kalibračním senzorem dosáhnete maximální přesnosti barev. Tento snímač je dokonale optimalizován pro daný monitor, zohledňuje vlivy okolí (např. světlo) a koreluje okraje a střed obrazu. Zajišťuje tak stejnoměrné výsledky na celé ploše monitoru.

Snímač se nalézá v rámečku monitoru a vysouvá se pouze při měření. Samostatný kalibrační přístroj už nebudete potřebovat a vždy se budete těšit z optimálního podání barev.

CG2700X je vybaven nejnovější technologií senzorů, která umožňuje jeho rekalibraci za chodu. Díky tomu můžete během kalibrace monitoru pokračovat v práci s aplikacemi, které nejsou na barvy kritické. Snímač zabírá při kalibraci na obrazovce jen malý prostor, a proto neruší. Kalibrace může také probíhat zcela automaticky v definovatelných časech, i když je počítač vypnutý nebo není k monitoru vůbec připojen.

Precision-color_Calibration-sensor.jpg

Ilustrační obrázek

Stabilní zobrazení díky špičkové umělé inteligenci

Aby byly odstín, barva, jas a další charakteristiky vždy přesně zobrazeny i při změně okolní teploty, je ColorEdge CG2700X vybaven teplotním čidlem. Přesně měří teplotu uvnitř monitoru, zatímco korekční algoritmus* s podporou umělé inteligence rozlišuje různé způsoby změny teploty a v reálném čase vypočítá přesnou korekci.

*Přihláška patentu

Stabilní zobrazení barev již po třech minutách

U běžného monitoru trvá ustálení jasu, chromatičnosti a barevných tónů přinejmenším 30 minut. Monitor ColorEdge CG2700X naproti tomu potřebuje jen tři minuty, takže uživatel se na věrnou reprodukci barev může spolehnout již krátce po zapnutí přístroje.

Precision-color_ColorReproduction_ColorEdge.jpg
ColorEdge
Precision-color_ColorReproduction_Other.jpg
Běžný monitor

Připraveno k použití ihned po vybalení

Nastaveno z výroby

Každý jednotlivý monitor ColorEdge CG2700X je v továrně individuálně proměřen a optimálně nastaven, takže po dodání a vybalení je ihned připraven k provozu. Přitom se proměří velké množství bodů na křivkách gama v červeném, zeleném i modrém kanálu a podle potřeby se provede korekce. Tato jedinečná tovární kalibrace EIZO umožňuje uživatelům začít používat monitor s přednastavenými barevnými prostory ihned po vybalení. Podrobná tovární kalibrace stojí také za mimořádně rychlým průběhem opakovaných kalibrací prováděných uživatelem v programu ColorNavigator.

Precision-color_Factory-calibration.jpg

Kalibrační protokol

Ke každému CG2700X monitoru ColorEdge se dodává individuální kalibrační protokol, který zobrazuje výsledky měření při tovární kalibraci monitoru. Zpráva dokládá homogenitu, gama křivku, pokrytí barevného prostoru a bílý bod monitoru.

Další informace o kalibrační zprávě

Software EIZO pro rychlou kalibraci a tisk

Každý monitor stárne a při tom se mění vlastnosti jeho obrazu. Proto je třeba grafické monitory, u nichž se vyžaduje absolutně konstantní obraz po celou dobu životnosti, pravidelně kalibrovat a korigovat. Pomocí bezplatného kalibračního softwaru ColorNavigator od společnosti EIZO lze korekci modelu ColorEdge CG2700X provést jednoduše a bezeztrátově do 90 sekund (měřeno pomocí počítače MacBook Pro a sondy EX4). Tentýž obraz tak na monitoru bude vypadat totožně i za pět let.
Další informace o softwaru EIZO ColorNavigator


Uživatelům, kteří chtějí kalibrovat více monitorů současně, nabízí společnost EIZO nástroj ColorNavigator Network. To umožňuje centrální nastavení více monitorů ColorEdge. Správce může mimo jiné uživatelům poskytovat kalibrační profily a spouštět automatickou rekalibraci monitorů ColorEdge řady CG. Pomocí zabezpečeného cloudového serveru, který nabízí společnost EIZO, je možné řídit nastavení monitorů na dálku na  různých místech nebo dokonce kontinentech.
Další informace o síti ColorNavigator Network

Precision-color_CN7_screenshot_EN.jpg

Pro optimální reprodukci barev

Mikročip EIZO

Model CG2700X je vybaven pokročilým mikročipem (ASIC, Application-Specific Integrated Circuit), který společnost EIZO vyvinula speciálně pro účely přesného podání barev. Tento mikročip je mozkem každého monitoru ColorEdge a je zárukou přesného, jednotného a trvalého zobrazení, kterým je značka EIZO tak vyhlášena.

