Ne všichni zvládnou multitasking

S tímto monitorem již

Design

Hodně místa, hodně práce.

Ultrawide_FlexScan.jpg
Obrovská pracovní plocha jako na dvou samostatných monitorech nabízí bezproblémový prostor pro maximální rozvoj. A díky nenápadnému zakřivení displeje je to navíc z ergonomického hlediska velmi pohodlné pro hlavu a oči.
Přečtěte si více

Pohodlí připojení

Dokovat jednou, prosím

Connectivity_FlexScan2.jpg
Ať už jde o myš, klávesnici, webovou kameru nebo sluchátka. Stačí jeden kabel a vše je připraveno k provozu - připojení k síti LAN a kabel pro nabíjení jsou součástí balení. Zamotané kabely a zdlouhavé připojování a odpojování jsou minulostí. A díky přepínači KVM to platí až pro tři počítače.
Přečtěte si více

Ergonomie

Jednoduše uvolněná práce

Ergonomics_FlexScan2.jpg
Problémy s krkem? Příliš tmavý obraz? Rušivé odlesky? V žádném případě! Flexibilně nastavitelný stojan a mnoho dalších užitečných funkcí vám umožní přizpůsobit monitor vašim individuálním potřebám. Pro uvolněnou práci bez únavy - bez ohledu na to, kde a kdy.
Přečtěte si více

Udržitelné investice

Když vám monitor kryje záda

Sustainability_FlexScan.jpg
Trvanlivost, udržitelnost a hospodárnost jdou spolu ruku v ruce. Dlouhá životnost monitoru šetří nejen přírodní zdroje a klima, ale je také šetrný k peněžence, protože únavné opravy nebo výměny jsou minulostí - v neposlední řadě díky pětileté záruce.
Přečtěte si více

Mistrovské dílo - z každého úhlu

Naskenujte kód QR pomocí chytrého telefonu nebo tabletu a nastavte si monitor EIZO "virtuálně" na svém stole pomocí rozšířené reality.

AR_Modul_FlexScan.png

EV3895 FlexScan

Plocha ultra širokoúhlého zakřiveného monitoru s úhlopříčkou 37,5 palce je takřka nekonečná. Rozlišení 3840 × 1600 obrazových bodů téměř trojnásobně překonává monitory full HD.

 • 95,3 cm (37,5")
 • 3840 x 1600
 • 24:10 (Ultrawide)
  Vyberte si barvu:
Obrázek produktu EV3895-BK FlexScan
Obrázek produktu EV3895-WT FlexScan

Design

Příjemný pohled na každý stůl

Dostatek prostoru, pohodlný výhled

Monitor EV3895 přesvědčí svojí úhlopříčkou 37,5 palce a ultra širokým poměrem stran 24:10. Rozlišení 3840 × 1600 obrazových bodů (UWQHD+) téměř trojnásobně překonává monitory full HD. Na obrovské obrazovce snadno rozmístíte okna více aplikací zároveň, takže další monitory nebudete potřebovat.

K pohodlnému sledování obrazu přispívá zakřivený design. Směrem k okrajům obrazovky se vzdálenost od očí uživatele zvětšuje. Sedíme-li blízko u monitoru, uplatňuje se tento jev výrazněji. Díky zaoblení panelu jsou krajní oblasti obrazovky viditelné lépe než u monitorů s rovným panelem.

Elegantní design

Vzhled monitoru významně přispívá k vytvoření příjemného pracovního prostředí. Svým minimalistickým designem a ergonomickými funkcemi monitor zcela přirozeně zapadne do vašeho pracoviště doma či v kanceláři.

Díky praktickému bezrámečkovému krytu a útlému stabilnímu stojanu zabere monitor i přes značnou úhlopříčku jen málo místa na desce stolu. Model EV3895 tak ponechá i na menších psacích stolech dostatek prostoru pro pohodlnou práci.

Kromě elegantní černé barvy si můžete vybrat i bílé provedení krytu doplněné o barevně sladěné bílé kabely.

Uspořádané kabely

Široká nabídka rozhraní předznamenává i velké množství kabelů. Za monitorem EV3895 ovšem žádná změť kabelů nevznikne, neboť tento model je vybaven kabelovým kanálem a snímatelným zadním krytem. Tyto doplňky zajišťují příjemně úhlednou zadní stranu přístroje a podtrhují promyšlený design.

Design_CableManagement_EV3895.jpg

Pestrá nabídka rozhraní

Nejlepší konektivita

Jeden monitor, více rozhraní

Jednodušší už to být nemůže: většinu koncových zařízení, jako je počítač, notebook, myš, klávesnice nebo sluchátka, můžete připojit přímo k monitoru. Protože EV3895 má různá signálová rozhraní a připojení. To vám usnadní každodenní práci a udrží váš pracovní stůl uklizený.

