Software

EIZO Monitortest

Rychle a snadno otestujte vlastnosti a parametry svého monitoru pomocí softwaru značky EIZO vyvinutého právě pro tento účel.

Obrázek produktu EIZO Monitortest

Testu monitoru

Podrobte svůj monitor testu!

V našem testu můžete rychle a snadno posoudit obrazovou kvalitu svého monitoru. Ve třinácti dílčích testech například zjistíte, jak homogenní je zobrazení na celé ploše monitoru nebo zda se písmena zobrazují ostře. Zkontrolujete i výskyt vadných pixelů a uděláte si obrázek o stabilitě obrazu v závislosti na zorném úhlu.

Poznámka:

Test monitoru sestavený společností EIZO sestává z různých testovacích scénářů, které váš monitor v závislosti na modelu zvládne lépe či hůře. Například hráčský monitor bude vynikat mimořádně krátkou dobou odezvy, zatímco předností grafického monitoru bude velmi homogenní obraz a plynulé přechody. Posouzení svého monitoru musíte tedy vždy činit v kontextu příslušné kategorie obrazovek. Proto mějte vždy na paměti údaje deklarované výrobcem (zejména při testu na přítomnost vadných pixelů). Monitor doporučujeme testovat v zatemněné místnosti. Pak budete moci přesně posoudit i tmavé partie obrazu.

Testovací obrázek

Příprava:

Monitor by měl být pro dosažení vypovídajících výsledků již zahřátý na provozní teplotu (nejlépe po 30 minutách provozu). Kromě toho byste měli obrazovku před testem očistit, neboť prachové částečky odrážející světlo mohou vypadat jako vadné pixely.