Precision-color_Microchip_CE.jpg

Tvorbu videa a filmů

Funkce pro postprodukci videa

Přesná reprodukce barev díky vysokému rozlišení blízkých barevných odstínů

16bitová 3D-LUT zajišťuje co nejpřesnější přiřazení tonálních hodnot a mimořádně přesnou reprodukci barevných tónů, což je mimo jiné vidět v odstínech šedé. U LCD displejů se úrovně jasu liší modul od modulu v závislosti na obrazovém signálu a míchání (sčítání) červené, zelené a modré barvy. To lze přesně zaznamenat a kontrolovat pouze pomocí obzvláště přesných měřicích přístrojů.

Společnost EIZO proto upravuje každý monitor řady CG a jeho barevnou a tónovou křivku. Tím je zajištěna konzistentní teplota barev v celé stupnici šedi. Výsledkem je stejná, přesná a spolehlivá reprodukce barev pro každý jednotlivý CG2700X.

Tonální křivky HDR

Monitor ColorEdge CG2700X podporuje dvě tonální křivky pro HDR video: křivku HLG (Hybrid Log-Gamma) a křivku PQ (Perceptual Quantization). Až do maximálního jasu 500 cd/m² tak CG2700X zajišťuje smysluplný dojem ze zpracovávaného materiálu HDR, takže referenční monitor HDR, jako je ColorEdge CG3146, je často vyžadován až v posledním kroku výroby.

Předvolby barevného prostoru pro filmovou a video produkci

Předvolby pro barevné prostory DCI-P3, BT.709 a BT.2020 jsou přesně kalibrovány již v továrně a zajišťují práci se správnými hodnotami koeficientu gama příslušných tonálních křivek. Kromě toho jsou z výroby přednastaveny také barevné režimy PQ (DCI a BT.2100) a HLG (BT.2100) pro zobrazení obsahu HDR. Nastavení jasu pro každou předvolbu lze pohodlně upravit a překalibrovat díky integrovanému kalibračnímu senzoru. Režim HDR systémů Windows a MAC OSX je podporován přímo. Tímto způsobem lze velmi snadno používat typické aplikace HDR videa s vhodnou tónovou křivkou a odpovídajícím nastavením monitoru.

Video-film_Presets_CG2700S-X.jpg

Bezpečný dohled díky funkci Safe Area Maker

Ideální pro titulky a kritické obrázky: Díky funkci Safe Area Marker víte, která část scény se zobrazuje v jiném poměru stran. Můžete tak okamžitě zjistit, zda se ve viditelné oblasti nacházejí titulky, texty nebo důležité prvky obrazu. Barvu, velikost a poměr stran značky můžete nastavit tak, aby byla značka na každém snímku dobře viditelná.

Video-film_SafeAreaMarker.jpg

Automatické nastavování barev

Monitor ColorEdge CG2700X je vybaven funkcí Sync Signal pro konzistentní nastavení barev v celém produkčním procesu. Tato funkce přizpůsobuje nastavení monitoru včetně rozsahu signálu a formátu barev danému videosignálu.

Upozornění na překročení hodnot luminance

Upozornění na překročení hodnot luminance lze použít k označení oblastí, ve kterých hodnoty luminance zobrazených videodat překračují nastavené hlídané hodnoty (300,500, 1 000 nebo 4 000 cd/m²) při použití video režimu pro zobrazování HDR videa s tonální PQ křivkou. Tyto oblasti jsou volitelně označeny žlutou nebo purpurovou barvou.

Upozornění na gamut

Výstraha barevného rozsahu funguje ve dvou režimech: Obrazový obsah Rec. 2020, který nelze zobrazit v barevném prostoru Rec. 709, se zobrazí v odstínech šedi. Alternativně se v režimu Rec. 709 Clipping Modus může simulovat, jak by se materiál Rec. 2020 zobrazil na přístrojích HDTV.