Nejmodernější rozhraní USB-C

Přenos obrazového i zvukového signálu, datové přenosy zahrnující i počítačovou síť a napájení připojených zařízení – to vše a ještě mnohem více zvládne jediný kabel USB-C. Monitor EV3895 můžete využít jako plnohodnotnou dokovací stanici, k níž rychle a snadno připojíte svůj notebook. To je zvlášť praktické, když se pohybujete mezi různými pracovišti nebo mezi kanceláří a domácí pracovnou.

Napájení výkonem 85 W přes USB-C spolehlivě postačí menším počítačům a notebookům. Na psacím stole vám tak zůstane více místa, neboť nebudete potřebovat samostatný napájecí zdroj.

Otestovali jsme pro vás několik různých zařízení a jejich kompatibilitu mezi monitorem a počítačem a popsali je na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO.

Pro stabilní síťové připojení

Rozhraní LAN

Monitor je opatřen samostatným konektorem LAN pro stabilní síťové připojení přes kabel. Monitor EV3895 pak zprostředkuje notebooku či počítači přístup do sítě přes jediný kabel USB. To je výhodné zejména u notebooků postrádajících rozhraní LAN. Rozhraní LAN umožní stabilní datový přenos nezbytný například při videokonferencích. Jako síťové zařízení má monitor svou vlastní adresu MAC.

Volitelně lze pomocí softwaru "EIZO MAC Address Clone Utility" pro Windows dočasně přiřadit monitoru adresu MAC připojeného počítače. Tato transparentnost umožňuje ověřeným počítačům přístup k síti prostřednictvím monitoru.

Connectivity_LAN.jpg

Až tři počítače, jedna operace

Přepínač klávesnice, myši a videosignálu

Nikdy nebylo snazší ovládat různé počítače pomocí jediné myši a klávesnice. Díky předřazeným portům USB má EV3895 integrovaný přepínač KVM (Keyboard Video Mouse). Monitor automaticky propojí webovou kameru, mikrofon, reproduktory, myš a klávesnici s aktuálně aktivním zdrojovým počítačem. To znamená, že například stolní počítač a notebook nebo dokonce pracovní a soukromý počítač mohou být provozovány na stejné kombinaci zařízení USB monitoru. Tím je zajištěna nepřerušovaná práce a uklizený pracovní prostor.

Connectivity_KVM-Switch_3PCs.gif

Software a uživatelská přívětivost

Vybavení pro pohodlnou práci

Picture-by-Picture: Všechno pohromadě

Režim Picture-by-Picture vám při připojení několika počítačů k monitoru umožní sledovat na obrazovce signály až ze tří nezávislých zdrojů současně. Tím si ušetříte zdlouhavé a těžkopádné přepínání mezi různými zdroji obrazových a zvukových signálů.

Stisknutím tlačítka si můžete vybírat ze přednastavených uspořádání režimu Picture-by-Picture a zcela pohodlně si tak zobrazit okna v požadovaných velikostech.

Kromě toho můžete díky přepínači USB (KVM switch) vestavěnému v monitoru ovládat jedinou myší a klávesnicí vždy správný počítač odpovídající dané oblasti na obrazovce.

Záměna částí obrazu stisknutím tlačítka

Picture Swap

Při současném zobrazování signálů ze tří zdrojů v režimu Picture-by-Picture můžete podle potřeby stisknutím tlačítka zaměňovat oblasti obrazu a hlavní okno. Snadno a rychle se tak můžete zaměřit na oblast obrazovky, která je v danou chvíli nejpodstatnější.

Software-operation_Picture-Swap.gif

Optimalizované zobrazení barev stisknutím tlačítka

Přednastavené barevné režimy optimalizují zobrazení obrázků, textu nebo videí. Je totiž rozdíl, zda sledujete video, prohlížíte si obrázek, surfujete po webu nebo píšete texty. Jedním stisknutím tlačítka můžete nastavit příslušnou předvolbu jasu, korekce gama a teploty barev. Příklad: Režim Paper simuluje příjemný kontrast tištěného papíru, což usnadňuje čtení očím a zabraňuje únavě.

Software-Operation_Color_modes.jpg

Snadné ovládání

Přední strana monitoru EV3895 je vybavena elektrostatickými ovládacími prvky, jež nahrazují mechanická tlačítka. To zaručuje snadné ovládání a navíc i mimořádnou eleganci.

S nabídkou dotykových tlačítek máte všechny funkce na první pohled. Stačí jeden dotyk ovládacího panelu a zobrazí se přiřazení funkcí tlačítek. Vaše výhoda: přehledné ovládání a čistý, nepřeplácaný design.

