KRAJINÁŘSKÁ FOTOGRAFIE

Colourclass Namibia

Namibia_Stage.jpg

Velkolepé krajiny, divoká zvířata, úchvatné barvy

Kurzy Colourclass jdou ještě dále: tentokrát se věnují základům panoramatické a astronomické fotografie a fotografování divoké přírody. Každý z nás má moderní fotoaparát, který poslouží i jako výkonná videokamera, takže se zabýváme i tématem časosběru, filmového vyprávění příběhů a postprodukce videa. V kurzech Colourclass samozřejmě nesmí zůstat stranou ani otázka barev. Vysvětlujeme základy nastavení barev ve fotoaparátu a v programech na zpracování snímků, volbu kalibračních cílů i postup při obrazovkových korekturách před tiskem v externích fotografických laboratořích.

Playlist se všemi částmi Colourclass Namibia

Colourclass

Fotografický instruktor Alexander Heinrichs vysvětluje v tomto kurzu Colourclass základy panoramatické a astronomické fotografie a fotografování divoké přírody. Jelikož moderní fotoaparáty stojí i za rostoucí oblibou filmování, kameraman Stephan Klein přidává tipy ohledně časosběrného snímání, vyprávění příběhů a postprodukce. A stranou nesmí v kurzech Colourclass zůstat samozřejmě ani otázka barev. Odborník na správu barev Christian Ohlig vysvětluje nastavení barev ve fotoaparátu a v programu na zpracování snímků, kalibrační cíle a obrazovkové korektury před tiskem v externích fotografických laboratořích.

Účinkující

Fotograf a fotografický instruktor Alexander Heinrichs, fotograf a odborník na správu barev Christian Ohlig ze společnosti EIZO a kameraman Stephan Klein se kvůli natáčení seriálu vypravili do Namibie.

Cestováním úchvatnou zemí jihozápadní Afriky strávili dva týdny naplněné dobrodružstvím. A jejich vysoká očekávání se naplnila.

Lokace

Namibie má fotografům opravdu co nabídnout: rozličné pouště zbarvené od sytě červené po světle žlutou, pusté stepi, krajiny porostlé bujnými travinami a rudá skaliska jakoby pocházející ze sci-fi filmů utvářejí dramatický kontrast k převážně sytě modré obloze. Zanedbatelné světelné znečištění navíc činí z Namibie dokonalé místo pro astronomickou fotografii. Neméně úchvatný je namibijský zvířecí svět, který lze obdivovat v mnohých národních parcích a rezervacích.

Technologičtí partneři

Přepravní partneři

Za scénou

Pozadí na plochu

Namibia_Wallpaper_1.jpg
Namibia Pozadí na plochu 1
Namibia_Wallpaper_2.jpg
Namibia Pozadí na plochu 2
Namibia_Wallpaper_3.jpg
Namibia Pozadí na plochu 3

Namibia Pozadí na plochu 1

Namibia Pozadí na plochu 2

Namibia Pozadí na plochu 3

Colourclasses

Colourclass_Lofoten_-_Stage_v2.jpg

Colourclass Lofoten

Na severonorské Lofotské ostrovy jsme se vypravili v nejatraktivnějším čase, abychom vám v šestici filmů představili celý proces krajinářské fotografie: vybavení, výběr lokací, nasvícení, využití filtrů nebo úpravu snímků stejně tak jako kalibraci fotoaparátu a monitoru, tiskové profily, fotografické tiskárny, speciální papíry, softproof a profily ICC.

Objevte nyní