Video-film_Gamut-warning.jpg

Nastavení interpolace "Nearest Neighbor"

Monitor ColorEdge CG2700X nabízí nastavení interpolace Nearest Neighbor jako možnost pro škálování a převzorkování obrázku. Při tomto přeškálování kopíruje funkce Nearest Neighbor sousední pixely při zachování věrnosti barev. Pokud je funkce Nejbližší sousední bod vypnuta, barevné tóny jsou interpolovány mezi sousedními pixely, což zajišťuje plynulejší přechody. Uživatelé si mohou pro různá rozlišení vybrat metodu interpolace, která je pro projekt nejvhodnější.

Ideální pro videoprodukci a filmovou produkci: HDMI

Filmy se běžně snímají rychlostí 24 snímků za sekundu. Při zobrazování na monitoru s obnovovacím kmitočtem 60 Hz tak působí nepřirozeně. Monitor podporuje obnovovací kmitočet 24 a 60 Hz. Svůj filmový materiál tak můžete zobrazovat a zpracovávat v podobě, v níž byl nasnímán. 

Signály HDMI mohou mít obnovovací frekvenci 60, 50, 30, 25 nebo 24 Hz. Dále monitor nabízí i konverzi I/P.

4K-zoom

Prostřednictvím nabídky přímo na monitoru si lze jednoduše a rychle zvětšit různé oblasti obrazu a posoudit tak jejich detaily a ostrost.

Video-film_4K-Zoom.jpg

Úprava DCI 4K

Funkce ořezu DCI 4K umožňuje uživatelům zobrazovat signál DCI 4K (4096 x 2160) a ořezávat obsah mimo hranice nativního rozlišení panelu 4K UHD (3840 x 2160). Uživatelé si mohou vybrat ze tří možností, které určují, která část obrázku se zobrazí.

Video-film_DCI-4K-Cropping.jpg

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Nejmodernější rozhraní USB-C

Obrazový signál, přenos dat přes USB a také napájení pomocí až 94 W, to vše a mnohem více lze realizovat pomocí jediného kabelu USB-C. Díky tomu je CG2700X ColorEdge ústředním dokem grafického pracovního postupu. Periferní zařízení, jako je myš, klávesnice nebo tiskárna, lze připojit přímo k portům USB-A. Mobilní zařízení, jako jsou notebooky nebo tablety, lze přes kabel USB-C nabíjet až 94 W. Wattů přes kabel USB-C. Tímto způsobem lze z notebooku a CG2700X rychlým pohybem ruky vytvořit plnohodnotnou stolní pracovní stanici.

Další informace o USB-C najdete v EIZO Academy.

Connectivity_USB-C_ColorEdge_CZ.jpg

Jeden monitor, více rozhraní

CG2700X podporuje širokou škálu videoformátů prostřednictvím rozhraní USB-C, HDMI a DisplayPort. To znamená, že monitor lze nejen integrovat do pracovních postupů založených na počítači, ale lze jej také používat pomocí připojení HDMI.

Pro stabilní síťové připojení

Rozhraní LAN

Monitor je opatřen samostatným konektorem LAN pro stabilní síťové připojení přes kabel. Monitor CG2700X pak zprostředkuje notebooku či počítači přístup do sítě přes jediný kabel USB. To je výhodné zejména u notebooků postrádajících rozhraní LAN. Rozhraní LAN umožní rychlý a stabilní datový přenos nezbytný například při videokonferencích. Jako síťové zařízení má monitor svou vlastní adresu MAC.

Volitelně lze pomocí softwaru "EIZO MAC Address Clone Utility" pro Windows dočasně přiřadit monitoru adresu MAC připojeného počítače. Tato transparentnost umožňuje ověřeným počítačům přístup k síti prostřednictvím monitoru.

Connectivity_LAN.jpg

Dva počítače, jeden monitor

Přepínač klávesnice, myši a videosignálu

Nikdy nebylo snazší ovládat různé počítače pomocí jediné myši a klávesnice. Díky portům USB Upstream má zařízení CG2700X vestavěný přepínač KVM (Keyboard Video Mouse). Monitor automaticky propojí myš a klávesnici s aktuálně aktivním zdrojovým počítačem. Například stolní počítač a notebook nebo pracovní a domácí počítač lze ovládat stejnou kombinací monitoru, myši a klávesnice. Tím je zajištěna nepřerušovaná práce a uklizený pracovní prostor.