Všechny ovládací prvky a také reproduktory se nalézají v rámečku a směřují dopředu k uživateli. Zajišťují snadnou manipulaci a jsou dokonale přizpůsobeny plochému, téměř bezrámovému provedení monitoru.

Kontrola a správa monitorů

Screen InStyle

Kromě nabídky na obrazovce lze EV3895 pohodlně ovládat z počítače pomocí softwaru Screen InStyle. Možnosti nastavení zahrnují například reprodukci barev, možnosti úspory energie a ergonomické funkce. V systémech s více obrazovkami lze nastavení použít synchronně pro všechny připojené obrazovky pomocí funkce Screen InStyle.

Více informací o službě Screen InStyle najdete zde

Kontrola monitoru správci systému

Screen InStyle Server

Správci systému mohou centrálně spravovat a ovládat monitory připojené v síti s nainstalovanou aplikací Screen InStyle pomocí aplikace Screen InStyle Server. Tím se optimalizuje spotřeba energie a zjednodušuje správa majetku monitorů.

Další informace o serveru Screen InStyle Server najdete zde

Výchozí nastavení pro celou společnost

Monitor Configurator

Snížení pracovní zátěže správců: Software umožňuje vytvořit výchozí nastavení pro všechna příslušná nastavení monitoru. Toto nastavení lze distribuovat na připojené monitory prostřednictvím místní sítě, což usnadňuje proces zavádění.

Software-operation_MonitorConfigurator.jpg

Kvalita obrazu

Přesný, brilantní, kontrastní a ostrý obraz

Nejvyšší kvalita obrazu díky panelu IPS

Monitor vytváří harmonický trojakord vynikající kvality obrazu: excelentní rozlišení 3840 x 1600 obrazových bodů, nejvyšší kontrast 1000:1 a stabilní jas až 300 cd/m². Což znamená: Vidíte text s obrysy ostrými jako břitva, skvostné grafiky a jasné obrázky. Díky kvalitním panelům IPS s podsvícením LED jsou kontrasty a barvy shodné pro libovolný zorný úhel.

ImageQuality_FlexScan_IPS-Panel.jpg

Zcela přesné řízení barev

Obraz může být dokonalý jedině s dokonalými barvami. Z toho důvodu jsou monitory EIZO vybaveny nejméně desetibitovou tabulkou LUT (Look-Up-Table), jež převádí informace o barvách výrazně přesněji než obvyklé osmibitové tabulky LUT. Jemné odstupňování barev se stará o dokonale vykreslené přechody a nadto umožňuje také různá individuální nastavení. Proto je například možné bezeztrátově volit úroveň bílého bodu v rozmezí 4000 K až 10 000 K v krocích po 500 K.

Funkce Overdrive k rychlé změně obrazu

Funkce Overdrive zrychluje dobu odezvy, takže ke změnám šedé a šedé dojde v průměru za pouhých 5 ms. Můžete tak sledovat filmy a rychlé změny obrazu bez nepříjemného dosvitu. Při posouvání a polohování oken nebo obrázků je zobrazení čitelné ve zlomcích sekundy - rychleji, než je možné vnímat. Spotřebu energie máte vždy pod kontrolou.

Ergonomie

Pracovat uvolněným způsobem

Funkce Auto EcoView šetří elektřinu i vaše oči

Přes den, v noci, na světle, ve tmě: Bez ohledu na to, kde a kdy pracujete, funkce Auto EcoView průběžně měří změny okolního světla a optimalizuje obrazovku nastavováním ideální hodnoty jasu. Zcela automaticky s použitím snímače. Přednosti: Minimalizuje se rušivé oslňování a vaše oči se neunavují tak rychle. Speciální dvoubodové řízení při nastavování požadovaného jasu obrazovky zohledňuje nejvyšší a nejnižší úroveň jasu okolního světla během dne. Další výhoda: Díky automatickému přizpůsobení jasu ušetříte až polovinu nákladů na elektřinu ve srovnání s monitorem, který by byl provozován trvale s plným jasem.

Samozřejmě máte i nadále možnost ručního nastavování monitoru. Funkce EcoView Index přitom slouží k orientaci, jak je vaše nastavení úsporné a šetrné k životnímu prostředí.