Connectivity_KVM-Switch_2PCs.gif

Ergonomie

Pracovat uvolněným způsobem

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Monitor při jakémkoli nastavení jasu generuje obraz zcela bez chvění. Výhoda pro uživatele: Oči se neunaví tak rychle, takže se před obrazovkou dá pracovat déle.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odlesků

Model CG2700X nabízí optimální povrch proti odleskům. Minimalizací odlesků díky rozptylu odraženého světla monitor CG2700X účinně zabraňuje oslnění a únavě očí. Snižuje se únava očí a umožňuje se pohodlné sezení bez nutnosti zaujímat vynucenou polohu, aby se zabránilo oslnění a odrazům.

Ergonomics_Anti-glare.png

Ergonomický stojan

Naše obrazovky umožňují plynulé nastavení výšky a některé modely dovolují i spuštění až k desce stolu. Tím je zajištěna optimální ergonomie nezávisle na tom, zda člověk sedí nebo stojí. Kromě toho můžete monitor natočit, pootočit a naklopit tak, jak to pro vás bude při práci nejpohodlnější.

Model CG2700X lze nastavit do vertikální polohy, což je například velkou výhodou při fotografování portrétů v ateliéru přímo do počítače.

foot_height.png
Výška

155 mm

foot_tilt_FlexScan.png
Sklopení

5° dopředu a 35° dozadu

foot_swivel_FlexScan.png
Pootočení

344°

foot_pivot_right.png
Otáčení

ve směru hodinových ruček

Přiřazení kláves specifické pro uživatele

V závislosti na modelu lze až dvěma senzorovým tlačítkům na přední straně přiřadit funkce z nabídky na obrazovce. Výhoda: máte přímý přístup k často používaným funkcím.

Ochrana proti odrazům a oslnění

Ochrana proti světlu

Stínítko snižuje výskyt optických odrazů a jas obrazovky, a šetří tak váš zrak. Lze je snadno nasazovat a zmenšuje přístup světla shora a ze stran.

Ergonomics_Hood_CG2700.jpg

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu CG2700X probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory CG2700X vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor CG2700X je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu CG2700X jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainabilty_Durable_ColorEdge.jpg

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

Warranty_5Y_EN.jpg

Zaručený jas a reprodukce barev

Na tento CG2700X je poskytována záruka na barvy a jas minimálně 120 cd/m² po dobu pěti let od data zakoupení na 10000 provozních hodin a při nastavené teplotě barev v rozmezí 5000 až 6500 K.

Warranty_Color_Brightness_CZ.jpg

Videa

Prezentace produktu

Díky rozlišení 4K UHD, maximálnímu jasu 500 cd/m² a předvolbám HDR se model CG2700X stává vlajkovou lodí 27palcových špičkových monitorů pro všechny kreativní tvůrce. Model CG2700S má rozlišení WQHD 2560 x 1440 pixelů, maximální jas 400 cd/m² a kontrastní poměr 1600:1 pro maximální přesnost a nejvyšší možné pohodlí.

Mezi další vlastnosti patří široké pokrytí barevného prostoru, IPS panel, 16bitová 3D LUT, 10bitový režim a technologie True Black. Integrovaný snímač pro automatickou rekalibraci zajišťuje, že oba monitory udržují mimořádně přesné a bezchybné zobrazení obrazu po celou dobu používání. Moderní připojení s USB-C a LAN portem rozšiřují schopnosti monitoru o vizuální rozhraní pro mobilní zařízení.

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
CG2700X
Barva přístroje
černá
Oblast použití Foto, video & grafika
Produktová řada ColorEdge
Oblasti použití Fotografování, úprava a retušování snímků, Střih videa, postprodukce a barevná úprava, Design, tvorba a ilustrace, Tisk a umělecký tisk, Textilní a módní průmysl
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047063643
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 27
Úhlopříčka [cm] 68,4
Formát 16:9
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 596 x 335
Ideální a doporučené rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD)
Rozteč bodů [v mm] 0,155 x 0,155
Hustota pixelů [v ppi] 164
Podporovaná rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD), 2560 x 1440, 1920 x 1200, 1920 x 1080 (Full HD), 1200p (@ 60 Hz), 1080p (@ 60 Hz), 1080i (@ 60 Hz), 1080p (@ 50 Hz), 1080i (@ 50 Hz), 1080p (@ 30/25/24 Hz), 720p (@ 60 Hz), 720p (@ 50 Hz), 576p (@ 50 Hz), 576i (@ 50 Hz), 480p (@ 60 Hz), 480i (@ 60 Hz)
Technologie panelu IPS (Wide Gamut)
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 1,07 mld. barev (USB-C, 10 bitů), 1,07 mld. barev (HDMI, 10 bitů), 1,07 mld. barev (DisplayPort, 10 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT 278 mld. barev / 16 bitů
Max. barevný prostor (obvykle) AdobeRGB (>99%), DCI P3 (>98%), ISO Coated V2 (>99%), Rec709 (100%), EBU (100%), SMPTE-C (100%), sRGB (100%)
HDR gama PQ, HLG
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 500
Dop. jas [cd/m²] 120
Max. kontrast (obvykle) 1450:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 13
Max. obnovovací frekvence [v Hz] 60
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
USB-C docking
KVM switch
Hardwarová kalibrace jasu, bílého bodu a gama/EOTF
Integrovaný snímač pro automatickou kalibraci
Funkce plánování termínů pro automatickou kalibraci
Standardní režimy barev/stupňů šedé 1x manuální umístění paměti, BT.2020, BT.709, BT.2100 HLG, AdobeRGB, DCI-P3, DCI-P3 PQ, sRGB, další paměťové prostory prostřednictvím kalibrace, Sync Signal
Korekce změny teploty barev
Korekce změny jasu
Digital Uniformity Equalizer (korekce homogenity)
Odstraňování chvění obrazu hybridním řízením
True Black
Safe Area Marker
Konverze I/P
Potlačení šumu (HDMI)
Dekodér HDCP
Výstraha gamutu
Jasová výstraha
Ořez gamutu
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Jazykové verze nabídky na obrazovce (OSD) de, en, fr, es, it, se
Možnosti nastavení Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Barevný odstín, Sytost barev, 6 Colors, Barevná matice YUV/ RGB, Input Range, Image noise reduction, DCI 4K cropping, Menu Rotation, Uživatelská tlačítka, Jazyk OSD, Vstup signálu, Priorita DUE
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
LAN/RJ-45
Vstupní konektory HDMI (Deep Color, HDCP 1.4/2.3), USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3/2.3), DisplayPort (HDCP 1.3)
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, napájení 94 W max.), 1 x type B
Konektory USB pro downstream 4 x Typ A ( 2 x 5Gbps (USB 3), 2 x USB 2)
Síťové rozhraní RJ-45
LAN standardy IEEE802.3ab (1000BASE-T)
Grafický signál DisplayPort (RGB, YCbCr), HDMI (RGB, YCbCr)
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence USB Type-C, DisplayPort: 26 - 137 kHz / 23 - 61 Hz; HDMI: 15 - 135 kHz / 23 - 61 Hz
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 34
Maximální příkon [ve wattech] 225 (při maximálním jasu a současném využití všech vstupů signálu a rozbočovače USB)
Úsporný režim [ve wattech] 0.5
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída G
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 36
Správa napájení AC 100-240V, 50/60Hz
Max. USB-C Power Delivery [v Watt] 94
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 638 x 416-571 x 245
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 9.8
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Možnost otáčení stojanu [v °] 344
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 5 / 35
Výškové/příčné otáčení (Pivot) ve směru hodinových ruček
Výšková nastavitelnost [v mm] 155
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Certifikace CE, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), TÜV/Color Accuracy (Quick Stability), RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC, EAC
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení ColorNavigator Network, ColorNavigator
Součástí balení Kalibrační protokol, Propojovací kabel HDMI – HDMI, USB-/signal kabel (USB-C - USB-C), Kabel USB (type A - type B), Příručka via download, Napájecí kabel, Stručný návod
Volitelné příslušenství CP200, PP200-K, EX4
Stínítko
Záruka
Záruční doba 5 let nebo 30 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dřív
Záruka vadných bodů Jas nejméně 120 cd/m2 při barevné teplotě 5000 K až 6500 K je garantován po dobu 5 let nebo 10 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dříve., Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - CG2700X

Produktový leták - CG2700X

PDF | 9 MB

Obrazy produktu CG2700X

ZIP | 14 MB

ColorEdge Brožura

(Anglicky)

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Představení

Software pro správu barev, nastavení obrazových parametrů a kalibraci monitorů zaručující korektní barevnou reprodukci dat pro všechny tvůrčí uživatele.