Pro dobro našeho zraku

Obraz bez chvění

Pro ochranu vašich očí vyvinula společnost EIZO hybridní technologii řízení podsvícení. Kombinuje výhody obvyklé regulace PWM (pulzně šířková modulace) a stejnosměrné regulace (stejnosměrný proud). Řízení PWM využívá mnohem vyšší frekvence než standardní metody PWM. Výsledkem je sledování bez blikání při zachování kvality obrazu a stability barev. V porovnání s čistě stejnosměrným řízením můžete navíc v tmavě osvětlených místnostech nastavit jas na méně než 1 % maximální hodnoty. Výhoda: Obrazovka zůstává i za těchto podmínek bez blikání a odlesků.

Monitory EIZO FlexScan jsou certifikovány společností TÜV Rheinland pro obraz bez blikání a nízký obsah modrého světla. Další informace o tom, proč jsou oči při práci s počítačem unavené.

Antireflexní vrstva: více obrazu, méně odlesků

Model EV3895 nabízí optimální povrch proti odleskům. Minimalizací odlesků díky rozptylu odraženého světla monitor EV3895 účinně zabraňuje oslnění a únavě očí. Snižuje se únava očí a umožňuje se pohodlné sezení bez nutnosti zaujímat vynucenou polohu, aby se zabránilo oslnění a odrazům.

Ergonomický stojan

Ergonomický a stabilní: nastavitelný stojan respektuje ergonomii. Stojan monitoru můžete otočit a sklopit do polohy, která bude nejpohodlnější pro vaše záda, šíji a posez. Rovněž umožňuje plynulé nastavení výšky a spuštění dolů až ke stolní desce. Horní řádek tak může zaujmout ergonomickou polohu pod úrovní vašich očí.

foot_height.png
Výška

192.7 mm

foot_tilt_FlexScan.png
Sklopení

5° dopředu a 35° dozadu

foot_swivel_FlexScan.png
Pootočení

70°

Udržitelnost

Naše zodpovědnost

EcoView Optimizer

Uspořte až 30 % energie

Úspora elektřiny bez újmy na kvalitě: Funkce EcoView Optimizer snižuje pro tmavé obrazy automaticky intenzitu podsvícení. Spotřeba elektřiny přitom klesá až o 30 %. Zároveň se zesiluje signál a upravují hodnoty barevných odstínů. Účinek: Při nižší spotřebě se zobrazuje obraz obvyklé kvality.

Sustainability_EnergySaving.jpg

Nulová spotřeba díky síťovému vypínači

Monitory jsou vybaveny zabudovaným mechanickým síťovým vypínačem. To je velmi praktické a hospodárné: Vypnete-li monitor síťovým vypínačem, nespotřebovává vůbec žádnou elektřinu. V pohotovostním režimu Stand-by dosahuje spotřeba nejvýše 0.5 W.

Sociálně zodpovědná výroba

Výroba modelu EV3895 probíhá sociálně zodpovědně. Nevyužívá se dětská ani nucená práce. Dodavatelé přispívající do dodavatelského řetězce procházejí pečlivým výběrem a zavazují se k sociálně zodpovědné výrobě. To se vztahuje především na takzvané konfliktní suroviny. Každoročně dobrovolně sepisujeme podrobnou zprávu o naší sociální zodpovědnosti.

Sustainability_Production.jpg

Přívětivý k životnímu prostředí a klimatu

Všechny monitory EV3895 vyrábíme v našich vlastních továrnách. Uplatňujeme systém environmentálního a energetického management dle ISO 14001 a ISO 50001. Opatření sahají od omezování odpadu, odpadních vod a emisí přes snižování surovinové a energetické náročnosti až po posilování environmentálního povědomí zaměstnanců. Zhodnocení těchto opatření je podstatnou součástí každoročně zveřejňované zprávy.

Sustainabilty_ISO14001.jpg

Dlouhá životnost a vytrvalost

Monitor EV3895 je navržen pro dlouholeté používání s ohledem na celý životní cyklus a vliv na životní prostředí. Obvyklá životnost výrazně překračuje pětiletou záruku. Náhradní díly jsou dostupné až pět let po skončení výroby. Dlouhá životnost a opravitelnost šetří přírodní zdroje a klima. Při vývoji modelu EV3895 jsme dbali na nízké čerpání přírodních zdrojů, používání vysoce kvalitních součástí a materiálů a na pečlivou výrobu.

Sustainabilty_Durable_FlexScan.jpg

Přirozená krása

Nižší užívání těkavých organických látek (VOC) vyskytujících se v nátěrech a dalších materiálech představuje celosvětový úkol.

Díky dlouholetému výzkumu se společnosti EIZO podařilo dosáhnout hladké, téměř homogenní barvy a struktury krytů monitorů bez použití laku.