PDF | 662 KB

ColorNavigator 7: Krok za krokem k dokonalé barevnosti

PDF | 3 MB

ColorNavigator 7 Introduction

Anglicky

PDF | 5 MB

Quick Color Match Guide

PDF | 5 MB

Software

Ovladač zařízení - CG2700X

ColorNavigator

Software ColorNavigator slouží k jednoduché a přesné kalibraci monitorů ColorEdge.

ColorNavigator Network

ColorNavigator Network umožňuje centrální řízení kvality monitorů ColorEdge.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Quick Color Match

Funkce Quick Color Match zjednodušuje pracovní postup správy barev pro domácí inkoustový tisk.

Často kladené otázky

Vestavěná kalibrační sonda zajišťuje maximální věrnost barev. Před kalibrací se automaticky nastaví do správné polohy a do dalšího měření se opět schová do rámu monitoru. Každá obrazovka je přesně sladěna s vlastní sondou. Přitom se například měřené místo u horního okraje obrazovky porovná se středem panelu, takže senzor pak měří, jako by byl umístěn do středu obrazovky. Rozptyl mezi sériemi, který se může vyskytovat u externích měřicích přístrojů, je u tohoto integrovaného řešení vyloučen. Při inicializaci senzoru je zjištěno dokonce i působení okolního osvětlení a jeho vliv je během kalibrace zohledněn.

Vše o kalibraci monitorů

Jedná se o kalibraci ovládaných přístrojů vestavěnou kalibrační sondou bez zásahu uživatele. Dokonce ani počítač nemusí být zapnut. Po naprogramování se kalibrace spouští v noci, během polední přestávky nebo v libovolných jiných nastavených časech. Programování lze pohodlně provést pomocí softwaru ColorNaviagtor nebo přes OSD menu.

Vše o kalibraci monitorů

Typické 1D LUT tabulky (Look-Up-Tables) obsahují oddělené tabulky pro červenou, zelenou a modrou barvu. Pro obzvláště přesné řízení barev používá firma EIZO dle modelu jedinou trojrozměrnou LUT tabulku (3D Look-Up-Table), a dosahuje tak přesného mísení základních barev pro libovolný barevný odstín – jde o klíčovou technologii pro ideální šedý klín a vysoce precizní podání barev.

Za prvé: obrazovka je v naprostém pořádku, existuje jednoduchá příčina a řešení. 

Pokud je v nastavení zobrazení operačního systému zvolen vysoký dynamický rozsah (HDR), zatímco monitor ColorEdge je v režimu standardního dynamického režimu (SDR), barvy se jeví jako vybledlé.

Pokud v nastavení zobrazení operačního systému NENÍ vybrán vysoký dynamický rozsah (HDR), zatímco monitor ColorEdge je v režimu HDR, barvy se naopak zobrazí extrémně přeexponované/světlé.

Vyberte dynamický rozsah v nastavení zobrazení operačního systému podle vybraného barevného režimu monitoru nebo změňte barevný režim monitoru podle nastavení v operačním systému.

Informace o barevných režimech SDR/HDR jednotlivých modelů obrazovek naleznete v uživatelské příručce.

Kliknutím zde přejdete na nastavení HDR v operačním systému:

Windows: 
Nastavení -> Systém -> Displej -> HDR -> "Použít HDR": Vypnuto/zapnuto

macOS: 
Apple -> Předvolby systému -> Zobrazení -> Nastavení zobrazení -> "Vysoký dynamický rozsah": Vypnuto/zapnuto.

Color Mode (Monitor): HDR / HDR setting (OS): On
Color Mode (Monitor): HDR / HDR setting (OS): Off
Color Mode (Monitor): SDR / HDR setting (OS): On
Color Mode (Monitor): SDR / HDR setting (OS): Off

V systému macOS můžete používat také monitory EIZO ColorEdge s podporou HDR.

Přečtěte si podrobnou odpověď zde.

Ano, je to možné s otevřeným a zavřeným notebookem prostřednictvím funkce napájení monitoru. Chcete-li to provést, deaktivujte napájení USB-C notebooku v klidovém režimu v administrátorském menu monitoru.