Sustainability_Plastic_FS.jpg

Soulad s normami a směrnicemi

Monitor je certifikován podle důležitých a komplexních standardů udržitelnosti, jako jsou TCO Certified Generation 9 a ENERGY STAR®. Má také registraci EPEAT Silver za splnění přísných standardů udržitelnosti, která je dokonce doplněna oceněním Climate + na základě vědecky podložených standardů ochrany klimatu.

EV3895 představuje bezpečnou investici, pokud mají být dodrženy aspekty jako ESG (environmentální, sociální a správa a řízení podniků) nebo SDG (Cíle udržitelného rozvoje) Organizace spojených národů a požadované pokyny.

EnvironmentalStandards_epeat-silver-climate.jpg

Záruka

Maximálně jistou investici

Pětiletá záruka

EIZO poskytuje pětiletou záruku. Toto nám umožňuje pokročilý proces výroby, který je založen na jednoduchém a úspěšném principu: promyšlené a pokrokové technologie, k jejichž výrobě se používají výlučně materiály nejvyšší kvality.

5_years_garantie_across_CZ.jpg

Technické údaje

Obecné
Číslo produktu
EV3895-BK
EV3895-WT
Barva přístroje
černá
bílá
Oblast použití Kancelář
Produktová řada FlexScan
Oblasti použití Velké a střední podniky, Soukromí uživatelé a drobní živnostníci, Pro práci z domova, CAD, Finanční služby, Řídicí místnost, Správa a administrativa
Specifické systémové požadavky Žádné, kompatibilní s většinou počítačů a operačních systémů včetně macOS a Windows
EAN
4995047056737
4995047056744
Obrazovka
Úhlopříčka [palce] 37,5
Úhlopříčka [cm] 95,3
Formát 24:10 (Ultrawide)
Poloměr ohybu [v mm] 2300
Viditelná plocha obrazu (šířka × výška) [v mm] 879,7 x 366,5
Ideální a doporučené rozlišení 3840 x 1600
Rozteč bodů [v mm] 0,229 x 0,229
Hustota pixelů [v ppi] 111
Podporovaná rozlišení 3840 x 1600, 3440 x 1440, 2560 x 1600, 2560 x 1440, 1920 x 1200, 1920 x 1080 (Full HD), 1680 x 1050, 1600 x 1200, 1280 x 1024, 1024 x 768, 800 x 600, 720 x 400, 640 x 480
Technologie panelu IPS
Max. pozorovací úhel ve vodorovném směru 178
Max. pozorovací úhel ve svislém směru 178
Zobrazitelné barvy nebo stupně šedé 16,7 mil. barev (DisplayPort, 8 bitů), 16,7 mil. barev (HDMI, 8 bitů), 16,7 mil. barev (USB-C, 8 bitů)
Barevná paleta/tabulka LUT Více než 1,06 mld. barev / 14 bitů
Max. barevný prostor (obvykle) sRGB
Max. jas (obvykle) [cd/m²] 300
Max. kontrast (obvykle) 1000:1
Reakční doba změna šedášedá (obvykle) [ms] 5
Typ podsvícení LED
Funkce a provoz
USB-C docking
KVM switch
Standardní režimy barev/stupňů šedé 2x user mode, sRGB, Paper, Movie, DICOM
Křivka stupňů světlosti DICOM
Auto EcoView
EcoView Index
EcoView Optimizer
Overdrive
Odstraňování chvění obrazu hybridním řízením
Dekodér HDCP
Automatické rozpoznávání vstupního signálu
Picture-by-Picture
Vestavěné reproduktory
Možnosti nastavení Barevný režim, Jas, Kontrast, Barevná teplota/Bílý bod, Gama, Overdrive, Barevný odstín, Sytost barev, Picture-by-Picture, Rozlišení, Škálování, Jazyk OSD, Vstup signálu, Všechny funkce EcoView, Hlasitost
Funkce Button Guide
Vestavěný zdroj
Připojení
LAN/RJ-45
Vstupní konektory 2x HDMI (HDCP 1.4/2.2), USB-C (DisplayPort Alt Mode, HDCP 1.3), DisplayPort (HDCP 1.3)
Technické údaje USB USB 5Gbps (USB 3)
Konektory USB pro upstream 2 x type B, 1 x type C (DisplayPort Alt Mode, napájení 85 W max.)
Konektory USB pro downstream 4x type A
Síťové rozhraní RJ-45
Grafický signál USB-C, DisplayPort, HDMI (RGB, YUV)
Zvukový vstup USB-C, DisplayPort, HDMI
Zvukový výstup 3,5 mm stereo jack konektor
Elektrické údaje
Horizontální/vertikální frekvence USB-C: 31-99 kHz/ 29-31 Hz, 59-61 Hz; DisplayPort: 31-99 kHz/ 29-31 Hz, 59-61 Hz; HDMI: 31-99 kHz/29-31 Hz, 49-51 Hz, 59-61
Příkon (obvyklý) [ve wattech] 28
Maximální příkon [ve wattech] 194 (při maximálním jasu a současném využití všech vstupů signálu a rozbočovače USB)
Úsporný režim [ve wattech] 0.5
Spotřeba při vypnutí monitoru [ve wattech] 0
Energetická třída E
Spotřeba energie/1000 h [v kWh] 29
Správa napájení AC 100-120 V / 200-240 V, 50/60 Hz
Max. USB-C Power Delivery [v Watt] 85
Power management
Rozměry a hmotnost
Rozměry (včetně stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 893,9 x (411 - 603,7) x 240
Hmotnost (včetně stojanu) [v kg] 13.2
Rozměry (bez stojanu) (šířka x výška x hloubka) [v mm] 893,9 x 398,2 x 109,8
Hmotnost (bez stojanu) [v kg] 9.5
Technický výkres (PDF) Technický výkres (PDF)
Možnost otáčení stojanu [v °] 70
Naklápění dopředu/dozadu [v °] 5 / 35
Výšková nastavitelnost [v mm] 192.7
Rozteč otvorů VESA 100 x 100
Certifikace a normy
Certifikace CE, UKCA, CB, TÜV/GS, TÜV/Ergonomics (včetně ISO 9241-307), TCO Certified Generation 9, EPEAT 2018 (US), TÜV/Blue Low Light Content, TÜV/Flicker Free, RCM, cTÜVus, FCC-B, CAN ICES-3 (B), TÜV/S, PSE, VCCI-B, EPA ENERGY STAR, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC
EPEAT EPEAT 2018 Silver (US), EPEAT Climate +
Software a příslušenství
Související software a další doplňky jsou k dispozici ke stažení Screen InStyle
Součástí balení 2x Kabel USB (type A - type B), Propojovací kabel HDMI – HDMI, USB-/signal kabel (USB-C - USB-C), Propojovací kabel DisplayPort – DisplayPort, Příručka via download, Napájecí kabel
Volitelné příslušenství PM200-K, CP200, CC100, PP100-K, PCSK-03
Záruka
Záruční doba 5 let nebo 30 000 provozních hodin, podle toho, co nastane dřív
Záruka vadných bodů Záruka nulového výskytu vadných pixelů nebo sub-pixelů (dle ISO 9241-307) po dobu šesti měsíců od nákupu