Compatibility Mode ON (Režim kompatibility ZAPNUTO) = napájení aktivní v klidovém stavu
Compatibility Mode OFF (Režim kompatibility VYPNUTO) = napájení pouze při zapnutí

Chcete-li spustit notebook při zapnutí monitoru, aktivujte v jeho BIOS/UEFI funkci "Zapnout s připojením AC“.
V závislosti na počítači se může název funkce mírně lišit.

LCD monitory ColorEdge lze hardwarově kalibrovat a profilovat pomocí softwaru EIZO ColorNavigator. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Neinstalujte prosím jiné kalibrační programy, které případně nepodporují hardwarovou funkci LCD monitorů ColorEdge.

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

EIZO nabízí různé verze aplikace ColorNavigator. Ty jsou kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac.

Podrobnosti o podporovaných operačních systémech najdete zde.

 

Při kalibraci uživatelem na místě dochází k nastavení požadovaného bílého bodu a gamakřivky kombinací měření a výpočtů na šedé škále. Tento postup typický pro EIZO je časově úsporný a přesnější než chybová měření většího počtu tónů pomocí běžnějších ručních měřidel. Bezpečným základem je precizní tovární kalibrace doporučenými laboratorními měřidly.

Vše o kalibraci monitorů

Zobrazuje se 10 z 53 často kladených otázek

Záruka

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

  • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
  • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
  • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Videoreporty

EIZO CG2700X - Jakub Cejpek

Horolezec a fotograf Jakub Cejpek používá ke zpracování svých fotografií již řadu let monitory EIZO.
“Kdybych měl shrnout, proč se mi na monitorech EIZO dobře pracuje, tak je to především snadné nastavení, špičkový konzistentní výstup a dlouhá životnost”.

Nyní měl možnost vyzkoušet 27palcový grafický monitor CG2700X vhodný také k úpravě videa. Jak s ním byl spokojen a proč je stále věrný monitorům EIZO?

Napsali o nás

02/2023

PRAD: „Profesionální grafika s rozlišením UHD“

„Monitor EIZO CG2700X je skutečným obohacením renomované produktové řady ColorEdge. Díky rozlišení UHD se otevírá i skupinám uživatelů, kterým nižší hustota pixelů modelu CG2700S dosud nestačila. […] IPS panel s vysokým rozlišením, stabilním pozorovacím úhlem a srovnatelně vysokým kontrastem tvoří ideální základ, na kterém může společnost EIZO stavět se svým vývojovým know-how. Díky technologii DUE je obraz dokonale homogenní po celé ploše obrazovky, zatímco jeho široký barevný gamut umožňuje nejnáročnější úpravy obrazu a simulaci barevných nátisků. Software ColorNavigator umožňuje přesnou hardwarovou kalibraci, která po krátkém zapracování uspokojí přání i těch nejnáročnějších zákazníků. Integrace emulace barevného prostoru do procesu kalibrace zajišťuje maximální jistotu barevné reprodukce i v aplikacích, které neumožňují správu barev. […]“

Více
01/2023

PRAD – Profesionální grafika s rozlišením UHD

„Monitor EIZO CG2700X je skutečným obohacením renomované produktové řady ColorEdge. Díky rozlišení UHD se otevírá i skupinám uživatelů, kterým nižší hustota pixelů modelu CG2700S dosud nestačila. […] IPS panel s vysokým rozlišením, stabilním pozorovacím úhlem a srovnatelně vysokým kontrastem tvoří ideální základ, na kterém může společnost EIZO stavět se svým vývojovým know-how. Díky technologii DUE je obraz dokonale homogenní po celé ploše obrazovky, zatímco jeho široký barevný gamut umožňuje nejnáročnější úpravy obrazu a simulaci barevných nátisků. Software ColorNavigator umožňuje přesnou hardwarovou kalibraci, která po krátkém zapracování uspokojí přání i těch nejnáročnějších zákazníků. Integrace emulace barevného prostoru do procesu kalibrace zajišťuje maximální jistotu barevné reprodukce i v aplikacích, které neumožňují správu barev. […]“

Více
11/2022

Lukáš Fronk

EIZO má na trhu úžasnou 31” vlajkovou loď CG319X. Cena zde odpovídá kvalitě, ale pro řadu zájemců je vysoko. Pokud o pár let později zmenšíme úhlopříčku na 27”, dostáváme monitor EIZO CG2700X, nabušený funkcemi a připravený pro ty nejnáročnější tvůrce.

Více