Soubory ke stažení a podpora

Kolem vašeho produktu

Příručky a dokumenty

Manuál - EV3895

Produktový leták - EV3895

PDF | 5 MB

Zpráva o posouzení životního cyklu - EV3895

(Anglicky)

Obrazy produktu EV3895-BK

ZIP | 8 MB

Obrazy produktu EV3895-WT

ZIP | 8 MB

EIZO DuraVision Spolehlivá zobrazovací řešení pro velíny a řídicí střediska

PDF | 940 KB

Přehled produktu FlexScan

(Anglicky)

PDF | 182 KB

Software

Ovladač zařízení - EV3895

Monitor Configurator

Software pro nastavování mimo dosah sítě.

Test monitoru

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Screen InStyle / Server

Pomocí aplikace EIZO Screen InStyle lze snadno řídit spotřebu elektrické energie, nastavovat barvy, jas a ostatní volitelné parametry monitorů. Pomocí serveru Screen InStyle Server mohou správci systému ovládat monitory a počítače připojené v síti.

Často kladené otázky

Ano, je to možné s otevřeným a zavřeným notebookem prostřednictvím funkce napájení monitoru. Chcete-li to provést, deaktivujte napájení USB-C notebooku v klidovém režimu v administrátorském menu monitoru.

Compatibility Mode ON (Režim kompatibility ZAPNUTO) = napájení aktivní v klidovém stavu
Compatibility Mode OFF (Režim kompatibility VYPNUTO) = napájení pouze při zapnutí

Chcete-li spustit notebook při zapnutí monitoru, aktivujte v jeho BIOS/UEFI funkci "Zapnout s připojením AC“.
V závislosti na počítači se může název funkce mírně lišit.

Má-li monitor trvale vypadat jako nový a chcete-li prodloužit jeho životnost, doporučujeme jeho pravidelné čištění. Rám a plochu LCD panelu čistěte dle následujícího postupu:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nikdy nepoužívejte ředidla, benzol, alkohol (etanol, metanol nebo izopropylalkohol), abrazivní prostředky nebo jiné silné roztoky, které by mohly poškodit povrch rámu nebo LCD panelu.

Rám
Odstraňte skvrny jemným hadříkem navlhčeným ve slabém čisticím prostředku. Nikdy nestříkejte vosk nebo čisticí prostředky přímo na rám. (Podrobné informace najdete v uživatelské příručce.)

LCD displej
Plochu obrazovky lze v případě potřeby očistit jemným hadříkem (např. bavlna nebo utěrka na brýle). Obtížně odstranitelné skvrny pomůže zpravidla překonat mírné navlhčení hadříku vodou, které zvýší čisticí účinek.

Vestavěný přepínač KVM umožňuje v závislosti na modelu propojit jeden monitor až se třemi počítači současně. Zařízení připojená ke konektorům USB na monitoru (např. klávesnice a myš) se pak střídavě připojují k právě zvolenému počítači.

K tomu je zapotřebí následující:

 • Jeden počítač se připojí přes rozhraní USB-C (označené jako vstup videosignálu) na zadní straně monitoru.
 • Druhý (a případně i třetí) počítač se připojí přes vstup HDMI nebo DisplayPort a zároveň přes konektor USB-B na zadní straně monitoru.
 • Příslušenství jako myš a klávesnice se připojí ke konektorům USB pro downstream na boku monitoru.

Při zapnutém přepínači KVM bude monitor automaticky přepínat ovládání v závislosti na zvoleném vstupu videosignálu. Počítač připojený přes USB-C bude s periferiemi komunikovat přes kabel USB-C. Počítač připojený přes HDMI nebo DisplayPort bude s periferiemi komunikovat přes rozhraní USB-B.

Monitor a počítač si napájení odsouhlasí samočinně během procesu zvaného Handshake. Tím je vyloučeno případné přetížení napájecí linky a uživatel po zapojení kabelu již nemusí podnikat žádné další kroky. Doporučujeme použít přiložený kabel USB-C, neboť je dimenzovaný na napájecí proud 5 A.

Monitory EIZO podporují alternativní režim DisplayPort s rozhraním USB-C. To znamená, že mohou správně zobrazovat obrazové signály z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 prostřednictvím připojení USB-C. Signální kabel USB-C dodávaný společností EIZO s monitorem je optimálně vhodný.
 
Případně lze pomocí vhodného kabelu připojit monitory s DisplayPortem. Nejvhodnější je signální kabel CP200 (USB-C (TB3/TB4) na DisplayPort) dodávaný společností EIZO.

Připojení z portů Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4 k rozhraní HDMI monitoru může fungovat pomocí vhodných aktivních adaptérů/kabelů. Doporučujeme však používat rozhraní USB-C nebo DisplayPort monitoru.

Ano, rozhraní USB LAN v monitorech EIZO je obvykle vhodné k použití. Pro ověřování při zavádění softwaru a údržbě systému klientských počítačů doporučujeme místo adres MAC používat bezpečný a jedinečný identifikátor GUID/UUID (Universally Unique Identifier). 

Poznámka: Použití adres MAC může být neúplné, nebo v některých případech může být MAC adresa nezjistitelná. Příčinou jsou síťové karty jakými jsou adaptéry USB LAN, dokovací stanice nebo také monitory, které mají vlastní adresu MAC a počítače bez LAN portu nemají MAC adresu síťové karty. Kromě toho může - nezřídka - docházet k nekompatibilitě mezi hardwarem různých výrobců. Použití GUID/UUID je nezávislé na výrobci.

Ověřování GUID/UUID pro nasazení iniciovaná PXE lze poměrně snadno nastavit ve Správci konfigurace System Center.

Následující chat popisuje, jak to funguje:
Reusing the same NIC for multiple PXE initiated deployments in System Center Configuration Manager OSD - Microsoft Community Hub

Ano, rozhraní USB LAN v monitorech EIZO je k tomu vhodné. Každý síťový adaptér má svou vlastní adresu MAC, takže je zapotřebí postupů ověřování počítače, aby se adresa MAC monitoru nahradila adresou počítače.

Postupy pro takzvané předávání adres MAC jsou však proprietární a spadají do sféry vlivu výrobců počítačů. Hardware od různých výrobců může být vzájemně nekompatibilní. V tomto ohledu musí skutečnou funkci zkontrolovat nebo potvrdit výrobce počítače.

Pokud počítač nebo jeho systém BIOS nepodporuje kompatibilitu se systémem EIZO, lze do monitoru EIZO naklonovat adresu MAC počítače. K tomuto účelu nabízíme bezplatný software "EIZO MAC Address Clone Utility" pro systém Windows. Toto řešení je nezávislé na výrobci.

U známých metod je adresa MAC přenášená do monitorů po vypnutí nebo odebrání počítače zpravidla nestálá. To platí i pro nástroj "EIZO MAC Address Clone Utility".

Poznámka: Monitory EIZO s rozhraním LAN podporují PXE. Pro PXE a ověřování při nasazování softwaru a údržbě systému klientských počítačů doporučujeme místo adres MAC a jejich klonů používat bezpečný a jedinečný identifikátor GUID/UUID (Universally Unique Identifier) (viz také časté dotazy k PXE).

Připojení přes USB-C není navázáno, je nestabilní nebo sporadicky selhává.
Jak tomu mohu zabránit nebo to napravit?

V jednotlivých případech může pomoci jedno nebo více z následujících opatření.

Zobrazuje se 10 z 42 často kladených otázek

Záruka

Záruční podmínky - EV2485 | EV2781 | EV3895 | EV2495 | EV2795 | EV2480 | EV2490

Společnost EIZO nabízí záruku až pět let, některé výrobky však mají jinou záruční dobu. Přesné záruční lhůty pro jednotlivé výrobky naleznete buď ve výše uvedených záručních podmínkách, v datovém listu nebo na mezinárodních webových stránkách společnosti EIZO. Dlouhé záruční lhůty jsou umožněny vysoce rozvinutým výrobním procesem založeným na jednoduchém principu úspěchu: sofistikované a inovativní technologii monitorů, vyráběných ze špičkových materiálů. Pětiletá záruka pro vás znamená vysokou míru jistoty investice a úsporu následných nákladů (total cost of ownership), které by bez záručního servisu vznikly například při údržbě a opravách.

 • Inovativní servisní koncept společnosti EIZO, který stanovuje standardy a odpovídá trendu prodlužování doby amortizace. Bezpečnost, která přesvědčí a na kterou se můžete spolehnout.
 • Prvotřídní materiál a pečlivé zpracování zajišťují mimořádnou životnost a umožňují tak dlouhé záruční doby.
 • Následné náklady, které by vznikly bez záručního servisu, např. na údržbu a opravy, jsou vyloučeny a vedou k optimalizaci transparentnosti nákladů (TCO - Total Cost of Ownership).
Podrobnosti o záručních službách EIZO

Recenze

Reviews International

Napsali o nás

05/2021

Digitální FOTO

Není ani největší, ani jediný, ani první, ale… Jak je zvykem u společnosti EIZO, je v tuto chvíli ideální. Bojím se v českých končinách používat označení „všeuměl“, protože je díky hynoucímu vztahu k práci spíše posměškem, ale to, že si inženýři z EIZO počkali a dotáhli to do konce, se opět vyplatilo. Jak říkal Steve Jobs, není třeba to vymyslet, ale dotáhnout k dokonalosti. Chcete to hodně na široko? Tak tady to máte!

Více
04/2021

04/ 2021 | Zakřivený monitor jsem nečekal! | Lukáš Fronk

Nečekal jsem, že tradiční japonská značka bude mít ultraširokoúhlý monitor. Asi proto, že sám jsem něco takového, ještě k tomu zakřiveného, na stole neplánoval. Ale tato novinka mi doslova rozšířila obzor. Podělím se s vámi o vlastní zkušenosti a řeknu vám, co EIZO FlexScan EV3895 nabízí.

Více
02/2021

FotoVideo

Vážení, rozhlédněte se. Z tohoto monitoru nespustíte zrak nejen proto, že má mimořádně prostornou a širokou pracovní plochu o úhlopříčce 37,5 palce a elegantní design téměř bez rámečku. Plocha zakřivené obrazovky s ultraširokým poměrem stran 24:10 se vážně zdá být téměř nekonečná. Rozlišení 3840 × 1600 obrazových bodů téměř trojnásobně překonává monitory Full HD a nahradí pohodlně např. tři 21" monitory postavené vedle sebe na výšku (třikrát 1200 × 1600 px). Přitom poskytuje zřetelný a optimálně čitelný obraz s pixelovou hustotou 111 PPI.

Více
12/2020

PRAD – 24:10 ultraširokoúhlý monitor v dokonalosti

První ultraširokoúhlý zakřivený monitor od společnosti EIZO boduje v testu vynikající kvalitou obrazu a rozsáhlou nabídkou funkcí.

Více

Recenze v angličtině

10/2021

Nikktech.com Platin Award

“That being said I’m very happy with the EIZO FlexScan EV3895, both image and build quality are superb, the features-list is not something we see with most monitors out there […] I really can’t find anything wrong with the FlexScan EV3895 by EIZO and that’s why it gets the Platinum Award.”

Read more
12/2020

PRAD – 24:10 ultrawide monitor in perfection

The first ultrawide curved monitor from EIZO scores points in the test with excellent picture quality and a comprehensive range of features.

Read more